Küçük Düşün Büyük Olsun!

GE

Gercekten gereksiz pahalı ve eşime defactoda gördüm oğlanında küçük oluyor çoğu iki sweat TE ona lazım pazarda lcw satıyor bir tezgah ordan alırım yada onuda DeFacto indirimli ürünlerden bakicam hem kargoyu bedavaya getiririm
Valla kazikliyolla
Kiza elbise baktim ayni elbise bak sadece rengi farkli(biri koyu gri biri acik gri) biri 49.90 digeri tek kalanlarda 19.90.
Bedende ayniydi.
Bunun ederi bu gerisi kazigi.

Dunden kuru var az.
Mercimek corbasi var.
Yine kalan 1patlican, 1 kirmizibiberle falan türlü yaptim.
Esime kaktiririm yine nuggetle falan.
Hafif ve güzel oluyor kendi suyuyla pisiriyorum en kisikda.
Nugget kizartcam.
Pilav yapicam.
Kız yine bi lokma uyudu uyandi.
Muz, pekmez, ceviz ezip karıştırdım yedi.
Az sonrada yemekden yediririm. Patates de koydum kız seviyor.
Dünde firinda kizartmistim patatesi yedi epey.

2 mak camasir astim.
Supurge yapip toz alicam.
Aksam banyoyu sildim.
Banyoya tezgah yaptirmistik mutfak tezgahi gibi hic mi kuru kalmaz yarabbi.
Cek cek alicam oraya ufak hep unutuyorum.
Sil sil kurula usandim.
Cok gzl duruyo ama ıslak degil yok yani.
Tullerinde yikanma vakti geldi
3 ay olacak tasinali onumuzdeki hafta yikicam..
Zebralar storlar Allaha emanet artık yaza😬

Yürüyüşe çıktım geldim, dönüşte simit aldım kahvaltı yaptım. Marketten alınacaklar var ama yarın eşimin iş dönüşü alırız taşımak istemedim çok ağırlar yogurt üç kilo alıyorum çiçek yagını beş litre, un beş kilo, şeker beş kilo daha yanına diğer eksiklerle birlikte çok yoruluyorum. Kredi kartı beşinde kesiliyor ikiside aynı tarihte aylık alışveriş listesi hazırladım. Tuvalet kagıdı, havlu kagıt, ıslak mendil, kahveler, maden suları sade sevende var meyveli sevende var, temizlik malzemeleri hepsi 4-5 kiloluk bidon çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, aspirin vb. artık ne giderse kızlara paket paket çikolata aklıma geldikçe de internetten ekliyorum tıkla gel al uygulamasından orada internet ortamından sipariş aldıklarından kredi kartı ile ödemek zorunda kalıyoruz. Ben marketi hep nakit yapmaya çalışıyorum çünkü hem ihtiyaçlarımı almış oluyorum hem müsriflik yapmamış oluyorum. Yemek olarak güveç ve pirinç pilavı yaptım ben yemeklerin yanında mevsimine göre salata severim ama eşim fiks ayran kızlar salataya hiç dokunmazlar ayran da bardak kirletecek kadar yarım bardak içerler. Karpuz keserim çoban salatamı da yaptım saklama kabında buzdolabına koydum o da hazır. Tv eşliğinde sizlerle takılıyorum çamaşır makinesine beyazları attım yıkanıyorlar. Şimdi eşim gelir onunla kahve içerim.

Vala o uyurken bakındım biraz uçuk fiyatlar bir sweat lcw de defactoda 120 130 a mont fiyatına olurmu ya pazardaki marka tezgahına bakcam lcw ürünü misal ihraç fazlası satiyolar 50 60 kim şey 30 35 oluyor misal bakcam esjmede ordan

Selam kızlar
Emlakci bugün yine aradı, geçen yazmıştım size kiraya vermiş diye
O kişilere kiraya vermekten vazgeçmiş başkasına daha yüksekten vercem diyor eski ev sahibi evden çıkmıyor ha bugün ha yarın oteliyorda oteliyor bnm gevşek kocam da çıkar çıkar bisey olmaz diyo kredi geliyor umru değil 😐
Emlakxi bi iş karistiriyo ama anlamadım. Önce öğretmene vercem evi dedi sonra yeni evliler var anlaştım depozito aldim dedi bugünde depozitoyu geri verdim başkasına vercem diyo yakında değil ki gidip bakim uyuz oldum babama arattirdim artık onla muhatap olsun karşısında kadin muhatap buldu diye kandırmaya calisiyo aklınca 😒
Bi gidip baksak aslinda evde kim var şuan gerçekten ondan da emin değilim.kocama desem götürmez cocukla nasil alim gidim otobüslerde 😑

