Küllerden Doğmak Vol.2

kizlar parmagim çok aciyor benim :KK43:
dr azalrak geçer demisti geçmiyorki, çocugu emzirmek için memeyi açana kdr çekdigil izdirabi bilemezsiniz:KK43:
dolama dedikleri sey oldu galiba
napicam ben:cry::cry::cry::cry:
Canım sıcak su içinde beklet parmağını

Kızlar dun çok rahatsızlandım başıma öyle bir ağrı girdi ki ödevi falan unuttum gitti...
Şimdi haftalık ödevlerle uğraşayım..
yesa yesa chentiq chentiq ;
Bizim evde bir bozuk para kumbarası var, eşim onun içine cebinde kalan bozuklukları atar biz de onun içinden ihtiyaç olunca-eve su falan alırken mesela- kullanırız. Onun dışında kendime özel Bi kumbaram yoktu açıkçası. Kendi paramı kenara koyardım az az biriktirirdim amma kumbarada değil, bu kabul olur mu bilmediğimden ufak Bi kumbara da kendim için yapıp içine bozuk paraları koyup zaman ile harcanmadan bütün hale gelmesini sağlamaya karar verdim. Mantıklı mı olmuş yoksa saçma mı kızlar, ne dersiniz?
Bunun dışında takı ödevi de Tamam zaten altın olanlar dışında çok takım yok olanlar da Bi kutu içinde düzenlidir.
Kitaplıklarla uğraşıyorum evimde kitaplık çok ve büyükler hepsi bitmez
ise kaçını yapınca ödevi yapmış sayılırım?
Perdeleri bu akşam yıkarım inş,
Dolap meselesine gelince banyo dolabı ve şifonyerimi yapabilirim ya da birinin yerine erzak dolabım da olabilir bakalım.

chentiq chentiq msjni okudum tabiside ve cok guldum en cokta ikinci yazidaki okuyanlara tesekkur ederm ozellikle nile demeneee, cok tatlisinnn :KK36: sonuna kadar okumanza tesekkurum esprisineydi. Birde cvplayan veya yorum atan da pek olmaynca belki okumuyorlardir diyeydi :confused: yoksa bn butun yazilari okumaya calisiorum:KK55:merk etmeeee

Odeve bayildimm, kek tarifleride cok guzel hemen kenara not alicammmm.. ama bugun esim gec gelicek biraz isi varmis. Bende gec yapicam cunku nedense bole pogaca kekler soguyunca pek yemezzz. Sicak sevio.. zayif zaten iste miz miz birazz ama olsun bende alistim :kk77::KK74:

ayyyyyyyyy maşallahhhhh :kk77:

Malzemeler
2 yumurta
1,5 su bardagı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardagı süt
2 kabartma tozu
vanilya
Kakao
3 - 3,5 su bardagı un biraz kayışkan olcak koyu olmucak kek hamurumuz

Yapılışı : Mikser kullanmaya bilirsiniz size kalmış ben normal el çırpıcı ile yapıyorum Kekin iyi kabarması için öncelikle aynı yöne dogru karıştırın. Şeker ve yumurtayı beraber 1-2 dakika çırpın sonra un hariç tüm malzemeleri katın karıştırın üzerinede yavaş yavaş un ekleyin. En sonda vanilya ve kabartma tozunu ekleyip karıştırın. Kekimizin hamuru bu kadar. Kare borcamın altını ve yanlarını iyice sıvı yag ile yaglayın. keki tam ortaya boca edip dökün o kenarlara kendisi dagılacaktır. Son olarak bir püf noktada ortasının kocaman şişip kenarlarının çökmemesi için borcamı tezgaha 7-8 kere vurun içindeki kabarcıklar patlasın. sonrada fırına atın 180 derecede 35-40 dk pişirin. :) Normal olarakda yiyebilirsiniz. Ben kek çıkınca üzerine 1 bardak süt döküyorum ıslak kek olarak daha çok seviyoruzz :)

Canım kopyala yapıştır yapıp kendime mail olarak attım :KK19: şimdi aralarda kaynamasın :KK60:

Buda resmi enfes oluyor

enfes-kremali-kek-piyano-keki-fotografi-3-500x333.jpg
b

canım resim de tarifte şahane ama sanki uğraştırır gibi, ben tez canlıyım pek uğraşamıyorum da:KK48:

bendimahi bendimahi kitaplık çok büyükse yarısını yapmak demek tam puan getirir bence :KK68: kumbara olayı zaten tam puan :KK69: perde, dolap ve takı hallettiğin anda 5'te 5 olur. :KK19:

bugünkü ödev çok güzelmiş chentiqcan her zamanki gibi farkını konuşturmuş.
dün bütün gece boyunca hem tatlı hem tuzlu kurabiye yaptım. oğluma verdim okula götürdü, bütün sınıf beslenecek :))
bu nedenleeeee evde halihazırda bulunan bir miktar kurabiyenin hatrına, kendimi bu ödevi yapmış adlediyor ve listeye adımı gururla ekliyorum efenim :p

15 EKİM ÖDEVI
sevdiklerimize kek yapmak ya da güzel bir sofra hazırlamak

ÖDEVINI YAPANLAR

1.__ATALANTE
2. Areser
3. elifcino (kek yerine akşamdan kurabiye yapan çıkıntı üye :)

haftalık ödevlerden 3 ödevi tamamlandı..

