Küçük Düşün Büyük Olsun!

Lelli

Bulaşık tableti aldım bende biminkini kullanıyorum o bile 27.5 olmuş😲😲😲

Diyoruuuzzzzz diyoruz da yapmaması yapmasından daha hayırlı ise ne yapıyoruz orayı halâ çözememekteyim 😁😁
Alsın kendi yapsın benimkide evi 💩der
Bende yetişemiyorum sen yap madem diyom
Çorabını banyonun kapısına kadar getiriyo
Eşiği geciyo sanki kapının önünde
Çok toplumunda çorabından belli diyorum
Kıyafet kir kapının arkasında takılı yenisini giy git atmak 🤯 yok
Topluymuş gibi laf eder
Kendine bi bak bana bak diyom sonra
Eskiden bir Başak burcu olarak çok takıntılıydim evde düzen temizlik isterdim yapardım. Eşim de kızardı ne gerek var o kadar uğraşıyorsun diye.
Ama hem çalışan, hem çocuklu olunca biryerden sonra düzen aramıyorsun.
Beni eşim frenledi. Ona ayiracagin zamanı başla şeylere harca, varsın dağılsın ortalık nasılsa topladığın zaman arkanı dönünce yine aynı oluyor diyordu haklı olarak.
Şimdi salonda sadece çocuğun onlarca kitabı, oyuncakları var. Toplamaya kesinlikle izin vermiyor. Cocuk dağınık seviyor. Oynamasa bile tüm oyuncakları yerse görecek. Bebeklerinde beri böyle küçük oğlum.
Bende nasılsa büyüyecek diyip görmezden geliyorum artık. Cocuklar mutlu, ben mutlu, eşim mutlu 🤣🤣
Oyuncakları toplamaıyorum gündüz
Dağıtıyo oynasın napım kimsede gelmesin istemiyorum

Selam kızlar
Yazamadım sabah Tüm pencereleri sildim icerinin perdeleri yıkadım astım bir makine renkli yıkandı astım toplancak oglusu okula götürdüm bulaşık topla yıka yaptım migrosta bugün ücretsiz teslimat varmış 10 money vardı onuda kullandım toz şeker 15 li yumurta persil aldım 5 kg su 42 TL ydi 4 money verdi oda süt türk kahvesi ince bulgur 89 tuttu 79 ödemiş oldum deterjanimm var bı 10 günlük 2 ay gider evdekilerle

Kuzu bizim burda avm var oraya trendyol kutusu koymuşlar o ne oluyor kargo kutusu gibi biseymi bilmiyordum
Kuzu onlar iste kendin al kutulari.
Ama konumundan bak o kutudan burda ptt onunde var ama bana 15dk.
Arka sokakdaki bakkal cikti en yakin ben oraya gelsin dedim.
Hemende geldi.
Kodu soyledim bakkal amca verdi kargomu.
O kutularada tc ve kodu giriyormussun o da gel al noktasi yani.
10tl verdi bana flodan bot alicaktim ındirimdeydi 10tl kullandim aldim botumu☺️

Selam kızlar
Iki gündür yoğun temizlikteyim😊 güneşi değerlendirdim
Koltuklarimi, halimi kapıları dun sildim eşim evdeydi kıza baktı
Bugünde mutfaktaki L koltuğu sildim
Mutfağın yeri silindi
Koltuk örtüleri yıkandı wc banyo temizlendi
İçime sindi kışa girmeden yapmak istiyordum koltuklar kurudu
Mutfaktaki de yarına kurur inş
Bnm halılar ince onları bi elden geçirmek istiyorum bakalım sırayla

Dun 300 TL birikim icin ayırmıştım
Onunla 150 TL lik gr, 13.5 da euro aldım zulaya.
Hafta sonu hesapta olan ilave hisse senedi dun hisse bölünmesini altyapısı imiş.
Hisse islerine bu sene başladım. O yüzden önce anlamadim ama pazartesi borsa açılınca anladım olayı.
Birde 2 tane hisse kağıdım vardı onlar 1 hafta da altin gramindan daha fazla kazandırdı 🙂
Mesela ben biriktirdiğim kağıtları 500 TL ye tamamladım gr parası kadar olsun yaklaşık diye şimdi 500 tl lik olan 560 -580 arasında olmus 🥳🥳

