Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selamm herkese,
Ne okuyabildim ne bakabildim.
Oturup dinlenme faslımda bir selam vereyim dedim.
İki gündür de ablam ben de onunla vakit geçiriyoruz.
Dün bugün okuldan sonra pilatese gittim.
Dün pilatesten sonra geldim kahvaltı yaptım.evi toparladım.biraz uyuyayım dedim 5 dk uyumuşum.
Elayı okuldan alınca parkta takıldık biraz.markete uğradım. Eve gelince duş aldım.
Birlikte kek yaptık.
Akşam uykulu uykulu gezdim. Saat 10 da Ela uyudu ben de sızmışım yarım saat.
Sonra eşimle ablam oturuyordu. Onlarla oturdum. Uyku öncesi çamaşır katladım.
Elanın çantasını hazırladım.
Tekrar yatış.
Sabah da 7 de uyandım. Elanın beslenmesini hazırladım. Tost yaptım.yarısını yedi tostunun.
Yanına kek üzüm elma salatalık koydum.
Ablamı metrobüse bıraktım.Elayı okula.
Ben de pilatese :)
Geldim duş aldım. yatakları topladım.
Bir kahve içmesem olmazdı.
Pilates yorucu..
Zamanla yarışıyorum. Hiçbir şey yetişmiyor.
Akşama tavuk şiş yaparım diye dün soslamıştım. Okul çıkışında da Ablam elaya beslenme çantası alacakmış.Onun için avm ye gideceğiz.
koşturmacalı okul zamanları başladı 😁

Okulun ilk günü soruyorum nasıl geçti neler yaptınız diye, kantine gittik kantine gittik dönüp dolaşıp onu söylüyor😂
Dün öğretmen para koymayı yasakladı. Çünkü bayağı karışıklık oluyormuş.paraları karışmış. O ona diğeri öbürüne veeiyormuş. Ve gereksiz şeyler alıyorlarmış.
Okulun erken kalkma konusu ona zor geldi.
Bugün diyor gitmesemmi bugün okula.
Hayatta dediği bir şey değildi.
Uyku daha tatlı geliyor tabi.
Ama okula gidince bir baktı bahçeye şişme oyun parkuru koymuşlar. Oleeey diye bağırdı.
Derslerde 1 defa çizgi film izlemişler. Benim kocide diyor niye çizgi film izletiyorlar bu çocuklar nasıl öğrenecek😅
Ben de dedim dur bi okula alışsın çocuklar.
Birden okumayımı öğrenecekler😆
Dün bahçede terlemiş. Sonra da beslenme için koyduğun peçeteyi koydum sırtıma anne dedi.
Böyle böyle kendi başlarına birşeyler yapmayı öğrenecekler tabi.

Selamm
Kızın 2-3 gundur uykulari yine sapıttı.
Gece 3e kadar oturuyor sonra aksam 6 gibi uyuyor falan falan.
Pazar günü bayada yorduk oysa orman yagmur yürüyüş falan..
Enerjisi fuull..

Bir yandan oglanın eksikleri hallediyorum.
Montlarini yagmurluklarini yıkıyorum hepsi bazanin altındaydı.
Çok bisi kalmadı
Termos istiyor masallah stanleyler almis gitmis ben bizede istiyordum ama baya bi uçuk
Ona alıcaz artik 0.47 olandan 1.200 civarı
Öncelikli alacaklarim var onları alim bizede alıcam.

Camasir mak. Bayadir eror veriyor asiri sesli sıktırıyor 10. senesi doldu tamir parasi vs vermek istemiyorum 1 defa tamir gördü arcelik pişmanlıktır daha arcelik hic bisi sokmam eve.
Ben memnun kalmadım.
Boch ya da samsung bakıyorum
Camasir mak. Degisecek.
Pesine buzdolabi degisecek o sansima Regaldi ve 15. Senesi o iyi çıktı
Bozuk degil fakat baya yiprandı artık bazi yerlerinde catlarlar olusmaya basladi tutma yerini yapistirdim falan.
Bu kış bunlari kesin degistirecegim.
Hala robot almadım onuda alıcam bunaldım kızın kırıntılarından artık.
Onlari alsa yeter bana.

