Küllerden Doğmak Vol.2

günaydın kızlar.
30 sayfa dolmuş iki günde.
ama hepsini okuyamadım,çook yorgunum.

cuma akşam mutfak dolapları temizlendi.
c.tesi tüm gardrop,komodinlerin içleri silindi.
pazar toz alındı,makyaj malzemem pek yok kremler atıldı.
kışlık yazlık değişiminde sadece ön ve arkalı iki grup sığıyor çocukların dolaplarına.
mevsimi gelen gurbu öne alıyorum sadece.
zaten hep düzenli oluyorlar.

yani 4 de 4 yaptım.
bir hafta sadece günlük ödev ve bitmeyen ütülerime yoğunlaşabilirim sanırım.

Ay maşallah canım yaa.. Benim hala 4 te 1. Onu da geçen hafta yapmıştım. :)
Canım görevlerin bir cepteydi hatta ikisi:) makyaj malzemelerimi bayram önü atmıştım yatak odamı temizlerken:) mutfak dolap içi desen bayram önü yapıldı hem de benim ki hep düzenli olur, bir tek annem erişte vermişti o dolabı düzenledim erişteyi kaplara koydum, sehpa masa silme benim nerdeyse iki günde bir yaptığım şey cumartesi halletim onu da:) bugün yine silerim mesela:) burda hava acayip soğudu kışlıklarda iyi oldu eşim evdeyken çocukları oyalarken yaptım hemen:)

Geçmişi okurken bende şaşırıp duruyorum:) haftada ev süpürmeye iki günde süpürmeye, tam tersi çocuk yokken bende iki üç günde süpürürdüm çünkü kırıntı vs. çok olmazdı ama şimdi iki çocukla ki biri emekliyor her gün evi süpürmezsem içim rahat etmez ki, ağzına her şeyi götürüyor bebeğim, abiside sağolsun hep bir şeyler döker, bu işte bir terslik var bir benmiyim tuhaf:KK45: benim gibi her gün süpüren yok mu:KK64::KK64:

Geçmişi okurken bende şaşırıp duruyorum:) haftada ev süpürmeye iki günde süpürmeye, tam tersi çocuk yokken bende iki üç günde süpürürdüm çünkü kırıntı vs. çok olmazdı ama şimdi iki çocukla ki biri emekliyor her gün evi süpürmezsem içim rahat etmez ki, ağzına her şeyi götürüyor bebeğim, abiside sağolsun hep bir şeyler döker, bu işte bir terslik var bir benmiyim tuhaf:KK45: benim gibi her gün süpüren yok mu:KK64::KK64:
Bizde çocuk yok ama bende her gün süpürüyorum :KK70: çocuk olsa allah bilir nolcak :KK70:

Eve aksamdan aksama geliyoruz. 2 kisiyiz. O yuzden haftada 1 supuruyorum canim. :KK69:

Ben yatak odası hariç her gün süpürür viledayla silerim. Benim kızım engelli yürüyemiyor. Sürekli emekliyor. Ama o olmasa odaları 2 günde 3 günde falan süpürürdüm. Mutfak mecbur her gün süpürülüyor zaten.

Benim kettleim temiz. Haftada 1 temizlerim. Cunku elim ayagim gibi. Her gun kullaniyorum.

Şöyle temizliyorum:
Kablosuna kadar her yerini dıştan siliyorum. Inatci kir varsa az cifle siliyorum. Icine ise bir kasik kadar limon tuzu katiyorum. Yarim saat kaynatip işe gidiyorum. Aksama suyu lavaboya dokuyorum. Hem lavabo açılmış oluyor. Hem içi piril piril oluyor , yeni alinmis gibi.

Gittigim evlerde kirecli kettle gorunce bu işlemi yapiveresim geliyor. :KK45:Kirec tutmus şeyi kullaniyorlar. o_O

ah ah bizim evden mi bahsettin?

biz de artık gün yok.hergün her iş yapılabilir.
özellikle küçük kızım ayaklı çöp makinesi.
dağıtmaktan zevk alıyor.
hiç abla ve abisine çekmemiş.
onlar hiç dağıtmaz,dökmezlerdi.

