Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Dün akşam oturmaya üç aile geldi.Çarşamba psikolog günüm olduğu için psikologtan 19.00 gibi çıktım.Eve geldim sofraya oturdum karnımı doyuruyordum ki eşimden telefon geldi misafir gelecek diye.Akşam güzel geçti .Sohbet muhabbet.Bir ailede kendisine zeytinyağı getittirmiş .Onlara 5 kilo siparişi verdim.Biraz tuzlu oldu ama yapacak birşey yok.2000 tl ödeyeceğim.Çok methettiler birde ben deneyeyim.Zeytinde yaptırıyormuş. Bu sene kendiside zeytin almış yapmış.Bakalım belki denemelik ondan da alırım.

Bugün bir harcamam gözükmüyor.

Kilo vermeye devam toplam 15 kilo oldu ama daha çok yolum var.Obezim çünkü.

Akşama brokoli ve karnabahar doğrayıp fırına attım.Yoğurtla yerim.Doktor kırmızı eti az tüket sebzeye ağırlık ver dedi.Bol bol sebze aldım bu hafta kabak, pırasa, ıspanak ,pazı ,lahana, mantar v.b. Bir süre sebzeden gideceğim.Dünden az bir tavuk kalmıştı onuda bitirdikmi tamamdır.

Diyetisyenim beş altı öğün yazdı ama ben o kadar yiyemiyorum aralıkları çok sık çünkü.2,5-3 saatte bir ağzına birşey tıkıştırmak üzerine. Yine iki öğüne devam.

Sabah yumurta, peynir, zeytin ,domates ,biber,marul,salatalık ,turp,yeşillik bazen ceviz ,fıstık .Canım tatlı birşey isterse taze meyve ya da gün kurusu ,şekersiz fıstık ezmesi vb şeklinde ilerliyor.

Akşam 18.00 gibide o gün yemekte ne varsa sebze protein salata yoğurt şeklinde gidiyorum.Ekmek yemiyorum ama bulgur yiyorum .

Birde spor salonuna yazılsam süper olacak.Daha yazılmadım.20 ay için 21.000 tl istiyorlar üç taksitle.Peşin olursa 18.000 TL.Bu aralar ödemelerim çok olduğu için erteledim.Ayda 7000 tl çok gelecek.

Dün bize gelen ablalar saat 6 da sabah yürüyüşüne gidiyorlarmış.O biraz motive etti beni.

Son düzenleme:
X