Küllerden Doğmak Vol.2

BUGÜNKÜ ÖDEV
Merdiven silmek, görevli varsa küvet/ duşa kabin temizlemek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
Anka_misali
2- _VUSLAT_
3- ruzgarinannesii
4- Sosyoloji12
5- anathema
6- 2kediannesi
7- maral
8- yesa1
9- Littlebutterfly
10- seyhan77
11-nnightsaill
12- bendimahi
13-catuke
14-yesilkubbe
15-eshma
16-eflalim kapımın önünü sildim, bu bildirim işi benim için sıkıntılı buna çözüm bulalım lütfen, daha öncede yazdım akıllı telefonum yok okuyabiliyorum ama yazamıyorum telefonumla kk ya, pc her zaman açamıyorum zor oluyor çocukla:KK43: akşam açamam haftasonu da açmam çok zor aslında

Demlik ketıl görevi güzel. Ama perde yıkamak zor değil mi arkadaşlar. Eğer demlik görevi olmasaydı perde mi yıkayacaktık.
Perdeyi yıkayıp asıyor musunuz. Perde inmişken cam korniş silmiyor musunuz?
Bence bu haftalık ödev olmalı. Yani yarın sabah verilmeden konuyu halletmek istedim. Baya tırstım yani:)
bencede perde zor is, ben onu yarim saatde takarim bi ekre,e bide cam bosken silmek lazim al sana hafraytlik odev cillop gibi :)

BUGÜNKÜ ÖDEV
Merdiven silmek, görevli varsa küvet/ duşa kabin temizlemek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1-
Anka_misali
2- _VUSLAT_
3- ruzgarinannesii
4- Sosyoloji12
5- anathema
6- 2kediannesi
7- maral
8- yesa1
9- Littlebutterfly
10- seyhan77
11-nnightsaill
12- bendimahi
13-catuke
14-yesilkubbe
15-eshma
16-eflalim kapımın önünü sildim, bu bildirim işi benim için sıkıntılı buna çözüm bulalım lütfen, daha öncede yazdım akıllı telefonum yok okuyabiliyorum ama yazamıyorum telefonumla kk ya, pc her zaman açamıyorum zor oluyor çocukla:KK43: akşam açamam haftasonu da açmam çok zor aslında
nasil bi çozum bulsak
begeni yapabiliyormusun ?
yapinca begensen olurmu gorev evrilen mesaji

Geçmişi okurken bende şaşırıp duruyorum:) haftada ev süpürmeye iki günde süpürmeye, tam tersi çocuk yokken bende iki üç günde süpürürdüm çünkü kırıntı vs. çok olmazdı ama şimdi iki çocukla ki biri emekliyor her gün evi süpürmezsem içim rahat etmez ki, ağzına her şeyi götürüyor bebeğim, abiside sağolsun hep bir şeyler döker, bu işte bir terslik var bir benmiyim tuhaf:KK45: benim gibi her gün süpüren yok mu:KK64::KK64:
kiz bi sefer yetiyormu suopurunce
ben gunde en a ziki sefer supuruyirum
kuçuk emekluiyor ne bulsa agzina atiyor e buyykler desen tek bildikleri sye ortaligi dokmek saçmak :))))
supurmeden olmazkiiiiiiii:mad:

Canım ben çok baştayım kusura bakmayın benim hatam yazarken acele açıköğretim diye yazı verdim ben dışardan orta okul için başvuru yaptım ben okutulmayıpp evllendirilen genç kızlardanım içimde kalan bir uktedir okumak benim pskolijime iyi geleceğini düşünerek bu sene bir hevesle yazıldım bakalım
aa önemli değil bende üniversiteyse bilgi alırım diye sordum:) inşallah iyi gelir okul size tabi bana da:) benimde değişimi çok ihtiyacım var
Aslında gelecek hafta da şu takılara mı girişsek, benim o kadar çok kullanmadığım var ki, ve düzensiz de :)

