Küçük Düşün Büyük Olsun!

Evet arkadaslar ölcüler ic taban ve alt taban sorulıyormus.
Ben sorumsuz anayım herhlde.
Hic ayakkabı alırken alt taban ic taban ölcüsüne bakmıyorm lök diye alıp giydiriyorm cocuguma
Bende denemeden alamiyorum bu sebeple.
Olcuden anlamamda kaliplar fark ediyor.
Bazi kaliplar gercekden buyuk.
Misal lcw kaliplari buyuk.
Kendime converse siparis vermsitim 37no tam kalip dediler buyuk geldi.
Iade ettim polonun alicam bakim onun kalip tam Olmasi lazim daha once almistim.
Canim converse cekiyo resmen

Bizde heryrrde bana kalıyor
Ogün piknikte bendeydi herşey
Abimler lede girsek yine bende
KV gitsekte bende off ne yapıyor kız bende yapım
Sen hallederim diye girisince herkes cekiliyor yapmicaksin.
Bende onceden atlardim ayip olur yardim edim diye simdi yapmiyorum.
Zaten cocik var bahanem var.
Simdi kiza yemek bile isitilcaksa sen dur biz yaparız diyolar.
Eltimde kizin sutunu isitcaktim eltim dedi sen dur ben isitirim kiz durmuyo bensiz.
Daha yapmıyorum ama he anneannem olur yasca buyuk birinin evi olur yaparım.
Ama eltimmis gorumcemmis hazir getiriyolla onume.
Yiyip birakiyorum.

Kizin annesine kiyafetleri biraktim.
Ordan bime girdim 92tl
Ordan peynirci babaya 194tl.
Aiyy sok oldum dukkandan cikinca fisi topladim eve gitmeden valla da dogru.

Aldiklarim: mihalic p., eski kasar, tulum, beyazpeynir, tel peynir, zeytin, kiza karadut ozu, 2lt sut.
Peynirler genelde yarim kilo bi de.
Yuhh yahuu.
Peynir cesidi bizde cok gidiyor ziyanda olmaz hic hemen yumurta kirarim uzerine, böreğe falan katarim.
Daha o soku atlatamadan makbule ugradim karisik kuruyemis cekirdek, 25tl hurma, 2 minik paketde file badem aldim 64tl burasi tuttu.

Kart kesilir kesilmez anasini aglattim yani.
Hala yemek yapmadim oglan aciktim der birazdan.
Kiz uyuyo hala supurgeyide bitiremedim
Uyansinda supurge yapip yemegi aticam ocaga.
Kofteleri hazir zaten buzlukdan.

Paranın değeri yokki
Bugün benimkide hacamat yaptıracak kendine yamulup gelme dedim ama napar bilmem

Boşver kuzu önceden yaptıklarına saysinlar bende sevdiğim insanın mutfağına girip severim yardım etmeyi mecbur gidilecek sevmediğim yerlerde bisede yemek istemiyirum

Kızlar ben küçük kızım 2 yaşında iken çok yakın görüştüğümüz arkadaşlarımız yazlık almıştı gün yaptıgımız arkadaşımızı ve bizi ailecek ben üç aile olacagız sandım meger görümceside yatılı ordaymış Allahım ev sahibinden fazla evsahipliği yaptı görümcesi küçük kızıma gitme oraya gel buraya ben ilgisiz bir kadın değilim Allahım o günkü sıkıntım inanın sırtımda ki penye kurumadı terden arkadaşım gitmemizi istemiyor diğer arkadaşların aracı yok bizim araç ile gittik birde bagajı öyle bir yiyecek içecek doldurduk ki market-manav-kasap-meşrubat-alkol zor kapandı bagaj hepsini bıraktık onlara arkadaşım mahçup oldu ben ama dönüp arkama dahi bakmadım arabaya bindiğim gibi gözyaşlarım nasıl aktı canım nasıl sıkkındı ama araba da bana kimse bana neden aglıyorsun diye soramadı o gece eve geldiğimizde eşime dedim bir daha asla gitmem hiç kimsenin yazlığına dedim Allah bana nasip etsin dedim. Allahım da kabul etti çok şükür bin şükür onun için hiç kimseyle çadıra bile gitmem ben o günü hala unutamam geçtiğimiz yıl o arkadaşım yazlığına davet etmiş eşi bizi eşime dedim ben arıcam dedim evin hanımını aradım hal hatır sorduktan sonra bizden başka davetli varmı dedim bana dediği o günkü sana yaşatılandan sonra ben sizi aynı yere asla davet etmem dedi. Huzur içinde güzel bir akşam geçirdik. Görümcesi meger bizi kıskanıyormuş ben bilmiyordum sonra arkadaşım söyledi benim hiçbir şeyden haberim yoku oysa neyse hafızam da anı olarak kaldı.

