Küçük Düşün Büyük Olsun!

Biz bi tane bal aliyorduk memleketden kestane balimiydi hafif acimsi o cok pahalidir ama ilac niyetine yenir.
Fazlası dokunuyo ondan mi ki.
Hakiki bal öyle oluyo
Yazın kocinin amcasının köyüne gittik
Yan evden petek bal getirdiler,kvdem falan var koci 1 kasık yedi.
Kvdem Alyaya verdirtmedi iyiki verdirmemis ,dokunır cocuga saf bal dedi(arıları varmıs komsunun)koci ertesi sabah bi kalktı bütün bacakları yara icinde😣Agır geldi bal.

Pizza pisti yendi.
Helva pişti yendi.
Baskada bisi yapmadım desem yeri mutfakdan cikamadim ki.
Topla yika sil.
Su saat oldu.
Kizi doyurcam.

Biz yine damacanaya başladık.
Ama esim 1tl atalım diyor.
Malum para yok😬
Kesat.
1 sene biriksin diyor 10bin cikar diyor bakalim.
Dün bi attik evdeki arabadaki bozuklari 56tl. Allah bereketini versin
Seneye patlatinca paylasirim🙆‍♀️
Olsun küçük dusuncez büyük olcak.
Esim oglana bana diyor ki tahminde bulunalım en yakın tahmin edenin olsun %50si.
Teklif çok iyi 😂
Ama tahmin cok zor.
Hic bukadar cok bozuk para biriktirmemistik.
Tesvik amaçlı ara ara paylasicam☺️
Bakalim kutsal damacana ne verecek bize
Bereketli olsunn🙏🏻

İyi aksamlar bacımlar
İsten cıktım kosarak eve geldim
Anamlr gece yola cıkcak valiz yapcak kadın
Komsunun kızının düğüne Antalyaya gidiyolar🤦🏻‍♀️
Ay cidden üsenmiyolarda
Hem masraf hem bosa yorgunluk dedik dinletemedik
Yemegim yoktı koci dedi mangal yaparız(ızgara yaptık siste)
Salata yaptm yedik
Kız gündüz uyuyunca normale döndü 21.00 gibi sakin sakin uyudu sükür🙏🏻
Bende gönül dagı na bakıyırm😊

Hakiki bal öyle oluyo
Yazın kocinin amcasının köyüne gittik
Yan evden petek bal getirdiler,kvdem falan var koci 1 kasık yedi.
Kvdem Alyaya verdirtmedi iyiki verdirmemis ,dokunır cocuga saf bal dedi(arıları varmıs komsunun)koci ertesi sabah bi kalktı bütün bacakları yara icinde😣Agır geldi bal.
Eltim Rizeli onlarda var öyle bir bal deli balı diyolar acımsı hafif ama çok şifalı diyordu öksürük için bir tatlı kaşığı yiyorduk fazlası ağır gelir diyodu oda

Kresden sonramı böyle oldu.
Bende istemiyorum açmak ama asla baş edemiyorum.
Çok bakmasada actiriyor
Yemek yerken bizde ya oyun kurucaz dikkatini oraya vericem ya da telf. Yapisiyor.
Bizimki hep izlemesem bile duyuyor slve hafıza kaydediyor.
Biz tüm herseyi aynı anda yaptık. Ekranları kapattık, kreşe basladik, psikolog ile görüşmeye basladik. Bunlar hepsi zincirin ayrı halkası. Tek başına belki bu kadar hızlı değişim olmazdı gibi geliyor bize.

Kreş sadece anne baba çalıştığı için çocuğa bakılsın diye verilen bir yer değil. Gerçekten de 2 yasından sonra ozllikle kendi yasitlariyla iletişim kurup sosyallesecegi bir yer. Ben 2 yasinda verecektim hem cok hareketli kreşe basa çıkamazlar diye düşündüm hemde zaten covid sebebiyle güvenemedim.
Kızı 2 yaşında verdım.
@babyloiyiki verdin kızı kreşe. Biz onların iyiliği için yapıyoruz bunu. Bir Çocuğu anne babasından daha fazla kimse düşünmez.

Kreş sadece anne baba çalıştığı için çocuğa bakılsın diye verilen bir yer değil. Gerçekten de 2 yasından sonra ozllikle kendi yasitlariyla iletişim kurup sosyallesecegi bir yer. Ben 2 yasinda verecektim hem cok hareketli kreşe basa çıkamazlar diye düşündüm hemde zaten covid sebebiyle güvenemedim.
Kızı 2 yaşında verdım.
@babyloiyiki verdin kızı kreşe. Biz onların iyiliği için yapıyoruz bunu. Bir Çocuğu anne babasından daha fazla kimse düşünmez.
Ben memnunum
Bugun bana anne özür dilerim,bilerek yapmadım dedi durup dururken🙈
Bi icim parcalandı,sonra düsündüm muhtemelen kresde arkadaslarıyla birbirlerine zarar verdilerse,ögretmenleri ögretmistir özür dilemeyi😊
2 yasında bunu ögrenmesi cok güzel bisey.
Özür dilemeyi bilsin,gönül almayı bilsin🙏🏻

Eskiden saliyorlardi sokaga, koydeyse bahceye falan.
Arada kayniyip buyuyorlardi bence.
Köye gittigimizde bi abla vardi Mustafayi asagida gordunuz mu diye bize soruyordu.
Gelene gecene taksicilere
Taksicilere diyorduki Mustafaya söyleyin hava kararmadan gelsin
Mustafada ozamanlar 9-10 yasinda falan.
Koyde arkadas buluyorlar gidiyorlar oynuyorlar cay boyu var korkmuyorda anasi girer caya bogulur mazallah.
Denize gidiyorlar.
Biz pimpirikli degiliz bence onlar fazla rahat.
Gerci köy yeri daha güvenli.
Biri görse sahip çıkıyor.
Ama o deniz dere bogulma riski yok yani ben salmadim salamam.

