Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar,
Bayağı yorgun bir gündü. Yeğenimi okuldan almaya gittik. Ela istedi. Anneme yakın zaten okyanus koleji. Yürüyerek gittik. Sonra okulun parkında biraz vakit geçirdiler. Yağmura yakalandık. Yeğenim dedi keşke arabayla gitseydik. Dedim kuzum ben araba kullanmıyorumki. Aslında canım da sıkılıyor bu konuya. Nasıl aşarım bu araba korkusunu bilmiyorum. Ehliyeti aldığıma da şaşkınım.
Neyse geldik eve uyutmaya çalıştım ikisini yok mümkün değil kıpır kıpır kıpır kıpır uyumak yok ikisinde de full enerji. Bir uyusalar da dinlensek dedik annemle nerdeee. En son pes ettik. Bu defa evde dağıttılar. Ben süpürmeye başladım. Yemek yedireceğiz Ela tutturdu patlamış mısır istiyorum yemek yemem diye. Yarım saat ağladı. Sonra yeğenime yedirdim. Hala yemedi. Sonra baktı istediği olmuyor kuzu kuzu yedi. Biran önce geçsin 3 yaş diyorum.
Sonra yemek yedik. Uyuturuz derken. Annemi komşu aramış oğlu yeğenimle oynamak istiyormuş. Annem babası eve götürecek onu uyuyacak Elayı da annesi banyo yaptıracak demiş. Sen ona rağmen çık gel hayy allahım.
Sonra annemle birbirimize baktık :)
kardeşimin eşinde de hata var. Zaten elinden iş gelmeZ. Yemeği annemde yiyorlar. Al çocuğunu git evine değilmi. Anneme bırakıyor gidip uyuyor vs. Çocuk diyor baba evimize gidelim. Yarım saat yalvardı. Neyse tam çıkarken kardeşim geldi. Gittiler.,
Küçük kardeşimin de doğum günü sürprizi varmış arkadaşına burada yapacakmış. Ela ona da uyumadı. Sonunda uyuttum şükür. Annemle dinlenme hayallerimiz suya düştü. Son iki bardak çay içtik.
annemin yükü çok fazla. Valla dedim bugün küçük kardeşim de evlensin. Gitsin rahat rahat evinde yapsın herşeyi.
Zamanında hepimiz en küçük olduğu için çok pişpiş yaptık sanırım ondan, yemek yiyor ay yoruldum uyuyacağım diyor toplamadan gidiyor yatmaya. Annem de hala herşeyi ayağına götürüyor. İşine gelirse yapıyor evde iş güzel de yapıyor ama işine gelmesze elini değdirmiyor.,
Neyse yani kısaca bugün dedim yok ya herkesin kendi evi. Elbet özlüyorum eve gidince ama annemin evinde çok gelen giden olması beni yoruyor alışkınım sakinliğe :)) uzun uzun yazdım affola kızlar. Hakkınızı helal edin

Benim eşim de bazı konularda taviz vermez ama birşey istediğinde alma konusunda hassas nedense. Çocuğa maddi yetmeye çalışma çabasımı bilmiyorum.
Ben de sakinleyince konuşuyorum. Anlatmaya çalışıyorum. Zaten o an anlatsan da dinleniyor. Ama hayatı birşekilde öğrenmesi ve ilerki hayatında mutlu olabilmesi için her dediği yapılmamalı. Kesinlikle sana katılıyorum

Bizde de aynıki durum kv değil teyze öyle. Kız küçükken kızı zorla kucağında uyutmaya çalışırdı gerilirdim. çok istiyordu onunla uyusun. Kız da illa anneee diye çağırırdı. Deli olurdum bu ısrarına., aynı 2-3 yaşında onda kalmasını istiyordu. Hala da söylüyor seneye bende kalırsın anne baba gider. Ama bilmiyorum gece anne diye ağlarmı. Eşime bırakınca da mırıldanıyor annem nerde diye.
Aman ne bileyim anlam veremiyorum bu psikolojiye.
Bir de anneme geldim diye de laf geçirmesini anlatmıştım burada.
Geçen de bir sözüne takıldım. Kardeşim bir süre önce bize 2000 tl gönderdi kıza istediğini al vs. Bunu teyze biliyor. Söylediğimde iyi yapmış dedi. Ama geçen konuşurken kardeşimin robot süpürgesinden bahsettim. Bana ne dese; niye almışki durumları kötü değilmi niye sıkışıyorki. Yani ince nokta ama bize para gönderirken iyi yapmış. Ama kendine robot süpürge alırken sıkışmıyormu komedi yaaa