İyi geceler herkese,
Kaç gündür ne okuyabildim ne yazabildim. Kızın arkadaşları hepsi hepsi okulda ya bu ara oyalamak bana düşüyor tabi.
Bir de bir gün ben arkadaştaydım ertesi gün o arkadaş geldi. Dün akşam da diğer arkadaşta yemekteydim. Eşim geç geliyor.,okuldan dönüşte kızlar görüşsün dedik.
Bugün sabah arkadaş aradı acil marketten bez alacakmış. Bim in bezini kullanıyor. Bebeğini bıraktı bana sonra kahvaltı yaptık beraber. O gitti.
Kızla avm ye gittik. Yarın eşimin doğum günü var. Ona hediye bakmam lazımdı. Dedim kızım sakın babaya söyleme sürprizi kaçar. Biz avmdeyken eşim aradı. Demezmi sana hediye bakıyoruz. 😅 öyle örtpas ettim..sonra gezdik zaradan yelek aldım. 300 tl. Gratisten kıza saç kremi ıslak mendil tabi kasanın oradaki aburcuburdan sepete atmasa olmaz :) almış minik sepeti koydurttu aldıklarımı kasada kendi koyuyor. Büyüdü ya. Oraya da 35 tl ödedim. Zıpzıp istedi 20 tl. Sonra hamburger yedi 28 tl.
Carrefoura uğradık..soğan muz aldım. 10 tl
Bayağı harcamalı gün oldu.,
Eve geldik eşim geldi. Demezmi baba yarın senin doğum günün, biz sana hediye yelek aldık🤣🤣🤣🤣 koptuk. Güya söyleme dedim. Anlatmış babasına işte sana cüzdan baktık şunu baktık bunu yaptık, ben yemek yedim annem acıkmamıştı. Anlatmış da anlatmış ben duştayken. Yarın sürprizi de kalmadı ama ne yapalım pasta alır mum üfletirim yine de.,

Suraya bayilim bari selamm
Sabah ocaga mercimek attim corba yapim dedim.
Oglan 10 da ariyo benim midem bulaniyo usuyorum gel beni al.
Aksam basim agriyo diyordu ama baska birseyo yoktu.
Okuldan geldi derse gitti aksam ondan diyordum.
Kizi anneme pasladim okula ciktim.
Onu aldim.
Dedim sen eve gec lcw senin pant. Siparişini verim(o bedenden yok oglu yok zor bulunuyormus ara bedenmis) ama sadece o oluyo buyugudunu alsam tadilat yaptırmam lazım.
1 haftaya gelir dedi kiz.
Gomleklere bakim dedim 99tl yuhh ya sen lcw kendine gel diye bi cemkiresim geldi.
Kiza tayt aldim 29.90 valla pazarda 15-20tl almayini dovuyolar gidip alicam.
El kadar seyler 40tl 50tl cildirmis herkes.

Esime dun kigilidan gomlek siparis verdik (beden olursa artık hep ordan aliriz) 66.90 ve 69.90 fiyatlari.
En kotu iadeye gider napalim.

Evde meyve yoktu hakmara girdim; elma, armut, muz, domates, havuc, tambugday ekmegi, kabuklu fistik, karper, yogurt, biskrem aldim 89tl
Domatesinde kilosu 10tl olmasin yani.
2poset seyle cikiyoruz bi dünya para veriyoruz sinirleniyorum cidden.

Eve geldim oglan ac kiz ac annem ben daha ayakkabilarimi cikarmadan kacti.
Daha kapidan giriyorum annem cikiyo oglan açım ben diyo, annem diyo kizda aç.
Ya zorla falan yedir yani 2 saat disaridaydim bi tabak yemek vereydin bari.
Dedim bi uzerimi değişim elimi yikayim sakin olun.

Oglana hazirladim bisiler, ilac verdim.
Kizi doyurdum uyuttum.
Kafam kazan gibi.

