Küllerden Doğmak Vol.2

Merhabalar
Aranıza katılmak istiyorum yeni ev aldım öyle güzel ki Rabbim hepinize çok çok daha güzellerini nasip etsin hayal bile etmediğim kadar güzel
Ve Rabb'ime şükürler olsun eşyalarımı da yeniledim tam hayalini kurduğum gibi oldu
Gel gelelim değişik muhit olunca alışamadım
Yarın taşınalı 1 ay 1 hafta olacak
Ev de yapılacak o kadar çok iş varki anlatamam
Ama tüm günüm nedenn taşındım diye üzülmekle geçîyor
Kendine çok kızıyorum bu yaptığın şımarıklık diyorum
Evim şuan öyle dağınık görseniz
Sıfır evdi temizlikçi her yeti temizlemişti
Ama kirlendi her yer
Yarım yamalak yapıyorum içimden gelmiyor
Çok dua ettim rabbime bugun biraz istek geldi gibi
Ve sonra burayı gördüm
Belki bana da birşeyler yazan gaz veren olur olmazsa da canınız sağ olsun
hoş geldin aramıza, hadi canım kalk kalk Rabbim ne güzel nimetler vermiş sana, mis gibi yeni ev yeni eşyalar, senin güzel ellerinin değmesini bekliyor, sen güçlü bir annesin az çok biliyorum tek başına 3 kız büyütüyorsun ki süper takdire şayan bir durum, ben bu kadar insan arasında iki çocukla delleniyorum, kendine plan yap her gün bir odayı düzenlemeye başla, inan insan hemen alışıyor insanoğlu nelere alışmıyor ki, eminim evin düzene girince sende alışacaksın
bendimahi bendimahi canım meme tüberküloz u şöyle oluyor. Mastit in en yüksek mertebesi.
Şuan süt vermiyorum sütüm yok ama ona rağmen mastit oluyorum yani süt kanallarım iltihap oluyor sonra apse ye dönüşüyor. O apse yi meme kenarını keserek boşaltıyorlar. 4 kerecik kestiler sağolsunlar beyaz önlüklüler :KK66:
Tek çözümü süt kanallarının çıkarılması.
Dün yine acı başladı topluyor 2 güne 3 memeli olurum artık. Acısı berbat birşey. Ameliyat olup süt kanallarını aldırcam da kızanlara kim bakacak.
Böyle idare ediyorum küçük kesiklerle. Yine de çok şükür.
Canım ya seni okudukça şükürsüzlüğüme kızıyorum Rabbim gücünü kuvvetini artırsın Şafi ismiyle şifa versin
Beni mi çağırdın :KK66:
Saldırgan huysuz aksi memnuniyetsiz bir kızım var :KK43:
Tabir i caizse hayat enerjimi sömürdü.
Çok şımarık büyüdü benim kızım. Çok geç geldi öyle olunca her dediği yapıldı ne kadar yapmayın desem de tabi benim de yaptığım zamanlar oldu evlat sonuçta.
Ama şimdi acısını çekiyoruz. Pedegog, çocuk gelişimi uzmanı işe yaramadı şimdi çocuk psikoloğuna gidiyoruz.
Dışarı çıkmak eziyet bize. Aska gittiğimiz yeri beğenmez yemeği beğenmez.
Sürekli ağlar 24 saat ağlama kapasitesi var çocuğun.
Düşünsene psikolojimi durmadan ağlayan yerde yatan çocuk.
Kıyafet beğenmez o rahatsız ediyor,bunun rengini sevmedim, bunu giymem.
Dışarı çıkarız buraya gitmem ben, yemek yicez burda yemem ben. Ama tabi bunları söylerken ya yerde yatıyor ağlıyor,yada tepiniyor :KK43:
Psikolog iyi geldi şükür artık 5 saat ağlıyor :)
Pofff olmadı bu çocuklar olmadı malzemeden çaldık biz kesin,diğeri de uyumaz sabah a kadar. Ama uysaldır şükür. Tek sorun arada abladan görüp oda aynı anda ağlıyor balkona zor atıyorum kendimi :KK43:
ya nasıl başarıyorsun böyle olmayı lütfen bana yol göster çok ciddiyim, benim sinirlerim çok yıprandı çocuk konusunda:KK43:
Olsun valla. Bugün erken geldi öğretmeni kaza geçirmiş rapor almış geç haber verdiler neyse geldi. Geleli 15 dakika oldu ağlıyor hala. Neden ağlıyor bilmiyorum. Soruyorum vurmaya kalkıyor. Baktım sabrım taşacak en iyisi bi kahve yaptım mutfakta otuyorum zırlasın dursun. Kardeşi de uyuyor çocuğum alıştı sese seste uyuyor. Nasılsa abla hep ağlıyor :KK70:

Yaramaz tek taraflı :KK43: kendimden biliyorum. Ağladığı anda eşim dünyayı serererdi önüne. Arada yine kıyamıyor ama açıyorum ağzımı. Benim kızım babasına sadece hafta sonu sabahları görür :KK43:
Eşim gece öper sever hepsi o. Hafta sonu da görünce kahvaltı da tepemize çıkardı. Çok zor çocuk oluyor bizimkiler :KK43: benin kızımın ağlaması enerjimi bitirdi. Ona rağmen birde ikinciyi yaptım. Herkes delisin sen eda ya rağmen ikinci çocuğu yaptın dedi.
Oda tam tersi anacım. Gık demez kolay kolay. Uyumaz ama huysuz değildir.
Birşey daha aklımdayken söyliyim sonra unutuyorum. İnternet ten DEHB testi yap kuzum. Bakalım sonuç ne çıkıcak
:KK9::KK9:
Çok hastayım ölüyorum bu sefer kesin :KK43:
çok geçmiş olsun canım ya bak ben hala ayaktayım ilaç vermedi doktor emziriyorum diye
kizlar parmagim çok aciyor benim :KK43:
dr azalrak geçer demisti geçmiyorki, çocugu emzirmek için memeyi açana kdr çekdigil izdirabi bilemezsiniz:KK43:
dolama dedikleri sey oldu galiba
napicam ben:cry::cry::cry::cry:
canım dolama çok zor olurmuş ablam olmuştu, o da parmağına karton sarmıştı bir şey değmesin diye, o zaman yeğenim küçüktü dokununca aklım çıkıyor diyordu, parmağının etrafına karton sar biraz uzun yap bir şey değmesin
Bir ara nette tencerede kek tarifi görmüştüm ama denemedim...
sağol canım bakayım:)
Kızlar kek yapamayanlar @Bi kahve ve Nego Nego güzel bir sofra hazırlayın akşam için, çocuklarla, eşinizle misafir sofrası tadında bir akşam yemeği olsun :KK68:
olabilir bakalım:)

15 Ekim odevi

Sevdiklerimizle paylasacagimiz guzel anlar icin begenecekleriyiyecekler hazirlamak.

Guncelledim nasil olmus?:KK76:

güzel olmuş:)

Kekteki maksat sevdiklerimizi sevindirmek. Aynen yesanin dedigi gibi ozenli bir aksam yemegi de aile tadimiza katkida bulunacaktir.

Kizlar 405. Sayfadaki uzuuun mesaji lutfen okuyabilir misiniz. Yesa, kizlarin listesi telde yok. Sen etiketler misin okumalari icin. Simdilik 2 kisisiniz okuyan.

Tabii ki canım :KK68:

canım bu kek yarışmaya katılmıştı, sen mi yapmıştın, hiç dikkat etmemişim isme, kaçıncı oldun, ben yumurta kabuğunda keke vermiştim oyumu :KK4:

canımmmmmmmmmmmmm boşver sen alternatifi ne olacak ofistekiler sevinir hem onlara yapacağım akşam, pek de anlamam kekten ama bakarım netten artık :KK19::KK68::KK68:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa canım o nasıl söz yahu sana her zaman yer var :KK19:

oooooooooooooo hoşgeldin canım

Bugünkü ödev kek yapmak :KK19: önce onunla başla :KK50:

Sonra da haftalık ödevler ile devam edersin :21:

İstersen çok güzel ve basit bir tarif verebilirim her zaman yaptıgım tariftir. Herkeste çook begenir. :)

tatlı kuşlar. sizlere bir kaç ÖNEMLİ şey söylemek istiyorum.

