Kredi karti bilmecesi

Olaya başka açıdan bakıcam. Banka ne yapar bilmiyorum ama ben, eşim evi terk etse ortak kredi kartımı kapatırım. Kimse kusura bakmasın.
Güvenmekte bir yere kadar. Korkulu rüya görmektense uyanık durmayı yeğlerim.
Sanirim oda sizin gibi dusunmus olacak ki boyle yapmis. Ben anlam veremiyorum ama. O karti kullanmayi hic dusunmedim ama kullanmis olsam bile bunun hesabini tutmasi cok kirici.

Kartin yenisini gonderdiler orda sıkınti yok. Dun geldi daha.
Doğru olabilir çünkü bir tanıdığımında başına geldi,yurt dışından kredi kartından alışveriş yapılmış sonra tekrar çekilmeye çalışılmış bankada şüphelenip kredi kartını iptal etmiş.

Bankalar yapabiliyor. Çok aktif kullanmadığım bir kart yenilenerek adresime gelmişti. Arayıp sebep sorduğumda güvenlik ihlaline karşı önlem için dendi.
Bir başka kartımda iptal oldu. Banka aradı yeni kartı göndereceğini bildirdi. Sebep için ne kadar uzatsamda net açıklama yapmadılar. Güvenlik için dendi.
Acaba sizinki hangi banka? ozelden yazsaniz??

1. Alisveris yaptiginiz bir sitede baska biri dolandirilmissa, banka kendine ait olan ve ordan alisveris yapilmis olan diger kartlari yenileriyle degistiriyor olabilir. (emin degilim)
2. Kavga edip bosanma karariyla evi terketmissin. Esin de bilerek karti iptal edip yenisini talep etmis olabilir. Bence bunun guvensizlikle alakasi yok kendini yipratma hic. Kavga sonrasinda sinirle baglarimi koparayim diye dusunup yapmis olabilir.

Hiç sanmiyorum sizin düşü düğünüz gibidir ama insan eşiyle küs olsada harcasın diye düşünmezmi ya belki ihtiyacın olur diye çok kötü bir durum valla :KK12:
Sende kendine ufak bütçeli bir kart çıkarmak istediğini söyle hatta yeri gelir lazım olur kimseye muhtaç olmiyayım gibi birşey diyerek söyle :KK66:

Hiç sanmiyorum sizin düşü düğünüz gibidir ama insan eşiyle küs olsada harcasın diye düşünmezmi ya belki ihtiyacın olur diye çok kötü bir durum valla :KK12:
Sende kendine ufak bütçeli bir kart çıkarmak istediğini söyle hatta yeri gelir lazım olur kimseye muhtaç olmiyayım gibi birşey diyerek söyle :KK66:
Ben de buna sasirdim ya. Bir ihtiyaci vardir diye dusunmesini beklerken, kredi kartini iptal ettirme ihtimali insana hersey bosunaymis yani dedirttiriyor. :KK43:

kurban bayramında başıma geldi bir yerden alışveriş için kartı verdim onaylanmadı yurtdışı bir siteden 10 ve 20 euroluk iki alışveriş yapılmış banka kartı kapatmış bende başvurdum harcamalara itiraz ettim kabul ettiler ama şu site bu site diye bilgi verilmedi yani bir yerden alışveriş etmeye kalkana kadar haberim bile olmadı sağolsunlar

kurban bayramında başıma geldi bir yerden alışveriş için kartı verdim onaylanmadı yurtdışı bir siteden 10 ve 20 euroluk iki alışveriş yapılmış banka kartı kapatmış bende başvurdum harcamalara itiraz ettim kabul ettiler ama şu site bu site diye bilgi verilmedi yani bir yerden alışveriş etmeye kalkana kadar haberim bile olmadı sağolsunlar
Allah Allah. Olabilitesi var demekki bu durumun. Ama acaba bizimki de boyle mi oldu yoksa korkularim gercek mi bilemiyorum. Nasil ogrenecegimi de bilmiyorum.

