Ksa dnem Askerlik...

Canım benimm, gerçekten uzun dönemler için dua ediyorum çok zor yaa, 5 ay bişe değilki ben hamileyim diye zor geliyor yoksa ne ki göz açıp kapayıncaya kadar biter. Ama çok üzülüyorum uzun dönem askerlerimize de bekleyenlerine de çıksın ya kısalarda uzasın uzuyorsa herşeyin hayırlısı olsun hepimiz mutlu olalım canım benim.

Herkesin birleştiği tek nokta zaten uzun dönemlerin kısalması ama kısa dönemlerin de etkilenmemesi kimse uzun dönemleri aman etkilemesin onlarin ki kısalmasın demiyor benimde kuzenim şu an şırnakta uzun dönem asker onun için de çok istiyorum kısalmasını ama bizimkilerede dokunulmasın tek isteğimiz bu.Herkes plan yapıp gidiyor askere bunun habersiz 3yada 6 ay uzaması çok hoş karşılancak bişi olmasa gerek

Bu arada sanırım hamilesin canım Allah bebeğini sağ salim kucağına almayı nasip etsin

Canım inşallah dediğin gibi olur ama askeriyede pek bi mantık aramamak gerekiyor orada kazanılmış hak falan olmaz diyorlar bakaıl umarım sende askerine çabucak kavuşursun

Canım inşallah dediğin gibi olur ama askeriyede pek bi mantık aramamak gerekiyor orada kazanılmış hak falan olmaz diyorlar bakaıl umarım sende askerine çabucak kavuşursun

gerçi orası öyle bu ülkede olanlara akıl sır pek ermiyor.
inşallah canım hepimiz tez vakit sağsalim kavuşalım.

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım. Evet askerlikte mantık aramayın denir ama bu genelde komutanların emirleri vs. durumlarda söylenir, bu iş komutanlara değil meclise kalacağı için biraz mantık aranmalı.

olumunekankayizsmile

pissym benimde anlatmak istediğim şey buyduu nişanlım aynılarını dedi mbana dolayısıyla o 9 ay artı 3 ay olacağını düşünüorr yani 12 ay olur dioo askerlik için..opuyorumnanaktan

askeriyede böyle değişimler bir anda olur...bir anda olur derkenn tabiki onların kendi içindee köklü çalışmaları vardır.önce söylentisi başlar..sonra bir bakmışsınız olmuşş..18 aydan 15 aya nasıl düştüğünü hatırrlayın yine böle söytlentiler vardı ve bu kadar kesin konuşmalar bile yoktu hatta o dönemlerdee.bir sabah kalktık tcyi açtık ve askerlik 15 ay oldu..yerimseniben

pissymm benimki genelkurmaydaa onbaşı yaaa ben kesin ifadeler kullanabilir miyimm:roflol::roflol:kaydirigubbakcemile3:1hugpuyorumnanaktan

bir anda olursa herkesinki eşit olur sonuçta bizim askerlerimiz işlerini ayarlayıp gitti ben sanmıyorum bizimkilere vuracağını bizden sonraki devreye vurur çünkü yılbaşından sonra olucakmış 19 ocakta zaten bizimkiler geliyor ayrıca 15 ay yapanlar erken gelip kısa dönemler uzarsa o zaman çok karışıklık çıkar sanmıyorum hemen sisteme geçececeğini...ayrıca nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamadım organeral dosya sıkıştırmış tayyip erdoğanın eline tayyip erdoğan eline dosya sıkıştırılcak adammı hadi onu geçtim savunma bakanı vecdi gönül böyle bir çalışma şuan gündemimizde yok diyor kim kimi kandırıryor anlamış değilim ....

bu yasa umarım bi an önce çıkar.. ve inşallah herkes eşit şekilde nasibini alır..!

ayrıca meclis acılır acılmaz gündemde olacak tek konu bu olacak mutlaka cıkacak ve herkes görecek kimse kimsenin eline dosya sıkıştırmıs değil uzun dönemden beri üzerinden calısılan bir DOSYA bu.. herkes kendini avutmaya devam etsin nasılsa bekleyip görecegiz...

canım arkadaşım ne kadar iyi yüreklisin..keşke herkes senin gibi düşünebilse...alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

