Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Bugün sabah oğlusu babaya bıraktım,oradan geldim bir oturum sınav gorevine gittim.Oradan dönüşte alışveriş yaptım, benzin aldım.
Marketten sebze,ince bulgur,kefir vs aldım.
Yufkacidan 6 yufka ve bir kilo mantı aldım.Ekmek bayiden 115 TL ye tarhana aldım.
Kasaptan yarımşar kilo kıyma ve kus başı aldım.515 kasaba verdim.yufkaciya 240 TL, markete 375 sanırım.

Evde dünden mercimek çorbası ve ıspanak yemeği vardı onlardan yedim.Aldigim kiyma ile sulu köfte stoğu yaptım buzluğa attım.Patates püresi yaptım şimdi,birazdan yufkalarla patatesli sigara böreği yapıp fırında pişirip iki tepsisini buzluğa koycam.Uc tepsi çıkar.Pisirdikten sonra mı atsam önce mi onda kararsızım kızlar, sizce?
Aldıkların bereketli olsun canım 😘

Yok canım takmam
fakat birikim için alınmışlar o yüzden şekilsizler
eğri birisi, diğeri çok ince 3 adedi 30 gr gibi, burma tamamı
ince olanı düz sadece.

eğer bütünletirsem bozmam diye düşündüm, hani gr gr almaktansa büyük alıp bozmaya kıyamıyoruz ya onun gibi
Anladım ablacım eğer değişim için fark filan alacaksa hiç gerek yok at keseye unut
Ama fark olmayacaksa gönlüne göre değerlendir 😘

Huzurlu bir pazar diliyorum hepimize canlarım:KK68:
T Thewitcher geçmiş olsun canım, bugün daha iyisindir umarım.
ozrengin ozrengin hoş gelmiş kuzun, çamaşırlarını ne yaptın yetiştirebildin mi? kurudular mı?
@Dilyy geçmiş olsun misafirlerinin yoğunluğu, bir dahaki seneye gelsinler artık :olamaz: , çalışan ve küçük çocuklu anneye kafidir 1 kerelik iftar...
Purpplee Purpplee aldıkların bereketli olsun canım, işin zor inan Allahım güç versin sana, ellerine sağlık böreklerini sağlıkla ye inşallah
dolar milyoneri dolar milyoneri sen kimidiiiiinnnnnnn:olamaz::olamaz::KK70:
Amin cokk teşekkür ederim 😘💓

Sabah 9 gibi kalktım temizlik yaptım, çamaşır attım, çıkarıp serdim,yenisini makineye attım.Aksam için dün yaptığım sulu köfte lerden pişirdim,mutfak dolabını dün silmiştim.Banyo yaptım,oğlusu aldım geldim.Babasina mesaj attım,çocuğun kıyafetleri küçüldü yenileri alınacak para ekle sen de diye,ok dedi.Evden geç çıktığım için bugün bakamadım kısmetse hafta içi alırım.

Huzurlu bir pazar diliyorum hepimize canlarım:KK68:
T Thewitcher geçmiş olsun canım, bugün daha iyisindir umarım.
ozrengin ozrengin hoş gelmiş kuzun, çamaşırlarını ne yaptın yetiştirebildin mi? kurudular mı?
@Dilyy geçmiş olsun misafirlerinin yoğunluğu, bir dahaki seneye gelsinler artık :olamaz: , çalışan ve küçük çocuklu anneye kafidir 1 kerelik iftar...
Purpplee Purpplee aldıkların bereketli olsun canım, işin zor inan Allahım güç versin sana, ellerine sağlık böreklerini sağlıkla ye inşallah
dolar milyoneri dolar milyoneri sen kimidiiiiinnnnnnn:olamaz::olamaz::KK70:
Teşekkür ederim ablacim hasta olucam galiba vücudum iç organlarım sızladı resmen gün boyu yattim bugun
sabahtan kalktım güzel bir kahvaltı hazırladım,
eşim niyetli değil misin bugün dedi,
dedim yarın inşallah :nazar:
akşama balık planlıyoruz sanırım henüz karar vermedim.

kuzu derse oturdu, çamaşırları katladım ütülenecekleri ayırdım odasına sessizce girip yerleştirdim, banyoyu temizledim, beyazlardan yıkanacak olanları ayırıp hafta içine yıkamayı planladım. mutfağı toparladım makinayı çalıştırdım.
Eşimin takım elbiseleri ve kumaş pantolonlarını düzelttim,
onları yıkayıp ütücüye göndermeyi planlıyorum.
sadece yıkadığımda bozulabilir diye 3 adedini kuru temizlemeye vereceğim.

hafta içi biraz temizlik planım var umarım sağlıkla yapabilirim.
Allah kolaylık versin ablacim

Selamlar
Sabah 11 gibi markete gittim ev ahalisi yatıyordu
Aylik alisverisimdi. 4000tl bırakmışım geçen ayla aynı alışverişi yaptım 750tl fazla odemisim.
Ay içinde süt yumurta yoğurt alırım sadece. Onlar içinde bin TL verdi buyukbas
Birde kıyma bitmiş onu alicak
Dünden sarma çorba vardı yanına kemik kaynattim Tirit yaptım tatlı olarakta güllaç yaptım
Yemekten sonra çocuklar cigkofte diye tutturdu sipariş verdim artık yediler onuda.
Halsizim akşama kadar yattim bi duş alıp yine yaticam simdi.
Hayırlı geceler

Selamlar
Aylik alisverisimdi. 4000tl bırakmışım geçen ayla aynı alışverişi yaptım 750tl fazla odemisim.
Dünden sarma çorba vardı yanına kemik kaynattim Tirit yaptım tatlı olarakta güllaç yaptım
Yemekten sonra çocuklar cigkofte diye tutturdu sipariş verdim artık yediler onuda.
Hayırlı geceler
Rabbim şifa versin cano dinlen güzelce sabaha turp gibi uyan inşallah
Aldıkların da bereketli olsun şifa olsun inşallah

Son düzenleme:
Selamlar
Hayırlı geceler
Iyi geceler canım Allah rahatlık versin
Benim de uykum geldi sabah erken kalkıp bütün gün koşturunca bu saatlerde deyim yerindeyse pilim bitiyor
Herkese iyi geceler tatlı rüyalar canlar 😊

X