Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar iyi akşamlar,
Kızı uyutırken selam vereyim dedim. Evde iş bitmedi bugün. Biri bitiyor biri başlıyordu. Ev süpür toz al. Yaptım yine de. Lavabo yıkadım. Çünkü heryer tozdu. Mutfak tezgahın üstü de fena toz ve kırıntı doluydu. Bu defa kuş vardı sanırım ondan bu kadar pis oldu ev. Yerlerde kuş yemi yatak odaya kadar gitmiş. Çiçek kumu taşı.. Hiç bu kadar kötü beklemiyordum evi. Bulaşık makinasını çalıştırömış. Evde topluydu.
Tabi Elanın bugünki vukuatı, oturma odasında büyük camdaki stor perde korniş ne varsa hepsini yere indirdi çok iş çıktı. Ama ben sinirlenmedim. Eşim o an sinirlendi. Bayağı kızdı. Bir de beni gıcık etti. Neymiş çocuk gitmiş orada şımarıp gelmiş. Ayy anlamıyorum niye habire bahane bulmaya çalışıyor. Hakikaten kimse de şımartmadı. Çünkü biliyorlar kızacağımı. Kendi teyzesi fena şımartıyor.
Neyse ben de öyle sinir oldum. Dedim ben aylardır diyorum bu perdeyi birgün düşürecek, yapma diye ama en sonunda düşürdü diyorum. Orada çocuklarım hepsi perdeyle oynuyordu oradan öğrendi evet dedim ya illa sinir edecek. Gidip geldiğim zaman burnumdan getirmese olmazdı yani. Sürpriz yapan oydu ama zerre kadar anlamı yok bende. Ya sürpriz yaparsın tadını kaçırmazsın ya da hiç yapmazsın. Geçen teyzesindeyken koltuğa tırmandı ela, o zaman da diyor gitti yine öğrendi tehlikeli şeyleri. Benim kızım bildim bileli koltuk tepesinde. Ben de dedim koltuğun kolundan inmiyor bildim bileli :)
Neyse sonuç olarak çocuk bir de şımarık hareketler yapıyormuş. Ver istiyorum, yap şimdi yap gibi bu daha önce de vardı hatta size de anlatmıştım.
Yani tabiki çocuklar birbirinden etkileniyor. Birbirinde gördüğünü yapıyor. Ama genelde birlikte olduğu yeğenim Ela gibi hiç değil. Tırmanma hiç yok. Zaten 5 yaşında. Şimdi istiyorum diye ağlama da yok artık. Kimden öğrenmiş anlamadım. :) Hareketli olan yeğenimle de az biraraya geldiler. Ben onlarda kalınca da gündüz bahçede arkadaşlarıylaydı. Elayla çok birlikte değillerdi.

İki gündür bir yorgunluk var üstümde neden bilmiyorum. Anneme gidip gelince biraz durgunlaşıyorum sanırım.
Evde bir sessizlik eşim yine bugün açmış film izliyordu. O esnada ela perdeyi düşürdü Annem de tv çok açılmıyor. İşte muhabbet ediyoruz. Ondan sanırım gelince tuhaf oluyorum

Trendyol dan ince halu baktım yikanabikir salon için 300 yakın tutuyor dışarı bakamadım eğer yasak olmazsa h sonu bakabilirim h içi eltimler gelebilir icerinin perde batık yikayup pencere silcem bakalim
Ben yaptırırken magza daha fazla fiyat vermisti ayni modeldi.
Unuttum ama kac para oynuyordu.

Adalara ben gitmeyeli ooooo çoook çok oldu. Eşimle birgün gidelim dedik. Bindik ve indik. O kalabalık neydi. Bir daha da adaların varlığını unuttuk

Canım çok sağolasın. Anneliği seçtiğim için böyleyim.Aslında aynı diğer anneler gibi. Güzel sözlerin için teşekkür ederim
Kızım iyi çok şükür. İşte alnında ve burun kısmında az morluk ve şişme var belli belirsiz. Şımarıklığa devam
Benim eşim de dyson diye tutturdu. Evde 3 süpürgem var. Biri thomas halı yıkamalı diğeri bekonun basit bir modeli biri de philips dik süpürge şarjlı. Işığı güzel. Beko olan yeni bozuldu. Diyorum eşime robot iyi. Yok dyson en mükemmeli diyor. Ne varmış bu kadar abarttığı anlamadım.
Dedim sonuçta ben süpürdükten sonra ne önemi var

Kiz yine saatinde uyandi
Huy edindi bunuda

Dun temizlik isini konustuk annemlerle
Onlar kendi temizlicek babam yardim ediyor ona.
Esim yardim etmez bana ev yeni ya 300tl istiyorlarmis temizlik icin cok degil mi ya
Haberimde yok fiyat nedir tanidigimda yok.
Napcam bilemedim.
Annem biz senin daireyide supurcez kabasini alicaz dedi.
Napsam bilmiyorum 300tl cok gibi geldi ev buyuk diil ki

Ben 600 vermiştim inşaat temizliği çok pisti 3 kadın gelmişti bence 300 çok değil

Günaydın kızlar
Oğlumla kahvaltı hazırladık balkonda o yemedi ben yedim o dışarıyı izledi
Günler çok hızlı geçiyor benim için oğlum çok hareketli çok zorlanıyorum
Herşeye çok şükür
Bizim bi v çok sıcak yemek de yenmiyor artık ne bulursak yiyiyoruz geçiştiriyoruz
Sıcaktan da uyunmuyor
Oğlumu kendi odasına alıştıracağım bi türlü öğle uykusunu orada yapıyor ama gece uyumuyor
Nasıl uyutacağım bilemiyorum orada