Bu arada ne güzel çıkarmış, benim mürekkep lekem var, onu da çıkarır mı acaba :KK50:
canım mürekkep lekesi saf alkolle kolonyayla çıkıyor, oğlum koltuklarımı tükenmez kalemle bir güzel çizmişti krem renkli koltuklarımı:)
An itibariyle haftalik gorevlerden biri bitmistir :) dolaplardan kareler Eki Görüntüle 1647026 Eki Görüntüle 1647027
süper eline sağlık:)
neee 2 güne bi tüm evi hem süpürüp siliyo musun:KK57::KK57: abartı değil mi tatlım?
ahanda işte bu bana göre çok fazla chentiq chentiq cim
bende süpürüyorum hatta bazen sabah akşam:)
Çocuk var canım o olunca yapmam gerekiyor içim rahat etmez sabah heryer toplayınca supurup silmem zaten 1 saatimi alıyo bana toplamak daha zor geliyo valla çocuğun oyuncak larını falan
aynen buldum birine ben gibi:)
Canım ben de hak veriyorum iki gündür zor ama hemen anında değiştirdi ödev veren arkadaşlar,

Dün mesela tüm ev dendi ama hemen arkasından 2 oda dendi ki bence mantıklı bir ödev

Bugünkü ödevin alternatifi yine formata uygun bir ödev

Sürekli olarak da ceyiz görevi tarzında ödevler verilirse de konu amacından sapmış olur bence. Amaç burada az da olsa kendimizi zorlamak. Zaten haftalık yapılan bir şeyin ödev olarak verilmesi bence daha bile iyi. Denk gelmiş olur, hem ödevi yaparsın hem de burada listeye adını yazarsın. :KK19:

Yok canım diğer konu hakkında yazdı chentiq bu mesajı :KK68:

15 dk kadar olan ödevler kabul olsun bence,

ve wc yıkama, lavabo silme, ocak silme bence en güzel ödevlerden örnekler, bunlardan vazgeçmeyelim.

Ama dengelemek adına arada oturduğumuz yerden kolaylıkla yapabileceğimiz görevleri de ekleyelim, mutfaktan 3 parça atmak, çeyizden ürün kullanmak gibi. Ama sadece bu tip görevlerle devam etmeyelım :KK60:
bence ödevler güzel yani ben hiç şikayetçi olmadım bilakis hep ohh iyi oldu bu ödev dedim:)
bir de tamir gerektiren kıyafetleri ayırmak, terziye, kuru temizlemeciye gidecekleri ayırıp göndermek :))) bu aralar bu göreve çok ihtiyacım var :))
evet bu süper olur benimde dikilmesi gerekenler var:)
İyi Akşamlar kızlar kayınpederimi kaybettik bu hafta görevleri yapamayacağım haberiniz olsun
başınız sağolsun Allah rahmet eylesin
Daha önce de söyledim hatta dündü sanırım benim algılama sorunum var
Yazdığınız birşeyi uzun uzun düşünmem gerekiyor. Dün yapmıyorsun da mı yazmıyorsun diye birşey geçince biraz şaşırdım açıkçası. Tekrar tekrar okudum acaba yanlış mı anladım diye.
Bana link verilmişti bende oraya yazdım dün gibi hatırlıyorum. Hatta sizler kısa ve net yazmışsınız bende bu hafta yoktum diye sadece ütü yaptım dedim. Kendime de kızdım onlar gibi niye yazmadın diye. Yazdığıma eminim yani.
Benim rutinim farklıdır mutfak ve oturma odası süpürülmeden silinmeden yatmam. Sırf bu uğurda sessiz süpürge aldım ben. Salon kapısı da açık olduğu için orayı da süpürürüm.
Benim obsesif kompülsif olma rahatsızlığımdan dolayı onları yapmadan uyuyamam.
Görevlerimi harfiyen uyguluyorum ama bugün yapmadım. Kızlarımı yıkadım. Uyusunlar yaparım dedim. Sonra da düşündüm eee yapılmadığı düşünüyorsa eğer ben niye çabalıyorum ki diye :KK43:kısaca ya ben yanlış anladım okuduğumu yada yazılan doğruydu.
Hakkınızı helal edin. Hızlıca girdim, hızlıca gidiyorum. Hiç yazmamak en güzeli ama sizlere saygı duyduğum için hoşçakalın demek istedim :KK66:
aaa olmaz yanlış anlama olmuş gitmek yok:)
Canım bi yanlış anlama sanırım çok takılmamak lazım,bak mesela hatırlarsan ben ilk Başlarda foto atıyordum her iş için ama bakdım diğer arkadaşlar atmıyor onlara güvensizlik olmasın diye bende atmıyorum ben herkese itimat ediyorum sanmıyorum yapmayıpda yapdım diyen olsun:KK51:gitmeni istemiyorum sohbetini seviyorum o motora bağlayıp her işe yetişmene bayılıyorum :KK15:hatta geçen bi konu açtın bdv ye vallahi sinir oldum o eltine kimseyi takmam öle kafama :KK51:gitmmeeeo_O
aa canım atsana sen foto ben siteye eklememeye tövbeliyim eklersem albüme koyarım ondan eklemiyorum:) çok güzel oluyor foto eklemen
ben gecen gun çocuklarin dolabini ayarldim kislikalri ama sayilmaz demi :)
bide bizim dolabi yapayim hayrima :)
canım benim bildiğim sayılıyor bu görevin cepte senin:)
Csnım benim allah öyle büyük ki derdi veriyor mutlaka dermanını da yolluyor.
Bende rahim ağzı kanseri ameliyatı oldum. Çok küçüktü yaşım 24 tü düşün. Rahim duruyor ama hamile kalamadım hep.
Psikoloji maf ediyor insanı.
Hepte tevekkül ettim tabi ki isyan ettiğimde oldu olmadı değil ama Allah inancını hiç almadı içimden şükür ki 2 tane evladım var.
Bende çok sancılı adet olurdum yıllar önce doktorum bir yöntem söyledi uyguladım sürekli şimdi adet olurum anlamam bile.
Benim de kızlarım hiperaktif ama olsun sağlıklılar.
Büyük kızım şeker hastası sağlıklı deyince bakıyorlar ama sağlıklı. Yanımda herşeyi tam vücudu insülin üretmiyor. Olsun dikkat ederiz yaşar gideriz.
İnşallah Rabbim de gönlüne göre verirde ikincisi de hemen gelir. Bebek severiz ne güzel.
neymiş adet sancısı için yöntem diyecektim ama yazmışsın başka mesajda:)

