Küçük Düşün Büyük Olsun!

Allah kolaylık versin bacım
Ödenir bi sekilde,araba 1 sene de 2 ye katlar kendini zaten.

Bazen sistemden de sıkıntı oluyor, biz kuzenimin yarınki aşısını iptal ettik daha yeni çünkü. Tatilini kısaltmıyorsa sıkıntı olmaz gerçi, iyi tatiller
Tesekkürler
Ben de dedim iptal edelim diye de,yok etme 2.dozu da ol öyle gideriz riske atmayalım dedi:)

Borç olması bı yandan iyi sizin için çok bulup savurmaz canım sende çırpınıyorsun araba olsun diye insan sevinir oğlu araba aldı diye bunlar tuhaflar
Onlar her daim yemeye alıştığı için
Dün görümce gitmiş işte sunu almış diyo kv
Kocama gönderme yapıyor gelirken sende al gibisinden
Sunu aldı bunu aldı ya eşimde param az
Kurbanda sıkıntılıyım dedi kp paraya istiyo
Hey Allahım dedim biz borç diyo gecede çalışsak adamlar yeme derdinde
Allah kolaylık versin bacım
Ödenir bi sekilde,araba 1 sene de 2 ye katlar kendini zaten.
İnş ödenecek bişeykilde valla o yüzden işe gidiyorum yanına yoksa gitmez dim
Bende bu sıralar aşırı yorgunluk var zaten
Yataktan kalkıyorum yorgunum hala git gel herşeeye şu bayram gecsin diye iple çekiyorum
Dün aşım vardı ama olmadım hasta etmişti gecen geldikten sonra olcm

Onu bende sevdim daha doyurucu hem lezzetli köfteci yusufunki birde uygun geliyor fiyatı

Ay yoksa parası girmesin kurbana milleti niye strese sokuyor biz kesmeyi bilmiyor muyuz derdim heralde

Selam kızlar, günaydın sabahın ilk ışıklarında :) size akşam yszarken sızmışım. ilaçlar beni bu hale getiriyor boğaz ağrım geçti ama şükür.
Dün arkadaş kahvaltıya geldi. Sonra kahve falan. Onlar gifince çamaşır astım. Evi toparladım. Kızla dışarı çıktık. Markete uğradım. Önce bime sepet gazoz elma kız meyveli yoğurt istedi. 31 tl bıraktım. Ordan fileye geçtim mantar portakal ekmek aldım 15 tl de oraya bıraktım.
Bahçeye geldik kızı parka götürdüm.oradan zıpzıp dedi 5 tl oraya verdim.eve geldik uyudu. Duş aldım. Sonra yemeğe giriştik. Eşim dana antrikot vardı onu yaptı. Ben de kremalı mantar sos yaptım ve pesto sosum vardı dolapta onunla makarna yaptım. Pesto sos iki haftadır duruyor bozulmadı ilk defa uzun süre dolapta tuttum. Biz yemek yedik mutfağın kapısı kapalıydı. Gittim bir baktım kız yok yatakta diğer oraya geçmiş. Hep yanımıza gelirdi. Korkuttu beni. Sonra ona da yemek yedirdi eşim ben de mutfağı toparladım.
Gece de işte kız uyuyunca sızıp kalmışım. Anne demesine uyandım. Su istedi. Sonra çiş deyip uyandı. Hala uyuyacak yatakta yatıyor :) bugün pazar ya babası evde yine sabahın 4-5 inde uyandı

Günaydın kızlar iyi pazarlar biz kayınvalidem deyiz dün balkon camlarını sildim toz aldim balkon camları epey yüksek çıkamıyor ben sildim çokta silmesi uğraştırıyor ddim silme bizi bekle artık yapamaz cunki digerlerini silmişti bugünde mutfak dolaplarını üstten silermisin demişti dün unuttum çay sohbet oğlanı parka çıkardım arkadaşlarıyla tanıştık çok konuşkan iyi gelinin var demişler oda öyledir demiş saolsun dun markete gitti eşimle geldi yemekleri o halletti yemekle ugrasmayinca iyi burası bizim eve göre serineve gidince napcas bakalım

