Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Duşumu aldım makinaya çamaşır koydum
Dün çamaşır yıkamadım ya bir eksiklik hissettim 🤣🤣🤣🤣

Kahvaltı yapmadım henüz canım istemiyor
Dün mısır haşlamıştım ondan yedim bu sıcakta buz gibi iyi geldi 😊

Akşama

Komposto ve parfe var

Yemek olarak ne yapsam karar veremedim

Kıymalı türlü ve pilav
Mantı
Pizza gibi seçenekler var aklımda sanırım türlü ve pilav olacak

Sıcak çok sıcakkkkk
Bunun daha Temmuz 'u var Ağustos 'u var
Ortalığı serinletecek sakin ,afetsiz bir yağmur versin Allah'ım 🤲
Amiiiinnn🤲🏻
Burda 34 dereceyi göreceğiz önümüzdeki hafta , her yaz bir öncekinden daha sıcak olacak diyorlar Allah beterinden korusun 😢

Amiiiinnn🤲🏻
Burda 34 dereceyi göreceğiz önümüzdeki hafta , her yaz bir öncekinden daha sıcak olacak diyorlar Allah beterinden korusun 😢
Tatlım dün arabaya bindim 45 dereceyi gösteriyordu termometre birkaç dakika içinde 39 dereceye geriledi 😊

Amin canım Allah beterinden korusun 🤲😘

Bugün sabah yıkanan çamaşırlar çoktan kurudu ve yerlerine yerleştirildiler bile
Havluları yıkadım serdim

Akşam menüm

Kıymalı türlü
Nohutlu pilav
Yoğurt
Erik kompostosu

Oğlan yemeği çok kaçırmış parfe yiyemedi 🤣🤣🤣

Akşam gezmesine çıktım anneme gittim balkon missss gibi rüzgar esiyor serin serin
Akşamları şu serinletici rüzgar bari var çok şükür 😊

Bugün sıcak sebebiyle 2 defa duş aldım anca kendime gelebildim 😁

Günaydın hayırlı huzurlu sabahlar kızlar 😘🌺🤗

Cumamız mübarek ve de hayırlara vesile olsun
Rabbim bütün hayırlarını üzerimize yağdırsın, bizlere sonsuz rahmet ve merhametiyle muamele eylesin her daim
Dualarımız kabul amellerimiz makbul kullarından olabilmek dileğiyle
Amin 🤲

Günaydın hayırlı huzurlu sabahlar kızlar 😘🌺🤗

Cumamız mübarek ve de hayırlara vesile olsun
Rabbim bütün hayırlarını üzerimize yağdırsın, bizlere sonsuz rahmet ve merhametiyle muamele eylesin her daim
Dualarımız kabul amellerimiz makbul kullarından olabilmek dileğiyle
Amin 🤲
Amin ablacım amin hayırlı cumalar 🌸

hayırlı bayramlaaaar🤗🌸

Benim de en hasta bayramım oldu yata yata geçiyor 🤣

Allah kalan bayramlarımızı geçenlerden daha hayırlı güzel eylesin aminnnn🤲🏻
Amin yürekten amin diyorum... Size de çok çok geçmiş olsun
Bu sene nasip olursa Kasım ayında 2.Gün de bitecek

Artık bu yıl nasip olursa her ay kendimle gün yapayım diyorum 🤣🤣🤣🤣
Benimde bu yılki çeyrek bir yarimmgram günü ve birde kardeşlerle klasik beşbin TL günü birilerinin işine yarasın diye kardeş içi TL den yapmıştık günlerimin birisi Eylül'de bitecek diğeri Kasım'da ki güzel olan su ben Eylül'de alacagim çeyreğin birini ve TL gününde de almadım
Yarın kredi kartı borcumu kapatırım 7500tl
Bu aralar araba bayilerine gideceğiz buyuk illerden birine.araba bakicam şu an çok durgunmus indirim varmış birçok bayide
Bende Perşembe itibariyle ödemiş oldum şimdi yazıyorum odenennler kalanlar

Hayırlı olsun şimdiden bende araç almak istiyorum ama kredi de çekemem fuzUl eve giresimmvar kardeşim de girdi bakalım 1 milyonluk kısımdan girmek istiyorum ama bana çıkmaz cekiliss o bakıma tedirginim. Siz ne satıyorsunuz ☺️ ne model marka kaç bin TL

Bu aylık ödemelerim
** Kredi kartı borcum birtanesi 12500 diğeri 9500tl(kurban dahil)=22000
** Krediler =7800+1650=9450 ( çok şükür bir kredim bitti bu ay 1650 lik kredinin sonn46 ayı)
*** Ödemeler 4000 kira+150+500 aidat+1300 garaj=5950
** *195turksel kendim+ 95 turksel oğlan+ 270 turktelekom annemelrler+ 370 Superonline kendim+250 doğalgaz+500su+400 elektrik=2080
Yani 5950+2080= 8030
Günlere gereken ödemeler yapıldı çok şükür...