Eve aksamdan aksama geliyoruz. 2 kisiyiz. O yuzden haftada 1 supuruyorum canim. :KK69:
bizim evde çocuk var ama sabahtan akşama kadr kimse evde yok o sebeple haftada 1 tüm evi dip köşe süpürüp siliyorum. bir kerede küçük süpürgeyle salon ve koridorlar süpürülüyor. zorunlu hallerde bu sayı artabiliyor. mutfak zaten her akşam yemek sonrası süpürülür. süpürme ödevi evet te silme ödevini hafta içi vermesek nasıl olur ? ben çalışıyorum malesef hafta içi zorunlu olmadıkça silme olayına giremiyorum:KK43:

Csnım benim allah öyle büyük ki derdi veriyor mutlaka dermanını da yolluyor.
Bende rahim ağzı kanseri ameliyatı oldum. Çok küçüktü yaşım 24 tü düşün. Rahim duruyor ama hamile kalamadım hep.
Psikoloji maf ediyor insanı.
Hepte tevekkül ettim tabi ki isyan ettiğimde oldu olmadı değil ama Allah inancını hiç almadı içimden şükür ki 2 tane evladım var.
Bende çok sancılı adet olurdum yıllar önce doktorum bir yöntem söyledi uyguladım sürekli şimdi adet olurum anlamam bile.
Benim de kızlarım hiperaktif ama olsun sağlıklılar.
Büyük kızım şeker hastası sağlıklı deyince bakıyorlar ama sağlıklı. Yanımda herşeyi tam vücudu insülin üretmiyor. Olsun dikkat ederiz yaşar gideriz.
İnşallah Rabbim de gönlüne göre verirde ikincisi de hemen gelir. Bebek severiz ne güzel.
Cok gecmis olsun canim Rabbim bagislasin evlatlarini.. Cok sukur kotu gunleri geride biraktik Rabbim bidaha yasatmasin insallah..
Simdi negatif sonuc aldigimda uzuluyorum tabii ama oyle yikim yasamiyorum cok sukur en azindan yavrum var Rabbim hic olmayanlarada tattirsin bu duyguyu insallah

Benim kettleim temiz. Haftada 1 temizlerim. Cunku elim ayagim gibi. Her gun kullaniyorum.

Şöyle temizliyorum:
Kablosuna kadar her yerini dıştan siliyorum. Inatci kir varsa az cifle siliyorum. Icine ise bir kasik kadar limon tuzu katiyorum. Yarim saat kaynatip işe gidiyorum. Aksama suyu lavaboya dokuyorum. Hem lavabo açılmış oluyor. Hem içi piril piril oluyor , yeni alinmis gibi.

Gittigim evlerde kirecli kettle gorunce bu işlemi yapiveresim geliyor. :KK45:Kirec tutmus şeyi kullaniyorlar. o_O

bende içini temizlerken sirkeli su kaynatıyorum o da çok temiz yapıyor içini .hatta bir seferinde elma kabuğu koymuştum kettle 'In içine. elma çayı yapacaktım. ben onun içinde unutmuşum. bigün baktım aman o da ne kettle ın içi pırıl pırıl . meğer elma kabukları suyun içinde beklerken elma sirkesi olmuş ve benim kettle ı pırıl pırıl yapmış:21:

haftalık ödevlerden 2 sini yaptım kızlar. mutfak dolaplarından 3 tanesini sildim düzenledim . kızımın dolabını ile kendi dolabımı kışlık yazlık durumuna göre düzenledim tekrar. yani analı kızlı biz kışa hazırız. babayı pas geçtik. ona daha kış gelmemiş o sebeple değişim istemiyormuş. birden kış gelirse o zaman şortla işe gider:KK70::KK70:

dünkü ödevi yaptım ama malesef yazamadım. internetimde bi sorun vardı bir türlü bağlanamadım. merdiveni görevli siliyor bende duşakabin ve lavaboları yıkadım.

dagci dagci diğer konuya yazmıyoruz

DİĞER KONUYA SADECE

1-CUMA GÜNLERİ BİLDİRİM İÇİN YAZIYORUZ

2- GÜNLÜK ÖDEVİ VEREN YAZIYOR (HEM GÖREVİ HEM DE DÜNÜN LİSTESİNİ )

Şöyle temizliyorum:

Bi de sorsan kireçsiz çay güzel olmaz. :KK70: o yüzden temizlemiyorlar.. :KK70:

X