Demlik ketıl görevi güzel. Ama perde yıkamak zor değil mi arkadaşlar. Eğer demlik görevi olmasaydı perde mi yıkayacaktık.
Perdeyi yıkayıp asıyor musunuz. Perde inmişken cam korniş silmiyor musunuz?
Bence bu haftalık ödev olmalı. Yani yarın sabah verilmeden konuyu halletmek istedim. Baya tırstım yani:)
yıkayıp astığım oluyor sadece:)
günaydın kızlar.
30 sayfa dolmuş iki günde.
ama hepsini okuyamadım,çook yorgunum.

cuma akşam mutfak dolapları temizlendi.
c.tesi tüm gardrop,komodinlerin içleri silindi.
pazar toz alındı,makyaj malzemem pek yok kremler atıldı.
kışlık yazlık değişiminde sadece ön ve arkalı iki grup sığıyor çocukların dolaplarına.
mevsimi gelen gurbu öne alıyorum sadece.
zaten hep düzenli oluyorlar.

yani 4 de 4 yaptım.
bir hafta sadece günlük ödev ve bitmeyen ütülerime yoğunlaşabilirim sanırım.
ah canım kışlıkları çıkarırken bunu söyleyip durdum kocaman gömme dolabım olsa kışlık yazlık derdim olmasa sadece yer değiştirsem diye:) eline sağlık
Bizde çocuk yok ama bende her gün süpürüyorum :KK70: çocuk olsa allah bilir nolcak :KK70:
sabah akşam olacak ben söylüyüm ne olacağını:)
Eve aksamdan aksama geliyoruz. 2 kisiyiz. O yuzden haftada 1 supuruyorum canim. :KK69:
size normal canım, çocuk olunca akşama kadarda evde olunca batıyor ev:)
Ben yatak odası hariç her gün süpürür viledayla silerim. Benim kızım engelli yürüyemiyor. Sürekli emekliyor. Ama o olmasa odaları 2 günde 3 günde falan süpürürdüm. Mutfak mecbur her gün süpürülüyor zaten.
aynen tek değilmişim:) benim kv yi yazsam her gün süpürüldüğü gibi yolluklar kalkar çırpılır:) onun evde
Benim kettleim temiz. Haftada 1 temizlerim. Cunku elim ayagim gibi. Her gun kullaniyorum.