Çok ayıp etmiş arkadaşınızın uyarması lazımmış canım onun evinde daha çok sahiplik yapmis

YOk kendi istiyor bide onun salatası falan cok güzeldir ugrasır,bi kasık salata yapar efso ama 1 saatten fazla ugrasır minik minik.
Ben girer 10 dk da cıkarım kepce salata olue

Slm bacımlar
2 lt süt ve ekmek aldım 13 tl
Sütü kaynattım birazını yogurt mayaladım.
Kızı uyutcm zır zır telefon eeh dedim yetti bi sinirle actım cicek sepeti
Arkadasm cicek yollamıs pazar günü dogumgünüm.
Kociye dedim cicegimi alır mısın ne cicegi diyo
Sen dedim al
Kızadiyo yandık yıgarlar eve cicekleri simdi kızım diyo
Saolsunlar arkadaslr gönderiyor
Kardesim tatilde ama illaki yollar
Elbiseyle topuklu terlik almıs hediye anneme bırakmıs,pazartesi getircek annem
Kociden beklemiyorm kk bende pastayı bana kitleyemez en azından

Biz eşimin universite arkadaşları ile yıllarca 4 aile 2 gun bir ailede kalıyorduk. Senede 1 toplaniyorduk. Son 3 senedir yapamadık dağıldık ama yine de iyi güzel geçiyordu yani.
Herkez farkli şehirlerde 3 ailede 2 ser çocuk var şimdi
İlk buluşma bizdeydi. 1 çocuk yaşında, 1 tanesi 3 aylık bebeydi, bende 3 aylık hamile
İyi oluyordu bu sebeple o şehirleri de görmüş olduk. Gündüz ev sahibi gezdirdi, akşam yemeğe giderdik falan bı memnunduk. Kadınlar da çocuklarda anlaşıyoruz sorun olmadı hiç.

2 sene önce de baska bir arkadaşlarımızla tatile gittik otele. 8 gün kaldık ama hiç sorun yaşamadık. Gayet de güzel eğlendik
Ben biraz her duruma alışıp herkesle anlaşabilen biriyimdir. Her ortama uyarım yani

Selam kızlar
Kayınvalidemler gelip kaldı 2 gün bizde. Ben annemlere gidip kaldım ya illa misilleme yapacaklar. Torunları olduğundan beri hep bir yarış içindeler bu konuda. Anlam veremiyorum gerçekten
Kv sürekli beni sinir etti. Kızım 13 aylık ve dolayısıyla bana çok düşkün. Evde ben nereye o oraya geliyor, gelip gelip sarılıyor göğsüme yatıyor falan. Kv diyor ki kızıma anneni hiç mi görmedin gel bize sarıl bana diyor 2 yaşına gelince 1 hafta verirsin bizle gelir falan... of saçma sapan şeyler. Ben de 1 hafta değil 1 gün bile vermem benim olmadığım yerde çocuğumun ne işi varmış dedim. Kv bence bu konuda da benimle yarışıyor. Hiç hoşlanmıyorum annem diye seviyor kızımı. ay çok dolmuşum bu konuda yazdım da yazdım ekonomi grubu olduğunu hatırlayıp şey diyim bir de;akşam bime gittim 2 süt,1 tel peyniri, 1 pk çikolata 29 lira verdim.

Bence de herkesle tatile gidilmez. Insan en iyi uzun yolda taninir derler ya dogru gercekten.
Kafa dengi ve kararlara saygi duyan insanlarla gidilmeli.
Illa bu saatte denize gidelim,hadi simdi carsiya gidelim,hadi yemeye gidelim diye diretmemeli kimse kimseye. Tatile gelmisiz yani istedigimjzi yapmaliyiz. Bende arkadaslarimla gidip memnum kalmadigim tatiller olmustur. Kardesimle ve esiyle gitsem memnun kalirim ehralde. Onlatda burda antalyadalar surekli gezeriz uyumluyuz birbirimizle yani bu cok onemli.

ÜSenmedim ölctüm 28 no ,ayak uzunlugu 17.6 sandaletin
Ufak teseklürler dedi kadın.
BAk suan abla cocuun ayagı 28 olmayabilir mi yazasım var
Canım polemik cekiyor
Bende 1 kere ayakkabi aldim cm olcusunu yazmisti kadin. Bende olceyim dedim ayak tabanini, iyiki olcmusum onu alsam kucuk gelecekti markadan markaya degisiyor heralde numara-cm işi.

