Küçük Düşün Büyük Olsun!

bizim evi silkelesen 1 oda esya cikar valla yildim .kocam bey dunya uzerindeki her seyin bir orneniginin bizim daracik evimizde olmasi gerektgine inaniyot

Onu ben dün cıktım takipten
Sadelesmek ayrı israf ayrı.Dün bi kadın sormus,yatılı misafir cok geliyo 5 tane yorgan var nasıl sadelesebilrim diye?Kadına yatılı misafir gelince kombiyi arttırın,yorganları atın dedi
Kafa zehir masallah.
44 m2 de cocukla yasarsın ama o ev öyle kalmaz.
Hadi 2+1 de ol en az diyelim benim gibi,cocuga oda da yapmadın dagınıklık salonda
Oyuncakları nasıl sadelestircn?
Bekara bosanmak kolay onunki.
Cocukla yapsın o sadelesmeyi helali hos olsun verilen para

Selam kızlar,
Ancak bakabildim. Kız yeni uyudu. Sabah 10 u geçiyordu kalktık. Sonra kahvaltı annemle iki sohbet ettik. O çizgi film izlerken. Sonra aşağıya indik. Ceviz kırdık. Kahve içtik. Kız oynadı yeğenimle. Salıncaktı oyundu. Sonra kardeşim işten geldi. Onlar markete gittiler. Ben sallandım salıncakta. Uzun zamandır ip salıncağa binmiyordum. Havalara uçtum ya çok güzeldi. O tadı sanırım hiç birşeye değilmem :)
Sağolsun bizim gelin salladı. Sonra kardeşim geldi. Ben sulu köfte yaptım. Sonra kiraz toplamaya gittik. Komşu teyzeye. Hamakta yattı sallandı ela. Kiraz yedik topladık. Annem de makarna yapmış. Kardeşim salata yaptı. Akşam yemeği faslı bitti. Biraz kardeşimde oturduk çay içtik anneme geçtik.
Kardeşimle biraz konuştuk tatille ilgili konuşuyorduk.onun eşi demiş ben bu yıl benim eşimi söylüyor onunla tatile gitmezmiş. Arabayı kötü kulanıyormuş. Ben de dedim valla bence kendi kötü kullanıyor. Geçen yukarı köylere çıkalım dedik midem bulandı hızlı gaza basmasından :)
Bir de geçen yıl bodruma ablama gitmiştik ya tatile. Orada kardeşimin eşi çarşıyı gezmek istedi eşim istemedi. Yani tercih meselesi bence. İsteyen gezer istemeyen gezmez. Ona da laf söylemiş kardeşimin eşi. Biz önceden gezmiştik bodrum çarşıyı. Çok albenili gelmedi bize. İstanbuldaki gibi işte. Ayrıca zaten ela diş çıkarıyordu çıktığımIza da pişman olduk. Yani herkes kendini bulunmaz hinç kumaşımı görüyot anlamadım. Uzaktan baksan kankiler. Neyse yani kısaca en iyisi eşleri postalayıp kardeşler bir olup tatile gitmek lazım. Onların vırvırını dinlememek için. Zaten bu yıl da kendi abisiyle gidecekler tatile. Eminim bu defa da kardeşim isyanları basacak

Yorganım verdiği sıcaklık tutmuyor insan üşüyor yaa
Atmam şahsen yorganı
Vakumlunpoşetlere koyuyorum ben misafir gelince çıkarıyorum çok iyi oluyor

Valla kuzu dolap komisyonu düşürmedi fiyatı begenmiyolar ben gard.yonlendiriyirum hesabı olanı alana mecbur veriyirum yani

Kız banada geliyolar sorup sorup teklif veriyor kabul ediyorum almıyor şaka gibi sanki zorla veriyoruz 50 TL lik ürüne 20 atiyolar

Buyudukce benim kizda uyumaz mi bilmem ama nezaman ciksak uyuyo
Benim hala uyuyor canım. Bence ilerde de uyur. Bebek arabasını uzun süre kullanmak istiyorsan bir dönem özellikle yürümeye başladığında, arabadan kalkıp kucak istediğinde o konuda taviz vermeyeceksin.
Benim de şimdi kendisi bebek arabasıyla gidelim diyor :)) işine geliyor tabi küçük hanımın

Benim kardeşlerde var karavan. Bu yıl trabzon karadeniz gezme tatil planı yaptılar. Karavanla gidecekler.,Bana da söyledi kardeşim de hiç yanaşmadım. Çocukla gezme tatili bana göre değil. Habire kucak isteyecek canımıza okur net. Bakalım onlar nasıl yapacak iki küçük çocuk bir bebeyle. Meraktayım:)
Küçük çocukla tatilin en güzeli git otele yat yuvarlan. Havuz deniz eğlence çocuk için öncelikli şeyler bence.
Eşim de geçen karavan fuarına gidiyordu :) bu ara bayağı karavan sevdası var çoğu kişide galiba

Çözüme bak çok iç açıcı. ben de eve gidince 4 yorganım 3 battaniyem var onları atayım zaten evim sıcak pike kullanıyorum. Yatılı misafirim çok gelmez. Sadeleşeyim en iyisi.
Toplu misafirim grlince de yataklarınızı da alın gelin derim. Evi değiştirirsem de sıfırdan yorgan battaniye alırım :) ne de olsa para çok gani gani

Annemle biraz sohbet ettik. Asma yaprağı toplamıştı. Onları hallettik. Eşimle konuştum. Perşembe dönmeye karar verdim. Çünkü hafta sonu yasak var diğer hafta da çok geç olacak. Dedim dönünce de teyzeye uğrarız 1 gece de orada kalırım. Cuma eve geçeriz. Ayy cuma uğraşamam trafikte diyor.. teyzeye uğramayacakmışız. Bakalım o güne kadar fikri değişirse uğramayı düşünüyorum.

