Küçük Düşün Büyük Olsun!

Lavabo giderlerinden çıkmasın ona bi bak derim denetle

Ben bazen bakıyorum bulunduğum bölgede varmı kiralık diye yok 1,2 tane ancak çıkıyor oda işe yaramaz evler bence biz her şeyin farkında olan gruptaniz birde savurgan olanlar var alışveriş çılgınlığına düşenler gerekli gereksiz alanlar ben şu günlerde hiç bir şeyi ziyan etmemeye calisiyor ekmek bile 2,5 TL olmuş ,gereksiz bir şey almıyorum,aldiklarimida dikkatli tüketmeye çalışıyorum kıyafet olarakta eskiyene kadar giymeye calisiyorum yoklukla büyüdüğüm için mi nedir istesemde savurgan değilim yani

selam herkese,
İyi geceler. Bugün kahvaltı sonrasında evde takıldık. Ev çok dağılmıştı. Toparladık süpürdük eşyalarımı dolaba yerleştirdim. annemle ev iş gücü. Sonra annem kıza meyve hazırlamıştı. Az oturalım dedik kardeşimin dersi bitmiş, ( Türkçe öğretmeni kendisi) saat 3 e doğru anneme uğradı..o arada saat 4 te Yeğenleri alacaktı.
İki yeğenimde okyanus kolejinde aynı sınıftalar (anasınıfı). Okul annemin evin iki adım ötesi. Burada oturan yeğenimi anneme bıraktı gitti evine. Ben de kızları yeğenimle elayı çıkarttım bahçeye. Onlar oynarken bisiklet sürerken ben dökülen cevizleri topladım. Ezan okundu eve soktum ama Ela ağladı yok girmem bisiklet süreceğim falan. Annem pazara gitmişti o ara. Ben de kızlar evde oynarken makarna ve tarhana çorbası yaptım. Dolma ve barbunya da vardı. Küçük kardeşim geldi, gelir gelmez Ela susmak bilmiyor.Teyze teyze Tabi kardeşim anaokulu öğretmeni sınıfında Ela kadar 18 öğrencisi var. Kesin kafa balon olmuştur akşama kadar :) Sonra yemek yedik. Bizim gelin çaya çağırdı.,Çocuklar oynarken biz de çay içtik. Ne rahatlık burada çok çocuk var diye tepeme hiç bilmiyor
Sonra eve çıktık. Biraz teyzesiyle yatakta sarılışıp oynaştılar, sonra kitap okumamı istedi iki tane okudum. Uyuya kalmışız. Annem de balık temizlemiş. Uyandım. Biraz kitap okur uyurum

İnşallah aile bağlarımız hep böyle olur. Çok sağol güzel düşüncelerin için ve verdiğin fikir için

Sen gel kimseyi dinleme
Heryer soğuk anacım kışın
Sen millete bakma
Bursayı boşver İstanbulu gec İzmir çok pahalı
Beri gel beri ankaraya

Kız susun kızın aklını karıştırmayın
Şimdi başlayacak kardeşpayı, bize heryer Ankara şarkısını söylemeye
K kardespayi istanbula gel diyemeyeceğim. Metropol şehrin karmaşasına seni de sokmaya gerek yok. Biz ettik sen etme

Amin canım. Allah olmayanları da evsahibi yapsın. Biz almasak mümkün değil ev alamazdık şimdi.
Bizim sitede de boş ev yok.

Hayırlı olsun canım. Kardeşinin adına sevindim.
O böceklerden benim kız da bebekken görmüştüm evde.dış kapının eşiğine ilaç sıktık. Kayboldu. Belliki dışarıdan geliyordu.
Çok pis geliyor o böcekler bana. Üredimi inanılmaz ürüyor, isterse komple ilaçlama yapın

Ben de aynı öyleyim yok yapamıyorum. Savuramıyorum. Yokluğu gördük. Varlığı da gördük. Niye ziyan olsun. Ziyan olana üzülüyorum.