Çok birsey değil ama olsun en azından yaptığımız birikimlerin değerlendirini görmek mutlu ediyor.
Bereketli olsunn🙏🏻🙏🏻

babyloading87 babyloading87 kızın gittiği yerden bereketi ile eve geliyor maşallah diyorum Alyaya. Para mayalanmasını akşam bende internette araştırdım ama günlerini takip edebilirmiyim bilmiyorum yapan arkadaşlarında bereketli olmasını dilerim.
@cikolatasoslukek birikimlerin bereketli olsun artarak çogalsın, eşimin vakıfbankta da hesabı var gümüş hesabı bir tek o bankada var çalıştığı diğer bankalarda yok açtı oraya 57 tl gümüş aldık. Ben gümüş hesabı çok istiyordum oldu çok şükür.
Birikime para ayırabilen bütün arkadaşlarımın birikimleri bereketli olsun artarak çoğalsın inşallah.
29 ekim diyorlar abla mayalama günü icin haberin olsun🤗

İyiaksamlar bacımlar
90 tl lcw de bıraktm
60 tl kıza sweet Atatürk amblemli yarın icin,30 tl de deri tabanlı corap.
30 tl bimde bıraktım;taze zencefil,mantı,peynirli tepsi böreği,granül kahve.
Alya okulda arkadasının yüzünü cizmmis🤦🏻‍♀️
Arkadası da onun cizmis
Ciddi bi cizik değil ama konustuk
Özür dilemis zaten
Kitap aldık arkadasına hediye vercek özür dilicwk yarın.
Konustuk ins bidaha yapmaz
Kimsenin cocuguna zarar vermesin yani .
Ögretmeni cocuklar sessiz sakin genelde sınıfta,Alya hareketli demis kociye🤦🏻‍♀️
Okumus kadın cocugunuz azman diyememis dedim😂🙈

İyiaksamlar bacımlar
90 tl lcw de bıraktm
60 tl kıza sweet Atatürk amblemli yarın icin,30 tl de deri tabanlı corap.
30 tl bimde bıraktım;taze zencefil,mantı,peynirli tepsi böreği,granül kahve.
Alya okulda arkadasının yüzünü cizmmis🤦🏻‍♀️
Arkadası da onun cizmis
Ciddi bi cizik değil ama konustuk
Özür dilemis zaten
Kitap aldık arkadasına hediye vercek özür dilicwk yarın.
Konustuk ins bidaha yapmaz
Kimsenin cocuguna zarar vermesin yani .
Ögretmeni cocuklar sessiz sakin genelde sınıfta,Alya hareketli demis kociye🤦🏻‍♀️
Okumus kadın cocugunuz azman diyememis dedim😂🙈
Oluyor canım ufak tefek bizim siniftada pek öyle biri yok öğretmen ufak tefek olabiliyor demişti lutfen böyle biseyde kavgaya müdahil olmayın ddi tartisanlar oluyor sanırım gidip

İyi geceler güzeller,
Bugün de yine geç uyandık. Saat 10 u geçiyordu. Annemle babam zaten erken uyanmaz. Kalktık kızla ben. Kızda benim eşimle telefonda konuşmama uyandı.
Kahvaltı hazırlarken annem indi bizim bulunduğumuz kata. Sonra kardeşim geldi. Birlikte kahvaltı yaptık. Kahve içtik. Gelini de kahveye çağırdık. Kardeşim işe gitti. Yarın evde komple temizlik yapacağız. Cuma günü dedemin mevlütünü yapacak annem, hazırlık. Ben de bugün az başlayayım dedim. Mutfağın camı sildim. İnce detay silmesem olmaz. Mutfak dolabının sadece dışını sileriz dedi annem onu hallettim. Annem de Elaya meyve hazırlamış.,yedi. Sonra yeğenimi okuldan almaya gittim. yeğenim Elayla teyzem beni okuldan alsın demiş.Sonra karşıdaki yere geçtik. Trambolinde zıpladılar. Parkta oynadılar. Keçilere ağaç dalı yaprağı kopardık yedirdiler. Ela eve geçmek istemedi. Hala keçileri doyuracağım diyor. Yarın yine geçerim ata da bindiririm. Eve geçtik kızlarla uno kart oyunu oynadık. Çok eğleniyorlar.
Kardeşim almış ben de almayı düşündüm.,
Akşam halama gittik. Özlemişim.
Şöyle geçmiş günleri yadettik. Köye yürüterek giderdik babaanneme. Ne günlerdi. Köye gittikçe eski günler aklıma geliyor.
Halamın kv si iyice çökmüş. Yatıyor sürekli. Zor kalkıyor. Gittim konuştum elini tuttum. Su istedi 2-3 yudum içirdim. Zor kalkıyor.,88 yaşında.,
Allah herkese kolay ölüm versin. Çok zor. Bir kez daha anladım.,