Not bu ay kiracıdan para geldi de ona sebep artıda yim şuan 🤣

merhaba arkadaşlar

insan isterse ve de yeterli geliri olursa paranın miktarına bakmaksızın 3- 5 demeden biriktirmeyi kendine adet haline getirirse güzel birikimler yapmamak için hiçbir neden yok ....

birikim yapmanın bazı püf noktaları ve de gerekliliği

-sahip olduğumuz gelirin mutlaka belli bir kısmını her ay düzenli olarak ( en az % 30 nu )bir kenara ayırmak

• evde bazı tasarruf tedbirleri uygulamalı
  • indirimleri takip etmek
-kısa - orta- uzun vadeli hedefler belirlemeli ( kısa vade 6 ay ve daha aşağı zaman dilimlerini , orta vade 1 yıldan 3 yıla kadar zaman dilimlerini , uzun vade 4 - 5 yıldan daha uzun zaman dilimlerini kapsamalı )
- her ne kadar birikim yapmak günümüz şartlarında zor olsa da arada kendimizi yapmaya çalıştığımız birikim konusunda motive etmeliyiz.
(birikim yapmanın faydalarını aklımıza getirmeliyiz)

• birikim yapmanın en güzel yanı başkasına muhtaç olmadan hayatı sürdürebilmektir ,bundan daha güzeli olabilir mi zaten
    • çocukların eğitimlerini sorunsuz tamamlatabilmek onlara lazım olan parayı onlara temin edebilmek için birikim yapmak gereklidir.( şüphesiz ki en güzel ve de önemli yatırım insana yapılan yatırımdır ...)

- şunu unutmamak lazım ki doğru yerde ve de zamanda yapılan yatırım yapmak çok önemli
-her işte olduğu gibi birikim -yatırım konusunda da imkansız diye bir şey yoktur inanmak başarmanın yarısıdır..

2024 YILI İLK 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

OCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRAN2024 YILI TOPLAM HEDEFİULAŞILAN HEDEF
ozrengin ozrengin 115 gram7gram1.5 gr8 gr3 gr14.5gr150 gr Altın149 gr
@Arrietty_
@sempatik_kiz12 gr bilezik2 Bilezik, 12 Çeyrek1 bilezik
@Findikfaresi1233çeyrek
@Thewitcher1çeyrek
5 gram
1çeyrek 5 gram1çeyrek 5 gram19 gr1 çeyrek 5 gram1 çeyrek50 gr Altın ,12 Çeyrek4çeyrek
49 gram
@penceremden15'er gramlık 4 Bilezik
@zinnia22.10 gr bilezik11.92
gr
bilezik
5 gr
6gr7 bilezik40 gram ,10 Ata Altın
@Purpplee2 gr50 dolar
@Beth18100 Euro
1çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
2 çeyrek
100 Euro
1çeyrek
dolar milyoneri dolar milyoneri 30 gr bilezik15 gr bilezik23gr bilezikbilezik borcu ödüyorbilezik borcu ödüyor
@Dilyy1 gram2 gr
15 dolar
4 gr
I idilkaya 1 çeyrek
@Redpanda117 gr3.5 gr5 gr2.5 gr

2024 YILI BORÇ ÖDEME ÇİZELGESİ

ŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRANTEMMUZTOPLAM BORÇKALAN BOÇ
@Arrietty_560 euro50 Euro5100 Euro4490 Euro
@zinnia20800 tl4336 tl4336 tl
1 ajda bilezik
4336 tl
1 ajda bilezik
8 ajda bilezik (85 gr )
70000 tl
30664tl
6 ajda bilezik
@Purpplee25244 tl20905tl19749 tl24197 tl23430tl299350 tl
3 gr altın
185825tl
3 gr
ozrengin ozrengin 5gr
1 yarım
5gr
1yarım
5 gr
1 yarım
5 gr
1 yarım
5 gr 1
yarım
25 gram altın
10 yarım altın
5 yarım
@Dilyy40000 tl18000tl22000 tl40000 tl40000tl400000 tl240000tl
I idilkaya 22400 tl17800 tl17800tl457400tl437200tl
@Kirmizi krizantem21750 tl
12 çeyrek
2 yarım
1 tam
Nisan ayında da 20 bin TL borcumu ödedim.

