Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Her sabah düzenli bir şekilde yürüyorlarmış.Gerçi onlar ev hanımı zamanları çok ama istenildikten sonra yapılmayacak birşey yok.Uykudan az fedakarlık edilip kalkıp doğru yürüyüşe gidilebilir.Ben bir kaç gündür dışarı çıkmaya üşendiğimden evde 3 ml lesli yapıyordum.Sabah yürüyüşüde olsa harika olur.

Dün akşam oturmaya üç aile geldi.Çarşamba psikolog günüm olduğu için psikologtan 19.00 gibi çıktım.Eve geldim sofraya oturdum karnımı doyuruyordum ki eşimden telefon geldi misafir gelecek diye.Akşam güzel geçti .Sohbet muhabbet.Bir ailede kendisine zeytinyağı getittirmiş .Onlara 5 kilo siparişi verdim.Biraz tuzlu oldu ama yapacak birşey yok.2000 tl ödeyeceğim.Çok methettiler birde ben deneyeyim.Zeytinde yaptırıyormuş. Bu sene kendiside zeytin almış yapmış.Bakalım belki denemelik ondan da alırım.

Bugün bir harcamam gözükmüyor.

Kilo vermeye devam toplam 15 kilo oldu ama daha çok yolum var.Obezim çünkü.

Akşama brokoli ve karnabahar doğrayıp fırına attım.Yoğurtla yerim.Doktor kırmızı eti az tüket sebzeye ağırlık ver dedi.Bol bol sebze aldım bu hafta kabak, pırasa, ıspanak ,pazı ,lahana, mantar v.b. Bir süre sebzeden gideceğim.Dünden az bir tavuk kalmıştı onuda bitirdikmi tamamdır.
Egerki kolesterol problemi yoksa et azaltma taraftari değilim
Hücreler proteine doymuyorsa sürekli açlık halinde oluyorsun
Instada bir kadın var sadece et agirlikli proteinle beslenerek (yumurta mantar ve yesillik de var ) 2 haftada 7 kilo yag yaktığını soyluyor

Egerki kolesterol problemi yoksa et azaltma taraftari değilim
Hücreler proteine doymuyorsa sürekli açlık halinde oluyorsun
Instada bir kadın var sadece et agirlikli proteinle beslenerek (yumurta mantar ve yesillik de var ) 2 haftada 7 kilo yag yaktığını soyluyor
Kolesterolüm yüksek hatta doktor kolesterol için hap verdi onu kullanmaya başladım.Biraz sevdiğimden birazda işten gelince hazırlaması kolay diye et yapıyordum.Hemen bir balık, tavuk ya da et neyse ,at fırına kolayıma geliyordu.Birde daha doyurucu .Zaten ekmek yemiyorum en azından onunla doyayım diyordum yanında bir salata ile.

Kilo açısından da kendimde test yapmıştım.Et yediğimde daha çok kilo veriyordum sebzede o kadar değil.Ama işin dozunu biraz abartmışım galiba.Herşeyin azı karar çoğu zarar.

Benimde aylık kilo verimim 3 kilo civarı oluyor.46 yaşındayım metabolizmam daha yavaş .20 li yaşlarda daha fazla veriyordum.

Eve gelirken markete uğradım toplamda 661 tl harcadım

Aldıklarım 30 lu yumurta, sade bisküvi, mayonez, ketçap, 1 paket tavuk baget ,2 paket tavuk kalça but ,soğan, patates ,bademli çikolata, fındık, kaju,kuru erik

Çerezlerde 100 tl üzerine üzerine %15 indirim varmış 25 tl indirim çerezlere uygulandı

Yaptığım alışverişin % 3 lük iadesi ve de 500 tl lik alışverişe 50 tl iadesi derken toplamda 102 tl iskonto ve para iade gerçekleşti 😊

Ne yaparsa yapsın bir ayda 5 kg veremez 😅
Al gaza gaz🤩

Ben de mükellef davet sofralarının başında oturup, kuş kadar yemeye devam edeyim… 😂
Sen öyle san aşko kuşkoooo 🤣
IMG_5460.jpeg

