Küçük Düşün Büyük Olsun!

Allah rahmet eylesin canım ömür anlık bir varız bir yokuz Allah kalanlara sabır versin

Ay seninde acin var bı kaç gün daha kalsın en azından bı yandanda kötüde görsen annesi gerçekten ölür bişe olur gitseydim der gitsin kendi annen yardım eder sanada canım

tr_lelli başınız sağolsun mekanı cennet olsun dedenizin asırlık çınarların gitmeleri benim gözümde hep büyük olur ne mutlu ki evladınız da sizin dedenizi görebildi. Eşin konusuna gelince ne kalsın gitmesin denir ne de git denir ama bence sen gitme bırak gözün görmeyince sinir de olamazsın ne halleri varsa görsünler, hem üzüntün var hemde kayınvalideni tanıyorsun tabi ki karar senin ben olsam gitmezdim.

Kızlar geçmiş olsun mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Kızım çok korktu ama benim sevincim başka bir araca çarpmaması hep söylüyordum bak biz bu arabayı ne kadar çok zor aldık bir daha bu kadar ödeyemeyiz hala kredisini ödüyoruz diye laf dinlemiyor sonra da özür diliyor araba yok sana bir daha dedim gerçekten öğrenecekse düşük modelli bir araba da öğrensin. Neyse hakkımızda hayırlısı böyleymiş. Kızlar hala kanalizasyon hallolmadı, Allah kimseye muhtaç etmesin kızlar bir kanalizasyonu halletmediler hala tuvalet ve banyo kullanamıyoruz halimizi görseniz bayram bize gelemiyor.

Başınız sagolsun.
Elden ayaktan düşmeden, kimseye muhtaç olmadı diye teselli bulmak lazım.. Allah ölümün de hayırlısını versin derler, deden de mübarek bayram arefesinde göç etti.
Eşin gitmek istiyorsa bu zor günlerinde bırak kendi gitsin, yarın öbür gün annesine birsey olsa senin yüzünden göremedim olur.
Anasına birsey olursa da yine kendi gider kardeşleriyle. Seni burda yanlış bıraktığı gibi.

Kuzum başınız sağolsun.mekanı cennet olsın. Allah kalanlara sabır versin.
Ne güzel de anlatmışsın. Birden çocukluğum geçti gözümün önünden. Yaşamış gibi oldum. İçimden bir sızı geçti.

Son düzenleme:
Sen üzüntülüsün anlaması lazım seni. Bu üzüntünün üstüne bir de istemediğin şeye zorlar gibi davranması da çok değişik. Tabi o da haklı olduğu taraf var bu bunu böyle zamanda yapması hiç doğru değil

Kız uyudu. Valiz hazırladım. Evi üstünden süpürdüm.toz aldım. Kuşun kafesi inanılmaz pis. Hala temizleyecek. Elimi sürmedim ve kaç defa da söyledim. Sonuçta kuşu alırken alma dediğim halde ben ilgilenirim diyordu. Artık yemini suyunu veriyordum son zamanlarda. İyice bana kitleyecek. Hiç oralı olmadım.
Evin tozunu aldım süpürdüm kuşun kafesi seni bekliyor dedim.
Ne işle uğraşıyorsun dinlen diyor. İyi de evi pismi bırakayım.
O da araba lastiklerini değiştirmeye gitti.Fatih e gidecekti sizde gelecekmisiniz dedi iki defa. Teyzeye bırakacak bizi o gidecek işini halledecek. İyi de son dakika karar verdi gitmeye valiz hazırlayacağım. Gidersem şimdi akşamı bulur gelmek, gelemem dedim. İyiki gitmemişim. Akşam 5 gibi grlecekmiş. sonra paçam tutuşacaktı.
Gelince avm ye uğrayacağuz. Hala gecemi sabahmı gideceğimiz belli değil. Kararsız kocam benim

Çocukların havuza götürdük geldik. Duş çamaşır yemek derken bu saat oldu. Havuz iyi hoş da bana eziyet. Oğlanı her defasında ağlaya ağlaya getiriyorum eve. Çıkmak istemiyor havuzdan. Havuz aciktiriyor önce duş sonra yemek derken 2-3saat sürüyor koşturma.
Birazdan da bahçeye gideriz sulamaya. Bayramda fırsat olmaz aradan çıksın.