Allah anasız birakmasin kucuk kucuk bebeleri cocuklari.
Valla ortada kalıyorlar.
Kim olursa olsun anne gibi asla ilgilenmiyor daha iyi anladım.
Aminn 🤲

Oglana da sweat bakim dedim onlarda 109tl.
Gercekden kimse itiraz etmiyormu bu fiyatlara.
Ya da denetlenmiyor mu.
Alicam netten yorum falan bakicam.
Olmadi 2-3 defa iadeye giderim ama 1 sweatede 109tl vermicem.
Aldiklari fiyat 30-40tl
Kiralarinida sadece bize kitlemesinler.
Hayir marka olur anlarim derim 200tl olsun marka yani.
Gidip marka alirim en azindan değer.
Oglan derse gidip geliyor esofman seviyor rahat diye ama ustune sweat almam lazim.
119tl netten aldigim mont miss oldu.
Esim bile istiyor gunluk giymek icin.
Alirim ordan yaw.

Kendime hic bakmadim artık.
Dedim moralim daha cok sinirlenmesim.
Gercekden gerilmeden avm, magza gezebilen var mi?

Outlere bakicam kız icin, online bakicam.
Tayt elbise alinacak onada.
Ben de bugün onu düşündüm. Acaba ne zaman hesapsız harcama yapacağım diye. Bakıyorum hoşuma gidiyor hooop fiyat uçmuş. Sonra düşünüyırum evde bir yığın kıyafeti var boşver olanlarla idare et diyorum. Ev kredisi bitti ne zaman açığa çıkar ve hesaplı harcarız bilmiyorum şüpheli. Allah tabi daha darda koymasın, ne diyebilirimki. Olmayanlara da versin ama gerçekten herşey almış başını gidiyor güç yetecek gibi değil. 😒

Bugün tam uyutacağım zaman yatağında yatıyoruz.,oyuncak civcivini, sen benim kalbimde doğdun diyerek seviyordu.,ben de dedim başka nasıl doğarlar bebekler, annesinin kucağında dedi. Ben de ilk defa söyledim karında büyüme konusunu, bazı çocuklar annesinin karnında büyür doğar bazısı da kalbinde büyür dedim. Kalbimde büyüdün diye ara ara söylüyordum.
Öyle anlatınca yeğenimi söyledi evet anne onun gibi diye ben şok😳 nerden bilir anlamadım. Bakalım Bir iki yıl var daha tam açıklamama. Ama birden o an dedim nasıl derim sen başkasının karnında büyüdün diye o an aklımdan geçti. Bana bile bu durum tuhaf geldi. Bazen gerçekten unutuyorum onu doğurmadığımı. Ama sonra düşündüm sonuçta hergün yeni birşey öğreniyor şaşırmıyor tuhaf gelmiyor yeni şeyler öğrenince, eminim bu da normal günlük yeni öğrendiği şeyler gibi olacak böyle olması için de her fırsatta anlatıyorum.
Biraz içindeki özel şeyleri paylaştım kızlar, kusura bakmayın😊

Selam kızlar
Emlakci bugün yine aradı, geçen yazmıştım size kiraya vermiş diye
O kişilere kiraya vermekten vazgeçmiş başkasına daha yüksekten vercem diyor eski ev sahibi evden çıkmıyor ha bugün ha yarın oteliyorda oteliyor bnm gevşek kocam da çıkar çıkar bisey olmaz diyo kredi geliyor umru değil 😐
Emlakxi bi iş karistiriyo ama anlamadım. Önce öğretmene vercem evi dedi sonra yeni evliler var anlaştım depozito aldim dedi bugünde depozitoyu geri verdim başkasına vercem diyo yakında değil ki gidip bakim uyuz oldum babama arattirdim artık onla muhatap olsun karşısında kadin muhatap buldu diye kandırmaya calisiyo aklınca 😒
Bi gidip baksak aslinda evde kim var şuan gerçekten ondan da emin değilim.kocama desem götürmez cocukla nasil alim gidim otobüslerde 😑
Canimn iyi düşünmüşsün emlakçılar malesef çok oluyor işgüzarlik gidip bakmak enniyisi iyi birine verir inşallah kirayı zamanın da veren birine

Bugün tam uyutacağım zaman yatağında yatıyoruz.,oyuncak civcivini, sen benim kalbimde doğdun diyerek seviyordu.,ben de dedim başka nasıl doğarlar bebekler, annesinin kucağında dedi. Ben de ilk defa söyledim karında büyüme konusunu, bazı çocuklar annesinin karnında büyür doğar bazısı da kalbinde büyür dedim. Kalbimde büyüdün diye ara ara söylüyordum.
Öyle anlatınca yeğenimi söyledi evet anne onun gibi diye ben şok😳 nerden bilir anlamadım. Bakalım Bir iki yıl var daha tam açıklamama. Ama birden o an dedim nasıl derim sen başkasının karnında büyüdün diye o an aklımdan geçti. Bana bile bu durum tuhaf geldi. Bazen gerçekten unutuyorum onu doğurmadığımı. Ama sonra düşündüm sonuçta hergün yeni birşey öğreniyor şaşırmıyor tuhaf gelmiyor yeni şeyler öğrenince, eminim bu da normal günlük yeni öğrendiği şeyler gibi olacak böyle olması için de her fırsatta anlatıyorum.
Ela kuzu çok şanslı canım kalbinde büyüdüğü için nice anne diye gezenler var haberlerde görüyoruz dogurmaktan ziyade büyütmek emek vermek anne yapiyir

