Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben bugün pilatese gitmedim. Tabi okula da git bırak git al olmayınca evde günlerdir yapmayı düşünüp yapamadığım işimi yaptım.
Elanın odasını da toparlayacağım ama birlikte yapalım dedi. Onu hafta sonuna bıraktım.

Kızlar size domates sos yapacağım dediğim akşam yemeğimizi yedik domateslerri doğramaya başladımki telefon geldi.Ananem vefat etmiş .Elim ayağıma dolaştı ortalık perma perişan şişeler tencereler domatesler...hem biran önce gitmek istiyorum hem etraf dağınık.Neyse hemen doğradıklarımı buz poşetine bölüp buzluğa attım geri kalanı buzdolabına attım ortalığı alelacele toplayıp karşıya geçtik.Dünde defnettik.Rabbim mekanını cennet eylesin.Toprağı bol olsun inşallah.Dünya iyisi bir insandı.85 yaşındaydı hem koah hemde demans vardı artık vücududa hastalıklardan yıpranmıştı . Karşıda bir gece yattık.Dünde defnettik gecede eve geldik.
Başınız sağ olsun 🙏

Dün bütün gün neredeyse dışardaydım kız arkadaşlarımla buluştuk dışarıda yedik içtik eve geldim sabah herşeyi halledip çıktığımdan sadece makinayı çalıştırdım eşim dışarıda yiyelim dedi kızımda oraya geldi kesesine bereket tatlımıza kadar söyledi doğum günü çocuguydu bizde hediyelerini verdik pek bi mutluydu. Bugün yine eşimle dişçiye gittim ama sabah yine herşeyi evde yoluna koymaya çalışarak gittim tabi ki bir diş daha çekti kaplamaların altında olduğu için farkedememen normal dedi öylede hastasına sahip çıkan biri hiç beni suçlamaz ama ben içimden kendimi sorumlu tuttum çünkü uzun zamandır sızlıyordu zaman zaman ağrının şiddeti artınca bir ağrı kesici içiyordum kendimce çözümler buluyordum neyse beni sarstı ama çekmek zorundaydı onbeşgün sonra kontrole çağırdı. Hafta sonu yakın bir dostumuz köy evine davet etti biz onları yazlığa davet etmiştik sağolsunlar gelmişlerdi arada yine orada olduklarında davet ettik geldiler şimdi bizi davet ettiler gidicez nasipse. Maaşa az kaldı kredi kartıyla ödeme yapıyoruz ama eşim akşam herşeyin parasını peşin ödedi bütçe hazırlığı yapmış. Ben hediyelerini kredi kartıyla aldım olsun aldım diyorum. Akşam için dişimin ağrısını unutmak oyalanmakla birlikte bamya yemeği yaptım çorbam var kavun keseriz yogurtta var tamam bu gün biraz halsiz kaldım yarına toparlarım Allahın izniyle.
Geçmiş olsun
Diş çok önemli
Ben en çok ondan çektim
6 ayda bir mutlaka gidiyorum
Ama ne yaparsam yapıyım yine de bir şey çıkıyor

Kızlar size domates sos yapacağım dediğim akşam yemeğimizi yedik domateslerri doğramaya başladımki telefon geldi.Ananem vefat etmiş .Elim ayağıma dolaştı ortalık perma perişan şişeler tencereler domatesler...hem biran önce gitmek istiyorum hem etraf dağınık.Neyse hemen doğradıklarımı buz poşetine bölüp buzluğa attım geri kalanı buzdolabına attım ortalığı alelacele toplayıp karşıya geçtik.Dünde defnettik.Rabbim mekanını cennet eylesin.Toprağı bol olsun inşallah.Dünya iyisi bir insandı.85 yaşındaydı hem koah hemde demans vardı artık vücududa hastalıklardan yıpranmıştı . Karşıda bir gece yattık.Dünde defnettik gecede eve geldik.
Başınız sağolsun canım Rabbim rahmeti ile muamele eylesin Mekanı cennet Makamı ali olsun.
İyi geceler herkese,
Sabah 7 ye doğru Ela yanıma geldi. Bir baktım elleri çok sıcak. Ateşini ölçtüm yükselmiş. Okulun ilk haftası başladı hastalık.
Bir kaç hafta geçeydii iyiydi.
Sabah o da uyandı. Okula gidemeyeceğimizi hasta olduğunu söyledim. Ama ben gitmek istiyordum dedi.
Anlattım.
Sonra tekrar uyuduk. Ohh be uykumuzu almışız. 😁 işte bu ya.uyku en önemlilerimden.
Sonra kahvaltı yaptık. Ablam uçağa yetişecekti onu servise yakın yere bıraktım. Oradan aile hekimine geçtim. İlk defa geçtiğim yoldu. Şükür sıkıntısız atlattım.
Doktor ilaç yazdı. Gün içinde verdim ama ateşi çok iyi düşmedi.ama çok bir sıkıntı da yoktu
Komşum çorba getirmiş sağolsun. İçeri davet ettim. Kahve içmiş. Datça gazozu ikram ettim.
Evi süpürdüm. Odayı temizleyip halısını serdim.
Banyoya soktum. Duş alınca biraz iyi geldii.
Sonra yemeğe giriştim.
Öğretmenine söylemiştim, derste bugün yapılan çizgi çalışmasını sordum söyledi. Onu yapacaktı uykusu geldi. Akşam iki saat uyudu.
Uyanınca dersini yapmaya başladı.
Kanat istemişti. Yanınca çorba ile onu verecektim. Kanadı pişirdim.dersim bitsin öyle yerim dedi. Bitirmeden yemeğini yemedi :)
İnşalah hep sever ders yapmayı.
Yemekten sonra oyun oynadık. Bayağı geç uyuduk.
Yine uyanmışım. Uyuyup 1-2 saat sonra uyanmak alışkanlığım olsu 🙄
Çok geçmiş olsun Elacığıma.

