Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günoo
Gelemedim ne zamandır yine
Finale az kaldı kosturuyorm.
Düğünler kınalar bitmiyo bu ara bide
İlkokul arkadasım karsı komsum bu evde esindenn ayrılıyo.
Onlayım genelde.
Kızı var alyayla 1 yas arası,is bakıyor dedim ben evdeyim destek atarım sana.
Krese verecek,bisey lazım olur yetisemezsin okula gidemez falan ben bakarım düsünme onları deidm.
Annesi var zaten yakında ama biraz annem gibi cok acil olmadıkca bakmaz.
İlkokuldan beri kız grubumuz var bekar olan sonuncumuz evlendi.
Dedim biz taksiyle gitcez yollarda ugrasma seni de alırız.
Koci de bütün gece cocuklara baktı biz oynadık.
Ne dua etti kız Allah razı olsun diye o yeter.
Alyanın kücülenleri verdim okula gidince lazım olur diyr,ordN bi masraftan kurtulur kız.
Kızına da eline sıkıstırmaya calısıyorm hep harclık.
Gercekten kadın olarak suan yapayalnız.
Kocası tam bir it.Afedersiniz.
Kendi cocuguna ilac almayı bile hesap eden bi tip yani.
Öyle iste bu ara durumlar bende böyle
15 gün kaldı isten ayrılmaya.
Bitse de gitsek moddayım.

Rabbim yardımcısı olsun kadın olmak her anlamda zor hele birde anneysen allahım hayırlı insanlarla karşılaştırsın . Baba olarak sorumluluk alabilecekler cocuk yapsın artık gerçekten ya
Böyle tipler her yerdeler olan kadına ve cocuga oluyo

Selam kızlar
Bugün yerlerdeyim akşama kadar yattım
kahvaltı bile Yapamadım
yoğun mide bulantısından
Oyyy nasıl gecicek böyle
Ağlamak istiyorum ya..
Gece yatarken ilacımı almadım bulantım gün içinde olcakmı diye
Malesef atmazsam yapamıycam demekki uzun bir süre daha
Beraberiz haplarla
Oğlum desen durmuyo kıpır kıpır ben kalkamıyorum yerimden eşimin gelmesini bekliyorum dört gözle
Namaz kılıp hemen uyuycam

Sorma artık köyde müstakil ev lükse giriyor.
Ben eskiden de sevmezdim hala da sevenedim. Ama hala da istanbuldayım
Gitsem birgün acaba ah istanbuldermiyim bilmiyorum.yıllardır bıktım.
Ondan dolayı sanırım küçük yerler çok hoşuma gidiyor

İyi geceler herkese
İki gündür içimde bir sıkıntı vardı.
Evden çıkmadık bugün.
Bu ara işim çoktu Elayı da oyalayamadım.
Babasıyla deniz hayvalarını izlediler birara.
Sonra tableti aldı. En son bıraktırdım. Odada biraz takıldık.Etkinlik yaptırmaya çalıştım.
Valla niye bilmiyorum bu ara oyun da oynayasım yok.
Eski günlerimizi özlüyorum.
Sıcaktanmı bilmem oyun bile zor geliyor
Gündüz ara ara açıyoruz klimayı. Ama karşısına geçip oturduğu için kapatıyoruz. Bir de eve hava girsin diyoruz.Her gece klima olmadan uyuyamıyoruz.
Ne sıcak oldu bu yaz. Ya da bana sıcak geliyor.Datça da camı açıp serin serin uyuyorduk Burada camı açsak da sıcak.
Tabi biraz sıcak basmalarım da başladı.yüzüm terliyor. 4 aydır regl olmuyorum. Menopoza doğru yol alıyorum sanırım
Dün okul kayıt işini hallettik.Tam o sırada müfettiş geldi odaya. Adresi hatırlayamadım biran :) öğretmen seçimi de yapamıyormuşuz bu yıl.
Giderken arabayı ben kullandım.ama bir korku bastı. Ara verdim ya şimdi zor geliyor mesafeli yere gitmek.tedirginim.
Dönüşte Anpaya gidecektik eşim geç dedi anahtarı verdim ona. Yani sıkıntılı yol riske giremem bir de ara verdim dedim.
Ne zaman geçer tamamen bu korkularım bilmiyorum.
Bugün bir makina daha çamaşır yıkadım.
Akşam da odasında Elayla sohbet ediyorduk.
Bana soruyor, evlenmeden bir insanın kız çocuğu olabiliyormu. Ben de neden olmasın tabiki olabiliyor. Gidiyorsun bebek evinden kızını alıp geliyorsun dedim :)
Neden sordun dedim. Ben ilerde evlenmem ama bir kız bebeğim olmasını isterim dedi.
İsmini Ayşe koyacakmış.
Allahım bu yaşta bu muhabbet
Daha bir çok şaşırtan şeyler söylüyor da çoğunu yazmadığım oluyor.
Yarın bahçede kahvaltı planı yaptık.
Sonra da uyku.

