Ksa dnem Askerlik...

kızlar yazdıklarınızı okudum benim sevgilim kısa dönem yapıyor. biz geleceğimizi kısa dönem askerlik süresine göre ayarladık bir 3-4 ay daha beklemek her iki taraf için kötü olur işini gücünü buna göre hazırlamış insanlar var teskere uzatmak bana hiç mantıklı gelmiyor. ama inşallah uzun dönemler erken alabilirler teskerelerini çünkü onlar çok uzun yapıyorlar 15 ay demek çok çok uzun bi zaman zarfı. ama bi tarafı kısaltmak iyiyken bi tarafı uzatmak kötü oluyor iki tarafta bunu anlamıyor. e tek tip olmasa bile profosyonel askerlik taraftarı da olurum herkes 5 veya 6 ay yapsın profosyonel olarak eğitilenler daha uzun yapsın.. inşallah herkes sevdiğine en kısa zamanda kavuşur

Amin canım tesekür ederim.. sadece bu cümleler iste beklenenvereliniortak
elbet bizim dememizle yasa cıkmayacakboshayallersmile ama yakında askerlik kalmayacak 15 ay yapsınlar diye ahkam kesmesin kimse ocaga kadar catlayacaklar:nazar: en basiti ben sevdimi gecen sene yolluyorum ve martta alıcam bazıları ağustosta yolluyor ocakta alıcak hala sızlanıyorlar ya insan bize saygı duyar bariakannehir tamam okumus olabilirler ama gercekten ciddi boyutta hasret cekiyoruzmafoldumben sizde en kısa zamanda kavusursunuz umarım iki tarafıda mutlu edebilecek bir karar cıkar:Saruboceq::Saruboceq:

Canım inan kime sorsan 15 ay gerçekten çok uzun bi süre der çok haklısınız bizimde +3 ay yada +6 ay daha uzun süre kışlada kalmasından dolayı verdiğimiz tepkiler yoksa kimsenin uzun dönemlerin süresinin kısalmasına tepki göstereceğini zannetmem en azından kendi adıma inşş siz erken kavuşursunuz sevdiklerinize bizde tam zamanında,gelmeleri gereken zamanda kavuşuruz

Canım inan kime sorsan 15 ay gerçekten çok uzun bi süre der çok haklısınız bizimde +3 ay yada +6 ay daha uzun süre kışlada kalmasından dolayı verdiğimiz tepkiler yoksa kimsenin uzun dönemlerin süresinin kısalmasına tepki göstereceğini zannetmem en azından kendi adıma inşş siz erken kavuşursunuz sevdiklerinize bizde tam zamanında,gelmeleri gereken zamanda kavuşuruz

aynen ama 15 ay normal bi zamanz zarfı degil ki-tatlicadiarzu-amin erken kavusmak bizim icin o kadar önemli ve degerli ki:asigim:
kızlar yazdıklarınızı okudum benim sevgilim kısa dönem yapıyor. biz geleceğimizi kısa dönem askerlik süresine göre ayarladık bir 3-4 ay daha beklemek her iki taraf için kötü olur işini gücünü buna göre hazırlamış insanlar var teskere uzatmak bana hiç mantıklı gelmiyor. ama inşallah uzun dönemler erken alabilirler teskerelerini çünkü onlar çok uzun yapıyorlar 15 ay demek çok çok uzun bi zaman zarfı. ama bi tarafı kısaltmak iyiyken bi tarafı uzatmak kötü oluyor iki tarafta bunu anlamıyor. e tek tip olmasa bile profosyonel askerlik taraftarı da olurum herkes 5 veya 6 ay yapsın profosyonel olarak eğitilenler daha uzun yapsın.. inşallah herkes sevdiğine en kısa zamanda kavuşur

işte bizim icinde düsmesi cok önemli ve planlarımız icin önemi cok büyükboshayallersmileumarım kavusur herkes sevdigine:gitme: sizin icin nasıl+3-4 ay zorsa biizim icinde eksilmesi müczevi bisey cnm benim gerginligim size degil zaten bazı mesajlara icerliyorum sadecegamyoncuiremsu

bu uzun dönemlerin kısa dönemlere garezi nedir anlamıyorum ???

biz sanki uzun dönem kısalmasınmı diyoruz bizimkilerin askerliği uzamasın diyoruz polemiğe girmem kimseyle kimse içinde canımı sıkamam haberleri izleyin onlar size cevabı verir zaten ...
ne demek herkes nasibini alır sizinki askerde bizimkiler hayvan mı ?????

benimde kardeşim var yakında o da askere gidicek keşke çıksa tek tip askerlik belli değil uzun yada kısa dönem yapacağı ayrıca su perisi arkadaşım merak etme bende zamanında 15 ay asker bekledim eski erkek arkadaşımı bekledim ne kadar zor olduğunu sizin kadar biliyorum çok uzun bir süre hakda veriyorum fakat sanırım benim yazdığım şeyler sana ters gelmiş benim demek istediğim bizim askerleimizin haklarını elinden almasınlar tamam sizinkiler terhis olsun ona asla lafım olmadı burda bu kadar kısa dönem bekleyen arkadaşların çoğu düğün nikah tarihini ayarladı benim erkek arkadaşımda işini ayarlayıp gitti senin bana olan imalı sözlerin çok yanlış....