Dün günüm çok zor geçti inanın daha 2 ay önce bir dişimi daha çekmişti ama hemen antibiyotik vermişti dün gerek yok dedi sadece ağrı kesici alabilirsin dedi ne mümkün ağrı kesici bile kesmedi ağrıyı sonra kızım işten gelince hemen buz sardık havluya onu koyduk biraz faydası oldu eşim bu gün söylemiş doktora hemen ilaça başlayalım demiş eşim getirecek almış gelince başlarız tedaviye. Kızlar ağzımda doğru düzgün azı dişi kalmadı olanlar da köprü vazifesi görüyor sağlam azı yok. Arkadaşım implant yaptırdı çok korkuyorum ama benim sonumda o gibi dişlerim her çekim yapıldığında inanın içime hüzün çöküyor. Neyse ilaçlar etkisini göstersin önce bir iyileşeyim. Şükür bu gün daha iyiyim herkese kahvaltı hazırlayıp gönderdikten sonra önce mutfağı topladım pürü pak bıraktım evi süpürdüm kablosuz dikey süpürge ile öyle rahat yapıyorum ki sonra balkon yıkadım çamaşır makinesini hazırladım sular kesildi oturdum dualarımı okudum hazırlanıp markete gittim a 101 de bu gün üzüm 30 tl olucaktı gittim nasıl çürükler var vazgeçtim almaktan sonra arka sırasına baktım yeni gelmişler vardı ordan 3 paket aldım kahve dünyası kahvelerinden de 3 paket aldım bir ekmek alıp eve girdim. Aslında canım hiç dışarı çıkmak istemedi ama bahane yaptım eve gelince de kahvaltımı yaptım şükür yiyebildim bu gün.

Dün günüm çok zor geçti inanın daha 2 ay önce bir dişimi daha çekmişti ama hemen antibiyotik vermişti dün gerek yok dedi sadece ağrı kesici alabilirsin dedi ne mümkün ağrı kesici bile kesmedi ağrıyı sonra kızım işten gelince hemen buz sardık havluya onu koyduk biraz faydası oldu eşim bu gün söylemiş doktora hemen ilaça başlayalım demiş eşim getirecek almış gelince başlarız tedaviye. Kızlar ağzımda doğru düzgün azı dişi kalmadı olanlar da köprü vazifesi görüyor sağlam azı yok. Arkadaşım implant yaptırdı çok korkuyorum ama benim sonumda o gibi dişlerim her çekim yapıldığında inanın içime hüzün çöküyor. Neyse ilaçlar etkisini göstersin önce bir iyileşeyim. Şükür bu gün daha iyiyim herkese kahvaltı hazırlayıp gönderdikten sonra önce mutfağı topladım pürü pak bıraktım evi süpürdüm kablosuz dikey süpürge ile öyle rahat yapıyorum ki sonra balkon yıkadım çamaşır makinesini hazırladım sular kesildi oturdum dualarımı okudum hazırlanıp markete gittim a 101 de bu gün üzüm 30 tl olucaktı gittim nasıl çürükler var vazgeçtim almaktan sonra arka sırasına baktım yeni gelmişler vardı ordan 3 paket aldım kahve dünyası kahvelerinden de 3 paket aldım bir ekmek alıp eve girdim. Aslında canım hiç dışarı çıkmak istemedi ama bahane yaptım eve gelince de kahvaltımı yaptım şükür yiyebildim bu gün.
Çok geçmiş olsun nazenin diş ağrısıda zor oluyor