Burda da biri cocugu firina yolluyor sabahlari cocuk 6yasinda.
Eline telf. Veriyor güya gecikirse bisi olursa aricaklar.
Cocuk telefonu elinde tutup gidiyor( boyle eli yukarda ama) cekse biri alsa cocuk vermek istemese zorlasa vursa yada tutup atsa.. Korkmuyorlar ya.
Ben o cocugu her gordugumde ayy şükür sağ sağlim gelmis diyorum.
Yine 7-8dk yurume mesafesine gidip geliyor.
Caddeye cikiyor kalabalık.

_Sitare_ _Sitare_ biz 1 defa pisik olduk tam anlamiyla onda da travazol iyi gelmisti cok da etkilidir niye etki etmedi acaba.
Z.Yagi dene
Pudra dene eski usul.
Bizim de ilk pisigimiz 😑
Travazol sürüyorum, sudocrem ,pudra herseyi denedim bugün biraz sönmüş gibi ama inşallah geçer 🙏 yine kizarirsa zeytinyağı deneyeceğim
Eskiden bizde okula bakkala vs hep tek başımıza giderdik ama sartlar farklıydı
şimdi öyle bir ortam yok malesef ha bu ortamda cocugunu dışarı salanda bile bile lades diyordur bana göre
Bizde bütün yük bende , 7 24 ben bakıyorum gece 12 de uyuyor kiz onsuz geçen hiçbir vaktim yok gece defalarca uyanıyor uykusuzluktan basim ağrıyor bazen günlerce üstüne eşimle yaşadığım sorunlar huzursuzluklar çabası
belki biraz kafam rahat 0lsa rahat olsam daha çekilebilir olur
bi akşam görüyor cocugu o zaman bile doğru düzgün ilgilenmiyor elinde tel sürekli
Kitap okumak kahve içmek kendime vakit ayırmak biraz sakin kalmak istiyorum ama mümkün değil uyuyunca bile ayağımda uyuyor yoksa 10 dk sonra kalkar , bazen dayanamıyorum bağırıyorum xocuga sonra pişman oluyorum kendi etrafımda dönüyorum değişik hicbirsey yok🥺

Trysod denediniz mi? Travazol benzeri bi krem. Azda olsa kortizon var. 5 günden fazla ve günde 2 den fazla kullanılmaması gerekiyor.

Kantaron yağı çok iyi geliyor bir de hematen kullanmıştım ben

Popolin kullanın. Ciddi kızarıklıklarda çözüm olmuştu bize
Tavsiyeler için çok cokk teşekkür ediyorum, bugün biraz sönmüş gibi pisigi inşallah geçer 🙏 geçmezse tavsiyeleri deneyeceğim ss aldim 🌸🌹

Bizim de ilk pisigimiz 😑
Travazol sürüyorum, sudocrem ,pudra herseyi denedim bugün biraz sönmüş gibi ama inşallah geçer 🙏 yine kizarirsa zeytinyağı deneyeceğim
şimdi öyle bir ortam yok malesef ha bu ortamda cocugunu dışarı salanda bile bile lades diyordur bana göre
Bizde bütün yük bende , 7 24 ben bakıyorum gece 12 de uyuyor kiz onsuz geçen hiçbir vaktim yok gece defalarca uyanıyor uykusuzluktan basim ağrıyor bazen günlerce üstüne eşimle yaşadığım sorunlar huzursuzluklar çabası
bi akşam görüyor cocugu o zaman bile doğru düzgün ilgilenmiyor elinde tel sürekli
Kitap okumak kahve içmek kendime vakit ayırmak biraz sakin kalmak istiyorum ama mümkün değil uyuyunca bile ayağımda uyuyor yoksa 10 dk sonra kalkar , bazen dayanamıyorum bağırıyorum xocuga sonra pişman oluyorum kendi etrafımda dönüyorum değişik hicbirsey yok🥺
Canım gecicek bu günler öyle düşün uyku düzeni oturuyor zamanla ilgilenmiyorsa sen ver kucağına ilgilensin görev ver gir bir duşa rahatla😳

Canım gecicek bu günler öyle düşün uyku düzeni oturuyor zamanla ilgilenmiyorsa sen ver kucağına ilgilensin görev ver gir bir duşa rahatla😳
Cocuk hareketlendi artık tutup kalkıyor yürüdü yuruyecek dun sandalyeyi tutup kalkmış tabi tutacam derken itiyor da yüz üstü yere carpilcakti az kalsın son anda fark ettim gözünün önünde tutmuyor kızı baktım acaba fark etmedi mi diye gördü de sorumsuzluğun son noktası

Bizim de ilk pisigimiz 😑
Neden ilgilenmiyor?
Babamın evinden mi getirdim senin de cocugun yani?
Benim koci 1 yıldır 4-12 ye uykusuz gidiyor adaM.
Aferin de demedik babası yani sonucta🤣
Babası evdeyse bizde de kız babada,sadece beslenme bez değisime ben bakarım,en kötü giydir cıkalım biz hava alıp gelelim der yani.

X