ülke türkiye cumhuriyeti ise kimse kimsenin elinden hakkını alamaz üstüne basa basa yazıyorum bizimkilerin askerliği 5.5 ay 5.5 ay denildi 5.5 ay içerde yapsınlar bizimkilerden sonraki yani aralıkta askere gidicek olanlara uygulansın demek istiyorum sizin askerlerinize lafımız yok olamazda herkes türk askeri onlar sayesinde rahat uyuyabiliyoruz...demek istediğim o lütfen kalp kırmayalım....

bende aynısını düsünüyorum sizin ki okuyor diye askerde bizimki okumadı dıye hayvan mı?
mıhatap olarak kimseyi yazmadım bende canımı sıkmıyorum cıkarsa görecek herkes...

tutibenimde demek istedigim zaten sana imalı laflarda bulunmak degildi kimseyide kırmak istemem.. belki sinirle kırıcı laflar kullanmıs olabilirim..
asker beklemek ne kdar zor bildigini biliyorum.. ama demek istedim sadece askerlik daha ne kdar kısalıcak lafına içerledigim icin tepki verdim tabiki herkesin amacı sevdigine bi an önce kavusmak...:kahve:

canım ben onu yeminle size kasıt söylemedim keşke hepten kalksa askerlik bende karşıyım bu kadar uzun kimse kimsenin evladını sevgisilisini kocasını 15 ay hanesinden uzakta tutmaya hakkı yok benim o lafı yazmamın asıl sebebi bişey çıkarıyorlar yasa hemen uygulasınlar böyle hem askerdekilerin hemde yakınlarının psikolojisi bozuluyor okumuş okumamış ayrımı asla yapmadım yapmamda orda bni yanlış anlamışsın....

birde dosya davasında o valimidir nedir benim bu yasadan haberim yok diyor ama meclise gidiyor demek istediğim bu adam vali ise niye bişeyden haberi yok benim sizinkilere söylendiğim falan yok zaten sizinki bizimki ayrımcılığı yapmak bile istemiyorum hepsi asker ana baba evladı benim erkek arkadaşım kısa dönem ama doğuya gidicek doğuda askerlik yapıcak kimseyi kırmak istemiyorum herkes sağ sağlim kavuşsun askerine

anladım ben yanlıs anlamısım inan ben bize kasıtlı söyledin diye hemen öle atladım yoksa inan senin erkek arkadasıının islerini falan karıstırarak yanlıs oldu oan sinirle yazdım sadece hepimizin sag salim sevgilisine kavusmasından baska temmenimiz yok elbetteç canım bende 5 ayı kücümsemek istemedim 5 ayda sevdiginden ayrı kalmak cok zor.. ama 15 ayın azalıcagı fikri bizi nasıl mutlu ediyor tahmin edersin :a015:Sinirler o kadar gergin ki patlamaya hazır bomba gibi olabilirim:1ninca:

Kızlar umarım hepimiz için en güzeli olur. Burda çok güzel şeyler paylaşıyor, kaderdaşlık ediyor ve çok güzel dostluklar yaşıyoruz. Bu yüzden biraz empati yaparak uzun dönem arkadaşlarımızıda düşünelim lütfen. Forumun gerileyen sayfalarında okuduklarım kısa dönem eşi olmama rağmen beni çok üzdü ve rahatsız etti. Tabiiki herkesin planladığı şeyler var, benimde planım eşimin doğumda yanımda olmasıydı, bu ertelenemez bişey çünkü benim bebeğim 3 ay daha bekleyemez ama sanıyorumki sizin çok önemli dediğiniz işleriniz 3 ay daha bekleyebilir. Gönül isterki kısalar uzamasın, uzunlar erken terhis olsun ama aksi durum söz konusuysada umarım 3 aycık daha ertelenebilir planlarınız vardır. ben 5,5 aylık gebe bi asker eşi olarak uzun dönem bekleyen arkadaşlarıma destek olup bunları söyleyebiliyorsam, sizdende bu erdemi bekliyorum. Hepimizin sağ salim en kısa zamanda kavuşması dileğiyle..

