Köylülüğüm nasıl geçer

Ay şu an benim yaşadığım zorluk . Benim ailem de Akdeniz tarafında yaşıyor dogalgaz yok . Şu an ev buz gibi . Odada klima var diğer odada elektrikli falan yakıyoruz . Sobalı ev gibi. Allah'tan sıcak su var. Cidden tatil beldeleri kışın sıkıntılı.

İnsanlar çok çalışır köyde köyün konsepti budur.Tatil köyü meselesi değil kendinizi nezaketsiz yada ozguvensiz buluyorsanız bunun üzerinde çalışabilirsiniz bunun köylü şehirli olmakla hiç alakası yok.Afedersiniz ne ayılar var şehirde bir WC kullanma adabı bilmeyen sokaklara bakın mesela ......neyse insan insan olsun kafasında bir insan olarak ailenizle gurur duymanızı öneririm çalışkan insanlar mış herkes yapamaz bunu .....insanlık tarihi mağarada başlamış zaten çokta şey etmemek lazım bu tarz şeyleri kafaya takmamak siz yazdığınız sorduğunuz için dalga geçmeden yorum yapıyorum kendinizde eksik gördüğünüz yerleri gelistirin hicbirimizin prenses kral padişah soyundan gelmedigimizi de unutmayın .....Birde ben taktım organik ürünlere köy köy geziyorum valla miss gibi köyler içim açılıyor benim ......

Çok haklısınız. Bir şey diyeyim mi? Aslında o tür kafelerde baristaların aldığı eğitimin içinde gelen müşteriye kahve tanıtımı da var. Her kahvenin ve kafenin kahvesinin sertliği, tadı farklıdır. Sürekli giden biri ancak istediği kahveyi tutturur. Başkasının önerisiyle olmaz. Oradan çıkıp başka yerde içmeye gitseniz yine deneyimleyeceksiniz. Bu kahve kalitesiyle alakalı değil kahve çekirdeğinin geldiği yere göre tadı değişiyor. Baristalar ve kafe zincirleri bunu biliyor. Ama nedense bizim insanımız halden hallere giriyor.

Bide köy olmasa çiftçi olmasa tarım yoksa açız gerçek anlamda boşuna köylü milletin efendisidir dememiş güzel insan rahmetle minnetle ..... Mesela ben ne anlarım pırasa yetiştirmekten ..... köylü dediğin insanda işinin uzmanı bence emek var orada. . .bir bilimkurgu filmi olsa köylüyü mü memurumu harcarsin deseler şahsen kim yarar işe napim memuru diye köylüyü tutar gerisini uzay boşluğuna yollarım hani dünyanın sonu gelmiş falan filan ( ay burda espri var beğenmedim atacak olan lafı hep yanlış tarafından anlayanlara açıklama )

Bizim köylüler otu ilçe pazarından alıyor. Hshshshshhs

Bizim köylüler otu ilçe pazarından alıyor. Hshshshshhs
Maalesef, tarımla uğraşan herkese de güvenmesin insanlar, doğal ürün alıyorum diye düşünmesinler.
Ege bildiğiniz üzere zeytin ve zeytinyağı cennetidir lakin hepsi olmasa bile büyük bir kısmında zeytinler daha siyah görünsün diye boya kullanılıyor, zeytinyağlarının içine de zeytin kokusu esansı, yeşil gözüksün diye gıda boyası koyuyorlar, zeytinyağ diye alınanların büyük bir kısmının içinde kanola ve pamuk yağı var, ne yazık ki o doğal zannedilen tarım ürünlerinde ve dahi baharatlarda bile aşırı pestisit var bu sebeple yurtdışına ihraç ettiğimiz ürünler geri dönüyor, ki yurtdışına gönderilenlere sözde iç piyasada tüketilenden çok daha dikkat ediliyor zira yurtdışı alıcılarımız gıda konusunda aşırı titiz, dönen o ürünler sonra imha edilmiyorsa vay halimize.

Son düzenleme:
o ruhu köylü olmasın lafını işte tam bu yüzden yazmıştım. Aslında köylü değil ama bu lafı kullanıyoruz demek istedim ironi ya da alışılmış söylem dediğim buydu. Saçma ama hepimiz yapıyoruz bunu onu demek istedim. Yoksa biz de köylü değiliz ama ablamlarla aramızda da birbirimize söylüyoruz

Ama bazı şeyleri de güzel oluyor, mesela şalvarı seviyorum çok rahat efil efil.
2 sene evvel her yerde tırım tırım Adana şalvarı aradım, otantik kıyafetler satan bir yerde buldum, kara poturlu ağa gibi geziyorum

Benim yaşadığım şehirde şalvar gelenekk, köylerdeki düğünlerdee var yaa şıkkkır şıkkkır giyiyor kadınlar, bekarlar ayrı evliler ayrı (pullu/pulsuz gibi) giyiyor, efsane hatta bir tanesinin adı var helikopter düşüren mi diyorlar ne istiyorsan alır gönderirim vallayi köyün herşeyi güzeldir toprak kokusundan ekmeğine, bitkisine kadar bunlar çok ayrı. Hatta benim köyüm yok ne anne ne baba tarafından hep keşke olsaydı deriz

İnce düşünceniz için çok teşekkür ederim sağ olun düşünmeniz yeter. Benim anne tarafından da baba tarafından köy var ama ebeveynlerim de bizlerde köyde doğmadık, arada gittiğimiz gidince de keyif aldığımız bir yerdi köy, ahhh eski günler

Köylü olmanın nesi kötü ?
Herkes kökende köylü zaten
Bence destek alın.
Bence bana destek önermek yerine zahmet edip sorumu okusaydınız başlığa göre yorum yapan birinin önerisiyle destek alamayacağım kusura bakmayın herkes kökende köylü evet neden çocuklarınızı tarıma hayvancılığa teşvik etmiyor da en basitinden bir memur ol diyorsunuz, köylü olmak çok güzel de neden ikide bir de köylüleri neden öldürmeliyiz şiiri paylaşılıyor , kökenlerim asilzade olsaydı keşke lanet olsun köyüme mi demişim üstelik sizin küçümseyip beğenmediğiniz o köylülerden biri olarak medeniyete de uyum sağlamaya çalışıyor iki kat uğraşıyorum doğuştan medeni birine göre, oysa köylülük harika da neden Kezban Paris’te olmaya çalışıyorum Kezban köyünde gibi davransam ya değil mi hiç kendimi eleştirmesem yanlışımı düzeltmeye çalışmasam zaten herkes bayılıyormuş ilkel taraflarımıza.

İnsan olmak zaten yaşadığın yere uyum sağlamak demek bunu anlıyoruz tabi ki uyum sağla zaten yorumlar da o yönde kursa gidin gibi öneride bulunanlara ben zaten biliyorum diyorsunuz
ama eski konularına da bakarak sorunun çözümünü profesyonel destek alman olduğu düşünüyorum

Yazdiklariniza gore siz kendinizi törpülemeye çalışmıyorsunuz kökeninizi kurutmaya çalışıyorsunuz.Üzgünüm o olmaz ki.Bir yerden patlak veriyor ki verebilir de köy kökenli olmanız.Sosyal çevrenizde eminim bunu minik detayları farkeden de yoktur ama siz bunu takıntı derecesine getirdiğinizden işin içinden çıkamıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…