Selamlarr, hayat antalyada guzel ama cook sicak ve daha mayis ayi. Hayatta yasayamam ben burada,ailem nasil yasiyor anlamiyorum. Cok bunaltici havasi. Serin sakin biryere gidip dun piknik yaptik. Coluk cocukla cok zor valla boyle isler, eve gel bebeleri yika yikan yat derken 12de bayilmis kalmisiz
Bugunde kardesimin cocuga benimkilere yazlik 2parca birsey alayim dedim h.ici olmasina ragmen magaza kuyruklari metrelerce, uzun zamandir avmye gitmemistim bukadar kalabalik beklemiyordum.

Bana kalsa da cocuk aglasada yapilmamali ogrenmeli. Bugun mesela avm gittik araba gordu ev onlarca araba dolu diye almadim. Param yok diyorum ama anlamiyor agladi kucakladim anlata anlata yurudum. O arada insanlarin bakisindanda hic hoslanmam niye aglatiyorsun der gibi bakislari var ama hic umursamam. Annesi en cok iyiligini dusunur bence cocugunun.
Ama baabasi yok aglatma, istedigini yap modunda. Birimiz oyle birimiz boyle olunca olmuyor iste. Sonra ben aglatiyotum diye acimasjz diyor bana ben saatlercd aglatmiyorum bir sekilde dikkatini cekiyorum baska yone ama dr.lar birak morarana kadar aglasin gerekiyorsa derler.

2 gündür bol harcamali geçiyor yazamıyorum elim gitmiyor.
Dün bahçe için fide aldık 350 TL ödedik tabi kaziklandik önce sormadık hanin1 1.5 TL fakandir diye aldıktan sonra hesapladı 350 ben şok. Tanesini o zaman sordum 5 TL demesin mi. Neyse hepsini seçip ayırmış bulunduk diye ödedik ama içimize oturdu resmen.
Bahçe için hırdavat falan almis eşin 110 TL de onlara vermiş. Bugünde kızla dışarı çıktık market pazar derken 200 de öyle gitti.
Çocuklara ve kendime spor atakkabi aldım Trendyol dan 250 civarı da ona gitti
Birikim olarak da 20 USD alabildim. Geçen gün zulamdaki parayı hesaba atıp 1 Gr aldım.
Kredi kartım kesildi. Eşimin de haftaya kesilecek. Kira günü geldi geçti. Önümüzdeki ay başında da 2 kredi ödemesi var. Alacağımız ödemeler de var ama zamanı belli değil
Ancak günü gelen ödeme için ayarlıyoruz hesabı ne olacak böyle ülke olarak halimiz

Bazı kayinvalidelerde var bu huy iyi demişsin ne alaka iki yaşındaki çocuk kalsın orda benimki 5 yaşını geçti kimsede kalmadı biz olmadan durmazda yani kendi oğlunu sevsin çocuk aşkı geldiyse

Bütün başlarda var işin kolayına kaciliyor bugün benimki oyuncakciya götürdü üç oyuncak almış birisini istiyordu yolda pazarlık yapmışbirde söylüyor alma ddim ben seçenek sunuyorum yoksa almadan cikicaz diyorum çok aldı bu ara iki üç ay oyuncak yok ddim tabi ne kadar sürer bilmiyorum

Ben hep sorarım ama sormadan alıp bazen birakmisligim var esimle gidersem olsun al diyor o olmasa bırakıyorum esnaflık yok indirim yapmıyor çoğu yer birde herşey pahalı

Ben hep sorarım ama sormadan alıp bazen birakmisligim var esimle gidersem olsun al diyor o olmasa bırakıyorum esnaflık yok indirim yapmıyor çoğu yer birde herşey pahalı
Eşim para pul hiç sormaz. O aldı bende çocuklarla yanındaydım. Oesim olmasaydı en azından pazarlık ederdim ama eşim hiç para pul muhabbeti yapmaZ.
Arabaya bindikten sonra eşime dedim adam resmen kazikladi falan diye o da keşke önce sorsaydik hata bizde dedi. Hatta bahçeye giderken yol ustunde başka bir yere sorduk tanesi 1.5 TL dedi fidelere. Onda. Saonra daha da sinir olduk 3 katından fazlaydı ödediğimiz.
Sonra aman boşver geçti artık kendimizi sinirlendirmeyelim deyip kapattık konuyu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…