Kızlar arabayı aldık
Hayirli olsun,kazasiz belasiz kullanin
Ya abla neden boyle birsey yapar, senin kanin canin boyle yaparsa el ne yapmaz anlamiyorum.
Hosgeldiniz, donusler cok uzucu. Bende dondum ailemin yanindan moraller sifir. Orada cok yoruldum ama yinede gelmek istemedim.
Bu ay bizimde oyle ya araba bozuldu, tv bozuldu simdide, bebegin de besigi kirildi. Hepsi ust ustee.
Ay benimde ev dublex ya en korktugm sey merdivenler. Kapi var ama kendi inmek istiyot bazen inerken felan. Cok gecmis olsunn.
Slm bacımlar
55 tl g.dolaps bakiyesi geldi
55 tl 1 kg köfte söyledim k.yusuftan
İzmir köfte+pilav yaptım
Kız 2 saat agladı resmen
Sokaga cıkcam diye,babası aldı gelince.
K.yusuf eve getiryrmu ya. Bizimde buralarda var ama eve getrdgini bilmiodum.
Canm benim evi anlatmistm sana,seninkinden kucuk. Brnim eve ayda 1 temizligine 250yegelio kadin. 300 normal bence senin eve.

Gunaydinlar, donebildik antalyadan. Cocuklarla guzel ama yorucu bir tatil olduu. Seneye hersey dshil otelde gozum ins.bakalimm.

Buyuk oglum cok zorluyor. Daha kahvalti sofrasindayiz disari diye agliyor. Ben biraz katiyim galiba, kahvalti yapmadan cikamayiz diyorum ama esim aglamasina dayanamiyor ciksrdi disari. Hem soyleniyor, hem cikariyor. Cikarma kurallari ogrensin diyorum..
Bebegimde dun 4.ay asisini oldu butun gun cok husursuzdu. Getireln kiyafetleri yika as katla yapiyotum 2 gundur. Dun anpaya alisveride gittik indirim varmis ama hayat cok pahali 5 poset seye 600 verdik geldik.
Bebeklere bez, et,tavuk,kiyma,deterjan,kahvaltiliklar var. Bayagi goturr ama beni bunlar.

Bence dönerken onunla dönmedim diye tavır yapıyor bende yapıp burnundan getiriliyorsa hiç anlamı kalmıyor biseyin sen hep ela meraklı çok hareketli diyordun zaten öyle şeyler daha ilgi çekiyor
Ben yaptırırken magza daha fazla fiyat vermisti ayni modeldi.
Unuttum ama kac para oynuyordu.
Bakicam biraz dışarıda da kuzu ölçüye göre kesen halıcı var eni bulursam öylede yaptirabilirim

Ayy aynı durumlar vardı. Kahvaltı öncesi Bahçeye inelim diye ağlamalar. Bu defa bayağı zorladı beni.

Tabi canım herşey onun istediği gibi olacak çünkü dünya onun etrafında dönüyor o isterse kalıcam istemezse kalmayacağım. Geçen yıl kendi gider kalırsınız dedi hiiiç sorun çıkarmadı., Ela geldiğinde ilk yılda iki yeğenimin sünneti vardı. Bayram sonrası kalırım zaten bayramdan yaklaşık 10 gün falan sonra dedim. Bir de annem Elaya mevlüt yapmak istiyordu. Ondan dolayı da kalmam gerekiyordu. Mırın kırın etti. Kaldım yinede. Geldik o zamanda daha ela 7 aylık falandı, beşiğinde ağlamasını bile oraya gitmeme bağlamıştı.
Yani istiyorki ondan hep izin alayım. O isterse yapayım istemezse yapmayayım. Hiç bana göre değil böyle şeyler. Elbet konuşursun birlikte karar verirsin ama iki tarafta biraz anlayışlı olup karşıdakini de düşünmeli. Ben nişanlıyken teyzesi ben varım diye ayrı masada yemek yedi ona bile birşey demedim gittim yine de evlerine.
Bir de evlenmeden önce aileme çok farklıydı. Şimdi de yüzlerine pışpış.,
Ben de ne yapıyorum onun ailesine o gitmedrn çok gidelim demiyorum o kalmadan kalalım diye ısrar etmiyorım. Herşey karşılıklı.

Dublex evi eşim çok istiyordu ben hiç istemedim. Çocuk için hep tehlikeli geldi bana. Yani tırmanma merakı çoğu çocukta var. Sürekli dikkat gerektirir. Zor.
Köfteci yusuf eve getiriyor ben çok sipariş verşyorum yakın zaten. Bu arada yakınız da galiba seninle :) Anpa da bize yakın sayılır

Canım en son 200 dü. Benim eve virüsten önce gelmişti 200 demişti. Senin ev dublex yeni inşaat normal fiyat bence.

Ben kendim temizledim doğru düzgün yapmıyorlar onu söyleyim
Benim komşu yaptırdı doplaları filan öylece yalandan silmişler bidaha gectim dedi
Başka bi tanıdık yokmu sana yardım etcek yarısını verip kendinle beraber temizlersin
Ama kız durcakmı ben oğlanlar zor temizledim 9 aylıktı ablamla beraber yaptık
Tek zor inşaat kalıntısı cam kenarları çok zor çıkıyor

Saol cnm
İşte dün geldi hayırlı olsun diye bende belli etmedim sağol deyip gectim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…