Köylülüğüm nasıl geçer

Burasi Japon restoranı olsa yere oturur begenirdiniz ama burası Yozgat!!!!! 😆
Yok bunlar oturmaz 😂kraliyet ailesi oturur bunlar oturmaz 😂insanoğlu büyük konuşmamalı senin hatırın için yer sofrasına mı oturacağım diyor da neyse bak Marmara sallanıp duruyor sofra bile bulamayız Allah korusun.

ortaokul zamaninda ogretmen nerelisin nerede dogdun demisti istanbul dedim. ama istanbullu olamazsin, baban nerede dogdu dedi istanbul dedim. yok olmaz annen nerede dogdu dedi istanbul dedim 😂 nasil taktiysa olamaz imkansiz diye anneanne, dede filan hepsini sormustu. sonunda istanbul disinda cevap duyunca heh senin memleket orasi demisti. koye baglayana kadar secere cikardi kadin😂
Kadın ne yapsın, İstanbul’un yarısı Sivaslı yarısı Kastamonulu 😂

ortaokul zamaninda ogretmen nerelisin nerede dogdun demisti istanbul dedim. ama istanbullu olamazsin, baban nerede dogdu dedi istanbul dedim. yok olmaz annen nerede dogdu dedi istanbul dedim 😂 nasil taktiysa olamaz imkansiz diye anneanne, dede filan hepsini sormustu. sonunda istanbul disinda cevap duyunca heh senin memleket orasi demisti. koye baglayana kadar secere cikardi kadin😂
Allahtan ben yerlisi çok bir ilde oturuyorum da böyle buralıyım denince şecere dökmüyorlar 😂
İstanbullulara üzülüyorum bu açıdan yazık 😂😂

Merhaba arkadaşlar ben memurum aktif çalışıyorum ailem çiftçi atanana kadar da köyde yaşadım o ortamda büyüdüm ailem genel nezaketten yoksundu köyde nezaket olmaz zaten bilirsiniz ben çok kitap okudum büyükşehirlerde yaşadım ama özümdeki o köylü kızı silinmiyor sanki o üstüme yapışmış modern birisi olsam da ailesi memur olan öyle yetişmiş biriyle aynı ortamda bazı detaylarda geri kaldığımı hissediyorum misal ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor, sohbette de içimdeki kısıtlı görmüşlük acaba belli olıyor mu diye düşünüyorum diğerlerinin sanki duruşu bakışı bile daha kendinden emin hatta sokakta kim köylü bi aileden gelmiş kim modern bi ortamda büyümüş anlıyorum bakışından duruşundan yanlış anlaşılmasın köylülükle bir derdim yok zaten her fıssatta köyde büyüdüğümü söylerim ama her ortamın farklı bir dokusu oluyor ya ben bi tık üst ortamlarda kendimi pek iyi hissetmiyorum, kendimi her açıdan geliştirmiş olmama rağmen, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, benim gibi hisseden varsa dertleşmek isterim.

Valla bana ev yapımı doğal ürünler gelse
Paketli hazır çikolata gıdalara bakmam bile
Zaten paketli hazır gıda tüketmiyorum
Mis gibi doğal işte

Kurban olsunlar sana

Ya ben babamın memleketini söyleyince bana habire orayı biliyor musun şurayı biliyor musun diye soruyorlar en son 5 yaşında gitmişim oradaki akrabalarım hep bir yerlere göçtü yani sulaleyle alakasız şehirleri daha iyi biliyorum ondan soranlara istanbullu diyorum ama aslen nerelisin diye soruyorlar sonra memleketten bahsediyorlar öyle kalıyorum bu yorum memleketi ile bağı kopanlara gelsin. Ne oraliyiz ne buralı ne türküz ne de alman hissediyoruz ay pardon bu başka biseydi.