Kıza oyuncak torbasi aldım 2 tane bez olanlardan baya toparladı ortaligi iş gördü.
Led avizem bozuldu (buna yeminle nazar degdi kuzenim cenaze zamani ay guzelmis bende bunlara bakiyordum falan dedi 2 gun sonra bozuldu)
Bu da extra masraf oldu siparis verdim yine aynısından.
Zaten hep üst üste gelir ya
Suan su ust katın borcunu ödim inanın baska bisey istemiyorum.
Hic birini almasamda idare ederim birine bir yere borcum olunca asiri huzursuz oluyorum.
Ödeme imkanım var evet ama birikimden ödemek istemiyoruz 4 ay a bölüp ödicez birikime dokunmadan.
Rabbim kolaylaştırsın.
Her gün Vakia okuyorum diger surelerime extra olarak bolluk bereket icin.
Kabul eylesin rabbim.
Benim çamaşır makinam da aşırı ses yapıyor. 13 yıl oldu. Kazanı çarpıyor belli. Dün de ablam dedi,ona gelen servis hiç boşuna yaptırma kazan parası yerine makina al demiş.
Ben bozulmasın diye dua ediyorum.
Kurutmalı çamaşır makinam. Bozulursa başıma iş açar. Razıyım sesini dinlemeye😅

İyi geceler,
Nihayet bakabildim :)
Saat 22:00 de elaylı uyumuşum. Kalktım namaz kıldım. Komşumla telefonda konuştuk biraz. Herkes de uyumuştu.
Okul çıkışı ablamla avm ye gittik.Elaya beslenme çantası aldı.
Sonra avmdeki madoya uğradık. Dondurma yedik.
Eve geldik.
Ablam diyor arabayı bayağı ilerletmişsin.
İlk zamana göre bayağı fark var dedi.
Bir kavşak var kimse yol vermiyor.oysa öncelik kavşaktakinindşr.
Biraz yoğun kavşak. Bugün az bekledim.yanıma araba yanaşınca onunlabirlikte geçiverdim😅 Bir de araya girmek için arabanın burnunu sokmalarım başladı. Mecbur yol veriliyor.
Okul çıkış saatleri yoğun oluyor.
Eve döndük. Tavuş şiş yaptım.
Akşam şirince şaraplarımızla keyfimizi de yaptık :)
Yarın da ablam gidecek onu havaalanı servislerine bırakırım.avmnin orada zaten hep gittiğim yol.

Benim çamaşır makinam da aşırı ses yapıyor. 13 yıl oldu. Kazanı çarpıyor belli. Dün de ablam dedi,ona gelen servis hiç boşuna yaptırma kazan parası yerine makina al demiş.
Ben bozulmasın diye dua ediyorum.
Kurutmalı çamaşır makinam. Bozulursa başıma iş açar. Razıyım sesini dinlemeye😅
Benimkinde de kazanla ilgili sıkıntı var galiba.
Ayrıca ben arcelikden pismanım beyazlari guzel yıkamıyor biri daha demisti instada arcelikle ilgili böyle bisi sonra emin oldum.
Bir de koydeki bosch ordaki güzel yıkıyor mukayese etmis oldum beyazları.
Suan ilk sırada o var

Selamm hayırlı sabahlar
Yine kızın sabahlamaları ve benim enkaz olarak uyanmam.
Aksam 2.kattaki komşu msj attı esi yokmus gel cay icelim diye.
Onunla yaşıtız cay, kahve, bahçe sohbeti derken sardı bana kafası.
Öyle msj atıp çağırıyoruz musait olan gidiyor
2 saat kadar orda takıldım..
Kızıda esime bıraktim iyi geldi.
Digerleriyle hala sadece kapıda camdan cama falan.
Yeter 1 tane.