Eğer yapabiliyorsanız, topike tekrar geldiğinizde, son yazdığınız mesajdan sonra yazılanlara göz atın okuyun.

Böylece aynı sorular defalarca sorulmaz. Yesacık aynı şeyleri anlatmaktan gocunmaz ama gene de kıyamıyorum ona. Günlük ödev ve haftalık görevlerimiz zaten diğer topikte. Ve sayfalarca yazı okumayıp rahat edin diye orayı bildirim harici kullanmıyoruz. Bir zahmet her gün ilk işiniz oraya gidip bugün ne ödev verilmiş diye bakmak olsun burada sormayın. ya da bir kaç sayfa geriye gidip bakın.

Ve gene eğer yapabiliyorsanız, önemli gördüğünüz bir şey için etiketleme yapın. örneğin ben bu yazdığım mesajı herkesin okumasını istiyorum. etiketleme şöyle yapılır: "@kişinin adı" zaten yazmaya başlarken hemen çıkıyor. Siz de fotoyu tıklıyorsunuz, kişi etiketleniyor. Yada özellikle bana sormak istediğiniz, söylemek istediğiniz bir şey olursa. Ya da mesajda benden bahsedecekseniz. Çünkü gerçekten vakit ayırmaya çalışınca bu saat oluyor (Saat geceyarısı 02:00) Ya çocuklarımdan, ya evimden yadauykumdan çalıyorum. Dün kazen özelden yazmış herkese. Bana da atıp destekler misin deyince, bunu ödev vereyim iyisi mi dedim ve uyumadım dün gece 04:00 te ayakta durayım diye. Böyle garibimsi bir sorumluluk duygusu işte.... Bundan sonra sadece etiketlenenleri okumaya çalışacağım eğer müsaade ederseniz :KK22:

Son olarak, 2 gündür bir şey farkediyorum. Günlük ödev listeye eklenirken arada arkadaşlarımızın isimlerini atlıyoruz. En son listeyi değil daha önceki listeyi bulup alıntılıyoruz. Eğer gözden kaçarsa o arkadaş yapmamış oluyor. Bu konuda hassas davranalım. Ben ayna görevini düzelterek ekledim. @La_vinya kaynamıştı arada.

Mesajımı sabırla okuduğunuz için başta Nill41 Nill41 olmak üzere hepinize teşekkürler

CANLARIM OKUYALIM, ÖĞRENELİM, :KK68::KK68:

Nego Nego
cnntrm cnntrm
E eniyikadinoyuncu
dagci dagci
Evelynn Evelynn
@NAZ__24
@sosyoloji12
A anathema8
ftemiz ftemiz
catuke catuke
areser areser
Koalina Koalina (pek görünmüyorsun canım sen yaaa, halledebildin mi okul işlerini:)
Feraceli Feraceli
@seyhan77
yesilkubbe yesilkubbe
@statistician
mirjam mirjam
MaRaL_ MaRaL_
eshma eshma
@anka_misali
@__ATALANTE
Nill41 Nill41
@Bi kahve
bendimahi bendimahi
@_VUSLAT_
@ruzgarinannesii
@elifcino
nnightsaill nnightsaill
Efser Efser
ayseyma ayseyma
E esrb
@La_vinya
@niglibe (sen de yoksun canım o_O
Littlebutterfly Littlebutterfly
patoloji patoloji
zambak86 zambak86
K kelebek25
D denizyagmur4

Kızlar bir kaç kişiyi eklemedim çooook uzun zaman oldu yazmayalı :KK51: yine de beni de ekleyin diyen olursa mesaj atabilirsiniz :KK68:

Kekimi yaptımmmm

image.jpg

valla süper olur canım :) Kakao 'lu olursa bir de tadından yenmez :kk77:

Malzemeler
2 yumurta
1,5 su bardagı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardagı süt
2 kabartma tozu
vanilya
Kakao
3 - 3,5 su bardagı un biraz kayışkan olcak koyu olmucak kek hamurumuz