Ohh mis eline saglık abla.
Bende ofise istedim .
Kadın gelsin dedim camlar flaan aglıo,yok masraf yapmayalum falan diyolar.
İyi siz silin ozman dedim(kim silcek tabiki tmm dediler:KK70:)
29 ekimde gelcek ins.Dip köse girer.
Yaz bası geldi en son kadın,hadi kendi masamızı filan siliyorz,elemanlar var yıkamacı onlar yerleri buharlıyla siliyor herhafta ama dosyalar flan insin dolapları sildirelim dedim:)
Evinde dolap indirip silmez ama ofiste sildirir dersiniz soran olursa:d
🤣🤣🤣🤣 ya ben baby evimde cam silmem annemin evinde cam siliyorum.Nerelere gidem😅
Annem de diyor geçen geldin temizlik yaptık, şimdi de cam siliyorsun. Ne yapim annem için değer. ❤️

Ben herhalde bi yemek konusunda cok rahatım.
Ekmeğe tuz basar yer adam hic demez bunu mu yaptın:)
Kardesimin esi cok zor o konuda,bisey demez eline saglık der kalkar,biz bile anlarız begenmedi.
Etci onlar.
Bizde yemege ortak karar veriyorz,ne yapalım deerim ayarlarız biseyler der genelde.
Benimkiyle bide dedikodu hic yapılmıyor:KK70:
Daha dedikoduya giris yaparken ben,bosver bizi ilgilendirmez der konuyu kapatır:KK70:
Söylenmeleri meshur zaten onu artık biliyorsunuz:)
Dedikodunun kralı benim eşimdedir. Kim kiminle nerede ne yapmış, bazen diyorum mahalle karısı gibisin 🤣🤣

Kargomu aldim oversize kazak aldim triko ilk defa oversize bisi aldim kendime hic yakıştıramıyorum 🤷‍♀️
Herkesde gzl duruyo bana yakismiyor.
Kilolu gosteriyor sanki.
Bilemedim iade etsem mi kombinleyebilirmiyim.
Zevkime gore dogru duzgun bisi yok.
Trikolarin hepsi kisacik boydan ben sevmiyorum kısa
Ortaboy biside bulamiyorum ya kısa ya tunik.
Tekstil dünyasına acilicam kafami bozuyolla
Benim gibi onca insaan vardir onlari bu dertden kurtarmam lazım
Herşey kısa bir moda oldu. 🙄

Corbami attim pisiyor.
Annem karnabahar verdi yine kiza öğün olur.
Kurufasulyede verdi hasslanmis bi de pilav yaparım tamamdir.
Valla annemin etinden sutunden yararlanıyorum dünde oglan gitti aksam karnini doyurdu orda.
Lokanta gibi ☺️
Hastayım napim ya yetistiremiyorum.
Kurabiyeleri buzluga attim pizza malz.de hazir.

Bi ortalik topla supur kaldı
Her yeri ayni dakikalarda nasıl dağıtıyor bu kız anlamiyorum.
Kitaplar hep yerde oyuncaklar
Cocuklara bir oda sart valla.
Oda olsa toplu oluyırmuydu😅 gel benim evi gör :)

Yatırım yapabilenlerin paraları bereketli olsun.
Ev dağınıklığı ben de sevmezdim. Simetri hastalığım vardı :) yükselen burcum terazi ama bazen başakmı diye düşünmüşlüğüm oldu tabi. ( hijyen takıntım da var da)
Evlendim biraz eşim aman bırak ne yapıyorsun ne topluyorsun gel film izleyelim vs diye diye biraz saldım. Ee sonra da çocuk , iyice boşverdim. Bazen ev almış başını gidiyor. Eşim işten gelince bir bakıyorum toplamaya başlamış.Kızı uyuturken de bir bakıyorum toplamış,
Bazen evin hali ne böyle diyor, Bazen de aman boşver uğraşma diyor.
Bence önemli değil, şurada kaç gün çocuk olacaklar.çocukluğunu yaşasınlar. Tabi toplamayı da öğrensinler. Şimdilik topla şarkısını açarak toplatıyorum.
Eşim de mutfakta aman orada bir bardak bulaşık kalmasın diye yıkar. Aman kalmasın der..ben toplarken boşver der. Tabi mutfakta toplu isterken çıkarttığı çorabı kıyafeti her zaman sepete atmaz. Öyle dağılır yatak oda.

X