Gecen gün yürürken çektim görünce sen geldin aklıma 🌸

Evet 5 kg veremez, 6 kg verir 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Ahahaha hırslanacağım bir rakibim olsa veririm 7 de veririm ama rakip fasulyeden çıktı ablacım🤣🤣🤣🤣🤣
Merhaba kızlar benim için hafta sonu tatili başladı bile

Bademli çikolataya nihayet kavuştum lakin bu sefer de canım yemek istemiyor 🤣🤣🤣🤣🤣
Ahahah hayat böyle işte hep elde olmayanı istiyor gönül🤣
Eve gelirken markete uğradım toplamda 661 tl harcadım

Aldıklarım 30 lu yumurta, sade bisküvi, mayonez, ketçap, 1 paket tavuk baget ,2 paket tavuk kalça but ,soğan, patates ,bademli çikolata, fındık, kaju,kuru erik

Çerezlerde 100 tl üzerine üzerine %15 indirim varmış 25 tl indirim çerezlere uygulandı

Yaptığım alışverişin % 3 lük iadesi ve de 500 tl lik alışverişe 50 tl iadesi derken toplamda 102 tl iskonto ve para iade gerçekleşti 😊
Aldıkların bereketli olsun ablacım Allah afiyetle yedirsin 🤲🏻
haftasonı tatilin başladı he ohhh keyif🤣 ben de egitimdeyim arada bi yazayım dedim 🌸

P
Ahahaha hırslanacağım bir rakibim olsa veririm 7 de veririm ama rakip fasulyeden çıktı ablacım🤣🤣🤣🤣🤣

Ahahah hayat böyle işte hep elde olmayanı istiyor gönül🤣

Aldıkların bereketli olsun ablacım Allah afiyetle yedirsin 🤲🏻
haftasonı tatilin başladı he ohhh keyif🤣 ben de egitimdeyim arada bi yazayım dedim 🌸
Allah razı olsun canım benim 😘🤗

Herkese harika güzel sağlık dolu günler dileyerek ve geçmişi okuyamadan affınıza sığınarak geldim.. koluman bir parça aldırdım 2 haftadır onun acisiyla uğraşıyorum sağ kol arka taraf boyun ağrısı bitti derken bir gittimmkocamanbeze varmış bakalım her beze aorunsaldir dedi prof ama illa daha kötüye götürecek diye bir olası şey beklenmeyenilir vs dedi bakalım.... Herkesler iyidir Eylül'de sadece 1 çeyrek ile geliştirdim sağlık için ekstra birikim yapacağım devlette bazı testler cihazlar taaa 1 ay sonraya sıra veriliyor Dr da erken olsun diye dışarıya yönlendiriyor lütfen sağlıklı gunnbirikimide yapınız.. bende durumlar böyle inşallah geçmişinde okuyanokuya gelecegimdir

Yarinnise gideceğim inşallah kolumu capmazsamm birnyere
Tabi bu süreçte çok sevdiğim bir arkdsiminnannesi anı vefat etti onlara gidip gelmek dua kuran okuma yemek vs ki Allah'tan benimmparca alma olayından onceydi o yüzden yanında olabildim yani hersekilde yalan dünya modum asiri düşük bana da dua eder misiniz

İyi geceler hatunlar iyi uykular
Sabah büyükbaş evden çıkar çıkmaz.mutfagi toplayıp ütüye giristim.
Sonraa hooop temizliğe
Komşum kahveye çağırdı 1 saatliğine uğradım
Sonra kızı çarşıdan alıp avmye gittik yemek yedik 450tl verdim
Saç kremi bitmiş 90tl ona verdim
Defactodan kazak beğendi 600tlde.oraya verdim
Eve geldik vatandaşa menemen yaptim
Tatli istediler ama.cok yorgundum yarın yapicam mecbur
Yarına isim kalmadı dinlenirim artık
Bende benden istiyorum sitede...
Bana da verir misin canım sitenin adını
Nane limon kaynatmıştım
Yatarken sirkeli su içtim
Allah razı olsun kuzummmm😘
Bendee istedim ya geçmişin tam derinliklerine gidemedim yazildiysaa affola ama bu cennet meyvesi bizim thewitvcher mi büyükbaş dediği için kesinn odur o dedim .. hemde iki hafta giremedim özledim.gozumunnaradigi insan o bakıma slm olsun
Günaydın hayırlı sabahlar herkese 🥰
İdil nerde yine kayıp 🤨 inşallah her şey yolundadır 😟
Annecigin nasıl oldu.... Develt hastaneleri feci yaa biraz bunalım.moddayim ama hamd olsun