Allahın izniyle ödemeye basladık borcu.
70binini ödedik kaldı 160bin.
3 ayda bitirip kurtulcam borcdan insAllah.
Birikim için borcu bu sene sonuna kadar bitirmem gerek.
Kasıcaz 3 ay harcamalarıda minimuma cektim.
Esimin gün bitiyor tekrar güne girecek ilk sirayi kabul ediyorlar ordan gelende direk borca gidecek.
2025 e sıfır borçla girmek suan ki hedefim.

Dünden yemek var
Kızı alıp belki ikea yaparım
A101 domates gelcekmis bugün çıkmaya okadar usendim ki belki bi 10kilo daha yapardım
Bi yapsam diyorum bi yapmasam muallakta kaldım.
Oglan gidince zaten daha az yemek yaparım alisveriste daha az yaparım ona cesit olsun diye daha cok aliyorum şuan.
Sıvıyag, wc kagidi,deterjan,un, seker stogumda bana bu seneyi çıkarır.
Bakliyata destek vermem lazim pirinc mercimek alıncak.

Köy peyniri siparis verdim arkadasa o köyden getirmisti banada vermisti cok begendim salamura peynir cok severim 4 kilo siparis verdim.
Tereyagimda yetmicek gibi 3 kilo daha alırım.
Tekrar glutensize baslıcam.
Babamin sürecinde tam 6 kilo verdim.
Midemde küçüldü galiba bisey yiyemiyorum vermeye devam ediyorum.
Stres üzüntü gercekten insanı hem ruhen hem fiziken mahvediyor.
ALLAH bu acımı unutturacak baska acı vermesin diyorum.

Dün bütün gün neredeyse dışardaydım kız arkadaşlarımla buluştuk dışarıda yedik içtik eve geldim sabah herşeyi halledip çıktığımdan sadece makinayı çalıştırdım eşim dışarıda yiyelim dedi kızımda oraya geldi kesesine bereket tatlımıza kadar söyledi doğum günü çocuguydu bizde hediyelerini verdik pek bi mutluydu. Bugün yine eşimle dişçiye gittim ama sabah yine herşeyi evde yoluna koymaya çalışarak gittim tabi ki bir diş daha çekti kaplamaların altında olduğu için farkedememen normal dedi öylede hastasına sahip çıkan biri hiç beni suçlamaz ama ben içimden kendimi sorumlu tuttum çünkü uzun zamandır sızlıyordu zaman zaman ağrının şiddeti artınca bir ağrı kesici içiyordum kendimce çözümler buluyordum neyse beni sarstı ama çekmek zorundaydı onbeşgün sonra kontrole çağırdı. Hafta sonu yakın bir dostumuz köy evine davet etti biz onları yazlığa davet etmiştik sağolsunlar gelmişlerdi arada yine orada olduklarında davet ettik geldiler şimdi bizi davet ettiler gidicez nasipse. Maaşa az kaldı kredi kartıyla ödeme yapıyoruz ama eşim akşam herşeyin parasını peşin ödedi bütçe hazırlığı yapmış. Ben hediyelerini kredi kartıyla aldım olsun aldım diyorum. Akşam için dişimin ağrısını unutmak oyalanmakla birlikte bamya yemeği yaptım çorbam var kavun keseriz yogurtta var tamam bu gün biraz halsiz kaldım yarına toparlarım Allahın izniyle.