Hazirna ayinda da an itibariyle 33bin TL borchumun ödedim 1 gramda banka altını aldim

Eylülden itibararen kendi kendime gün mü yapsam ayda 20 bin TL'lik olacak şekilde bir bütçe ayiracagim zorlanabilsem 30 yapsam daha iyi ama yok valla benim yarim.kadar geliri olanlar bile yapıyor ben ha bire network den üst al ordan ayakkabı al denizbutikden elbise al haa birde giysem gam değil hep beklediğim aynı rahat şeyleri giyiniyorum. Size şu msji atarken bile ekranimda guja bin gizli topuk ayakkabıları geçiyor yazlık alsam mı diye kafam gidiyor valla bu nedir .kredi kartına aylık 20 bine yakın ödemek de nedir üstelik arabayı satali bir yıl oluyor bir yıldır yakıtı masrafida yok bende.aksine arabayı eve donusturdugum.icin geliri bile var gerçi kredisini ödeyince noturleniyor amaa işte birseyimin bereketi yok.

Ayrıca 6subat depremindennberi saclarimjda rofle yaptirmiyorum ona vereceğim parayı bir ogrenciye burs vermekteyim..çünkü şaka gibi 7-8 bin TL rofle de nedir eskiden 700-1000 Ken makuldu şimdi bana uçuk geliyor en az beş yıl daha boyatmam belkide bu tarzım olur her gören olumlu yorum yapınca da pekişti boyasız ünlüler gibi🤣🤣🤣😆😆
Yani sigaram da yok özel bakım ucretimde yok ama giderim çok bir gariplik var geçen öğretmen bir ablamla bunu konuşunca sadaka ver zekat fitrene dikkat et dedi valla onlarida yapıyorum dedim ama bilemedim. Besmelesiz başlama hiç bir işine birde bana el vehhabu c.c. ismini çok çek dedi yapacağım inşallah. Açıkçası biraz dini konularda zayıfım Allah'ım ruhuma iman ve kulluk gorevini yapabilmeyi nasıl et diyorum .açıkçası öz eleştiri mi azcukkk sesli düşündüm affola...herkese hayırlı cumalar🤣 günün anlam ve önemine yönelik konuşma gibi bitireyim bari.

Eylülden itibararen kendi kendime gün mü yapsam ayda 20 bin TL'lik olacak şekilde bir bütçe ayiracagim zorlanabilsem 30 yapsam daha iyi ama yok valla benim yarim.kadar geliri olanlar bile yapıyor ben ha bire network den üst al ordan ayakkabı al denizbutikden elbise al haa birde giysem gam değil hep beklediğim aynı rahat şeyleri giyiniyorum. Size şu msji atarken bile ekranimda guja bin gizli topuk ayakkabıları geçiyor yazlık alsam mı diye kafam gidiyor valla bu nedir .kredi kartına aylık 20 bine yakın ödemek de nedir üstelik arabayı satali bir yıl oluyor bir yıldır yakıtı masrafida yok bende.aksine arabayı eve donusturdugum.icin geliri bile var gerçi kredisini ödeyince noturleniyor amaa işte birseyimin bereketi yok.

Ayrıca 6subat depremindennberi saclarimjda rofle yaptirmiyorum ona vereceğim parayı bir ogrenciye burs vermekteyim..çünkü şaka gibi 7-8 bin TL rofle de nedir eskiden 700-1000 Ken makuldu şimdi bana uçuk geliyor en az beş yıl daha boyatmam belkide bu tarzım olur her gören olumlu yorum yapınca da pekişti boyasız ünlüler gibi🤣🤣🤣😆😆
Yani sigaram da yok özel bakım ucretimde yok ama giderim çok bir gariplik var geçen öğretmen bir ablamla bunu konuşunca sadaka ver zekat fitrene dikkat et dedi valla onlarida yapıyorum dedim ama bilemedim. Besmelesiz başlama hiç bir işine birde bana el vehhabu c.c. ismini çok çek dedi yapacağım inşallah. Açıkçası biraz dini konularda zayıfım Allah'ım ruhuma iman ve kulluk gorevini yapabilmeyi nasıl et diyorum .açıkçası öz eleştiri mi azcukkk sesli düşündüm affola...herkese hayırlı cumalar🤣 günün anlam ve önemine yönelik konuşma gibi bitireyim bari.
O ablanın ağzına fikrine yüreğine sağlık 😘
Mühim olan eve giren paranın miktarı değil bereketinin olması ayrıca kim ne derse desin faiz konusunda bakara süresinin ilgili ayeti ile hüküm sabit
Allah ve resulüne savaş ilan etmiş olursunuz diyor insanın inan yazarken bile tüyleri diken diken kalbinde sızı gözünde yaş beliriyor 😔😪 Allah rızasını resul sevgisini rızasını kaybettikten sonra neyi kazanırız ki dünyada ve ahirette