Kızlar birkaç gündür aksilikler peşimizi bırakmıyor, Allah beterinden korusun kızım dört gün önce arabayı kullanmak istedi ısrar edince eşimde kıyamadı verdi, garajdan çıkarken biraz hızlı çıkmış arabayı elektrik diregine yan tarafından lambasını kırdı biraz da yamuldu hepimiz çok üzüldük daha üzücüsü bayram öncesi tamircilere gitmek, eşim götürdü arabayı parça istemişler kargo ile sonra düzeltme işi derken boya işi çıktı araba üç gün tamirhanede kaldı neyse 5 bin tlye hallolmuş. Bu günde başkasının kanalizasyonu bizim evden çıkıyor sabah sabah tesisatçı çagırdık ekiple geldiler ama derdimize derman olamadılar bahçe kazıldı heryer kokuyor tuvaleti ve banyoyu kullanamıyoruz yakın aile dostlarımızın yazlığı burda var evin anahtarını bıraktı istediğiniz gibi kullanın dedi Allah razı olsun şimdi İZSU geldi bakalım açabileceklermi kızlar duş almam lazım resmen koktum kızları eşim denize bıraktı evde sıcak bir yerden koku bir yerden helak oldular.
Allahım bununla saklasın sakınsın. İyi ki bu gün oldu dedim ya bayram da olsaydı beterin beteri var gelen tesisatçılar da 1300 tl aldılar bilanço çok fena kızlar. Kusura bakmayın lütfen anneme anlatamıyorum üzülüyor kadın parayı sokaktan mı topluyorsunuz diyor çok istemişler diyor neyse kızlar bütçe ayırmamız gerekiyormuş onu anladım bankada biraz döviz hesabımız vardı biraz eşim onları internet bankacılından tlye çeviriyor yapacak birşey yok kimden isteriz bu kadar parayı.

Yaa geçmiş olsun canım. Allah beterindem korusun. Birşeyler üstüste geldimi geliyor.

Selam kızlar,
Bugün evde işler güçler, çamaşır attım kurut topla katla ütüle. Sonra yemeğe giriştik. Kız küvette oyalandı. Ben üç defa duş aldım desem yeridir Fena sıcak a
Bayramda assos a eşimin babasının yanına gideceğiz. Dönüşte de annemlere uğrarız belki. Bana diyor bu yıl annegile gitmek istemiyon galiba. Dedim istemediğimi kim söyledi sen gitmeyelim bu defa yeni gittik dedin diye birşey demedim dedim. Yani ben alışkınım her bayram istanbul dışında bayram geçirmeye. Sevmiyorum burada bayram geçirmeyi. Bayram gibi gelmiyor bana. Hele teyzeye gidiyoruz. Bayramda sabah sabah ya ağır sulu et haşlama yemeği ya da etli kurufasulye.Ya da bol acılı kuru dolma. Ramazan kurban tüm bayramlarda böyle midem harap oluyor sabah sabah. Kahvaltı en iyisi. Kurbanda az et kavurma olabilir :)
Eşim biryere gitmesek de teyzeye dayıya söylemeyi düşünmüyordu. Çünkü hadi bizi şu akrabaya götür bu akrabaya götür demelerine kızıyor. Bugün de babasına diyor geldiğimizi bilmesinler. Anneye gittik bilsinler. Şimdi bizi de götür diye başlarlar diyor. Babası da diyor gelmek isteyen kendi de gelir niye size takılıyorlar. Başka zaman atlayıp otobüse gelsinler. Belki siz ailecek gezeceksiniz gideceğiniz yerler var belki diyor. Doğru söylüyor ama gezmek de istiyoruz.
neyse kız saat 19:00 da uyudu. Bakalım ne zaman uyanacak. Ya gece ya sabah ezan saati ayağa diker. Sonra yine uyur saat 10:00 da yeniden uyanırız. Bugün olduğu gibi. Baba evde yarında ondandır kesin :)

Ayy cok gecmis olsun abla
Elektrik direği ise kamu davası acılabilinir ona dikkat edin
Allah beterindn korusun

İyi pazarlarr
Yorgunluktan öldüm resmn
Dün anneme cıktıkk köye
Alya uyumadı gündğz 19.00 de bi yattı sabah 9 da uyandı
2 kere ben gece süt verdim
Kardesimler flaan yine gündğz uyumadı
3 cocuk samata falan 20.00 ce cıktık yola,markrt faln yaptık saat olmus 21.30 hala uyumamak icin direniyot
Cok sükür uyudu
Makinaya camasur attım gelince
Biseyler atıstırdm
Annemler öglen yemegi yemiyolR
Allah affetsin ac dolanıyırm
Cocuklara corba falan yapmıs saolsun da
En son 16.00 de artk kardesime dedim ,kalk bi kısır yap bari diye
Kısır yaptık yedik
Aksam yemgi koci gelince yedi mesaideydi bugun
Kalkın yapın diyo kadın ne istiyorsanız da
Ben annemin evi de olsa ne yapayım yani
Babam yazık 14.00 de acıktım dedi
Annem daha yeni kahvaltıdan kalktık diyo
Değisik kadın ya

