Küçük Düşün Büyük Olsun!

canım panik paniği getirir
sakin ol
ve eşin varken bence kullanma
sonra geliştirdikçe onunla kullanırsın.
çünkü sen mükemmelde kullansan bence alışkanlık etmiş eşin
stersini böyle eleştiri yaparak atıyor âmâ farkında değil seni yaralıyor

önemli olan dikkatli kullanmak
seri olmak zamanla gelişir
sen önüne bak, arkanı sollarken iyi kontrol et
ama arkanda ki de sana uymak zorunda
sen nasıl önündekine bakıyorsan o da seni kontrol ediyor
olaya öyle bak
ayrıca bu işler hemen olmuyor
ama illa ki oluyor

ahh eloşş kalbimi bıraktım, güzel çocuk
yani o ellerle o tırnaklarla nasıl terk edildiğini soruyor.
oysa ne kadar çok seven bir anne babası var
ama ne olursa olsun
geçmişe takılıyor

ir kac özel ders mi alsan aceba? Es le olmuyor, sabirlari yok

Tabi canım sabır gerekli. Zaten ilk araba kullanmaya başladığım zamanlar da böyle yapsaydı ben araba kullanmaya da başlayamazdım. O zaman sessiz kalmayı tercih etti. Çünkü öyle olumsuz konuşacaksan hiç başlamayalım demiştim mecbur sessiz kaldı :)
İnşallah o paniğimi korkumu da aşabilirim.
Hala da arabaya korkusuzca binemiyorum.

ahh eloşş kalbimi bıraktım, güzel çocuk
yani o ellerle o tırnaklarla nasıl terk edildiğini soruyor.
oysa ne kadar çok seven bir anne babası var
ama ne olursa olsun
geçmişe takılıyor
Keşke takılmasa. Benim de hep korkum buydu. Büyük yaşta böyle tanıdığım insanlar var. Malesef bu his hep oluyormuş.belki gerekirse pedagogdan destek alırız.faydası olabilir

Araba kullanmak zorunda mısın?
Yani cok mu gerekli?
Ben hic sevmem mesela taksiyle giidiyorım cok acıl durumlarda.
Bunu kendine görev edinmis olabilir misin?Kullanmam ögrenmem lazım diye.
Seviyosn kullanmayı kullan tbi.
Ama zorluyosan kendini neden zorluyosın ?

Kuzum benim hep gülsün melek yüzün

Canını hiç sıkma araba konusunda
eşini arabaya alma
Neredeyse 10 aydır araba kullanıyorum eşimsiz o oldugunda hala bende panik oluyorum profesyonel sürmemizi bekliyolar . Yola çık ve akışa göre hareket et sadce dikkatli ol . Kendine güven ve bende hiç 1 kez bile park çalışmadan E5 e attım kendimi baktım eşim benim isteğimi köreltiyo devam edersem korkucam sürekli her şeye söyleniyo kasise dikkat et lambaya dikkat et vs vs . Onunla bir daha kullanmadım ve tek çıkmayı tercih ettim bi cesaret .. O yüzden Pes edip o anahtarı bırakma derim şuan bende hala sağ tarafa park etmeyi tercih etmiyorum hep solumdan park yaparım muhakkak kendi içim nasıl rahat edicekse öyle kullanıyorum sende yaparsın kadınlar isterse herşeyi en iyi şekilde başarır .

Yani benim için asla hobi değil :) mesela kardeşim araba kullanmak için can atanlardan. Araba kullanmaktan oldukça zevk alıyor.
Benim hiç öyle heveslerim olmadı.
Ehliyeti de eşimin ısrarı üzerine aldım.Yıllarca dil döktü. En son Ela bebekken ihtiyacın olacak bak derken tamam başvuralım dedim.
Gerçekten çocukluyken ihtiyacım olacağını düşündüm. Ehliyeti manuel aldım fakat bizim araba da manueldi kullanamam dedim.çektim elimi. O süreçte bir defa avmden eve gidecektim ama nasıl yağmur yağıyor Ela küçüktü bebek arabasıylayız. Taksiye binmek mümkün değil. Taksi durağında sıra vardı.çok üzüldüm.hep yapmalıyım diyordum ama yapamıyordum.kullananlara da hayran kalıyordum.
En son da tabi ilkokul başlayacak okula kim götürüp kim alacak diye düşünüp duruyordum.çünkü yakın okulu istemiyorduk.
Yani anlayacağın biraz mecburiyetten oldu.
Şimdi de birşeyi yapınca mutlu oluyorum oh be yapabildim diyorım. Ama yaparken illa kasılıyorıum.
Yoksa şoför başkası olunca daha keyifli bence ama yüksek hıza asla gelemiyorum