Gercekten cok garip haftada 1 görüyor cocugunu.Haftada 1 nedir ya hic mi özlemmiyorsun

Okulda yüzeysel olarak anlatılıyor cocuk konusu.
Alya anne senin karnındaymısım ben nasıl cıktım faln dıyodu bi ara.
Dünyaya nasıl geldim merak ediyorlar bu yaslarda.

İyi geceler bacımlar
Yogun bi haftayı maalesef bitiremedim yarın da is gunh
Kvdem börek yapmıs bi tepsi bu aksm geldiler yemege ben de taze fasulye falan yaptm.
Az önce gittiler.
Alyanın dogum gunu haftaaya
Kargoları geliyor bir bir.
Plastik bi taca 250 tl verdim cigerim yanıyııı
Finale 15 gun kaldı iste,valla zor gidiyorm ayaklarım geri geri gidiyo.

Okulda yüzeysel olarak anlatılıyor cocuk konusu.
Alya anne senin karnındaymısım ben nasıl cıktım faln dıyodu bi ara.
Dünyaya nasıl geldim merak ediyorlar bu yaslarda.
Bizde 3 yaşındayken karnında büyüme doğma olayını çok gündeme getiriyordu.hatta oyun kuruyordu bu konuda. Karnına bebeğini koyup doktor çıkartıyor karnından gibi oyunlar kurdu.
Tabi arkadaşları için sorular sordu bana. Anne şu arkadaşım da bebek evindenmi geldi yoksa annesinin karnındanmı doğdu diye.ben de kim nasıl olduysa hepsini anlattım.
Hatta birara birlikte oynarken, benim iki çocuğum var komşum biri karnımdan doğdu biri bebek evinden geldi diye konuşmalar yaptı
Kimbilir içlerinde sorguladıkları neler vardır. Şimdiki çocuklar maşallah zehir gibi :)
Bana sürekli diyor, benim senden çok sevdiğim kim sence.ben de kim diyorum. Allah diyor. Geçen de ilk defa ya Allah yoksa dedi. Hadi gel de cevapla.açıklama yap. Çok zor.Biz her söylenene inanırdık çocukken.sorgulamazdık bile.

Gercekten cok garip haftada 1 görüyor cocugunu.Haftada 1 nedir ya hic mi özlemmiyorsun
Evlat sevgisi olmayan insanlar işte. Ne tuhaf değilmi ama böylesi çok var.oldukça fazla.
Benim öz babam da aylarca görmüyordu bizi. 6 ay görmediğimde yanımıza gelince yoldan geçen yabancıdan farkı yoktu benim için.
Şimdi aklınca telafi etmeye çalışıyor ama zamanında yanımda yoktu şimdi yaptığı hiçbirşeyin anlamı yok benim için.
Ne olursa olsun baba eksikliğini hiçbirşey dolduramıyor. Ve artık onun sevgisine de muhtaç değilim. İnşallah arkadaşının da çocuklarının da her daim hayat yüzlerine gülsün. Gönülden duam onlar için.

