KRES SORUNU SIZ OLSAYDINIZ HANGISINE VERIRDINIZ ?

Gonca0707

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
904
554
35
İyi akşamlar kreş çağı anneleri .. Bulunduğum ilçede sadece 2 adet kreş var .. beklendiği için hala devletin kreş kabul etmiyor .. mecbur özel kreşe göndermek durumundayım bu sene de .. 2 kreş olduğu için fiyatlar 2,3 kat arttı geçen seneye göre.. geçen sene tam gün 1500 olan kreş ücreti bu sene 3200 oldu .. çok çaresiz bırakıyorlar insanları.. seçenek yok diğer kreş bakımsız diğerine göre o da 2400 istiyor ne yapacağımı şaşırdım.. kayıt parası materyal ucreti istediler 3000 tl aldılar geçen yıl ama her şeyi neredeyse bize aldıriyorlar. boya ,arac vs.. her geçen gün bir şey istiyorlar kıyafet değişik kostüm vs.. trilyoner değiliz.. durumumuz güzel fena değil.. paradan değil enayi yerine konulmak koyuyor insana .. durumu kötü olan bir arkadaşım.yazdirdi geçen ay ondan 2500 almışlar ..benden o fiyat istediler .. resmen kişiye ayrı muamele fiyat veriyorlar .. durumu çok daha iyi olan bir arkadaşım var gecem yıl örneğin aynı kreşe gitti çocuklarımız.. covidden dolayı içeri hiçbir veliyi almadılar.. o arkadaş sınıfa kadar girip çıkıyordu.. örnek vermek için anlattım .. kabul etmiyorlar çifte fiyat ve standart yaptıklarını müdürle görüştüm mecbur nede olsa herkes başka kreş yok özel okul burası parası olan gelir gibi şeyler söyledi.. aşırı midem.bulandi ..ama çocuğumu kreşe vermek zorundayım da .. bakıcı tutsak daha pahalıya gelecek o paraya asla bakıcı bulunmuyor .. 4,5 istiyorlar.. saatler esnek oluyor kreşte yaşıtları var en azından.. siz olsanız 3200 olan bu yere mi verirdiniz ,2500 olan eski ,salaş bir yere mi ?..

Salaş dediğiniz ne açıdan salaş? Eşyalar mı eski ya da ortam mı kötü? Çocuklar için o tarz şeylerin fark edeceğini düşünmüyorum. Ama bu kadar göstere göstere çifte standart yapılan bir yerde çocuğuma da o çifte standardın uygulanabileceğini düşünüp güvenemezdim heralde. Salaş dediğiniz yer çok kötü değilse bence orayı deneyin.

Salaş dediğiniz ne açıdan salaş? Eşyalar mı eski ya da ortam mı kötü? Çocuklar için o tarz şeylerin fark edeceğini düşünmüyorum. Ama bu kadar göstere göstere çifte standart yapılan bir yerde çocuğuma da o çifte standardın uygulanabileceğini düşünüp güvenemezdim heralde. Salaş dediğiniz yer çok kötü değilse bence orayı deneyin.
İlk ve en eski kresi buranın.. eşyalar, bina vs aşırı eski .. ben icini ayrintili bir şekilde gezdim.diger tarafa güvenim zedelenmisti önceden de dediğim gibi suan zerre yok .. mecbur ,çaresiz kaldım.. millet de benim durumumda .. diğer taraf yeni açıldı yeni .. lüks bir mekanda açtılar.. ici güzel sınıflar yataklar tertemiz öyle diyim.. çok arada kaldım.. eşim takma kafana önemli değil, çok büyüttün diyor.. pahali olan yeri begendi tabii ki oraya vermek istiyor.. öğretmenleri iyi pek bir sorunum yok .. sahibi, yönetici sıfatında kişiler bu çifte standartı yapan zaten .. çalışan öğretmenler yapmıyor..

Sahibi açan kişi normal zengin biri buranın zengin bir iş insanı açtı.. birsunu ayrı işleri var sırf yok burda öyle bir ortam diye açmışlar.. oradan zerre kar ettiğini sanmıyorum, hobi olsun diye gelip gidiyor .. genelde gelen kişilerin aileleri de aşırı varlkli farketseler dahi sorun yapmıyorlar bu çifte standartı diye düşünüyorum..

Pahali kresteki ogretmenler iyi ise risk almak yine ayni krese verirdim
Sonucta cocugunuz kres sahibi ile muhatap olmayacak

Durumunuz iyiyse neden düşünüyorsunuz ki anlamadım aklım temizlik, yemek noktasında takıntılı kalacağına 1000 lira fazla veririm içim rahat eder, ama dediğiniz gibi çifte standart varsa bununda üzerine gidin indirim isteyin

Pahali kresteki ogretmenler iyi ise risk almak yine ayni krese verirdim
Sonucta cocugunuz kres sahibi ile muhatap olmayacak
Gezilerine ,etkinliklerine işsizlikten o da geliyor .. başka işlerini gören olduğu kendi çocuğu da olmadığı için o şekilde çocuklarla vakit geçiriyor. Oralarda oluyor illa ki götürüp getirirken muhatap oluyorz.. bazı zamanlar iyi sohbet ediyorlar .. kafası karışık olsun selamını almıyorlar..