Niye bu kadar tepkili herkes onu anlamadım birşeyi inatla anlatamıyoruz yaa tek tip çıksın zaten kimse buna hayır demiyor 15 ay çok uzun bi süre buna herkes katılıyor zaten gerçekten uzun dönem bekleyenlerin Allah yardımcıları olsun çok zor indirebiliyorlarsa keşke herkes 6 ay yapsa askerde olan uzun dönemlerin erken terhisi olsun tabiki ama kısa dönemlerde kışlada +3 yada +6 ay daha fazla tutulmasını doğru bulmuyoruz.Kanunu çıkarıyorsunuz güzel ama geç terhis biçok kişinin iş durumlarını özel hayatını etkileyecek çünkü insanlar buna hazırlamadılar kendilerini 5,5 aya hazırladılar.Sizin bu şekilde uzadığını düşünsenize biraz empati lütfen.Ama tekrarlıyorum kimse tek tip askerliğe karşı değil inşallah çıkar ama belirli bi tarih verilip ona göre insanlar hayatlarını ona göre planlarlarsa daha iyi olmaz mı?

bizde demiyoruz ki uzasın ama takdir ettiginiz gibi kısalsın diye bekliyoruzmafoldumbirde belki siz böyle düsünüyor olabilirsiniz fakat dünkü yazılanlar insanların ne kdar bencil oldugunun göstergesidir bence:1closedeyes: 18 den 15 e düsmüs daha ne kadar düsecekmis bencillige bakın kuş kadar 5 aya tahamülleri yok ama..! kendileri 1 ay fazla bekleyecek diye ödü kopuyor zor tabi lütfen sizin gibi düsünenler alınmasın bencil olanlara lafım

bu yasa umarım bi an önce çıkar.. ve inşallah herkes eşit şekilde nasibini alır..!

Siz gerçekten eşitliğin geleceğine inanıyor musunuz?Tek tip yasasının içinde polisler askerlik yapmıcak,öğretmenlere özel bi hak verileceği söyleniyor tutupta doktorları nasıl er statüsüyle doğuda tutacaklar onlarada ekstra bi hak vermelerini bekliorum ben şahsen hepsini geçtim bakan,başbakan çocuklarıyla herkesin eşit olacağını gerçekten inanıyor musunuz?Yani tek tip çıksa bile yine eşitsizlikler olucak emin olun

İnşallah profesyonel askerlik sistemine geçilir ve tüm askerlerin askerlik süresi 6 ay yada 5 ay gibi kısa sürelere iner evet haklısınız çok zor sizin için daha da zor ben 5,5 ay beklerken çok zor diye sızlanıyorum ki siz bizden 3 kat fazla asker yolu bekliyorsunuz.Allah hepimize bir an önce kavuşmayı nasip etsin...

eminim zaten ama sizde anladıgınız üzere suanda basbakanın oglu ben 15 ay beklesemde 5 5 ay beklesemde bi ayrıcalıkta degil mi? neden biz 10 ay fazla hasret cekiyoruz:umursamaz:
bende açıkça diyebilirim ki önce eşitligi kendim icin isterim elbette daha sonra bu dediginiz evreleri düsünebilirim ama tutupta 5 ay zaten cok kısa uzasın dıye dua etmıyorum degil mi? kendi sevdigim kendi askerim icin düsünüyorum.. herkes eşinin sevgilisinin o cok kıymetli işlerini ocak sonrasına ertelediginden bahsediyorakannehir peki 15 ayları düsünen yok mu ?

arkadasın sevgilisi bi dava fazla alacak dıye biz 15 ay sevdigimizi bekliyoruz
lütfeen ama lütfenn sinirimiz birbirimizden çıkmasın mutlaka bencillik ediyoruzdur ki durumumuz bunu gösteriyor. ama 15 ayı normal bi süreç gibi göstermesin kimse:1closedeyes:

Amin canım tesekür ederim.. sadece bu cümleler iste beklenenvereliniortak
elbet bizim dememizle yasa cıkmayacakboshayallersmile ama yakında askerlik kalmayacak 15 ay yapsınlar diye ahkam kesmesin kimse ocaga kadar catlayacaklar en basiti ben sevdimi gecen sene yolluyorum ve martta alıcam bazıları ağustosta yolluyor ocakta alıcak hala sızlanıyorlar ya insan bize saygı duyar bariakannehir tamam okumus olabilirler ama gercekten ciddi boyutta hasret cekiyoruzmafoldumben sizde en kısa zamanda kavusursunuz umarım iki tarafıda mutlu edebilecek bir karar cıkar:Saruboceq::Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…