Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bana kardesim onu da dedi
Abla mutsuzsan ayrıl calısmana bile gerek yok,ben üstlencem gücüm yettikce dedi herseyini Alyanın.
Ben su mantıkla ilerledim.
Bizim evliliğimizde sorun ne?
Kavga,gürültü,aldatma,siddet yok.
Tek konu adam cimri.
Bunun icin bosansam kızım babasız büyüyecekti.
Babasına asık bi cocuk.
Kızım dedim calısacaksın bu sorunu cözeceksin.
Ondan bisey istemediğimiz sürece iyiyiz sonucta.

Her zaman derim her evliliğin dinamiği farkli .
Ama o farklılıkları farkedip yürütebilmek önemli olan.
Affedilmez durumlar yoksa zamanla daha da iyi olacaktır inaniyorum ben.

Sonuçta o da benim toprağım değil mi

İnanın en iyisini yapıyorsunuz evet babası ama oda öyle görmüş geçirmiş oyle yetişmiş fıtratı öyle sizinde dediginiz gibi. her ailenin yetişme tarzı farklı dışardan bakınca kimse zaten anlamaz her şey içine girince anlaşılıyor Allah başka dert tasa vermesin Alyaya da sağlık sihat versin uzun ömür versin rabbim tabi sizede hep böyle koruyup kollayın prensesi inşallah

Aynenn öyle genleri diyorım ya Alyanın
Amin cümlemizin cocuklarınıın insallah

Ben elimden geleni yapayım da yarın kimse diyemesin sen de bisey yapmadın
Bana kimse evlilik kadınlık ögretmesin o yüzden
Ben o sınavı coktan gectim
Karne dagıtıyırm

Ben elimden geleni yapayım da yarın kimse diyemesin yarın sen de bisey yapmadın
Bana kimse evlilik kadınlık ögretmesin o yüzden
Ben o sınavı coktan gectim
Karne dagıtıyırm
Öyle değil mi haklisin Valla.
Ben para işlerini yoluna koymayi bütçeyi ele alarak becerebildim.
Başta zor oldu ama oldu önemli olan o.
Ikimizde memnunuz.

Kimmis kuzu kesin bdv dir oraya bakmıyorum ya ben tam bataklık üzülüp takıyorum kafaya okudukça haklısın söylenmektede sen hediye alıp odesen soylemessinki zaten eoru bende gördüm geçen 10 TL diye almadım yüksek ddim 50 alcaktim kaldık iyimi.

Sizler birbirinize müdavimi olduğunuz ekonomi topiğinden ve profillerinizden attığınız lafları, isterseniz sürtüşmeleri sona erdirebilecekken hararetle devam ettiğinizi ve sonrasında olayın üyelik iptallerine kadar gittiğini unutmuş olabilirsiniz ama biz unutmadık.

Yine aynı topikler sahnede ve yine biz.

Görüyorum ki vaktiyle topiklerinize yaptığımız uyarılar, özelden ikazlarımız, telefonda izahlarımız sizi bir adım bile ileriye taşımamış, koskoca kadınlar gıcık oldukları kişilerin topiklerini takip edip acaba dedikodumuzu mu yapıyorlar diye takipten vazgeçmemiş.

Birbirinizi ne yazıyor diye takip edip tartışma çıkarmaktan başka meşgaleniz yok mu gerçekten?

Hayat sizler için dedikodular ve kavga etmekten mi ibaret?

Bu uyarı her 2 topiğe de her zamanki gibi eş zamanlı gönderilmiş olup eski sürtüşmelerin tadı damağınızda kaldı diye yenilerini çıkarmaya niyetliyseniz bilginiz olsun isterim, birileri 1 defa uyarıldığında yaptığı kazaydı diyelim, 2. si hatadır desek, 3. sü bile bile'ye girer, karşımızda çocuk yok değil mi?

Yetişkin kadınlara yazdığımızı düşünüyorum umarım yanılmıyorumdur, sizleri kimler dolduruyorsa hepinize Kazen'in bir cümlesini yazayım "Kimse vazgeçilmez değildir."
Anladığınızı umuyorum.

Canımsın
Kız ben kocayı yazmasam anam var
Hadi kocayı atayım,anayı napcaz
Anamı atıp tas mı olam
Yazcam mecbur napam
Yaz canım ben keyif alıyorum bazen çokça gülüyorum yazım tarzın güzel bende buraya yazmayı seviyirum iyi kötü hayatın iyi taraflarında var sizlerde iyiki varsınız

B BabyLoading babym güzel arkadaşım, sana kim ne dedi ne söyledi bilmiyorum ama, inan bana bu cümleyi yazmayı hiç sevmiyorum çünkü her kadının hak etmediği ama senin tamamını hak ettiğin bir cümle sen güçlü bir kadın, güçlü bir annesin, iyi bir eş, hayırlı bir evlat ve ablasın. Ben bunu bilir bunu söylerim. Seni gerçek hayatta tanımayı çok ama çok isterim. Hayat belki bir gün tanışırız. Senin eşine ve eşinin sana olan sevgisini, dürüstlüğünü ve sadakati sen yazmadan cümlelerinde bunu okuyan anlayabiliyor. Canım benim babamın çok güzel bir sözü var "Hiç bir yer gül bahçesi değildir" diye hiç birimizin hayatı gül bahçesi değil ama biz o bahçeyi burda çok güzel yaptık. İnşallah okuyorsundur sen hep yaz ben diyorum ya sen benim Gülse BİRSEL'imsin. Bekliyorum canım babybim.