Suraya bayilim bari selamm
Sabah ocaga mercimek attim corba yapim dedim.
Oglan 10 da ariyo benim midem bulaniyo usuyorum gel beni al.
Aksam basim agriyo diyordu ama baska birseyo yoktu.
Okuldan geldi derse gitti aksam ondan diyordum.
Kizi anneme pasladim okula ciktim.
Onu aldim.
Dedim sen eve gec lcw senin pant. Siparişini verim(o bedenden yok oglu yok zor bulunuyormus ara bedenmis) ama sadece o oluyo buyugudunu alsam tadilat yaptırmam lazım.
1 haftaya gelir dedi kiz.
Gomleklere bakim dedim 99tl yuhh ya sen lcw kendine gel diye bi cemkiresim geldi.
Kiza tayt aldim 29.90 valla pazarda 15-20tl almayini dovuyolar gidip alicam.
El kadar seyler 40tl 50tl cildirmis herkes.

Esime dun kigilidan gomlek siparis verdik (beden olursa artık hep ordan aliriz) 66.90 ve 69.90 fiyatlari.
En kotu iadeye gider napalim.

Evde meyve yoktu hakmara girdim; elma, armut, muz, domates, havuc, tambugday ekmegi, kabuklu fistik, karper, yogurt, biskrem aldim 89tl
Domatesinde kilosu 10tl olmasin yani.
2poset seyle cikiyoruz bi dünya para veriyoruz sinirleniyorum cidden.

Eve geldim oglan ac kiz ac annem ben daha ayakkabilarimi cikarmadan kacti.
Daha kapidan giriyorum annem cikiyo oglan açım ben diyo, annem diyo kizda aç.
Ya zorla falan yedir yani 2 saat disaridaydim bi tabak yemek vereydin bari.
Dedim bi uzerimi değişim elimi yikayim sakin olun.

Oglana hazirladim bisiler, ilac verdim.
Kizi doyurdum uyuttum.
Kafam kazan gibi.

Allah anasız birakmasin kucuk kucuk bebeleri cocuklari.
Valla ortada kalıyorlar.
Kim olursa olsun anne gibi asla ilgilenmiyor daha iyi anladım.
Gecmis olsun bacımmm
Ay bu analar nolcak bizim ya,biz de anneme sen mi gelirsin cmrtsi babannesine mi bırakalım dedim?
Biz Antalyaya düğüne gidebilirz cmrts bi konusayım b abanla diyo:KK70:
Komsunun kızı evleniyo,köyde kına yaptılar takılarını flaan yolladık.
Antalyaya düğüne gitcekms :S
Yuh dedik üsenmiyonuzda :KK70:
Annen de yani kızı bari doyuruverseymis ya:S

Günaydın kızlar, Cumamız mübarek olsun. Sabah buzdolabının dondurucu kısmını tekrar düzenledim, temizledim. Aspiratörün filtrelerini yıkadım, bulaşık makinesini çalıştırdım. Akşam için yemek olarak az güveç ve pilav var eşim makarna istediğini söyledi sabah ona makarna yaparım. Ev derli toplu sadece oturduğum odanın yerlerini elimle sildim. Annemin siparişleri var yarın alırım artık. Eşime bir arkadaşı lavanta fidanı getirmiş suya ıslattım hafta sonu yazlığa gidip onları dikmemiz lazım. Bir hafta sonu daha geldi, öyle hızlı geçiyor zaman. Akşam lpg ye zam gelince eşim gidip depoyu fulleyelim dedi gittik benzin istasyonunda kuyruk vardı doldurduk buraya kadar gelmişken benzin de alalım dedi akşam orada ne kadar bıraktıgını soramadım, dikkat ediyorum acil ve elzem olan alışverişlerde parasını hiç sormuyorum eşime üzülüyorum fazladan ödüyormuşuz gibi geliyor. Yarın kasaba da gitmemiz lazım pazara da gideceğiz, bu akşamda market var hep harcama tüketici toplumu olduk diyenlere lazım olmasa almazdım diyorum. Yumurta yogurt peynir sıvıyag inanın paramızı hep mutfak harcamalarına yatırıyoruz. Tamam eve havlu çarşaf gibi vb. ihtiyaçlarımızı da alıyoruz onları yılda birkaç kez alıyoruz. Diğer günlük yaşamsal ihtiyaçlarımızı çok şükür alabiliyoruz ama almamak gibi bir erteleme imkanımız yok. Kızlar kusura bakmayın akşamdan beri ruh halimin kalemime yansıması.