-Takıları düzenlemek, kutulamak, temizlemek, kullanılmayanları elden çıkarmak
-Harcamalarınızı kontrol etmek. Gereksiz kalemleri sınırlandırmak. Göz önüne estetik bir kumbara almak yada yapmak. Para biriktirmeye başlamak.
-En az iki odanın perdelerini/fonlarını/güneşliklerini yıkamak yada yıkatmak

Yapılması gereken diger ödevler ;

-2 dolabı içli dışlı düzenlemek temizlemek (Banyo, portmanto, yatak odası.. Artık hangi dolabınızın ihtiyacı varsa)

-Kütüphaneyi ve kitapları baştan aşağı temizlemek düzenlemek. Asla okunmayacak kitapları elden çıkarmak. Son 3 aydır herhangi bir kitap okumamışsanız bir tane kitap sipariş etmek. (Kitap istediğiniz içerikte olabilir.)

Bugün yapamam misafirim var ama belkii yarınn :KK43:

ben bu hafta yokum listede,perde kalmisti bi tek ama onu hayatda yikayaamam chentiq chentiq
ister atin beni ister satin siz bilirisniz :)

gunluk odevde yapamiyorum, turlu yemegi koydum ocaga acikan yesin valla onu zor yaptim parmagimdan:KK61::KK61::KK61:

Bugün kü ödev süper:) Abim gelecek bugün İst.dan, onun için hazırlık yapıcam, tam benlik bir ödev:KK48:

Herkese kolay gelsin, şimdiden ellerinize sağlık:)

Malzemeler
2 yumurta
1,5 su bardagı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardagı süt
2 kabartma tozu
vanilya
Kakao
3 - 3,5 su bardagı un biraz kayışkan olcak koyu olmucak kek hamurumuz

Yapılışı : Mikser kullanmaya bilirsiniz size kalmış ben normal el çırpıcı ile yapıyorum Kekin iyi kabarması için öncelikle aynı yöne dogru karıştırın. Şeker ve yumurtayı beraber 1-2 dakika çırpın sonra un hariç tüm malzemeleri katın karıştırın üzerinede yavaş yavaş un ekleyin. En sonda vanilya ve kabartma tozunu ekleyip karıştırın. Kekimizin hamuru bu kadar. Kare borcamın altını ve yanlarını iyice sıvı yag ile yaglayın. keki tam ortaya boca edip dökün o kenarlara kendisi dagılacaktır. Son olarak bir püf noktada ortasının kocaman şişip kenarlarının çökmemesi için borcamı tezgaha 7-8 kere vurun içindeki kabarcıklar patlasın. sonrada fırına atın 180 derecede 35-40 dk pişirin. :) Normal olarakda yiyebilirsiniz. Ben kek çıkınca üzerine 1 bardak süt döküyorum ıslak kek olarak daha çok seviyoruzz :)
Tarifi aldım :) İşten çıkışta hemen yapacağım inş. Umarım becerebilirim. Kek kalıbına dökebilir miyiz?

Tmm cnm, usta şef nasıl diyorsa öyle yaparım bende o zaman :)

Umarım begenrisiniz ben sürekli, yaparım bu keki hem çok kolay malzemede çok degil hemde eşim çook seviyor :)

Ne oldu ki parmağına çok mu kötü, ben geçmişte gözden kaçırmışım: (

Resim göndermişti arkadaşlar tırnak batması filan demişlerdi ama bilmiyorum şimdiki durum ne

Ben bu hafta yeni katıldım aranıza. Günlük ödevlerimi tamamlıyorum ama sabah işe geldikten sonra bildirebiliyorum anca. Haftalık ödevlerden de dün 2 dolabımı toparladım. Yazlıklarımı ve atılacakları ayırdım. Kumbara ayarladım ve elimin altındaki tüm bozuklukları attım. Bugünde maaş günü ve eve gittiğimde kumbara yine para atacağım. Hesap kitap işlerimi de ayarlamaya başladım. Takılarımı ve kitaplarımı da bugün halledeceğim. Geriye sdc perdeler kalıyor. Çalıştığımdan ve küçük bebeğim olduğundan ağır işlerimi hafta sonu yapıyorum genelde. Ufak bir ricam olsa, perdelerimi cumartesi yıkasam, kabul olur mu acaba?

X