Kudra git işine ya iki geyik yapıyoruz şurda. O şöyle yenir bu böyle yenir kural da kural diye neredeyse ağlayacaksın hıncından. Sen öylesin ben böyle de ne diye millete leydilik dersi vermeye kalkıyorsun. Görgüm de gayet yerinde şükür aşağılayacağım bir şey değil. Kompleksli miyim değil miyim onu da iletişim içinde olduğum üyeler anlıyordur zaten ispatını yapacak değilim.
Ama sen her bu tarz konuda elitliğini ispat edicem diye baya yapay durmaya başladın.
Kavganın başlangıcını görmedim hanginiz neyi savunuyor bilmiyorum ama hiç tereddütsüz en ufak bir acabam olmadan yüzde yüz sen haklısın diyorum ben seni tutuyorum 🤝🫂

Merhaba arkadaşlar ben memurum aktif çalışıyorum ailem çiftçi atanana kadar da köyde yaşadım o ortamda büyüdüm ailem genel nezaketten yoksundu köyde nezaket olmaz zaten bilirsiniz ben çok kitap okudum büyükşehirlerde yaşadım ama özümdeki o köylü kızı silinmiyor sanki o üstüme yapışmış modern birisi olsam da ailesi memur olan öyle yetişmiş biriyle aynı ortamda bazı detaylarda geri kaldığımı hissediyorum misal ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor, sohbette de içimdeki kısıtlı görmüşlük acaba belli olıyor mu diye düşünüyorum diğerlerinin sanki duruşu bakışı bile daha kendinden emin hatta sokakta kim köylü bi aileden gelmiş kim modern bi ortamda büyümüş anlıyorum bakışından duruşundan yanlış anlaşılmasın köylülükle bir derdim yok zaten her fıssatta köyde büyüdüğümü söylerim ama her ortamın farklı bir dokusu oluyor ya ben bi tık üst ortamlarda kendimi pek iyi hissetmiyorum, kendimi her açıdan geliştirmiş olmama rağmen, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, benim gibi hisseden varsa dertleşmek isterim.

Ama aynı kişiler sözde doğal beslenmek cart curt adına sözde doğal ürünlere milyarlar döker🤦🏻‍♀️

Vay canına.

Memleketimizin merkezinde dogup buyudum,babam,annem de.Yani bir köyümüz yok.Dedemler manastirdan göçmüş,Babannem şaka gibi ama Alacatili.Tabi o zamanlar köymüş. Ben de kucukken yaz tatili sonrası okul dönüşü ögretmenin sordugu tatilde neler yaptiniz sorusuna köye gittik,köydeydik cevabi verenlere hep özenmiştim.Hatta anneme o cocuk akliyla anne bizim neden köyümüz yok ,biz de köye gidelim diyordum.Cok istersin istersin ya Allah bir sekilde verirmis 23 yasinda atandiktan sonra 10 sene farkli bölgelerin en kırsal köylerinde yasadim,köylere doydum hatta köylerden boguldum🤣 Sehirlinin de köyĺününde temizini kalpazanını gördüm.Lokasyon vermek istemiyorum ama bir bölgenin köylüsünün cogunlugu bu kadar mi uyanik,çakal olur.Boşuna köy kurnazı,köy çakalı demiyorlar yani.
Şimdi de esimin memleketi köyden hallice bir dağ ilcesi.Temiz havası mis gibi.Seviyorum gitmeyi,vakit gecirmeyi,yaylaciligi.Bir de tiny house ya da tek katli bir ev kondurursak sahane olucak.Baççeye gidip ektiklerini toplamak,yemek cidden muthis bir keyifmis 35 yasindan sonra tattim bunu.Oğullarim kucuk, köy ortamını tatsınlar,tatilde köve gittik desinler istiyorum bir de tabi🤣 ha bir den yaz tatilinde 40 küsür derece Izmir sicagindan sonra gece yorgana sarilarak uyumanin tadi biseyde yokk!

