Küçük Düşün Büyük Olsun!

duzenli ev takintisi olan kocaya buyur kendin yap diyoruz sorun cozuluyor

Diyoruuuzzzzz diyoruz da yapmaması yapmasından daha hayırlı ise ne yapıyoruz orayı halâ çözememekteyim
yok valla 3 cocukla duzen takintim var diyen adama gicik olurum ben .hele ki cocuklarin yasini bilmiyorum ama kucuklerse cok zor .3 cocuk zaten bence cok kaos dusunemiyorum ikizlerle bittim ben

yok valla 3 cocukla duzen takintim var diyen adama gicik olurum ben .hele ki cocuklarin yasini bilmiyorum ama kucuklerse cok zor .3 cocuk zaten bence cok kaos dusunemiyorum ikizlerle bittim ben
Düzen takıntım var demiyor elbette ancak ev almış başını gitmiş haldeyse bi dünyası başına yıkılıyor modlarında Benim için sorun mu asla çünkü bende öyleyim maalesef eşimden önce kendim için dolan Allah dolan dur evin içinde tavaf ediyorum Çocukalrım çok küçükler evet. Yaşları 7-6 ve 3 buçuk ..

he o zaman sorun yok tabi ki Allah kolaylik versin

duzenli ev takintisi olan kocaya buyur kendin yap diyoruz sorun cozuluyor
Eskiden bir Başak burcu olarak çok takıntılıydim evde düzen temizlik isterdim yapardım. Eşim de kızardı ne gerek var o kadar uğraşıyorsun diye.
Ama hem çalışan, hem çocuklu olunca biryerden sonra düzen aramıyorsun.
Beni eşim frenledi. Ona ayiracagin zamanı başla şeylere harca, varsın dağılsın ortalık nasılsa topladığın zaman arkanı dönünce yine aynı oluyor diyordu haklı olarak.
Şimdi salonda sadece çocuğun onlarca kitabı, oyuncakları var. Toplamaya kesinlikle izin vermiyor. Cocuk dağınık seviyor. Oynamasa bile tüm oyuncakları yerse görecek. Bebeklerinde beri böyle küçük oğlum.
Bende nasılsa büyüyecek diyip görmezden geliyorum artık. Cocuklar mutlu, ben mutlu, eşim mutlu

Eşim her ne kadar düzen sevse de sizin eşiniz gibi ben dozu artırıyor olmalıyım ki ikazlar sertleşerek devam ediyor... En büyük sıkıntısı mesela her hafta cam silmem. Her hafta cam mı silinir ya hatta cam neden silinir ki diyor çok silinecekse de artı kadın tutarız diyor ancak inanın benim içime sinmiyor eve gelen kadın her ne kadar güzel de yapsa çok yoruluyorum onun peşinde. Çocuklarım da bana çekmiş olacaklar ki onların da düzensizliğe asla tahammülleri yok.

Hosgeldiniz
Evet 2 tane bir ergen bir bebe
Kendimi hep ev toplarken, ocak basinda ya da camasir katlayip asarken buluyorum.
Naptim bugun diye düşündüğümde bunlar ilk aklıma geliyor.
Az once telf. Arkadasimla konustum telf. Omuz yanak arasi kistirip bir elimle corba karistirip diger elimlede kizi eyledim.
Annelerin süper güçleri yoksa bende bisi bilmiyorum

Esimde düzenli ev takıntısı yok o bende vardı ama artık istesemde olamıyor

Ya kucuklermis Allah bagislasin
Benim esimin meshur lafidir ev çin pazari gibi der.
Yatmadanda toplar salonu cunku en son onu birakiyoruz salonda o tv izler bizden daha geç uyur
Galiba acıyor halime aksam yatmadan oyuncaklari falan topluyor.

_Elferay_ hoşgeldiniz. Benim eşimde başak burcu ben kova eşim hep derli toplu olduğunu simetri hastalığının oldugunu söyler. Derli toplu bir evde o hastalığa sahip olmanın normal olduğunu söylerim asla iç çamaşırlarının bulunduğu komidini toplamaz fırsat vermiyormuşum, hafta sonu kışlıklarını bazanın altında onları çıkar dolapdaki yazlıklarını da bazanın altına yerleştir dedim. Tam işe başlıcam nazenin gidiyorum yine tam işleneceğim nazenin niye çagırıyorsun dedim sen zaten derli toplu birisin düzen kuramıyormuş. Bu da yeni rahatsızlığın herhalde dedim tabi dolabını yine ben düzenledim.​

benim koca hic yemek secmez garibim hastane yemeklerinden idmanli temizligi de genelde beraber yapardik ama bu ara cok yorgun .bisi demiyorum ben de
Benim esim ve oglum yemek secmese valla dahada bisi istemem.
Evde kac cesit yemek oluyor gün icinde
Misal suan yayla corbasi var, kurufasulye, pilav, pizza(esim yayla corbasi icmez, oglan kuru yemez ee kizida karnabaharla gecistirim öglen artik yoksa onada bi yemek yapacagdim) ben benn ne bulsam yerim yazik ben.

babyloading87 kızın gittiği yerden bereketi ile eve geliyor maşallah diyorum Alyaya. Para mayalanmasını akşam bende internette araştırdım ama günlerini takip edebilirmiyim bilmiyorum yapan arkadaşlarında bereketli olmasını dilerim.
cikolatasoslukek birikimlerin bereketli olsun artarak çogalsın, eşimin vakıfbankta da hesabı var gümüş hesabı bir tek o bankada var çalıştığı diğer bankalarda yok açtı oraya 57 tl gümüş aldık. Ben gümüş hesabı çok istiyordum oldu çok şükür.
Birikime para ayırabilen bütün arkadaşlarımın birikimleri bereketli olsun artarak çoğalsın inşallah.

Dün tüm evi temizledim ama toz alamamıştım bu gün komple evin tozunu aldım. Mercimek çorbası, etli kapuska ve sebzeli bulgur pilavı da yaptım. 3 makina da çamaşır yıkandı asıldı. Defalarca mutfak toplandı, hava çok güzeldi 1 saat yürüyüş yaptım yorulmuşum şimdi yeşilçay eşliğinde sizi okuyorum. Yürüyüş yaparken marketleri gezdim 5 kilo un 25.9 tl 5 kilo şeker 29.9 tl olmuş daha da var ama şimdi hatırlayamıyorum zamlar yagmur gibi gelmiş. Bende market listesi hazırlıyorum kredi kartı ayın 5 de kesilecek bakalım ne kadar tutacak acilleri alıp alıp geliyoruz.

valla beybi ben sen kadar becerikli olmadigim icin maaile ac kalirdik biz

ay bak bizim ev .oyuncaklara basinca da bana kiziyorlar resmen .aman cocuklar mutlu olsun gerisi bos valla

Hayirli olsun bebis böcekler için annemlerin bina eski evlerde çıkıyor en son ilaç firması çağırdılar jel ilacla çözdüler işi gelmiyolar diyo kardeşim

Kuzu bizim burda avm var oraya trendyol kutusu koymuşlar o ne oluyor kargo kutusu gibi biseymi bilmiyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…