Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kizlarr ben geldim
Okuyamadim yarin okucam.
Bugun evi taşıdık ve yerlestik cok sukur
Ufak tefek eksiklerim var tabi ama icimize sindi.
Esim aksam diyor ki valla iyi dayandin sen bugun ben bittim ama nasil yetistin hallettin diyo masallah de be adam dedim
Oku ufle.

Annem dediki yerlemezsin oyle hemen ben 1 haftada ancak yerlestim dedi.
1 gunde hallettim.
Eksiklerimide halledersem super olcak.
Ama kartin kesilmesini beklicem.
Ciddi yoruldum.
Hic oturmadim.
Kahve içtim gec saat uykumda kacti.
Kizi yikadik bi de.

Oglanda odasini sevdi en cok o icime sindi.
Sevmesine sevindim.

Sabah Allahin izniyle yemeklerimide yaparım.
Alisveris yapilacak dolap bos.

Bu ay ki kira cebimize kaldi.
Koltuklarim cok cici oldu
Unitemde oyle, iyiki dedim iyiki bunu secmisim.
Cok sevdim.
Avizelerimide sattim 200tl.
Salona tek avize yetiyor buraya avize alicam.

Yarin detayli bakicam telf. Hic elime alamadim gun boyu.

Cok sukur uzerimden yük kalkti.

Adına çok sevindim canım yoruldun yıprandın ama bitti umarım daha güzel geçer bundan sonrası senin için hayırla huzurla otur evinde darısı evi olmayan isteyipte alamayan kardeşlerimize inşALLAH

Güle güle otur canım ufak tefek işler yapılır biter hayırlı olsun

Hayırlı olsun canım evin eşyaların çok mutlu günlerin olsun inşallah bu evinde
hatırlıyorum evde mutfağım eski diye anlatmıştın. Yeni evde istediğini söylemiştin. Çok şükür oldu. Huzurla sağlıklı oturmayı nasip etsin

GEcmis olsun kuzuya
Simdi nasıll?

Hadi güle güle oturun bacım

Günaydınlar
İyi pazarlarr
7.30 da kalktık
Koci isten geldi kahvalttı ettik yattı uyudu yorgun
Kız gidip gidip basına konusuyor
Kıymalı sehriye corbası yaptm kıza
Onu icirdim 12 de uyuttum
Aksma beyti yaparız dedik köfte cıkardm
Parka cıkarıırz belki kızı
Satıslar iyi gtti masallah bu hafta 230 tl birikti g.dolapsda cekmicem biriktircem bakalım toplu para olsun.
Kociye hediye bulamadım dün
Daha o var
Pasta alırız bide 250 lik oluruz nerden baksan

GEcmis olsun kuzuya
Simdi nasıll?
Sağol canım, İyi birşeyi yok çok şükür. Tek tük öksürük o da çok az var. Sabah da karnım ağrıyor dedi. Biraz hareket yaptırdım bir de rezene içirdim. Normalde hiç gazı olmuyordu ama o anlık olmuş olabilir.
çook uzun zamandır görüşmediğimiz arkadaş kahvaltıya çağırmıştı gitmedik. Birşey varsa da geçmesin onun kızına dedik.

Bunla gecmis olsunn.

Günaydınlaaar herkese,
Akşam iş sabah iş bitmiyor bitmiyor
Dün gündüz ocağı sildim. Koci yemek yapınca bir ocak batmış anlatamam fayanslarda öyle blenderla çıparkenn heryere sıçratmış.
Ayy dedim yeni silmiştim. O da ben silerim dedi. Sonra tezgah mutfak bezimi almış ki ben onunla silmiyırum. Ocağa ayrı bez kullanıyorum. O bezi öyle ıslak almış ocak siliyor ocağın demirler üstünde işte siliyor bence sen silme dedim. Yağ çözücüsüz ocakmı silinir ya. Bir de ben sildiğinde ocağın demirleri iyice yıkıyorum ya da makinaya atıyorum. Aspratörü dolapların altını kapaklarını siliyorum. Fayansı siliyorum. Neyse silmeye başladım. Bu defa da diyor ne gerek var bugün evdeyim yemek yaparın yine batacak. :)
Gece erken uyudum. Kızın odasındaki alt yatağa yattım. 3 e doğru eşim geldi ateşi varmı diye baktı, kız uyandı çiş dedi götürdüm. Sonra uyandı anne yanımda yat.,Sonra uyandı saat 4:30 acıktım. Akşam bizimle yemek yemedi tabi. Uykudan yemedi. Neyse birşeyler hazırladım yedirdim. Yatmak istedi. Yatıp uyuduk. Sonra uyandı su. En son da benim yanıma inmek için uyandı. İyice alıştı yanıma.
sonra kalktık. Eşim tost yaptı. Kahvaltıyı öyle yaptık. Belki biraz dışarı çıkarız.
çamaşır attım. Kardeşimin verdiği ayakkabıları makinaya attım. Evi mutfağı toparla bir kahve içtik o da eşimdendi. Bu ev niye toplanmıyor puuufff