İyi geceler kızlar,
Hiç birşey yapmak istemeyip çok şey yaptığım moddayım. İçimde değişik bir sıkıntı var. Hayır olsun diye dua ediyorum.
Geldiğimden bu yana işlerim bitmiyor.
Zaman hızlıca akıp gidiyor.
Elayı yüzme kursuna götürecektim ( salı perşembe) ben platese gidecektim ( pazartesi çarşamba cuma) Eee jimnastik de var ( cuma cumartesi)
Dün bir hesapladım. Haftanın 6 günü dolu
Eee tabi havuz da istiyor. Neye yeteceğim.
Bir çocuğa yetemiyorum iki çocuk neyime
Sonra vazgeçtim hepsinden
Bugün jimnastiğe götürmedim geç uyanmıştık.platese de yetişemedim. Araba park yeri bulamadım. Park çalışmam lazım biraz. Tabi park yerini ayarlarken geç kaldım.
Sonra o tarafa gitmişken arkadaşa birşey verecektim, arkadaşla görüştük 1-2 saat.çocuklar oynadı.
Eve geldik hemen mayosunu giydi. Havuza indik. Girdi havuza.
Eşime Akşama yemek yapamayacağım kahvaltı yapalım dedim. Zaten sabah sadece simit yemiştik Elayla.
Eve gelince ocağı sildim.bulaşık makinası boşalttım.
Çamaşır attım astım.
Yataklar bile duruyordu
Koci geldi.
Yemek ye otur kahve iç.
Gün bitti.
Sonra uyku hazırlığı. Bu ara Ela sürekli ilkokulda okumayı öğrenince ailecek kitap okuma saati yapacağız diyor. İnşallah hep sever kitap okumayı.
Ben de boşladım iyice. Kitap okumuyorum bu ara. Zaman yetiremiyorum.

Herkese güzel bir pazar günü diliyorum. Eşimin tatilinin son haftasına girdik. O da söylüyor emekli maaşları biraz yüksek olsa hemen ayrılırım diyor ama devam işe. Günlerimiz çok hızlı geçiyor dün yurt dışından erkek kardeşim geldi havaalanından aldık, sonra kokoreci çok özledim dedi kokorecciye gittik 1000 tl karttan geçmiş eşim depoyu da fulledik ama bize havaalanı uzak olduğu için fullesen ne olur. Neyse onu evine bıraktık annemi babamı görüp size gelicem tatilimi yaparım dedi gel dedik kızlar da yok eve gelmeden pazara uğradık orada da bıraktık 700 tl eve gel yerleştirdim aldıklarımızı nasıl bir yorgunluk kardeşimde geldi bir poşet kızlara çikolata getirmiş buzdolabına koydum kesesine bereket. Ben yanlarında oturamadım yorgunluktan yattım onlarda oturup sohbet etmişler. Sabah da çorbacıya gittik kelle paça sayıklıyordu onlar paça içti ben mercimek ama hesabı kardeşim ödedi çay demledim bahçe de serinde bir büyük çaydanlık çayı bitirmişiz özlemişim kardeşimi sohbetimizi akşama canım mangal istiyor dedi ben alırım kasaptan dedi tabi ben kabul etmedin dondurucu et doluyken olmazdı sadece mangal kömürü al dedim tavuk pirzola ve kıyma çıkardım pirzolayı terbiyeledim eşimde köfteyi yogurdu. Kiracıdan sonra evdeki eşyaları eşim ikinci elcilere para istemiyorum sadece alın götürün dedi mobilyaları verdi evi boyatıp temizletip beyaz eşyalarımız çok şükür sağlam düzenledik kızlar gider kalırlar arada diye evi öylece bırakmıştık halılarıda yazlığa getirdik eşimle onları yıkadık bir makina da çamaşır astım az dinleneyim kendime bir kahve yapıcam birazdan. Kredi kartları 40000 tl geçmiş ayın 5 hesap kesim tarihi daha da harcanır yapıcak bir şey yok. Salçalarımı yaptım yeter bize Rabbim seneye tekrarını nasip etsin reçel de çok yaptık biraz sos yaparım tamam diyorum ama kendimi de durduramıyorum.