Şöyle temizliyorum:
Kablosuna kadar her yerini dıştan siliyorum. Inatci kir varsa az cifle siliyorum. Icine ise bir kasik kadar limon tuzu katiyorum. Yarim saat kaynatip işe gidiyorum. Aksama suyu lavaboya dokuyorum. Hem lavabo açılmış oluyor. Hem içi piril piril oluyor , yeni alinmis gibi.

Gittigim evlerde kirecli kettle gorunce bu işlemi yapiveresim geliyor. :KK45:Kirec tutmus şeyi kullaniyorlar. o_O
bilgi için sağol bende demliğimle semaverime uyguluyum bari:)
ah ah bizim evden mi bahsettin?

biz de artık gün yok.hergün her iş yapılabilir.
özellikle küçük kızım ayaklı çöp makinesi.
dağıtmaktan zevk alıyor.
hiç abla ve abisine çekmemiş.
onlar hiç dağıtmaz,dökmezlerdi.
ah ah bak sen cimcimeye, benim abiside dağınık küçükte:) babalarına çekmişler:)
bizim evde çocuk var ama sabahtan akşama kadr kimse evde yok o sebeple haftada 1 tüm evi dip köşe süpürüp siliyorum. bir kerede küçük süpürgeyle salon ve koridorlar süpürülüyor. zorunlu hallerde bu sayı artabiliyor. mutfak zaten her akşam yemek sonrası süpürülür. süpürme ödevi evet te silme ödevini hafta içi vermesek nasıl olur ? ben çalışıyorum malesef hafta içi zorunlu olmadıkça silme olayına giremiyorum:KK43:

silme her gün çalışan için zor olur bencede, ban uyarda:)

nasil bi çozum bulsak
begeni yapabiliyormusun ?
yapinca begensen olurmu gorev evrilen mesaji
yok canım telefondan yapamam, nasıl olsa bilmem, yani hasta bile olsam ben iş yapmadan duramayan biriyim zaten:) misal hem uykusuz hem hastayım bugün, hoş her gün uykusuzum ya:)
kiz bi sefer yetiyormu suopurunce
ben gunde en a ziki sefer supuruyirum
kuçuk emekluiyor ne bulsa agzina atiyor e buyykler desen tek bildikleri sye ortaligi dokmek saçmak :))))
supurmeden olmazkiiiiiiii:mad:

ayy yok yetmiyor günde iki hatta üç kere süpürdüğüm oluyor yazıcam da korktum hanımlardan:KK45::KK45: oturma odası ve mutfağı üç kere süpürdüğüm oluyor:) onun için dikey süpürgelerden aldım haşatını çıkardım süpürgemin canım benim ucu kırıldı takma yeri kırıldı hep bantlı:KK53::KK53: emekleyen kuzumdan kaçırmak için düşürdüm durdum:)

yok canım telefondan yapamam, nasıl olsa bilmem, yani hasta bile olsam ben iş yapmadan duramayan biriyim zaten:) misal hem uykusuz hem hastayım bugün, hoş her gün uykusuzum ya:)

ayy yok yetmiyor günde iki hatta üç kere süpürdüğüm oluyor yazıcam da korktum hanımlardan:KK45::KK45: oturma odası ve mutfağı üç kere süpürdüğüm oluyor:) onun için dikey süpürgelerden aldım haşatını çıkardım süpürgemin canım benim ucu kırıldı takma yeri kırıldı hep bantlı:KK53::KK53: emekleyen kuzumdan kaçırmak için düşürdüm durdum:)
him gunde bi kere gel o zaman çocuklari uyutunca
dumanla mi haberlessek diycem nerde otudugunu bilmiyoruz :KK45::KK45::KK45::KK45::KK45:

Aynen canım ben de.