Sabah bile annemle seyi konuştuk
Eltimin kizi calisiyor annesi bakiyor cocuguna tamam.
Ama gidiyorlar yiyorlar iciyorlar kisin kalıyorlar bile.
Evde yemek vs hic bisi yapmiyor(ki istese yapar 6 da geliyor 2 gun tatili var vs vs
Sonra babam sabahlari erkenden ekmek almaya gider genelde is saati olur sunun kocasi bunun kocasi hep dışarıda pogaca yiyorlar kahvalti yapiyorlar demis anneme.
Esleride ev hanımı kalkip cay bile demlemiyorlarmis yani.
Valla boyleleri yaraniyor diyorum.
Boyleleri kiymetlidir.
Bu kız sabah kahvaltisi, temizligi, işi, aksam yemegi kostur Allah kosturuyor daha napsın.
Bir cok sorumluluğu var.
Dert yanmak en cok beybinin hakkı bence.

Ben olsam sabredemezdim.
Allah dagina göre kar veriyor.

Oglan derse gitti
Hepsiexpres 1koli yumurta ve 1 kagit helva getirmis.
Oglanda ben siparis verdim sanmis almis ne bilsin cocuk.
Kizi doyuruyordum o bakti kapiya
Yazdim hepsiexprese bi bildirim yapicaz size dönüş saglayacaklar dediler.
Kimse aramadi.
Napim ben ya yemem ben bunu atsamda gunah.
Birine versem ayy kimseyide tanimiyorum binada al yumurtami dicem.
Parasini alin barimi yazim napim ama benim siparisim diil ki.
Evde de yumurta var.
Aiyy bereket yagiyor dedimde boylede istememistim.

Canım ben memnun kaldım. Benim eşim de aynı şeyi söylüyordu. O temizlemez diyordu. Hergün süpürtüyorum her gün bir yığın pislik. Hergün mü bu kadar toz pislik çıkar. Ama birgün ona süpürtüp üzerine ben de büyük süpürgemle süpüreceğim. Deneyeceğim. Bakalım ne kadar pislik çıkacak. Resim gönderirim

Yaa mubarek gün cocuk sevindirmek nasip oldu yine.
Cok şükür
Saat 22.00 gibi kapi çaldı baktim 6 yaslarinda bir kiz
Elinde de defter kalem var yanlis daireye cikmis alt kata cikcakti galiba asansorle dedimki sen Yanlis ciktin anneside seslendi aşağıdan ama dur bekle dedim.
Gofret, cikolata, biskuvi falan verdim.
Yaa canımm nasil sevindi.
Kapıma melaikelerini yollayana bin şükür

Bazen neyin ne suretde bize gelecegini gorunecegini bilemeyiz.
O sebeple bos cevirmemek lazim.
Özellikle cocuklara asla kiyamiyorum.
Nasıl habersizler herseyden..

yarin hayvanat bahcesine gidelim dedik .kendi adima hic hoslanmiyorum bu durumdan ama cocuklar bayiliyor . 3 saat suruyor gidip gelmek vay ben nerelere gidem
Benim kız bile nasıl sevinmişti ayy ayyyy diye her hayvani bize gösterip durmustu.
Seneye daha iyi anlarlar
Cok eğlenirsiniz umarim

yok kiz ben de sorguladim baya ama hic yok .en son ortaokulda vardi sanirim
Benim de hiç saat merakım yok. 3 tane saatim var üçünü de eşim aldı. Çünkü o saat hastası :)
Benim lisede olmuştu meraklanıp aldığım renk değiştiren saat o da renk değiltşrdiği için almıştım

İyi geceler kızlar,
Geldik anneme. Soğumuş daa buralar.
Zaten buranın soğuğu fena oluyor. Bu sıcak haliymiş :)
Neyse bugün kızla metrobüsle teyzeye gittik oradan eşimin yanına geçtik.
Sabah kahvaltıda Ela bana diyor anne senin çok istediğin birşey oldumu hiç, mesela çocuğun olmasını istediğin gibi birşey oldumu mutlu oldunmu. Araba kullanmak gibi mesela diyor. :) Ya nerden buluyor son günlerde beni çok şaşırtıyor konuşmalarıyla. Büyüyor sanırım ondan :) Çocuğum olmasını çok istediğimi nereden biliyor
Anneme geldik bugün teyze bir kase pilavı yedirdi hadi ye diye diye. Yanına ayran içti. Sonra idoda tost istedi yedi. Meyve suyu içti. O da daha önce idoya binince ben almıştım tost onu hatırladı.
Geldik kraker yedi mandalina yedi. Sonra küçük kardeşim geldi. Biraz sarıldı hırpaladı. Hoplattı falan. Bir baktık kustu çok yediğindenmi bilemedim. Genelde çok yeyince oluyordu.,ya da çok hoplattı için. Bilemedim. İnşallah hasta değildir.
Teyze dedi bir tane daha çorap giydir üşümüştür. Annemin evi sıcak ve halılar kalın. Yerlerde soğuk değil. Doğalgaz yanıyor harıl harıl. Ne tuhaf kendi evinde halı yok çocuk geziyor bir gün bile demedi çocuğun ayağını sıkı giyindir diye. Bugün ben verdim onun evinde terlik giy kızım dedim. İki dakikada burada üşüdüğünü sanmıyorum. Çünkü üstü de kalındı. İdoda klimayı açmışlar deli gibi eşim dondum dedi. Belki kızda üşümüştür. Ya da acaba reflümü var diye düşündüm. Çünkü ne zaman biraz fazla yese kusuyor. Bebeklikten bu yana böyle. Onun için de artık ısrar etmiyorum yemesi için. Bakalım yastığını yükselttim. Çünkü bir defa daha uyanıkken tam kusmasa da az birşey çıktı. Uykusunda da öyle oldu çok çok az. Devam ederse giderim doktora.
Bizde durumlar böyle inşallah birdaha olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…