Durumunuz iyiyse neden düşünüyorsunuz ki anlamadım aklım temizlik, yemek noktasında takıntılı kalacağına 1000 lira fazla veririm içim rahat eder, ama dediğiniz gibi çifte standart varsa bununda üzerine gidin indirim isteyin
Asla kabul etmiyor çifte standartı.. ben biliyorum geçen sene fiyatıyla gel seni kaydedeyim dediği kişiler de olmuş çevremden.. basbayağı oluyor.. şimdi bunları yüzüne pat pat söyleyen biri de oldu diye iyice gıcık oldular bana indirim asla yapmıyor.. ben kaydettirdikten sonra apayrı ücretler cikartmalarindan şüpheleniyorum.. o parayla kalacağını bilsem iyi.. karşılayabilirz bir şekilde.. saçma sapan hiç bir daha kullanmayacağı şeyler aldiriyorlar ücreti yüksek bir şey denmiyor sinir oluyorum ..

Söyle örnek vereyim .. bulunduğum ilçede alışveriş merkezi vs hiçbir şey yok her şeyimizi hemen hemen internetten yada en yakın ilçedeki avmlerden sağlıyoruz arabayla 1bucuk saat o da. Bir gün başka bir şey istiyo .. asla bulamayacağımiz şeyler.. geçen yıl da yaşadık 2,3 tane kırtasiye var .. degisik bir malzeme adı veriyor bunu alın diyor ucunu de gezdim bulamadım... bulan nasıl buldu diyor .. hemen istiyorlar önceden söyleyip getirtin yada müsait zamanda uygun yere gidin alın demiyor .. biz hiçbir şey bulamıyoruz doğru düzgün dediği şey ilde anca bulunur .. anlayışsız yöneticileri var

Söyle örnek vereyim .. bulunduğum ilçede alışveriş merkezi vs hiçbir şey yok her şeyimizi hemen hemen internetten yada en yakın ilçedeki avmlerden sağlıyoruz arabayla 1bucuk saat o da. Bir gün başka bir şey istiyo .. asla bulamayacağımiz şeyler.. geçen yıl da yaşadık 2,3 tane kırtasiye var .. degisik bir malzeme adı veriyor bunu alın diyor ucunu de gezdim bulamadım... bulan nasıl buldu diyor .. hemen istiyorlar önceden söyleyip getirtin yada müsait zamanda uygun yere gidin alın demiyor .. biz hiçbir şey bulamıyoruz doğru düzgün dediği şey ilde anca bulunur .. anlayışsız yöneticileri var
Ne saçma bir yaklaşım, özel kreş mi burası emin misiniz, bu nasıl bir üslup, bende çocuğumu kreşe gönderiyorum ve şartlarımız aynı tek fark benim bulunduğum yerde başka kreş yok yani mecburen gönderiyorum onlarda biliyorlar tabi bu durumu ama asla böyle bir tavırları yok, herkes o kadar saygılı ki anlatamam, dediğiniz gibi bir malzeme temin edemeyecek olsak mutlaka bir çözüm yolu bulurlar, tabi extra ödemelerimiz bizimde oluyor ama öyle aman aman ödemeler de değil, acaba siz çok mu ters düştünüz öğretmenlerle idareyle yoksa bu durum gerçekten normal değil

Ne saçma bir yaklaşım, özel kreş mi burası emin misiniz, bu nasıl bir üslup, bende çocuğumu kreşe gönderiyorum ve şartlarımız aynı tek fark benim bulunduğum yerde başka kreş yok yani mecburen gönderiyorum onlarda biliyorlar tabi bu durumu ama asla böyle bir tavırları yok, herkes o kadar saygılı ki anlatamam, dediğiniz gibi bir malzeme temin edemeyecek olsak mutlaka bir çözüm yolu bulurlar, tabi extra ödemelerimiz bizimde oluyor ama öyle aman aman ödemeler de değil, acaba siz çok mu ters düştünüz öğretmenlerle idareyle yoksa bu durum gerçekten normal değil
Öğretmenlerle ilgili tek sıkıntım olmadı.. hemen hemen hepsi ilgili ,normaller .. Bi tane anormal var o da sorumlu kişi bana göre.. İlk gördüğüm geçen yıl kayda gittiğim an anladım.. değişik bir tarzı var küçümseyen bir tavrı yanındakilere de yapıyor bunu .. ben ilk değilimdir bazı velilere de yapıyor demek ki .. oradan kaydını diğer tarafa aktarabilir çok olmuştu geçen yıl.. Bu yıl durumu bilmiyorum .. sürekli rekabet içinde herkesle .. diğer kesin mevzusu açıldı konuşurken laf oraya geldi .. ben orayı çok iyi takip ediyorum fiyatlarımız aynı dedi hatta

Ücretteki çifte standart sadece o kreşte uygulanıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Gittiği kreşten tutun özel okula etüt merkezine dershaneye kadar her yerde ücrette çifte standart olacak. Kurumsal olmayan mağazalarda bile var bu. Ben takılmazdım bu kadar.

X