Bereket matematiğin dahi çözemediği ifade edemediği açıklayamadığı bir olgudur

Rabbim kendi nezdinde hak olanı doğru olanı kalplerimize koysun ve bizleri yoluna tebdil etsin rızasına uygun yaşamayı nasip ettiği kullarından olabilmek dileğiyle...🤲😔

Kızlar aranızda tarım kredinin sucuğunu ve de fındık kremasını deneyen var mı?
Okulda arkadaşlar olumlu yorumlar yapıyorlardı sizlere de sormak istedim
Sucuğu çok çok iyi geldi fiyat olarak da zaten öyle çok çok ucuz da değil güzel gerçek sucuktu:)

Ben pek kahvaltıda Sarelle fındık fıstık ezmesi sevmem ama kizkardesimde yedik o da gayet güzeldi.sadece bekleyince yağı üstte geliyormuş karıştırıp yenecekmis..

Ayrıca bende geçen ay bitter oranı yeterince yüksek Antep fıstıklı cikolatasini keşfettim Ülker eti boykotluk Nestle yanında halt etmiş harikaa bol bol Antep fıstığı vardı içinde bayıldım...

Ayrıca Jersey inek sütünü de alıp mayaliyorum o da harikaa sütü kaynatip bir gece dolapda bekliyorum.ustunden resmen bir kaseye yakın kaymak topluyorum yoğurdu kaymaksiz seviyor benim oğlan o kaymagida biz kahvaltıda yiyoruz tavsiye ederim...

Geçende dondurulmuş balık almıştı adam yok onu pek beğenmedim taze her zaman tercihim..

Ayrıca komik gelebilir ama bulaşık Makinesi tabletinide boykotdan sonra keşfettim fena değildi evdeki stok fairylerle haftalık az yaglilarda kullandım donusumlude yeterince randıman aldık...

Çamaşır suyunuda bim e yakın guldal yine dahabiyi sanki.
Biz birde atom gibi küçük atistirmalik pirinç patlaigi gibi şeylerini aldık uzun yolda iyi diş problemi olmayanlar için iyi gelebilir.zaten peynirini demiyorum yeterince güzel ..klasik inek peyniri Ezine tadında gayet guzel

O ablanın ağzına fikrine yüreğine sağlık 😘
Mühim olan eve giren paranın miktarı değil bereketinin olması ayrıca kim ne derse desin faiz konusunda bakara süresinin ilgili ayeti ile hüküm sabit
Allah ve resulüne savaş ilan etmiş olursunuz diyor insanın inan yazarken bile tüyleri diken diken kalbinde sızı gözünde yaş beliriyor 😔😪 Allah rızasını resul sevgisini rızasını kaybettikten sonra neyi kazanırız ki dünyada ve ahirette

Bereket matematiğin dahi çözemediği ifade edemediği açıklayamadığı bir olgudur

Rabbim kendi nezdinde hak olanı doğru olanı kalplerimize koysun ve bizleri yoluna tebdil etsin rızasına uygun yaşamayı nasip ettiği kullarından olabilmek dileğiyle...🤲😔
Şu mübarek cumalar hürmetine yürekten amin diyorum bereketli hayırlı kazançlar güzel giderlerimiz ola... Faiz de evet hala odemekete olduğum.kredim var ya bakalım ne olacak açıkçası çok dikkat edebilen biri değilim inşallah boykotdaki hassasiyetini bir daha kredi çekmeden yaşamaya da yonlendirebilirim...

Ama yok boşanma süreci çocuğun durumu ev ortamı araba ihtiyacı çekmiş oldum.kredi ... Tam 3 kredim vardı biri az meblagydi bu ay bitmiş oldu ihtiyaç kredi..diğeri araç kredisi eskiden kredi vadesi uzunken cekebilmisim digeride ev kredim daha 50 ayım var...

Şu mübarek cumalar hürmetine yürekten amin diyorum bereketli hayırlı kazançlar güzel giderlerimiz ola... Faiz de evet hala odemekete olduğum.kredim var ya bakalım ne olacak açıkçası çok dikkat edebilen biri değilim inşallah boykotdaki hassasiyetini bir daha kredi çekmeden yaşamaya da yonlendirebilirim...

Ama yok boşanma süreci çocuğun durumu ev ortamı araba ihtiyacı çekmiş oldum.kredi ... Tam 3 kredim vardı biri az meblagydi bu ay bitmiş oldu ihtiyaç kredi..diğeri araç kredisi eskiden kredi vadesi uzunken cekebilmisim digeride ev kredim daha 50 ayım var...
Allah kurtarsın canım 😘

X