Günaydın kızlar, Cumamız mübarek olsun. Sabah buzdolabının dondurucu kısmını tekrar düzenledim, temizledim. Aspiratörün filtrelerini yıkadım, bulaşık makinesini çalıştırdım. Akşam için yemek olarak az güveç ve pilav var eşim makarna istediğini söyledi sabah ona makarna yaparım. Ev derli toplu sadece oturduğum odanın yerlerini elimle sildim. Annemin siparişleri var yarın alırım artık. Eşime bir arkadaşı lavanta fidanı getirmiş suya ıslattım hafta sonu yazlığa gidip onları dikmemiz lazım. Bir hafta sonu daha geldi, öyle hızlı geçiyor zaman. Akşam lpg ye zam gelince eşim gidip depoyu fulleyelim dedi gittik benzin istasyonunda kuyruk vardı doldurduk buraya kadar gelmişken benzin de alalım dedi akşam orada ne kadar bıraktıgını soramadım, dikkat ediyorum acil ve elzem olan alışverişlerde parasını hiç sormuyorum eşime üzülüyorum fazladan ödüyormuşuz gibi geliyor. Yarın kasaba da gitmemiz lazım pazara da gideceğiz, bu akşamda market var hep harcama tüketici toplumu olduk diyenlere lazım olmasa almazdım diyorum. Yumurta yogurt peynir sıvıyag inanın paramızı hep mutfak harcamalarına yatırıyoruz. Tamam eve havlu çarşaf gibi vb. ihtiyaçlarımızı da alıyoruz onları yılda birkaç kez alıyoruz. Diğer günlük yaşamsal ihtiyaçlarımızı çok şükür alabiliyoruz ama almamak gibi bir erteleme imkanımız yok. Kızlar kusura bakmayın akşamdan beri ruh halimin kalemime yansıması.
Öyle bu ara düşünüyorum ne zaman hesap kitap yapmadan alışveriş yaparız diye kıyafeti ev ihtiyacı olan şeylerden ziyade yiyecek içecek deterjan içinde hep indirim bakıyoruz🤦

Oncesinde bir bilir kisiden yardım alabilirsin canım. Pedagogdan.
En azindan onlar nasıl soylenmesi gerektigine zemin hazırlarlar.
Gecmis olsun bacımmm
Ay bu analar nolcak bizim ya,biz de anneme sen mi gelirsin cmrtsi babannesine mi bırakalım dedim?
Biz Antalyaya düğüne gidebilirz cmrts bi konusayım b abanla diyo:KK70:
Komsunun kızı evleniyo,köyde kına yaptılar takılarını flaan yolladık.
Antalyaya düğüne gitcekms :S
Yuh dedik üsenmiyonuzda :KK70:
Annen de yani kızı bari doyuruverseymis ya:S
Yaa sorma.
Bi de kapidan giriyorum ikiside aç
Geri çıkasım geldi evden.
Yemekde vardi evde cocuga soyle isitsin
Ya da isit yesin.
Ben ne bilim ne yemegin var ne yer diyo.
Ee ac bak.
Anneminde böyle huylari var.
Açıp bakmaz, dokunmaz hic bisime.
Yani lazım bile olsa bisi bana sorar benden ister.
Ben yoksam almaz.

Selam kızlar gece oğlan yanımıza yattı uyurken birden uyandı kustum ddi bişey dokundu herhalde ddim uyandık nevresim yastık attım duşa kabine üst değiştim yattık geri uyuyamadım bir türlü ezanı duydum sonra uyumuşum oglus kalktı 8 i geciyodu biraz uyuyamadık dahada klozet duşakabin yıkadım attım çarşafları makineye bulaşık boşalttım oğlan halsiz gibi biraz ateside vardı kahvaltı peşine ateş düşürücü verdim yollamam bugün okula duş aldircam kuşların kafes batık yine temizlenecek🤦🤦 aksama tarhana var dolma var azda makarna yaparım aptal gibiyim uykum var

X