Selamlar, okuyorum ama bir turlu yazamiyorumm.
Ogluma wc egitimi vermeye calisiyorum ortalik cis kaka hep halilari kaldirdim surekli yer siliyorum. Wc ye oturtuyorum yapmiyor,kaldiriyorum yapiyor. Ahh ne zormus bu iş. Birazda hasta öksuruyor surup iciyoruz.
Gunler evde yemek,cocuklarla geciyor. Havada cok sicak biryere cikasimiz gelmiyor. Wc ye alissin bi, adaya goturmek istiyorum gemilere cok hevesli binmis olur hem. Cok kalabaliktir eminim bir gider dondurma yer geliriz.
Istanbul bosalmis diyor gerci herkes, vakalar da artiyor gene. Eylulde gelir gene kapanmalar
Bu ay trendyol market,hepsiexpress ve getirden yaptim hep alisveris heryaptigimda indirimleri vardi, bayagi tasarruf etmis oldum. Ama birikim yok malesef ucretsiz izinde oldugum icin. Bayram sonrasi ise donecegim insallah.

Selam kızlar,
Yorgun ve bitkin bir haldeyim. Koca evi tek başıma temizledim
Dun annelere gitmiştik eşim babamla kurbanı almaya gittiler bende anneme yardım ettim. Allah'tan oğlan uyudu 2 saat kadar da bir işin ucundan tutabilirim. Gitmeden önce havuza görülmüştük çocukları çıkınca da hemen yıkayıp hazırlanıp gittik annemlere. Eşim kurbanı alınca eve döndü bi annemlerde kaldık çocuklarla.
Bizim memlekette bayram ekmeği dediğimiz bir hamur işi var ondan yaptık tepsi tepsi. 5 kg undan. Cocuk uyumustu o ara hamurunu yoğurduk, mayalanmasini beklerken yemek yaptım. Arada ütüyü sıkıştırdım. Birde sambacı tatlısı yaptım deneme olarak Uyanmadan başlamıştık hamur işine uyanınca biraz dolandı. Babam ilgilendi. Markete falan götürdü bizim işimiz bitince oğlanı yedirdim. Çayımızı tatilimizi yedik. Eşim geldi almaya, çok yorulmuşum Allah'tandır da oğlan çok huysuzlanmadan uyudu bende onunla uyumuşum. Yatağına bile babası götürmüş ben sabaha kadar deliksiz uyudum

Dun bi anmemlerdeyken halilarim yıkamadan geldi. 380 tl ona vermiş eşim. Kurban da 2500 tl kişi başı.
Temizlik için önceden cagirdiklarim ya köylerine gitmişlerdi, yada işleri vardı. Başka birini buldum o da 300 tl dedi yok kalsın dedim ben yaparım.
Bugün tüm evi sildim halıları yerleştirdim. Silemediğim camları sildim. Eşim çocukları alıp bahçeye götürdü, 2 saate kadar oyalayıp geldiler. Eve gelince de dışarıdan yemek söyledi. Yoruldugumu gördü hiç yemekle uğraşma dedi sagolsun. Bugün yemek derdim olmadı. Oğlana da Dun annemlerde yapmıştım çorbasını kalanını getirmiştim iyi oldu.
2 banyo, yatak odası, çalışma odası, çocuk odası, salon, mutfak, balkon derken 9 da anca attım kendimi duşa. Yaz temizliği, bayram temizliği, hepsi birlikte bayagi dip köşe temizlenmiş oldu. Birtek mutfak dolapları kaldı o da yarın bir ara silerim zaten çok fazla dolap yok allahtan
Eşim de akşam tekrar çıkarttı çocukları biraz yürüyüş yapmışlar bende rahat rahat duşa girdim.
Çıkınca da Bugün kosturmaktan kahve içmemiştik hemen nesafe yapıp oturdum sonra çocuklar acıktı diye çorba isittim yediler. Eşim süt almış onu ocağa koydum. Kaynayana kadar bulaşık makinesini temizlik sırasında çalıştırmistim onu boşaltıp, makineyi tekrar doldurdum. Kalanları elde yıkayıp çocuğu uyuttum şimdi.

Çok geçmiş olsun. Arabanızın kaskosu yok sanırım. Cana geleceğine mala gelsin. İnşallah kızınızda fobi olmaz bu kaza. Tekrar daha dikkatli olarak geçer inşallah direksiyon başına.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…