Gecmis olsun benimde implantlık disim var.
Yeri iyilessin diye bekledik sonra babamin vefatı falan gidemedim.
Bende korkuyorum parasını falan gectimde artık cekimde bile ahh off ıhhh diyen bi tipim nasıl olcak bilmiyorum.

Selamm hayirlı kandiller.
Sabahdan daha kahvaltidan önce surelerden okudum. Bolca dua ettim tesbih cektim Rabbim kabul eylesin.
Hacet namazı kıldım.
Sonra kahvaltı, ev topla, süpür sil yaptım
Toz aldım.
Esim çıktı biraz 5 gibi gelecek kızı dışarı çıkarıcaz.
Bi sahil var bayadır aklımda cocuklar icinde eglenceli seyler var bi oraya gidelim bakalım.
Dısarıda yemeyelim bu ara diyorum eşime ama sosyal tesis varmis hemen yakında sahilde en azinsan uygun oluyor.
25tl nescafe, turk kahvesi falan oluyor
5tl cay.
Şu ara extra dikkat etmem lazım
Niye böyle oluyor bilmiyorum ama hep borcumuz oldugunda ben daha takıntılı biri oluyorum.
Ödeyecek imkanımız var cok şükür ama hep uzerimde boynumda bir yük hic bitmicek hiç ödeyemicez gibi hissediyorum.
Herseyden kısmak istiyorum bir an önce bitsin diye.
Bilmiyorum cok rahatsız ediyor beni bu durum.
Borc var ama cok şükür ödeme imkanımızda var rahatlığı bana hic uğramıyor.
O sebeple çok gergin geziyorum.
Ne harcarsam beni rahatsız ediyor.
Esime sabah tur falan cikardın başıma ne geregi vardı diye bile söylendim.
Esim rahattır ödüyoruz sonucta ne geriliyorsun niye dert ediniyorsun bla bla..
Benim evhamlı halim nolcak bilmem.

Salavat cekim bari bugun gun bol dualı gecsin✨

Harika ama oldukça yorucu bir gündü Kandilimiz mübarek olsun tekrarını nasip etsin Rabbim. Sabah eşimle fırına gittik sevdiğimiz bir ekşi mayalı ev ekmeği var ondan 3 adet aldım dondurucuya koydum 2 tanesini Kahvaltıya sucuklu-kaşarlı menemen yaptık mutfagı topladım saat 10.30 pazardaydık taze fasulye 120 tl ayy demişim kurusu daha ucuz neyse acilleri aldık pazarın heryerini gezmedik alınacakları alıp geldik. Aldıklarımızı yerleştirdik arkadaşlarımız aradı yarım saate çıkalım dediler biz erken çıktık güzel bir yerden baklava aldık cola-gazoz cips aldık arkadaşlarımızın bağ evine gittik harika bir yer mangal yaptılar bize keselerine bereket. Eşimle biz de böyle bir yerden arsa istiyoruz küçük bir ev yaptırmak istiyoruz arsa fiyatlarının 3 milyon tl olduğunu duyunca kısa bir şaşkınlık yaşadık Allah isteyene nasip etsin dedik çok isterdim öyle bir yerde evimin olmasını balkanlara benziyor yeşillikler içindeydi büyüsüne fazla kapılmışım.

basiniz sagolsun

İyi geceler kızlar.
Yarın tempo yeniden başlıyorduuu
Hala alışamadım ben bu tempoya.
Elanın bir gün ateşi oldu.cuma da takip etmek için göndermedim.
Cumartesi veliler toplantısı vardı. Ben yürümek istiyordum. Nedense beni yürümek mutlu ediyor. Arabayı mecbur kullanıyorum. Mutluluk veren birşey değil benim için. Ama yürüyüş gerçekten sevdiğim şeylerden biri.
Eşim dedi yokuş çıkacaksın neyse bıraktı beni.Dönüşte yürüyerek geldim.
Toplantıda öğretmeni bir parça tanımış oldum.Kitap okumayı ve araştırmayı seven bir insan. Bu hoşuma gitti. Hatta biz velilere kitap önerdi.çocuklarda uyku öncesi kitap alışkanlığı oluşturun dedi.Nedense Elaya hep kitap kolik öğretmenler denk geliyor,sanırım Ela da kitabı sevdiği için 😁 kitap okutmadan uykuya asla dalmıyor.Okumaya başlayınca da öyle olur umarım.
Sonrasında eşim kahvaltı hazırlamıştı. Kahvaltı yaptık. pazara gittik.
Bugün evde takıldım. İş bitmiyordu. Elayla odasına çekidüzen verdik.Ama hala odasında
gereksiz ıvır zıvırı tutma çabasında😅
İki gündür okulda yapılanları sordum öğretmenine. Onları yaptırdım.
Akşama çiğ börek yaptım.
Elaya yarın için ıspanaklı ve kırmızı biberli pankek yaptım.