Benimkinde de kazanla ilgili sıkıntı var galiba.
Ayrıca ben arcelikden pismanım beyazlari guzel yıkamıyor biri daha demisti instada arcelikle ilgili böyle bisi sonra emin oldum.
Bir de koydeki bosch ordaki güzel yıkıyor mukayese etmis oldum beyazları.
Suan ilk sırada o var
Aynen benimde çamaşır makinem arçelik beyazları kesinlikle güzel yıkamıyor.Neler denedim olmuyor.Ondan önceki Boshtu o fena değildi ondan öncekiler arçelikti ama güzeldiler .Yeni makineler eskilerin randımanını vermiyor onu farkettim.Güya bir sürü özellikleri var ama esas işlerini iyi yapmıyorlar beyazları iyitemizlemiyor.Yeni makinelerde tasarruf amaçlı suyu az kullanıyorlar gibi geliyor ondan kaynaklı olabilir.

Kızlar size domates sos yapacağım dediğim akşam yemeğimizi yedik domateslerri doğramaya başladımki telefon geldi.Ananem vefat etmiş .Elim ayağıma dolaştı ortalık perma perişan şişeler tencereler domatesler...hem biran önce gitmek istiyorum hem etraf dağınık.Neyse hemen doğradıklarımı buz poşetine bölüp buzluğa attım geri kalanı buzdolabına attım ortalığı alelacele toplayıp karşıya geçtik.Dünde defnettik.Rabbim mekanını cennet eylesin.Toprağı bol olsun inşallah.Dünya iyisi bir insandı.85 yaşındaydı hem koah hemde demans vardı artık vücududa hastalıklardan yıpranmıştı . Karşıda bir gece yattık.Dünde defnettik gecede eve geldik.

Kızlar size domates sos yapacağım dediğim akşam yemeğimizi yedik domateslerri doğramaya başladımki telefon geldi.Ananem vefat etmiş .Elim ayağıma dolaştı ortalık perma perişan şişeler tencereler domatesler...hem biran önce gitmek istiyorum hem etraf dağınık.Neyse hemen doğradıklarımı buz poşetine bölüp buzluğa attım geri kalanı buzdolabına attım ortalığı alelacele toplayıp karşıya geçtik.Dünde defnettik.Rabbim mekanını cennet eylesin.Toprağı bol olsun inşallah.Dünya iyisi bir insandı.85 yaşındaydı hem koah hemde demans vardı artık vücududa hastalıklardan yıpranmıştı . Karşıda bir gece yattık.Dünde defnettik gecede eve geldik.
Başınız sağ olsun, Allah sabır versin

Başınız sagolsun. Allah rahmet eylesin

Aynen benimde çamaşır makinem arçelik beyazları kesinlikle güzel yıkamıyor.Neler denedim olmuyor.Ondan önceki Boshtu o fena değildi ondan öncekiler arçelikti ama güzeldiler .Yeni makineler eskilerin randımanını vermiyor onu farkettim.Güya bir sürü özellikleri var ama esas işlerini iyi yapmıyorlar beyazları iyitemizlemiyor.Yeni makinelerde tasarruf amaçlı suyu az kullanıyorlar gibi geliyor ondan kaynaklı olabilir.
Beyazları yikarken deterjan gözüne birazda bulasik mak. Parlaticisi ekliyorum en azindan eskiye göre daha beyaz oluyor
Makineden umudumu kestigimden ekliyorum artık