Benim de başıma geldi..
Kimin kartımı kullandığım bilgisine bile ulaşamadım bankadan..
Kart benim..
Alışveriş benim kartımla yapılıyor ama bana söylenmiyor kim olduğu..
Şikayet edip öğreniyormuşum..
Sitenin adını sordum mu onu tam hatırlamıyorum..
Sadece şüpheli işlem diye mesaj gelri telefonuma ordan anladım dolandırıldığımı..

bir bankacı olarak söylüyorum hayır böyle bir şey yapmaz, ancak eşiniz sitenin dolandırıcılık yaptığı konusunda bir ihbarda bulunursa kartını bloke eder ya da istek üzerine kapatır ama kendi kendine kartını iptal ettirmez.

daha geçen ay böyle bir durum yaşadım. çağrı merkezinden arandım, kartımın kopyalandığını söyleyip iptal ettiler, yeni kart gönderdiler. bende sordum nerde kopyalanmış bende ona göre önlemimi almak istiyorum diye, yargı sürecindeki bir konu olduğu için maalesef isim veremeyiz dediler. üstelik harcama yapılmış kartımdan. banka şubesine harcama itiraz formlarını götürdüğümde öğrendim, son 3-4 aydır bu olaylar inanılmaz artmış, hatta direkt o şubenin 6 tane çalışanının başına gelmiş aynı olay. internette biraz araştırma yaparsanız bu tarz büyük web sayfalarınında bilgilerinin hacklendiği haberlerine ulaşabilirsiniz.

Benim de iyiden iyiye kafam karisti. Ayni seyleri yasayanlar da varmis. Hayir olamaz diyenler de.
hayır olamaz diye bir durum yok bence. her türlü dolandırıcılığın kol gezdiği bir ortamda son derece mümkün bunlar. insanlar hapislere bile giriyor hiç alakaları olmayan, onların üstüne kimlik bilgileri ile sahte belgelerle açılan şirketler yüzünden.

eşinize güveninizi bir kuru şüphe uğruna boşu boşuna ne kendinizde zedeleyin, ne de onun nezdinde. dert aramayın başınıza.

Ben de buna sasirdim ya. Bir ihtiyaci vardir diye dusunmesini beklerken, kredi kartini iptal ettirme ihtimali insana hersey bosunaymis yani dedirttiriyor. :KK43:
Banka kartı iptal edebilir.Böyle bir güvenlik politikası olabilir.
Bunu eşin uydurmuş dahi olsa,kızgınlık kavga anında küs zamanda,yok ihtiyacı vardır yok şu bu diye düşünmesini bekleme.O an başka bir an.İnsan sırf tepki olsun diye hiç yapmayacağı şeyleri de yapabiliyor.Sonuçta sen öfkeyle evi bırakıp gitmişsin.O bir kartı bırakmış çok mu.

Aynı olay babamın başına geldi canım.Senim bahsettiğin siteden oldu hem de.Banka da kartı hemen iptal ettirdi.
Yani o yüzden takma kafana düşünme bunları.Kaldı ki diyelim yalan söyledi;boşanma lafı geçtiyse arada çok normal kartını kapatması.Ben evli olsam ben de yapardım.Aranız yeni düzeldiyse tekrar tartışmayın bozmayın aranızı.

Dah dün benimde kartimi iptal ettiler tedbir amacli..
Kullandigimiz bölgede kart bilgilerini calacak bir aparat kullaniyorlarmis. firma ismi veremiyoruz ancak durum bu sekilde diye anlati musteri hizmetleri.. ancak yenisini bu hafta icinde gönderecekler.

Guvemmedigim icin kendim bankayi aradim ayni bilgileri söyleyince iptal ettirdim.

Olabilir.

Banka ismi de sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Is bankasi

Aynen ben de alışveriş yapmaya çalışırken öğrendim iptal edildiğini.. Bilgi verir insan..

X