Kriz ve ayakta kalmak

A

atesim

Ziyaretçi
ayakta kalmak evet ayakta kalmak zor ama buna inanmak ve çabalamak gerekiyor boşanmak üzere olduğum için ilk olarak işe girmekle adım attım tabbi ilgisini sevgisini asla esirgemeyen canım ailem herzaman yanımda ama boşanan arkadaşlar bilir ki bu dönem çok zor terk edilmenin yanında ailesini seçmiş olmasının yanında sevgisizliğin ortasında biyaşam süreci ve hukuk savaşı ve en önemlisi dimdik ayakta kalma mücadelesi işte kadın olmanın zorlukları çalışmak zorundaydım işe girdim ve daha önce hiç çalışmamışken belkide ruhumun vücudumun yorulması gerekiyordu yoruluyo çalışmak zorundayım sigortam yoktu o şahısında olmadığı için ve babamdan yaralanamadığım için çalışmak zorundayım avukat paramı kazanmak için çalışmak zorundayım o şahıstan nafaka almak istemediğim için (benim onun parasına ihtiyacım yok sevgisine ihtiyacım vardııı)çalışmak zorundayım bundan sonraki hayatımı sağlam temel üzerine kurmak için çalışmak zorundayım aileme yük olmamak için (onlar için yük değilim tabiki ama hangi evlat ailesine yük olur ki benim canım rahat etmez düğün borçları bitmeden boşanmak bide boşanma masrafları )binlerce çalışmak zorundayım

ama tam işe alışmışken çabalarken gelen kriz yani çalıştığım fabrikada etkilendi tabiki şimdi bu kadar çalışmak zorundayımların içine birde işten çıkarsam ekelendi 2gün önce 60kişi çıkardılar ve 100kişi daha çıkacak ya bende varsam işte şimdi dua etmekten başka gelmiyo elden bu kriz bitsin kimse işsiz kalmasın sonuçta herkes çalışmak zorunda ekmek parası yaşam mücadelesi ayakta kalmak allaha dua ediyorum işsiz kalmamak için inşallah çıkmam ama ben olmasam bile ya çıkan ve çıkacak olan o160 kişi ve ailesi allah herkesin yardımcısı olsun bu kriz çabuk bitsin umudumu yitirmiyorum yinede bol bol dua ediyorum sadece kendime değil herkese gelin hep birlikte dua edelim herkes evine ekmek götürsün

Bu hafta 3 buçuk 11buçuk çalışıyorum arkadaşlar 12 buçuğa kadar yokkum öpüyorum hepinizi

bu kriz ortamında işinden ekmeğinden olan herkesin Allah yardımcısı olsun eve ekmek götüremeyen bir babanın içinin sızlamasını tahmin edebiliyorum hiç kolay değil :KK43:

Güncel ve çok önemli bir konuya parmak bastığın için kutlarım canım.
Küresel kriz nedeniyle işsiz kalan insanlar-İşyerlerini kapatmak zorunda kalanlar.
ve hepimizin en az zararla bu süreci atlatabilmek için panik yapmadan-kendi
çapımızda önlemler alarak Bol bol dua etmemiz gerekiyor.
Yüce Rabbim Ülkemizin - Dünyanın - Tüm insanlığın Yardımcısı olsun.
Hiç kimse Aç - Açık - çaresiz duruma düşmesin.
:Saruboceq:

allah hepımıze yardım etsın
bu ısten cıkarımalar ısyerlerının kapatılması bu krız
ne olucak halımız
elımızden dua etmek gelıyo ancak
allah kımseyı ac acık bırakmasın

bügün yine 6 kişi çıktı cuma günü bir hayli fazla çıkış bekleniliyor şimdi acaba benmiyim yada değilsem sevinmelimiyim gidenin ardından duyulan üzüntüyle kalmanın sevbinçi oof ya bu nasıl düzen çok stersliyim çok ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUNNNNNNN

allah hepımızın yardımcısı olsun arkadaslar sız tr de sıkıntı ıcerısındesınız gurbettekılerde tr nın zor sartları krız yuzunden ulkemıze donmekten korkuyoruz artık turkıyede ıs kurmak kumar oynamak gıbı bısey oldu ıns bu gunlerıde asarız

X