Az daha namazlarıma.sarilir oldum

merhaba arkadaşlar

insan isterse ve de yeterli geliri olursa paranın miktarına bakmaksızın 3- 5 demeden biriktirmeyi kendine adet haline getirirse güzel birikimler yapmamak için hiçbir neden yok ....

birikim yapmanın bazı püf noktaları ve de gerekliliği

-sahip olduğumuz gelirin mutlaka belli bir kısmını her ay düzenli olarak ( en az % 30 nu )bir kenara ayırmak

• evde bazı tasarruf tedbirleri uygulamalı
  • indirimleri takip etmek
-kısa - orta- uzun vadeli hedefler belirlemeli ( kısa vade 6 ay ve daha aşağı zaman dilimlerini , orta vade 1 yıldan 3 yıla kadar zaman dilimlerini , uzun vade 4 - 5 yıldan daha uzun zaman dilimlerini kapsamalı )
- her ne kadar birikim yapmak günümüz şartlarında zor olsa da arada kendimizi yapmaya çalıştığımız birikim konusunda motive etmeliyiz.
(birikim yapmanın faydalarını aklımıza getirmeliyiz)

• birikim yapmanın en güzel yanı başkasına muhtaç olmadan hayatı sürdürebilmektir ,bundan daha güzeli olabilir mi zaten
    • çocukların eğitimlerini sorunsuz tamamlatabilmek onlara lazım olan parayı onlara temin edebilmek için birikim yapmak gereklidir.( şüphesiz ki en güzel ve de önemli yatırım insana yapılan yatırımdır ...)

- şunu unutmamak lazım ki doğru yerde ve de zamanda yapılan yatırım yapmak çok önemli
-her işte olduğu gibi birikim -yatırım konusunda da imkansız diye bir şey yoktur inanmak başarmanın yarısıdır..

2024 YILI İLK 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

OCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRAN2024 YILI TOPLAM HEDEFİULAŞILAN HEDEF
Varyemez Varyemez 115 gram7gram1.5 gr8 gr3 gr15.5gr150 gr Altın177 gr
@sempatik_kiz12 gr bilezik2 Bilezik, 12 Çeyrek1 bilezik
@Findikfaresi1233çeyrek
Cennetmeyvesii Cennetmeyvesii 1çeyrek
5 gram
1çeyrek 5 gram1çeyrek 5 gram19 gr1 çeyrek 5 gram1 çeyrek 1 gram50 gr Altın ,12 Çeyrek5 çeyrek
21 gram
penceremden penceremden 15'er gramlık 4 Bilezik
@zinnia22.10 gr bilezik11.92
gr
bilezik
5 gr
6gr7 bilezik40 gram ,10 Ata Altın
@Purpplee2 gr50 dolar
@Beth18100 Euro
1çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
1 çeyrek
100 Euro
2 çeyrek
100 Euro
1çeyrek
dolar milyoneri dolar milyoneri 30 gr bilezik15 gr bilezik23gr bilezikbilezik borcu ödüyorbilezik borcu ödüyorbilezik borcu ödüyor
@Dilyy1 gram2 gr
15 dolar
4 gr
I idilkaya 1 çeyrek1gr
@Redpanda117 gr3.5 gr5 gr2.5 gr
@Meyraa-

2024 YILI SON 6 AYLIK BİRİKİM LİSTEMİZ

TEMMUZAĞUSTOSEYLÜLEKİMKASIMARALIK
Varyemez Varyemez 11 gram7 gram9 gram2 gram
Cennetmeyvesii Cennetmeyvesii 8 gram5 gram
1 çeyrek
5 gram
1 çeyrek
dolar milyoneri dolar milyoneri 10 gram13 gram30 gram4.6 gram
I idilkaya 6 gram ,1 çeyrek,1 bilezik5 gram, 1 çeyrek
@Purpplee2 çeyrek
1 gram
4000 tl.BES
@zinnia3 gram2 ata1 çeyrek 600 dolar
@Dilyy
@Redpanda117 gram3 gram
@Beth181 çeyrek
1gram
1 Cumhuriyet
1 yarım
2 gram
penceremden penceremden
@Findikfaresi123
@sempatik_kiz
@Meyraa-6çeyrek2 cumhuriyet altını1 reşat altın2 cumhuriyet altını
@Sahihuban10 gr bilezik
@Khalesinil12500 tl (fon alımı)
1 gr
29000 tl (fon alımı)
8 gr altın