hep geçmişin izinden gidecek
onun özeli bu
pedagog çok iyi fikir
Bugün konuştuk biraz. Terkedilmekle ilgili.
Aslında terkedilmediğini, anneliğe hazır olmadığı için ve bize kavuşması için bebek evine bırakıldığını yine iyiki bırakıldığını onunla çok mutlu olduğumuzu. Kısaca anlatmaya çalıştım. Çok sevindi. Şimdilik böyle bakalım. Tekrar tekrar dile getirirse pedagogdan yardım alırız.

Maşallah sana E5 e çıkmışsın. Ben eşim yanımdayken kısa mesafeli çıktım E5 e ama o anlar inanılmaz panik oldum. Bir defa trafik vardı ohh be rahattı ya E5
Bira, sürekli akıl vermesi bir de ara vermem çok etkiledi beni.
Park etmekten korkmuyorum ben. Ehliyet alırken de en korkmadığım konuydu.
Sadece taktiklerini bilmiyorum.bazı yerlerde zorlanıyorum. Çünkü park konusunda da tecrübesizim.
Ben de uzun süre onunla çıkmam sanırım.
Hafta içi hergün kısa süre araba süreyim en iyisi. Hafta sonu başımı ütülemesin hem pratik olur bana.araba kullanmak süreklilik isteyen birşey bence.

İyi geceler kızlar.
Bu gece daha iyiyim şükür. Çok kafama takmıştım.üzülmüştüm.
Yine de kendimi toplamaya çalıştım.
Bir kez tek başıma gitsem biraz motive olurum diye düşündüm.
Elaya okul çantası bakacaktım.
Kendime gelmem saat 2 yi buldu
Çıktık avm ye kadar gittim. Arabayı avm nin otoparkına bıraktım.
Oradan metrobüse bindik. Ohh be rahatlık bu dedim
Gittik çanta baktık uzak yerden.
Sonra dönüşte başka avm ye uğradık. Değişim yapacaktım. Elaya basket topu aldım.
Oyun yerini istedi ama vakit gecikiyordu. İş çıkış saatleri yaklaşıyordu.metrobüs çok kalabalık oluyor o saatlerde. Mecbur döndük.oyun yerine sokmadım. İşte arabayla gelsem bu sıkıntı olmazdı.
Dönüşte carrefoura uğradım alışveriş yaptım. Kociyi beklemedim. Aldıklarımı attım arabaya,rahatça eve döndüm. Saat 6 yı geçtiği için trafik başlamıştı.Arabaya yakıt aldım. Giderken önümde araba durdu yolun ortasında yolcu indiriyor. Ben arkadan araba gelince aman engel olmayayım derdindeyim millet çok rahat ya.
İş çıkış yoğunluğu da vardı tabi
Yarın Elayı yüzme kursuna götürmem lazım. Götürüp götürmemekte kararsızdım.
Çünkü hiç gitmediğim yol.
Navigasyondan inceledim falan.
Eşim dedi gel çıkalım ben arabayı kullanırım sen bakarsın yol gidişine etrafa.dönüşüne.
Gittik baktım.park yerlerine göz attım.
Dönüşte dondurmacıya uğradık.
Bakalım yarın başarabilirsem çok mutlu olacağım.

Hic canını sıkma
Kocanı alma arabaya
Ben 10 yıldır aktif kullanıyorum
Hala o yanımdayken kullanmam söylenir beğenmez elim ayağıma dolaşır panik olurum

Bu günlerini çok arayacaksın son 3 günün tadını çıkar.
Bazen çalışmak istiyorum, ama zor
pek sanmıyorum :)
27 yıl hiç ara vermeden ful çalıştım
ablam annem artık yeter ne zaman gezeceksin dediler
valla sağlık en önemli altın
gerisi boş
2. bir işimde olunca belki ortamı özlerim
tabi emekli grubumuzda var
onlarda dört gözle bekliyor :)
hadi olda rahat gezelim diye
nasip hepsi bakalım :)

Hic canını sıkma
Kocanı alma arabaya
Ben 10 yıldır aktif kullanıyorum
Hala o yanımdayken kullanmam söylenir beğenmez elim ayağıma dolaşır panik olurum
kesinlikle kocalar olmadan daha güzel
ben onu bildiğim içim eşime en baştan ayrı araba olsun dedim
16 yıldır ayrı :)
evet çift masraf ama kafan rahat oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…