Ne güzel özendim. Ben de herkese uyum sağlarım ama eşim o konuda sorunlu malesef. Yorumları beni bitirir
Gerçi eskiden temelli sorunluydu şimdi daha uysal. Evlendiğimiz ilk yıllarda 3 kardeş tatile gittik. Bu planı yapan kocalardı. Benim koca yok niye içki içmiyormuş, yok niye yemeği herkesten önce yemeye başlıyormuş. Yok işte bir kardeşimin çocuğu vardı o zaman. Onlar erken uyanıyordu bizde erken uyanmalıymışız. Onlar erken odalarına gidiyorlardı biz de gitseymişiz. Ayyy böyle beni varya tatili burnumdan getirmişti. Allahtan şimdi o kadar değil.

Alyanın ciddi bi uykuya dalma sorunu var
Atak mı ne anlamadım gözünden uyku akıyo uyumadı bugun.
Gece uykusna gecer birazdan ,batti diye aranıyor evde battaniyesini
2 yaşına girmeye az kaldı canım. Belki gündüz uykusunu bırakabilir. Bizim her yaş dönümlerinde bir tokezleme olup sonra uyku düzeni yeniden eski haline geliyor ya da yeni düzen oluşuyordu.

Markette 35 tl bıraktım;sleppy yedek bez,2 tane soda,ıslak mendil.
Daha süt alınacak süthaneden.
Aksam icin az beyti var bana yeter.
Kıza enginar pisircem.
Avokado yok ortalıkda ya,dün bime de sok a da baktım yok
Avokadoyu dün muzla karıştırdım yemedi yine. Nerde o eski yiyen çocuk.

Kesinlikle en iyisi bu. Kardeşimle olsa eşler olmadan olur da, eşler olunca hiç olmuyor. Hepsi ayrı bir cins

Kızlar birlikte tatil yapmak da bir evde yaşamak da herkesin isteği iş yapış şekli ev düzen şekli farklıdır..benim mesela ablam dağınıktır. Çok ev işiyle işi olmaz :) birlikte yaşadık. zaten Allah dağına göre kış verirmiş derler ya o misal şimdi evi temizleniyor yemeği yapılıyor. Allah ona göre bir hayat verdi.
kardeşlerim de birisi böyle eli işten düşmez habire fırfır evde döner hiç işi bitmez.İki oturup uzun sohbet edemezsin. Hemen yapılsın modunda. Diğer kardeşim de dağınık saldım çayıra ama kafa dengidir. Oturup sohbet çay kahve. Kendi evinde boşverse de başkasının evinde herşeyi yapar. Yani herkes farklı ya.

Günaydın mı diyim ne diyim bilemedim
Alya 1 gibi uyandı yanına al diye,koci isten geldi o arada.
Kalktım kızı uyutup kahve bastım.
Kendime crunch cikolata yaptm aksm,karabugday patlagından ay efso olmus.
K.bugday patlagını ufaladım ,benmari usulu bitter eritip karıstırdım.
Donmuslar onu gömüyorm kahveyle
Islak kek istedi aslında cnm ama koci pasta alır yenmez diye yapmadım
Almazsa yaparız artık.
2-3 günlük yemek yapmak istiyorm
Buzdolabını silcem gün icinde
Mutfak dolaplarının dısını sildim ama icini silmem lazım döküp.
Of okadr cok is varki hic yapasım yok
Pazartesi bime hurc flaan geliyomus,vakumlu bulursam alcam,dolap iclerine gircem.
Kurban sonrası halıları veririrm yıkamaya herhlde.
Kociye oturuyorz madem badana yapcaz bu sene dedim.
Duvarlar aglıyor

Günaydınmı daha uykuya dalmamıştım ben kuzu neyse uyuyayım artık. Yoksa yarın telaştan uyuyamayacağım

Benim kardesim gittikce anneme benzemeye basladı
Annem titizlik hastası,hep bi isi var.
Kardesimde öyle yapıyo bi giriyo saatlerce dolap düzenliyo falan.
Ben yapamıyorm
Sıkılıyorm evin dagınıgı benim o yüzden
Ona 15 de bir kadın geliyo bide o ragmen hergün saatlerce is yapıyo.
Tercih meselesi ama ben o vakti kzıımla gecirmek istiyorm.
Annemi hep is yaparken hatırlyırm
Zaten Alya bana yaptırmıyor bulasık mak.zor bosaltıyorm anne gel gell diyo