Kızlar umarım hepimiz için en güzeli olur. Burda çok güzel şeyler paylaşıyor, kaderdaşlık ediyor ve çok güzel dostluklar yaşıyoruz. Bu yüzden biraz empati yaparak uzun dönem arkadaşlarımızıda düşünelim lütfen. Forumun gerileyen sayfalarında okuduklarım kısa dönem eşi olmama rağmen beni çok üzdü ve rahatsız etti. Tabiiki herkesin planladığı şeyler var, benimde planım eşimin doğumda yanımda olmasıydı, bu ertelenemez bişey çünkü benim bebeğim 3 ay daha bekleyemez ama sanıyorumki sizin çok önemli dediğiniz işleriniz 3 ay daha bekleyebilir. Gönül isterki kısalar uzamasın, uzunlar erken terhis olsun ama aksi durum söz konusuysada umarım 3 aycık daha ertelenebilir planlarınız vardır. ben 5,5 aylık gebe bi asker eşi olarak uzun dönem bekleyen arkadaşlarıma destek olup bunları söyleyebiliyorsam, sizdende bu erdemi bekliyorum. Hepimizin sağ salim en kısa zamanda kavuşması dileğiyle..

buyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn

aynen benimde sinirim o kadar bozuk ki hem erkek arkadaşımla fazla görüşemiyorum sesini duymak için aradığımda akşam gece eğitimine çıktılar diyorlar yani çok sık eğitimdeler ve duyduğum kadarı ile kolları mosmor olmuş sürünmekten ben ona bi yerine bişey olucak diye korkarken kendimden sakınırken gördüğüm üzere sevgilimin kolları mosmor oluyor hekes çok duygusal senide çok iyi anlıyorum bugün aşırı gerginim özür dilerim kırdıysam... kavgacı biri değilimdir asla ama bu askerlik beni çok agresif yaptı birde 2c. kez bekleyişim dediğim gibi 15 ay daha önce beklemiştim şimdi 6 ay bekliyorum ve biz uzak şehirlerde ilişkimizi yürütüyoruz evlenmek için askerliği tercih etti uzun lafın kısası hepimiz çok gerginiz özür dilerim tekrar kırdıysam...

pufidik beni kastediyorsun sanırım bn su perisi arkadaşıma gerekli açıklamamı yaptım birbirimizi yanlış anladığımız için ufak bir tatsızlık oldu ama düzeldiğine inanıyorum uzun döneme herkes saygı duyuyor burda aynı vatanın insanlarıysak birbirimizi kırmaya gerek yok diye düşünüyorum...

bende aynı sekilde kırıcı olduysam özür dilerim... kişisel bir sorunum yok kesinlikle yok sadece askerligin verdigi gerginlik var hepimizin üzerinde hepimiz sevdiklerimize kavusmak istiyoruz...
evet o insanın canını cok yakıyor iste benim sevdigimde acemilikte hasta olur sesi kısılır her yer agrır sen gözünden sakın ama orda kimse acımasın nasıl can yakıcı:teselli: aynen patlıcak yer arıyor gibiyiz hepimiz ve cokta haklıyız herkes bi umut planlarını hayata gecirmek icin bekliyor..
hepimiz agresifiz cnm sana özel bir durum degil :a015: hasretten iste...:asigim:

tamam ozaman anlaştığımıza inanıyorum canım...
kavga etmeye gerek yoktu zaten yakışmaz bize sevmemde kalp kırmayı emin ol şuan senle tartışmış olsak ben kalp kırdım diye kendimi affetmeyecektim çünkü en korktuğum şeydir kalp kırmak ....
herkesin hakkında hayırlısı olsun dilerimki sağ sağlim askerlerinize kavuşursunuz...

tabikide anlastıka.s. bende istemem kalp kırmak elbette o mesajına alındıgımı belirttim senden gerekli acıklamayı yaptın zaten ortada kırılan kimse yok umuyorum cnm:1hug: hepimiz sag salim kavusalım hayırlısıyla:Saruboceq:

tamam canım sevindim buna belki bir nebze olsa gönlünü alabilmek beni mutlu etti...tabikide açıklamamı yapıcaktım yanlış anlaşılmak istemem biraz sert girdim ama oda sinirdendi ...opuyorumnanaktan

olabilir böyle seyler cnm.. hepimizin planları var:kahve:
benide acıklaman mutlu etti gercektende:içelim: gerginlikle olur böyle patlamalar... bende sana kasıtlı yazar gibi laflar ettim tekrar bende özür dilerim:emir_bebek:

önemli değil canım yaşayan bilir o yüzden çok iyi anlıyorum...çok öpüyorum seni allaha emanet ol askerinle mutlu günler geçirmen dileği ile kaydirigubbakcemile5

amin canım sagol güzel dileklerin icin sagol aynıları senin icinde gecerli bende cok öpüyorum Askerlemizde bizde Allah'a emanet olalım:Saruboceq:

X