Başınız sağ olsun.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah 🤲

Basın sagolsun canım

İyi geceler herkese,
Sabah 7 ye doğru Ela yanıma geldi. Bir baktım elleri çok sıcak. Ateşini ölçtüm yükselmiş. Okulun ilk haftası başladı hastalık.
Bir kaç hafta geçeydii iyiydi.
Sabah o da uyandı. Okula gidemeyeceğimizi hasta olduğunu söyledim. Ama ben gitmek istiyordum dedi.
Anlattım.
Sonra tekrar uyuduk. Ohh be uykumuzu almışız. 😁 işte bu ya.uyku en önemlilerimden.
Sonra kahvaltı yaptık. Ablam uçağa yetişecekti onu servise yakın yere bıraktım. Oradan aile hekimine geçtim. İlk defa geçtiğim yoldu. Şükür sıkıntısız atlattım.
Doktor ilaç yazdı. Gün içinde verdim ama ateşi çok iyi düşmedi.ama çok bir sıkıntı da yoktu
Komşum çorba getirmiş sağolsun. İçeri davet ettim. Kahve içmiş. Datça gazozu ikram ettim.
Evi süpürdüm. Odayı temizleyip halısını serdim.
Banyoya soktum. Duş alınca biraz iyi geldii.
Sonra yemeğe giriştim.
Öğretmenine söylemiştim, derste bugün yapılan çizgi çalışmasını sordum söyledi. Onu yapacaktı uykusu geldi. Akşam iki saat uyudu.
Uyanınca dersini yapmaya başladı.
Kanat istemişti. Yanınca çorba ile onu verecektim. Kanadı pişirdim.dersim bitsin öyle yerim dedi. Bitirmeden yemeğini yemedi :)
İnşalah hep sever ders yapmayı.
Yemekten sonra oyun oynadık. Bayağı geç uyuduk.
Yine uyanmışım. Uyuyup 1-2 saat sonra uyanmak alışkanlığım olsu 🙄

Başınız sağolsun canım, mekanı cennet olsun.

Beyazları yikarken deterjan gözüne birazda bulasik mak. Parlaticisi ekliyorum en azindan eskiye göre daha beyaz oluyor
Makineden umudumu kestigimden ekliyorum artık
Benim çamaşır makinamda bosch marka.
Tabi artık eskidi.
Bu ara bir koku var. Özellikle kurutma yaınca bir koku oluyor. Onu nasıl yok edeceğim bilmiyorum.

Dün bütün gün neredeyse dışardaydım kız arkadaşlarımla buluştuk dışarıda yedik içtik eve geldim sabah herşeyi halledip çıktığımdan sadece makinayı çalıştırdım eşim dışarıda yiyelim dedi kızımda oraya geldi kesesine bereket tatlımıza kadar söyledi doğum günü çocuguydu bizde hediyelerini verdik pek bi mutluydu. Bugün yine eşimle dişçiye gittim ama sabah yine herşeyi evde yoluna koymaya çalışarak gittim tabi ki bir diş daha çekti kaplamaların altında olduğu için farkedememen normal dedi öylede hastasına sahip çıkan biri hiç beni suçlamaz ama ben içimden kendimi sorumlu tuttum çünkü uzun zamandır sızlıyordu zaman zaman ağrının şiddeti artınca bir ağrı kesici içiyordum kendimce çözümler buluyordum neyse beni sarstı ama çekmek zorundaydı onbeşgün sonra kontrole çağırdı. Hafta sonu yakın bir dostumuz köy evine davet etti biz onları yazlığa davet etmiştik sağolsunlar gelmişlerdi arada yine orada olduklarında davet ettik geldiler şimdi bizi davet ettiler gidicez nasipse. Maaşa az kaldı kredi kartıyla ödeme yapıyoruz ama eşim akşam herşeyin parasını peşin ödedi bütçe hazırlığı yapmış. Ben hediyelerini kredi kartıyla aldım olsun aldım diyorum. Akşam için dişimin ağrısını unutmak oyalanmakla birlikte bamya yemeği yaptım çorbam var kavun keseriz yogurtta var tamam bu gün biraz halsiz kaldım yarına toparlarım Allahın izniyle.
Benim bir tane çekilmiş dişim var,o da ihmal edip doktora gitmediğimden.
Ahhh kafam diyorum.
Niye ihmal ettin diye de söylenmiştim.
Şimdi de bir dişim var ağrı yok ama şüpheleniyordum. Doktora gittim aylar oldu. Film çektirmişti.
Yeniden gidecektim. Bir o yoktu bir ben müsait değildim. Öyle zaman geçiyor bakalım.
Biran önce gitmem lazım. Ağrı yok çok şükür ama ihmale gelmez.
Çok geçmiş olsun canım. Diş ağrısı varsa hemen gitmek lazım

X