Ay kötü olmus fide fiyatlarını bilmiyorm ama arada ciddi farkvarsa ,iscilik dahil mi gelip ekiyo msusunuz flaan deseydin
Gercekten yetmiyor yani hergün bi eksik kapıyorum ama hala evde eksik cok.
Sükür calısıyorz alıyorz ama alamayan napsın.
Alya et,köfte cok seviyor.1 ögün eti köftesi var nerdeyse hergün.
Bazen diyorm anlamasa da ,Alya hergün et yiyemeyiz bunu bulamayanlar var diye.
Cünkü is yemek istemeyince köftee yicem demege evrildi
2-3 cocuk olsa yetisemeyiz yani
Allah cok cocuklu ailelere yardım etsin

Bu cocıklara anne dedirtme hevesi nerden geliyor anlamıyorum
Kvdem annem dedirtiyo Alya anneeem der sarılır bana hosuna gidiyo annemm demesi,cok güzel diyo diyo
Annemde anneme anne bana anniii dediğini idda ediyo
Ay takılmıyorm artk annesisiniz he he diyorm
Benimde annem zarf atıyo bana sürekli,bakcagından değil ya,yazın köyde bırakırmısım 2-3 gün kalırmıs Alya git gel yapmazlarmıs.
Alya bırak gece kalmayı saat 14.30 oldu mu kapılara kosuyor anne diye.
Ki el kadar cocugu niye bırakayım yani gece kalmaya.
Sacmalıyorlar yani.
Bırakamam ben öyle gece kalmalı diyorm.

Bazı kayinvalidelerde var bu huy iyi demişsin ne alaka iki yaşındaki çocuk kalsın orda benimki 5 yaşını geçti kimsede kalmadı biz olmadan durmazda yani kendi oğlunu sevsin çocuk aşkı geldiyse
Ay sorma bir şey diyince ilk torunumuz diyor. Ee tamam ilkte napalım al sen bak mı diyim tamamen. Geçen diyor ki ben ikinizden de çok seviyorum onu anlayamazsınız. Valla kusura bakma bir çocuğu annesinden çok kimse sevemez, ben eşimi senden çok sevemem mesela senin çocuğun sonuçta dedim. Kızımı bakmak için çok hevesli ama hasta yani bakamaz, bir ayağını kaldırana kadar öbürünü kurt kapıyor. Bakamazsın dediğimizde de bozuluyor.
Aynen bu huyu da var. Çocuk yeni yürümeye başladı sürekli yürüyor doğal olarak hiç oturmuyor evin içinde de. Almış çocuğu kucağına zorla dolanıyor tüm evi. Çocuk incem diye gerilmiş kucağında. 2 kere söyledim anne eskisi gibi durmuyor kucakta yürümek istiyor diye. Kafa sallayıp geçiyor.
valla çocukla uyumak isteyen,bakmak isteyen doğursun o zaman arkadaşım. Biz niye veriyormuşuz kalmaya ben de anlamıyorum.
Senin teyze de en sevmediğim modelden milletin maddi işine gücüne, aldığına karışan
Hiç yani 2 çocuğun var sana anne diyen. Benim tek kızım var bırak o da bana özel kalsın sadece bana anne desin dimi? Ama artık izin vermicem sonuçta kelime anlamlarını vs öğreniyor daha yeni, kafası karışmasın annem diye sevme dicem. Herkes yerini bilsin yahu.
sabah sabah yine sinirlendim

Böyle komşulara sinir oluyorum. Kendi çocuğu bırakcak gitcek oturup keyif yapacak. allah kolaylık versin annene yaşı ileri olupta hala gelen gidenin çok olması zordur.

Benim kardeşim de aynı şekil. Evine kadın gelir.Evleri Site içinde üç katlı butik evler, o giriş katta yeğenim bahçede sürekli. Yani site kalabalık değil sÜrekli çocuğun peşinden de koşmak zorunda kalmıyor. Büyüdü artık. Kendisi öğretmen en geç saat 14:30 a kadar dersi oluyor. Bazı günler iki saat dersi oluyor. Bir oğlu daha var 12 yaşında. Geçen dedim bırak sal gitsin birgün de dağınık olsun. Kendi yetmiyor gibi bir de millletin işine koşuyor

Benim kaynana da sürekli oğlum annem der sinir olurum
Bide benim oğlum tanımıyor gelmedikleri için biz gidersek ancak görüyorlar
Doğumda bile bir gün uzak kalacağım onlara bırakacağım diye içim içimi kemiriyor benim oğlum da annesiz durumaz gece sürekli kalkar
Eşime bile güvenmiyorum benim gibi bakamaz karnını doyurmaz oynamaz zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…