İyi geceler herkese,
Bugün biraz moralim bozuldu. Gece gece oturup ağladım
Sizinle paylaşmak istedim.
Birkaç gündür Elanın okula arabayla bırakılma konusunu konuşuyoruz. Tabi okulun orası imkansız gibi. Şimdi Bile dolu heryer.
Bir de iki tane okul dipdibe.
Araba kullanmaya ara vermiştim mecbur. Bayağıdır gerekli olmadı. Tabi o da beni kastı. Zaten hala bir korkum paniğim var. Asla yok edemiyorum.
İki gün jimnastiğe götürdüm. Orası benim için sıkıntı değil. Artık rahatım o yolda.
Ama okul tarafı aktif olduğum yol değil.
Bugün öğleden sonra çıktık. Biraz park çalışmak istiyordum.
Müsait yer bulduk. Eşim çalıştırdı park ben yaptım.
İndik okulun oraya yürüdük.
Sonra arabayla okulun orada park çalıştık.
Eşim diyor hızlı hareket et hızlı.. iyi de sen 20 yıldan fazladır araba kullanıyorsun ben senin gibi olamamki. Anlık arabayı sürterim kaygısıyla nasıl o kadar pratik olabilirim.
Neyse çalışmamız bitince çıktık yola. Bana illa sol şerite geç oradan gidelim diyor. Bana o yol daha zor geliyor bir kez bile gitmedim o yola.
Ama her defasında ısrarla o yola sokmaya çalışıyordu. Ben bildiğim yoldan gidiyordum.
Tam dönüyorım. Bana yüksek sesle napıyorsun sol şeritten sağ şeriti geçiyorsun dedi. Ben ne bileyim daracık yol tek şerit sandım. Tabi ehliyet almadan bu bağırması sebebiyle arabayı da kaldırıma çıkartmıştım ama çok şükür öyle olmuyor artık. Sadece konsantrasyonum bozuldu.paniğim arttı.
Evin oraya gidene kadar söylenmelerimiz devam etti.
Tabi o arada bir taksi geliyordu yol verdim. Sonra ardından bir taksi daha geçmeye çalışınca başladı yine söylenmeye.niye aynana bakmıyorsun diye. Tabi benim de hatalarım vardır.profesyonel değilimki. Bir de paniğm arttı, motivasyonum yerlerde. Tabiki araba kullanırken pratik olmak lazım. Ama moralim çok bozuldu. Zaten iki gündür farklı yola gideceğim için kasılıp duruyordum.bu da tuz biberi oldu.
Tam eve gireceğim o arada anpaya gidelim hadi dedi. Bu defa mecbur durakladım devam ettim. Yine başladı yok siteden araba çıkıyormuş da onun yoluna geçmişim de, yahu 3 şerit yol dedim. Daha dün bir araba bu yolda karşımdan benim şeritime atladı araba parketti. Ayrıca taksi desen niye benim önüme geçmeye çalışıyor ben o şeride geçerken. Benim yaptığım hata belki o an paniklenmem. Ama bunu da atamıyorum şimdilik.belki zamanla atarım.
Ela jimnastiğe başladığında ilk derslerde üzülmüştü yapamadığı şeyler için.Ben de ona nasıl yürümeye başladığını anlatmıştım. Önce ayakta durup düştüğünü ve düşe kalka öğrendiğini vs.
Ama kendimi araba konusunda telkin edemiyorum.heleki böyle olunca hepten motivasyonum düşüyor.
Neden herkes yaparken ben yapamıyorum diye üzülüyorum.korkum zaten hep var.
Sanırım uzun zaman onunla değil tek başıma az mesafeli bir yerlere çıkıp motivasyon sağlayacağım.
Uzun yazdım kusura bakmayın, gerçekten canım çok sıkılmıştı.

Dün Elayla sarılıyorduk, bana; anne beni doğuran kişi kendini anneliğe hazır hissedip bebek evine gelip beni sormuşmudur dedi. Olabilir bilmiyorum dedim.
Sonra benim kaç tane annem var dedi. Bir tane o da benim dedim
Merak ediyorum beni doğuran kişiyi nasıl mesela şişkomu güzelmi dedi. Görsem dedi tırnaklarını gösterdi. Ben de neden tırnaklarını gösterdiğini sordum. Beni terkettiği için dedi. Asla terkedilmişlik hissi ile büyümesini istemiyorum.
Bence öyle düşünme.sen bizim için çok değerlisin. İyiki sen dünyaya gelmişsin.İyiki bizim kızımız oldun. Sen olmasan ne yapardık biz dedim.
İnşallah ne kadar çok sevildiğini bilerek büyür canım kızım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…