Mutfak Püf Noktaları Kremal domates orbas hakknda yardm...

sahra87

Bilemiyorum...
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.101
5
arkadaşlar mrb..ben kremalı domates çorbası yapmak istiyorum ama kremam yok evde:KK43:
çorbası nasıl koyu kıvamda yapabilirim kremasız?yani unla falan olur sanırım ama nasıl olur yapılır?bir de domates değil hazır satılan rendelenmi domates kullanıcam çorba için.malum bu mevsimde domatesleirn rengi ve tadı olmuyor
CADIARZU

Ben de yazın domatesleri rondodan geçirip kaynatıp kavanozlara koymuştum, onları değerlendirmek için çorba yapayım diyorum ama tarif yok, tarif veren olursa çok iyi olur.

evet işte ben de rende domateslerle yapıcam ama tarif yok hiç biyerde..krema varsa normal domates çorbası tarifindeki gibi yapılabilir ama bende krema yok..çıkıp almak da zor gelio açıkçası:))
ben daha önce piştikten sonra ocağı kapatmama yakın un süt ile terbiye hazırlıyordum ve o şekilde koyultuyordum..ama daha iyi bir önerisi olan varsa bekliyorum ben de..

kimseden ses çıkmayınca kafama göre yaptım..acaba bir derdim var başlığınamı açsaydım konuyu:))))
neys ben şöyle yaptım 2-3 kaşık unla yağı kavurdum ama yakmadan yani rengi açık olmalı unun.sonta göz kararı rende domateslerimden koydum kavurmaya devam ettim sonra biraz süt ve biraz su koydum çırpma teliyle karıştırdım.pütür pütür kalmasın diye..en son da braz tuz ve biraz nane koydum...harika kokuyor ve tadı da güzel.ayrıca pratik..tavsiye ederim kızlar...

tamam işte arkadaşım gayet hoş olmuş......ben de böle yaparım hatta tel şehrıye eklerım bıde.....afıyet ols........ellerıne sağlık

X