Küçük Düşün Büyük Olsun!

Saol cnm

İyi geceler kızlar,
Selam vermeden geçemedim. Bugün başsağlığına gittik. Dayı bizi götür demiş. Ben de eşime ben de geleyim dedim. Gitmek istiyordum. İyi oldu.kızla virüsten sonra ilk defa metrobüse bindik. avm ye giderken dolmuş var o da bizim sitenin ikinci ve üçüncü etap bölgesinden geçip gidiyor. Avm ve site arası çalışıyor. Ona binince hep otobüsün tekerleği yuvarlak şarkısını söylüyor. Ben dedim metrobüste söyleme bağırarak insanlar rahatsız olabilir. Bindik oturduk. Biraz söyledi. Sonra ne oldu sustun dedim :) insanlar rahatsız olur ondan sustum dedi Bir de bana ne diyor, herkesin elinde telefon anne herkes telefona bakıyor çocuğun bile dikkatini çekmiş metrobüste telefon konusu :)
Neyse sonra marmaraya bindik bu hızlı tren dedim. Çişi geldi yolculuktaki en zor şey çişi gelmesiydi. Kaç durak idare ettik en son bir önceki durakta indim götürdüm tuvalete.
Eşimin işyerinin oraya da gidince işte geldik istanbula dedim kendi kendime. Kalabalık fena.
Oradan çıktık gittik. Başsağlığına. Teyze dayıyla geldik bize. Kız yolda uyudu.
Bugünki harcamam yol parası., Anne için ücretsiz kart çıkartmadım ben. Çünkü uzun zamandır bir yere ulaşım aracıyla çıkmıyordum.

Ben de seninle aynı fikirdeyim. Hak yemek bana göre daha büyük günah.
içkiyi hoş zarar verecek gibi içmiyoruzki. Yeri gelir namazımı kılarım yeri gelir içkimi içerim bu da benim düşüncem.
Eşimden önce içmiyordum eşimin sayesinde başlamışlığım var yani arasıra iki içip oturup keyifleniyoruz şarap favorimdir tadı bana en uyan içki.

Bide o var seninki küçük daha onu idare etmeliler sende el isindesin bilmiyorum
Kvde böyle tercih yapması gerektiği durumlarda hep o taraf seciliyor
Cünkü görümcem cakalı hemen kociyi arayıp,siz getirmeyin diyor
Ne desin adam da tmm diyor
Ay geceydi su hafta hayırlısıyla

Merhaba Kızlar,
2 gün önce koçtaştan 2 adet yastık ve bir kaç eksik priz vardı onları aldık annemle 240 TL bunları annem ödedi,
Dünde Yine koçtaştan kilim tarzında halı beğenmiştim onları aldık salon ve koridor halısı da 900 TL bunları da annem hediye aldı.
İçinde birde Parex'in vileda başlığını aldık evdeki inşaat temizliği yüzünden leş olmuştu. Artık eşyalar iyice yerleşti temizce silelim dedik

Başka bir masrafım olmadı.. Nişanlımdan günlük 100 TL aldıklarım ile 400 TL birikti yine.. Davetiyeleri de o ödeyeceğini söyledi. Bugünde gelinliği teslim alacağım 2.750 TL de oraya ödeyeceğim.
Nişanlımda balayı otelini rezervasyonu yaptırmış 4500 TL onu düğünden sonra ödeyeceğiz,

Şimdilik durumlar böyle.

Yeni evimede ayakkabılarımı kitaplığımı ve kitaplarımı da taşıdım Cumartesi günüde bunları yerleştireceğiz..