Yarın ya da salı günü annemle babam gelecek.eşim dedi onlar gelince bir gün ciğerciye götürelim. Hiç götüremedik dedi.
Bugün de misafir çağırma modundaydı. Hiç çağırma çocuğun dersi var dedim.Ayrıca odasını düzenleyeceğiz dedim.
Yemekten sonra teyzeyi aradı. Tabi belli telefonu bozuk teyzenin. Eşim de telefon değiştirmeye niyeti var. Bana diyorki benim telefonu vereyim teyzeye. Ela da anneanneme ver telefonunu dedi.😁 gitti odaya.
Ben de o gidince fırsat bu fırsat deyip lafı söyledim.
Anneanneye gelince vermez kızım dedim.tabi ela duymadı odaya gitmişti.
Duymasınıda istemezdim ama lafı söylemeden de duramazdım.
Çünkü hatırlarsanız anlatmıştım. Benim eski telefonu anneme vermeyi düşündüğümde kaç defa verecekmisin satayımmı demişti.
Sonra da annem şarjı çabuk bittiği için kullanamadı. Ablam yeni telefon aldı anneme.
Annemden döneceğimiz zaman telefonu aldınmı diye sorup duruyordu.
Şimdi de diyor nerden çıktı bu laf. Ben de dedim anneme vermeyi düşünüyordum elli defa sordun verecekmisin satayımmı diye dedim :)
Belki ince detaylar ama teyzesinin kullandığı telefonu da yıllar önce ben vermiştim.
Açıkcası bu davranışına kırılmıştım. Bugün daha da çok kırıldım.

Basınız saolsun Rabbim yerinde dinlendirsin insallah🙏🏻

Günaydınnn
İyi haftalar
Güya evdeyim ama gelemeyrummm🙄
Alya 8-12 okulda
Okuldan ac geliyor ogle yemegi yiyor direk,o gelene kadar ev toplayıp yemek hazırlıyorm.
Okuldan gelince ekrandan uzak tutalım diye ya dısardayız ya barbiecilik oynuyoruz😅
Beni sorarsanız barbielerdeyim😅
Cmrtsi anneme gittik köye sabahtan.
Kardeşimlerde ögleden sonra geldi kaldık orda mangal falan dün öglene dogru evlere dagıldık.
Babam kandillik 50 ser usd verdi cocuklara saolsın.
Alyanın okula 2250 tl kırtasıye ödemistik benden olsun o dedi.
Kardesim de hem harclık hemde bi dünya sey almıs yine
Zaradan bot almıs kısa,polodsn esofman takım tshirtler falan almıs kesellerine bereket🙏🏻
Ben de 200 ser lira verdim kandillik
Kızlar sabahlık istiyodu köyde biz giyiyoruz pelus
Onlara da sabaahlık sipars verdim.
Asıl bisey var temudan 17 parcalık siparis verdim😅
3 bin kusur tuttu ama buda kendime ödülüm olsun🙆🏻‍♀️😅
Yıllık izin param yatacak o yatmadan harcadık🙆🏻‍♀️😅
Kısa herseyim var cizme,bot,ugg bot gecen seneden.
1-2 tayt alırım swetlerde var yeter.
Kıızında hersyi var masrf yapmayız .

Bu hafta koci gececi,yemek zorlamaz bizi.
Gündüz evde oldugundan is güc kalıyo tabi o cıkana kadar🤦🏻‍♀️
Beslenme olayımız var bide.
Bugun börek demis liste mesela.
Alya bi kıymalı börek yer.
Valla onu da yapmadım pastaneden alcM.
Dün eve gel hepimiz dus al,kokmsuuz mangal.
Aksm yemegi hazırla börek yapamadım.
Olur okadar🤪

X