Slm kızlar
Kociyle kız geldi aldı 14.00 de,Metro ya gittik,kuzu sis,500 gr espresso,50 li kartın bardak aldık 160 tl.
Eve geldik kızla koci uyudu ,ben de 2 mak camasır yıkadım astm
Camasır katladım
Allah affetsin kurban bayramı korklu rüyam olmaya basladı
Bizim kocinin taraf amcalar kasap biliyorsunuz.
Nisanlılıgımdan beri kocinin hatrına annemlerin etleri koci amcasına yaptırııyor.4gün yapıyorlar.
Tmm diyolar annemler(para flannda almıyor adam saolsun)
Bu bayram dediler kardesininkileri de yapsın
Neyse parası vercekler
Parası önemli değil,baska yerden alıyo bizimkiler.
Etleri yapmaya amcasına rica ediyor
Anneminkileri gidip koci yapıyor 4.gün
Kesim falan biliyor o.
İyi dedim söyledim oo dedi koci haklı olarak.
4.gün dedi bakarız
Dükkan bizim degil yani,olsa bile öncelik müsterinin yani.
Bugun aramıslar ee 2.gün tatile gitckler ,beklemez etler.Yarın yapıversinler.
Ben dedim diyemem anne arayıp konusun.
Aramıslar tabi yarın demis zor aksma kadr kesimdeyiz
Kızmıs bizimkiiler tabi annem dedi tmm onlar mahalledeki kasaba vercekmis dedi
Beklemez 4 gün onlarınki diyo
Napim yani gitmesin ozman kurbanda tatile benimki de beklicek buzhane de
Ay cok uzattm kusura bakmayın ama koci daha gelmedi bakalım ne dicek

Selam kızlar işler bitmiyor Du
Haklısın canım senin eşinin yeride degilki sen napicaksin bende kurbanım varsa kimseye yukleyemem tatil e gideceksen halledip giderdim kimseyi sıkmadan

Selam kızlar işler bitmedi gelemedim bir türlü koltuk minderleri mi soktym attım makineye bir posta kurudu taktım bı posta kurumadaydi bir normal çamaşır en son kardeşime çay a geliyorduk perde attim oturmaa odasının yikaniyordu gidince minderin kalanı birde perde asilcak mutfağın bir halısı kirliydi onuda yıkadım astım tek yollukla tutcam hava çok sıcak kısa kadar dursun

Selam kızlar işler bitmiyor Du

Haklısın canım senin eşinin yeride degilki sen napicaksin bende kurbanım varsa kimseye yukleyemem tatil e gideceksen halledip giderdim kimseyi sıkmadan
Sİnir oldum bi havalar
Cocık gitmis orda yer ayırmıs buzhanede,annem aa bizde yaptırcaz mahallede .
İyi yaptırın dedim kapadım
İlk gün eti alıp napcan yani
Koci dedi bi gün beklemezse camur olur o etler dedi
Bırak dedim napıyolarsa yapsın
Ben yigidi öldürürüm hakkını yemem
Annemin yaptıgı ayıp,parası yokken mahalle kasabı yoktu hic ortada.

Bence de haklısın. Zaten insanların işi kurban bayramında yoğun oluyor. Boşver salla zaten annenin sitemi hiç bitmez

iyi geceler herkese,
Öğlen kızla uyumuşum. Uyandık eşim geldi. Çıktık.avm ye gittik. Birşeyler yedik. Sonra kıza sandalet aldık..90 tl. nihayet ayağına olan bulabildik. Ayağı sanırım 25.5 numara. Sonra english homa gittik babaya hediye su bardağı aldık. 75 tl.Evinde eksiği oymuş diye duydum. Kahve fincanı da kullanmadığım vardı koydum götüreyim dedim.bir de battaniye götürüyorım. Evde fazlalıkları istemiyorum artık. Sonra decathlona gittik Kıza deniz ayakkabısı aldık. Kız gitmiş şişme yatağı almış baba bunu alalım denizde üzerinde yatarım diyor. Sen nerden biliyon onu ne olur alalım dedi. Neyse aldık onu da toplam 140 tl de ona ödedik. Harcamalı bir gündü.
Eşim hala kıyafetlerini seçecek ne giyeceğini uykuya geçti ben kızı uyuturken.
Evin anahtarını üst komşuma verdim. Sağolsun kuşla ilgilenecek.
HepiniZe şimdiden nice güzel bayramlar diliyorum.

Sanada iyi bayramlar kuzum kosturmacali ve harcamaliydi benim içinde bugün

Geldik 11 gibiydi sohbet çay iyi geldi lokum cezerye çerez koydu kardeşim annem orucluymus iftar ettiler biz toktuk çay çerez atistirdik eve geldik kalam koltuk minderleri taktım perdeyi taktım oğlanı uyuttum mutfak topla biraz balkonda oturduk oyuncaklar dağılmıştı hep topladım

Günaydın, hepimizin mübarek kurban bayramı kutlu olsun,daha nice güzel bayramlarımız olsun çocuklarımızla, eşimizle, aile büyüklerimiz ve en önemlisi sevdiklerimizle beraber olmamız dileğiyle. Birazdan gidip kurban kesim sırasına gireceğiz bu ilk gününü hiç sevmiyorum çok yorucu bir gün bizi bekler. Sizlerede iyi bayramlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…