Günaydın
Gece 5 de kalkıyorum iki gündür
Üstteki in horooz sesiyle ben buradan kalkıyorum anam adam kalkmuyo
İki saat horozu ötüyo
Hep bunaklar benimi bulur

Eski evdeyken adamın gercekten
Horozu vardı şaka gibi balkonda
Besliyomustu
Sabah işe gitmeden horoz
Ötüyo dış kapıyı açıyorum
EŞİME horoz ötüyo
Ya şakamısın ne horozu binada
Valla Ötüyo filan
Bi süre sonra millet şikayet etmiş
Gercekten horoz varmış dedi
Horozun essahı sahtesi bende
Adam kışlık uykuya yatıyo herhal durmuyo
Bi horluyo ta ben duyuuorum
Eşim diyo ben duymuyorum
Sen derin uyudugun için herhal dedim

Doktorum nerdesin sana bişey sorcam
Ya benim gözlerde çapaklanmada var
Enfeksiyon olabilirmi
Parazanal film çekilecek kasımın başında
Bakalım ne çıkacak

Ohh mis eline saglık abla.
Bende ofise istedim .
Kadın gelsin dedim camlar flaan aglıo,yok masraf yapmayalum falan diyolar.
İyi siz silin ozman dedim(kim silcek tabiki tmm dediler)
29 ekimde gelcek ins.Dip köse girer.
Yaz bası geldi en son kadın,hadi kendi masamızı filan siliyorz,elemanlar var yıkamacı onlar yerleri buharlıyla siliyor herhafta ama dosyalar flan insin dolapları sildirelim dedim:)
Evinde dolap indirip silmez ama ofiste sildirir dersiniz soran olursa:d

Ben herhalde bi yemek konusunda cok rahatım.
Ekmeğe tuz basar yer adam hic demez bunu mu yaptın:)
Kardesimin esi cok zor o konuda,bisey demez eline saglık der kalkar,biz bile anlarız begenmedi.
Etci onlar.
Bizde yemege ortak karar veriyorz,ne yapalım deerim ayarlarız biseyler der genelde.
Benimkiyle bide dedikodu hic yapılmıyor
Daha dedikoduya giris yaparken ben,bosver bizi ilgilendirmez der konuyu kapatır
Söylenmeleri meshur zaten onu artık biliyorsunuz:)

Ohh gözünüz aydın.
Ne dileği varsa dilesin bu ara.
Emziren annenin dileiği kabul olur derler:)

Günaydınlar
Ben dün gelememisim
Annem sehre indi nihayet:)
İs cıkısı market yaptım 90 tl;yaglı kagıt,domestos,3 avakodo,arpa sehriye,kaju(bebemin pahalı zevkleri olustu kajuya düstü buara)
Annemin tv kurulcakmıs kociyle kosturuyorz ordan oraya valla
Kızı aldı okuldan amcası aramıs dükkanda terazi bozuldu diye,onu yapmıslar gidip(alya burdan 1 tabak köfteyle döndü)
Annem aradı tv bozulmus kuramıyorz diye,beni aldılar anneme gittik ,yemeğim vardı tam yemek üstüne gitmisiz,tvyi kurdular atıstırdık orda
(Alya burdan da dedeyi carptı 50 tl:)
Biz gidiyorz Alya yevmiyleri topluyo diyo koci
Eve geldik ben doymadım dedi,yemek hazırladım kızı uyuttum.
Herkes dedim yatsın dizim var.
Ayy Kumruya da cigerim bi daglandı aksam ama Yıldız attı golü:)
Dizi bitti yattım
6 da kız uyandı.
Yarın Cumhuriyet Bayramı kutluycak iki gözümün ciceegi
3-4 tane kırmızı etek buldum cıkardm 2si tam oldu.
Ama üzerine ince beyaz üstler var.
Dedim bahceye flan cıkarlar belki üsümesin.
lcw den Atatürklü kalın sweet alcam bugun.
Persembe 13.00 e kadarmıs kzıın okul
Ya 29 ekim tmm ama calısan anne napsın 28nde yarım gün yapıyolar.
Özel sektöre değilki 28de tatil.
Koci biz 12 ye kadar calısırız herhlde alırım öyle olursa dedi.
Yoksa babanneye kitlicez artık:)
Anam okuyanlar kör oldu:)
Ne uzattım hakkınızı helal edin bacımlar:)

Dün para mayalama olayına baktım biraz .
Ben bu ay mayaladım galiba kızlar
Valla yagıyor cok sükür.
Kız hic eli bos dönmüyor gittiği yerden:)
Teyzesi 500 hesaba atmıstı.(onu harcadık kıza)
Kalanla 10 eur aldım
200 tl pazar günü verdi yine
50 tl dün babam verdi.
Cantamda bozuklukları 1lik seklinde tamamlayıp kumbaraya atıyorm gecen haftadan beri.
60 tl oldu.
Galiba mayaladım bilmiyırm:)
Kavanoza koyup 1 damla yag damlatın diye de okudum ama onu yapmdım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…