tr_lelli Çok sevindim taşınıp yerleşmene çok mutlu ol yeni yuvanda huzurlu musmutlu günler geçir. Daha iyisi güzeli tüm ev isteyenlere nasip olsun.
yedirenk79 geçmiş olsun minik kuzuya havuzda üşütmüş olabilirmi gaz benim büyük kızlarda da denize gidince oluyor.
Kızlar harcamalı günler valla fena evde küçük dokunuşlarda neler neler oluyor lafta hepsini yapıyorduk eşimle ama icraata gelince harcamalar durmuyor. Koltuklar hala satılmadı, yeni perde siparişi verdim tül ve güneşlik olarak, tv ünitesini, halısını da verdik ayrıca lavabonun orayada küçük bir halı siparişi verdim. Eşim diyor bitti sanma balkonun orasını da laminantı var inşallah okullar açılmadan tadilatı bitiririz boyası badanası da var Allahım inşallah sorunsuz kavgasız hallederiz diye dua ediyorum.
Hepimize güzel bir pazar günü diliyorum. Kahvaltıya sucuklu-kaşarlı tost, patates ve yumurta haşladım, domates-salatalık peynir-zeytin-reçel yedik. Akşam için dünden az köfte-patates, humus,semizlik otu salatası taze fasulye var yanına birşeyler daha yaparım yeter.

Sağol canım.Aynı şeyi düşünmüştüm. O gün iki saatlik havuza götürdüm. Zaten tehlikeli de camdan görüyor istiyor ağlıyor götür diye. O gün de biraz esiyordu buranın rüzgarı bitmiyor. Tabi esinti çarpmış olabilir

Adına çok sevindim canım yoruldun yıprandın ama bitti umarım daha güzel geçer bundan sonrası senin için hayırla huzurla otur evinde darısı evi olmayan isteyipte alamayan kardeşlerimize inşALLAH

Güle güle otur canım ufak tefek işler yapılır biter hayırlı olsun

tr_lelli çok sevindim canım taşınmana
Bende o günü görürüm inş hayırlısıyla
Rabbim ağız tadıyla oturmayı nasip etsin

Hadi güle güle oturun bacım

Hepinizden Allah razı olsun
Rabbim olmayan herkese nasip etsin.

Kartin kesimini beklemeden sabah siparislere basladik
Cop kovasi, mutfaga duvar sepetli aski, balkona masa.
Esim kart kesilsin dedim batti balik yan gider dedi cak ozaman dedim
Aksam da bi ikea yapicaz.
Musakka, pilav, nugget var yemege
Kiza corbada yaptim.
Esim markete gitti, ev sahibinede anahtari vercekti ordan.
3mak. camasir astim.
Bulasik, supur sil derken oturdum accik.
Ellerim mafoldu deterjandan soyuldu hep.
Aciyolar.

Bukadarina sukur saglik huzur olsunda gerisi bir sekilde halloluyor

Geçmiş olsun canım benimde aklıma havuz geldi usutmustur belki

Esim kadina anahtari vermis
Kadin evi 2.750den vermis.
3000demisde 250 dusmus.
Esime diyormus ki keske siz otursaydinizda 2.200den zamsiz otursaydiniz diger evimden adam 6000tl takti demis.

Evine bile bakmamis boya vs belki ister diyordum.
Ama esim sitenin bahcesinde gorustuk cikmadi eve anahtari aldi kaporami verdi gitti dedi.
Esim 450tl baymis marketlere
60tl likde ben dondurma siparis verdim.

Valla kimse para yok demesin diyorum ikea tiklim tiklim herkesin arabalari dolu poset poset
Ben bisi bakcaktim onada lanet ettim bakmadan ciktik.
O kalabalikda cok daraldik kizda uyudu.
Ciktik geldik.
Valla cikilcak gibi diil ist.
Su ust kati yaptiralim 1+1 bile olsa ev alip yazin kacicam suranin kesmekesinden.
Cok darlandik esimde bende.
En azindan cumadan gider 2 gun sakin sessiz serin kafa dinleriz.

Tek birikimim bunun icin olacak kasicam kendimi.
Su ek araba da devam ederse rahatcana aliriz.

Selam canlar geldik eve şükür hafif kaza atlattık bide arkadan adam vurdu bize trafik vardı duruyorduk vurdu hasar yoktu kardeşim indi baktı adamdada yokmuş zabıt tutmadilar 7 buçuk olmustu girdik hemen oğlanı duşa kendimi attım peşine çamaşır açtım renklileri asilcak yeni bitti mutfak dağılmıştı tabi bulaşık açmıştım esim makine tezgah kirli derken ocakta biseler yapmış orayı sildim yarım saate orayla uğraştım getirdiklerini yerleştirdim. Ablam saolsun bahçeden kabak asma ve karalahana yaprağı bir poşet bir poşet ıhlamur kurutmus toplayip semizotu topladım yoğurtlar yeriz bı küçük kapta vişne topladık artık bitmiş gibiydi attım yıkayıp onuda buzluğa bı gün yaprağı yaparım bir gün kabaktan biseler yaparım unutmuslar arada kabak bir tane 1 kg nerdeyse ilaç ta koymuyo organik su verdikçe buyumus böyle dalından toplayınca ne güzel oluyor valla biber ve domates çıkmamış daha birde bu amca var bahçesi böğürtlen yedik ordan bı kactanede ekşi elma kopardik izin isteyip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…