Yapılışı : Mikser kullanmaya bilirsiniz size kalmış ben normal el çırpıcı ile yapıyorum Kekin iyi kabarması için öncelikle aynı yöne dogru karıştırın. Şeker ve yumurtayı beraber 1-2 dakika çırpın sonra un hariç tüm malzemeleri katın karıştırın üzerinede yavaş yavaş un ekleyin. En sonda vanilya ve kabartma tozunu ekleyip karıştırın. Kekimizin hamuru bu kadar. Kare borcamın altını ve yanlarını iyice sıvı yag ile yaglayın. keki tam ortaya boca edip dökün o kenarlara kendisi dagılacaktır. Son olarak bir püf noktada ortasının kocaman şişip kenarlarının çökmemesi için borcamı tezgaha 7-8 kere vurun içindeki kabarcıklar patlasın. sonrada fırına atın 180 derecede 35-40 dk pişirin. :) Normal olarakda yiyebilirsiniz. Ben kek çıkınca üzerine 1 bardak süt döküyorum ıslak kek olarak daha çok seviyoruzz :)

canımmmmmmmmmmmmm boşver sen alternatifi ne olacak ofistekiler sevinir hem onlara yapacağım akşam, pek de anlamam kekten ama bakarım netten artık :KK19::KK68::KK68:

yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa canım o nasıl söz yahu sana her zaman yer var :KK19:

oooooooooooooo hoşgeldin canım

Bugünkü ödev kek yapmak :KK19: önce onunla başla :KK50:

Sonra da haftalık ödevler ile devam edersin :21:
Ya ben unlu şeyler yapıp yemiyorrum tatlılardan muaf olsam :oops:

Ama size çok kolay kek tarifi vereyim heemmmeen :KK66: Ben sürekli yapıyorum enfes oluyor hemde aşırı masrafsız ..

Kremalı kek ;

Keki için:

• 2 adet yumurta
  • Bir su bardağından 1 parmak az şeker
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı süt
  • 1 su bardağı un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı kakao
Keki ıslatmak için:

• 1 su bardağı süt
  • 1 yemek kaşığı kakao
Krema için:

• 3 su bardağı süt
  • 1 çay bardağı şeker
  • 1 çay bardağı un
  • 200 ml sıvı krema
Üzeri için:

• Kakao

Asla tereddüt etmeyin en pimpirik insan bile beğenir :) Parmaklarınızı yiyeceksiniz :)

İlk olarak keki hazırlıyoruz. Yumurta ve şekeri güzelce 8 dakika çırpıyoruz. Sonra sıvı yağı, sütü, unu, kabartma tozu ve vanilini katıp tekrar mikserle en düşük seviyede karıştırıyoruz. En son kakaoyu ekleyip karıştırıyoruz.

Ben yuvarlak borcam kullandım, yağlamış olduğunuz borcama ( veya herhangi bir fırın kabına ) malzemeyi döküp önceden ısıtılmış 180 derecedeki fırına atıyoruz. Benim kekim 30 dakika da pişti siz gene de kontrol edin kürdanla.
    Kek pişince çıkartıp 1-2 dakika ılınmasını bekliyoruz. Süt, kakao karışımını kaşıkla üstüne yayıyoruz. Sonra kremayı hazırlamaya başlıyoruz. Süt, şeker ve unu tencereye alarak karıştırarak koyulaşıp göz göz olana kadar pişiriyoruz. Sonra ocaktan alarak soğumaya bırakıyoruz.

Ilınmış olan kremaya son olarak sıvı kremayı ilave edin ve mikser ile güzelce çırpıyoruz. Kekin üzerine dökerek yayıyoruz. Kekin en üstünü kakao ile kaplıyoruz. Soğuduktan sonra buzdolabına kaldırıp 1 gün dolapta bekletiyoruz. Beklemesi lezzetinin oturmasına sebep olur ama acelesi olanlar 4-5 saat dolapta bekletebilir:)

resimleride şöyle :

bekletebilir:)

X