2024 YILI BORÇ ÖDEME ÇİZELGESİ

TEMMUZAĞUSTOSEYLÜLEKİMKASIMARALIKTOPLAM BORÇKALAN BOÇ
@zinnia21500 tl8 ajda bilezik (85 gr )
70000 tl
9164tl
6 ajda bilezik
@Purpplee299350 tl
3 gr altın
185825tl
3 gr
Varyemez Varyemez 1 yarım altın1 yarım altın1 yarım altın25 gram altın
10 yarım altın
2 yarım altın
@Dilyy22000 tl400000 tl178000tl
I idilkaya 27950 tl457400tl356250tl
@Kirmizi krizantem21750 tl
12 çeyrek
2 yarım
1 tam
18250 tl
12 Çeyrek
2 yarım
1 tam
Eylul 1 çeyrek ve 22000 TL borç ödemesi yapıldı..ama ekimenne kaldı ki o yüzden Ekim'de yazarız ölmez sağ kalirsak

Bende benden istiyorum sitede...

Bendee istedim ya geçmişin tam derinliklerine gidemedim yazildiysaa affola ama bu cennet meyvesi bizim thewitvcher mi büyükbaş dediği için kesinn odur o dedim .. hemde iki hafta giremedim özledim.gozumunnaradigi insan o bakıma slm olsun

Annecigin nasıl oldu.... Develt hastaneleri feci yaa biraz bunalım.moddayim ama hamd olsun

Az daha namazlarıma.sarilir oldum
Hosgeldin bacim
Kullanıcı adımı degistirdim😂
Özelden yazdım siteyi

Selam genşler
Dün akşam oğlan ateslendi gecemiz hic iyi geçmedi
Sabah iyi değildi göndermedim okula
11gibi gelip acile götürdüm bulantı ve ishalde başlamış
İdrar gaita tahlili istedi iğne yaptı dedimki kana da bakalım gerek yok dedi
Tahliller temiz çıktı o arada oğlanı eve bıraktım yatsın diye. Dediki çocuğu getir kan tahlili yapalım. Kızın da 3bucukta KBB randevusu vardı.
Önce onu okuldan aldım muayene ettirdim
Sonra oğlanı acile götürdüm tahlil serum sonuç sırası derken 3 saat geçmiş yeni girdim eve. Kanda enfeksiyon varmis bir serum daha taktılar ilaçları alıp geldim
Akşama dışarıdan pide getirecek büyükbaş ben ayran yapayim feci yoruldum
Sabah isteseydi tahlili bu kadar uzun surmeyecekti kizginim birazda

Selam genşler
Dün akşam oğlan ateslendi gecemiz hic iyi geçmedi
Sabah iyi değildi göndermedim okula
11gibi gelip acile götürdüm bulantı ve ishalde başlamış
İdrar gaita tahlili istedi iğne yaptı dedimki kana da bakalım gerek yok dedi
Tahliller temiz çıktı o arada oğlanı eve bıraktım yatsın diye. Dediki çocuğu getir kan tahlili yapalım. Kızın da 3bucukta KBB randevusu vardı.
Önce onu okuldan aldım muayene ettirdim
Sonra oğlanı acile götürdüm tahlil serum sonuç sırası derken 3 saat geçmiş yeni girdim eve. Kanda enfeksiyon varmis bir serum daha taktılar ilaçları alıp geldim
Akşama dışarıdan pide getirecek büyükbaş ben ayran yapayim feci yoruldum
Sabah isteseydi tahlili bu kadar uzun surmeyecekti kizginim birazda
Ve aleyküm selam canım 🤗
Allah acil şifalar versin kuzucuğuna 😔
Rabbim yar ve yardımcımız olsun her daim 😘

X