Günaydın. Hava yagmurlu, rüzgarlı ama tertemiz mis gibi serinliğide beni benden alıyor. Bu gece kesintisiz uyumuşum çok şükür ben severim serin gece ve gündüzleri beni bunaltmaz inşallah biraz daha böyle gider. Cumamız mübarek olsun kızlar. Okuyorum sizleri maşallah sayfalar güzel ilerliyor. Bu hafta çok harcandı yazmaya elim gitmiyor kızlar. Ama aldıklarımız hep yiyecekler ya da çok almıyoruz ama fiyatlar çok yüksek bana çok alıyormuşuz gibi geliyor. Hem market hem pazar alışverişi yapınca bir hafta da 870 tl gitti sağlık olsun diyorum. Dün temizlik yaptım yine, çamaşır yıkandı astım ev toplamak zaten rutinim. Bugün bir tane enginar dolması yaptım kızlar brokoli istedi haşladım dünden de biraz yemek var birde tavuklu şehriyeli çorba yaparım, karpuz keserim yeter. Temizlik tamam olunca diğerlerini de kafamda planlayınca halloluyor. Birazdan hazırlanıp eczaneye gidicem ilacımı alıcam. Sonra da markete yumurta, süt ve soğan alırım dün soğan aldım ama az geldi gözüme biraz daha alırım, yumurta her gittiğimde alırım kahvaltıda hepimize pişiriyorum, süt alırım 3 paket kızlar soguk sütlü nescafe yapıp içiyorlar süt dayanmıyor bu ara evde tüketsinlerde ben hammallığını yaparım. Güzel bir gün olsun hepimize.

Birileriyle gitmem ben
Birileriyle ev de tutmam mesela.
Ayni evde tatilde yapmam
Sevmiyorum.
Annem ve kardesimle koye gidiyoruz sirf esim cok kalamiyor diye mecbur onlara tahammul ediyorum.
Ben birilerine uymakdan hoslanmiyorum.
Kalabalik olincada illa istedigin olmuyor.
Esimle bu konuda asiri rahatim cunku hep topu bana atiyor benim istedigim oluyor.
Bu konuda bencil olabilirim evet.
O sbeeplede kimseyle tatile gitmiyorum.
Bazen diyorlar ya ee ev tutalim villa kiralayalim guya uyguna gelir.
Gelmesin uyguna gerekirse 5bin verim ama kimse gelmesin.
Biri is yapiyo biri yapmiyo biri yemek hazirliyo oteki dokunmuyo hic gelemem.

Karavan olsa da kimseyi almam yani yanima.
Biz bize gezer geliriz kafamiza gore.

Selamm
Yemek yok gunu yine.
Sulukofte yapcam.
Kiza corba yaptim.
Dolma yaparim az da.
Aksam yine elmali kurabiye yaptim sabah yine bitti.
Bunu cok sevdiler otekinin yuzune bakmiyorlardi.
Pastane usulu yapiyorum.
Bugün yine yapcam ben yiyemedim yahu
Kahveyle bi kurabiye keyfim olcagdi bana kalmadi.
Gelip gidip yediler masadan.

Oglanin odasini temizledik.
Baza kitaplik masa hepsini cektik oglanla.
Nevresimi degistim.
Caminida silecegdim yagmur basladi.
Bi cami kaldi.
Artik oda oda giricimm yuk oluyo uzerime su camlar.
Yarinda y.odasina artik.

Dun birine sormustum yeni dogum yapan giydiririm abla dedi.
1 poset ayirdim aksam.
Firsat bulursam bugun birakicam annesine.
Cogu yenidogan giydirsin bebek buyumeden.

Esimde aksam diyorki eltim icin ona versrydin diyor
Pardon? Dedim arkamdan konussun, gorunce benimle konusmasin, kocasi is begenmesin bi de onami vericem dedim.
Kocasinda cok para vardir alir 3.cocugu yapip is begenmedigine gore dedim benim eskileri de begenmez
En azindan bu kiz bi Allah razi olsun der.
Hayirda konusmuyorum ne yuzle giydircek konusmadigi insanin seysilerini

Esim guya kaynima soylicekmisde ona verelim diye.
Dil dokucem bi de, bi git allasen aksam aksam ashaplarimi bozma dedim.
Cogunu hic giymedim desem yeri etiketi uzerinde bile var.
Gule gule giydirsin.
Teyzemin oglanlara tshrt almam lazim hediye lcw ugramam lazim ama bugun ugrayamam kiz uyuyunca gidicem oyalanamam..
Yarin belki..
Kiza dayimla kiyafetler yollamis sagolsun.
Bende onun oglanlara bisiler bakicam.

Kart kesildi dun kahvaltilik falanda almam lazim.
Donerkende onlari alirim.

Bizde de köyde kalınca yemek salata isi hep kardesimde
Ama kendi giriyor,siz cocuklara bakın ben bulasıgı bile yıkarım diyor
Cidden öyle oluyor,birine yıkılıyor hep
Ben is yapmayan tarafım mesela.
Kendi annemde de,kvdem de .
Kvdemde görümcemler oluyoır genelde,sen otur cocuguna bak diyolar mecbur yıkılıyor onlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…