Neyse yarından itibaren umarım buraya da oraya da yazmaya başlarız hep beraber:KK19:

Bu arada görev MaRaL tarafından verilmiştir. Çayci ya da demlik temizlemek

ödev süpperrr hem çadanlığımı hem kettle mi temizleyeyim bari ohhhh uzun zamandır yapmamıştm:KK49:

Perdeyi eşim söküp takiyor. Camlari da cikmisken siliveriyor. Kornisler cok yuksekte. Kendim yapamam. Minyon bir bayanim. :KK17::KK23:
al benden de o kadar minicik bişeyim zati :KK35:

Bizde çocuk yok ama bende her gün süpürüyorum :KK70: çocuk olsa allah bilir nolcak :KK70:
kız sen bi felaketsin zaten tam kül kedisi yani ama bence evlenince daha az iş yapacan sen bana öyle gibi geliyo e evli bayanın sorumlulukları çok daha fazla çünkü her türlü memnun etmen gereken bir adam olacak yanında :KK39::-):KK24:

Benim kettleim temiz. Haftada 1 temizlerim. Cunku elim ayagim gibi. Her gun kullaniyorum.

Şöyle temizliyorum:
Kablosuna kadar her yerini dıştan siliyorum. Inatci kir varsa az cifle siliyorum. Icine ise bir kasik kadar limon tuzu katiyorum. Yarim saat kaynatip işe gidiyorum. Aksama suyu lavaboya dokuyorum. Hem lavabo açılmış oluyor. Hem içi piril piril oluyor , yeni alinmis gibi.

Gittigim evlerde kirecli kettle gorunce bu işlemi yapiveresim geliyor. :KK45:Kirec tutmus şeyi kullaniyorlar. o_O
ben de sirke ve karbonatlı su kaynatıyorum fakat limon tuzu da çok etkiliymiş almam evde bulundurmam gerek :KK45:daha hiç evime limon tuzu girmedi, marketlerde var dii miii:KK53::-)
Bi de sorsan kireçsiz çay güzel olmaz. :KK70: o yüzden temizlemiyorlar.. :KK70:
hadi yaaa öyle mi diyorlar, e afiyet olsun ozaman :KK53:

aa önemli değil bende üniversiteyse bilgi alırım diye sordum:) inşallah iyi gelir okul size tabi bana da:) benimde değişimi çok ihtiyacım var

canım mürekkep lekesi saf alkolle kolonyayla çıkıyor, oğlum koltuklarımı tükenmez kalemle bir güzel çizmişti krem renkli koltuklarımı:)

süper eline sağlık:)

bende süpürüyorum hatta bazen sabah akşam:)

aynen buldum birine ben gibi:)

bence ödevler güzel yani ben hiç şikayetçi olmadım bilakis hep ohh iyi oldu bu ödev dedim:)

evet bu süper olur benimde dikilmesi gerekenler var:)

başınız sağolsun Allah rahmet eylesin

aaa olmaz yanlış anlama olmuş gitmek yok:)

aa canım atsana sen foto ben siteye eklememeye tövbeliyim eklersem albüme koyarım ondan eklemiyorum:) çok güzel oluyor foto eklemen

canım benim bildiğim sayılıyor bu görevin cepte senin:)

neymiş adet sancısı için yöntem diyecektim ama yazmışsın başka mesajda:)

yıkayıp astığım oluyor sadece:)

ah canım kışlıkları çıkarırken bunu söyleyip durdum kocaman gömme dolabım olsa kışlık yazlık derdim olmasa sadece yer değiştirsem diye:) eline sağlık

sabah akşam olacak ben söylüyüm ne olacağını:)

size normal canım, çocuk olunca akşama kadarda evde olunca batıyor ev:)

aynen tek değilmişim:) benim kv yi yazsam her gün süpürüldüğü gibi yolluklar kalkar çırpılır:) onun evde

bilgi için sağol bende demliğimle semaverime uyguluyum bari:)

ah ah bak sen cimcimeye, benim abiside dağınık küçükte:) babalarına çekmişler:)

silme her gün çalışan için zor olur bencede, ban uyarda:)

ben büyük süpürge haftada 2 kez açarım, bazen mutfak için daha fazla olabilir ve arada bazı yerleri eşim süpürür omuz ve sırt ağrısı çok çektiğimden süpürge yoruyor beni...onun dışında şarjlı el süpürgesiyle veya ikea tüy toplayıcımla etrafı geçerim gerektiği zaman,, çocuğum yok ama olsada günde 2 defa büyük süpürge açmam zannetmiyorum

ben işe kalkar hanımcıklar, haydi bismillah...
ah ulan ah bi akıllı telim olsaydı şöyle güselinden harika bir ödev verecektim size,,,gece gece bilgisayara girilmiyo ki...

X