Oyy topikde yeni gelin var
Güle güle oturun ins,Allah bi yastıkta kocatsın

Günaydınlar
Hayırlı cumalar
Dün is cıkısı bime ugradık kızla 55 tl;bulasık tableti,(maasa kadar bim aldım valla param yok)microfiber bez(yine istediğim gibi cıkmadı,maasta vileda alcm artık mecbur)sekersiz cikolata,elma sirkesi,kutu süt kakaolu(alya tutturdu iccem diye,aldım ama icmedi Allahtan)
Eve geldik tarhana pisirdim ilikli 2 kase icirdim kıza
Kendimde dün koci gelirken ofise,cantık almıs Alyaya ,yarımdan az yedi ,bende 1,5 tane yedim aksam yemeğinde.
Corbamız var kendime yemek yaparım biraz gidince.
Asure yapmak istiyrdum bi türlü kısmet olmadı
Belki h.sonu yaparım az kendimize.
Koci yemiyor zaten.
Ofise getirir dagıtırım.

Benim kızı bu sabah sucuk perileri uyandırdııgı icin
Babasıyla kahvaltıya gitmisler
Yasıyorsun bu hayatı evladım dedim
Ana calıssın ana köle
Allah'ım yicem sucuk hastası yandın bitanede bebde var ne yapım diyorum direk sucuk istiyor kahvaltıda sucuklu tost sucuk sucuk yine sucuk

Allah bir yastıkta kocatsın canım güle güle kullan aldıklarını

Günaydın kızlar Yorulmusum dün arkadaş geldi gitti eltim gelip saolsun aldı bizi gittik kınaya erken çıktık dün maç var abisi bıraktı esimin bizi kına başlamadan gittik aciktik orda benim eski oturduğum yere yakın yer özlemişimvalla çok iyiydi oralar gittik oglusla geldi benimle durmadı yengeleriyle bodrum döneri yaptırdım bı eltim toktu içecek fln 50 ödedim saolsun amcası oglusa 50 vermişti gitti oraya kayınvalidem saolsun her gördüğünde 20 sıkıştırıyor eline oğlusun vermiş yine oğlan oyun parkı gibi bişey yapmışlardı salonda oynadı orda çocuklarla ben döktüm kurtları tabiayakkabı vurdu ayağımı topuklu giymiyordum ne zamandır fena yaptı kahvaltı ettik az çay icip ortalığı toplayacagim

Selam kızlar Cumamız Mübarek olsun. Misafir yarın akşam müsaitmiş düğünleri varmış ben de olur dedim benim bir proğramım yok çünkü. Kızlarla mezelere karar kıldık bu akşam alışverişe çıkıcaz. Tavuk-köfte-sucuk mangal olucak. Bakla fava, kaşık salatası, sigara böreği, kabak tarator, kuru cacık, pirinç pilavı içecekler, kavun-karpuz, üzüm,armut, anjelika erik, incir evde ne varsa artık meyve olarak koyarım. Bize eşim semaver çay demler çerez çıkarırım en son da sade kahve ve çikolata ile geceyi bitiririm.
Sabahdan beri ayaktayım, kızlar uyurken mercimekli köfte yaptım karışık kızartma yaptım yogurtla yerler diye dünden az az yemekler de var yeter marul yıkadım kahvaltıda mercimekli köfteden yediler. Evi süpürdüm, buzdolabını düzenledim maden sodası kalmamış kilerden eksikleri çıkardım dolaba koydum bizde kola içen yok ama yarın akşam gelicek olan misafir için dolaba kola da koydum.

Offf alıp kızı gelesim var abla
Bana mezeler yeter
Mangal flaan istemem

Allah bir yastıkta kocatsın canım güle güle kullan aldıklarını
Amin inşallah
Bu süreçte gerçekten çok efor sarf edilip çok emek veriliyor. Çoğu zaman kendi yapacaklarımızdan vazgeçip tüm kafamızı Yeni evimize ve yeni geleceğimize yoruyoruz. Umarım herkesin yuvası mutlu huzurlu olur. Hiç kolay bir süreç değil yani..

Bende burada işte daha tasarruflu nasıl olunur evde neler yapmak lazım sizleri örnek alarak bi şeyler yapmaya çalışıyorum.

ablacim tam olarak nerdeydi yazlik ben bi ugrayayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…