Bende buna anlam veremiyorum. Neden kurban olalım mesela? 🤔
Köylülük sadece köyde güzel o samimiyet bağdaş kurup ortak tabaktan yemek aşırı samimiyet fiziksel temas vs köyde güzel ama bunları şehire taşıyınca olmıyor buradaki çoğu da köye arada bir gidip o otantik ortamı sevimli buluyor ama aynı kişiler apartmanda ayakkabı görmeye tahammül edemiyor o zaman bana köy seviciliği yapmayın e adama sen köyde şirinsin şehre gelme diyorsun işte ben de köylü taraflarımı (ki bunlar major şeyler değil kabalık ya da görgüsüzlük gibi ) törpülemek istiyorum. Mesela dokunsal biriyim masada konuşurken gülerken bi dokunurum refleks gibi bişi olmuş , ya da koltuğa geçince direkt bir ayağımı alta alırım rahatsız geliyor öbür türlüsü( aslında duyusal denge kurma ihtiyacımızdan dolayı ayağın toplanması atalardan gelen bir alışkanlıktır, bakın işin bilimsel tarafını da biliyorum fakat sağlıklısı buymuş diyip öyle oturmamak gerekiyor ya ) bu tip detaylar bende otomatik gelişiyor sizlerin dediği gibi okumakla çok geçen şeyler değil çinkü zaten ben yanlış olduğunu biliyorum ama refleks gibi kontrolsüz gelişiyor sonradan düzeltsem de hiç yapmayacak kadar iyileşmek istiyorum

Köylülük sadece köyde güzel o samimiyet bağdaş kurup ortak tabaktan yemek aşırı samimiyet fiziksel temas vs köyde güzel ama bunları şehire taşıyınca olmıyor buradaki çoğu da köye arada bir gidip o otantik ortamı sevimli buluyor ama aynı kişiler apartmanda ayakkabı görmeye tahammül edemiyor o zaman bana köy seviciliği yapmayın e adama sen köyde şirinsin şehre gelme diyorsun işte ben de köylü taraflarımı (ki bunlar major şeyler değil kabalık ya da görgüsüzlük gibi ) törpülemek istiyorum. Mesela dokunsal biriyim masada konuşurken gülerken bi dokunurum refleks gibi bişi olmuş , ya da koltuğa geçince direkt bir ayağımı alta alırım rahatsız geliyor öbür türlüsü( aslında duyusal denge kurma ihtiyacımızdan dolayı ayağın toplanması atalardan gelen bir alışkanlıktır, bakın işin bilimsel tarafını da biliyorum fakat sağlıklısı buymuş diyip öyle oturmamak gerekiyor ya ) bu tip detaylar bende otomatik gelişiyor sizlerin dediği gibi okumakla çok geçen şeyler değil çinkü zaten ben yanlış olduğunu biliyorum ama refleks gibi kontrolsüz gelişiyor sonradan düzeltsem de hiç yapmayacak kadar iyileşmek istiyorum
Sana bir şey diyeyim mi köy müthiş bir şey bak şuraya en fazla 20 yıl veriyorum şehir halkı köye göç etmeye başlayacak ki zaten başladı da Entel Köy Dantel köye karşı mıydı adı neydi yıllar oldu izlemiştim aynen o durumlar yaşanacak bu betonlaşmadan bıkan insanlar bak gör nasıl domates biber ekip çocuğuna bak çocuğum bu biber böyle dikiliyor diyecek yazmaya kalksak sabah olur "Köylü milletin efendisidir." bu 2 kere 2 4 ederle aynıdır bakma sen modern gözüken insanlara köylü hayvancığılı bıraksa hali yaman pehh

Sana bir şey diyeyim mi köy müthiş bir şey bak şuraya en fazla 20 yıl veriyorum şehir halkı köye göç etmeye başlayacak ki zaten başladı da Entel Köy Dantel köye karşı mıydı adı neydi yıllar oldu izlemiştim aynen o durumlar yaşanacak bu betonlaşmadan bıkan insanlar bak gör nasıl domates biber ekip çocuğuna bak çocuğum bu biber böyle dikiliyor diyecek yazmaya kalksak sabah olur "Köylü milletin efendisidir." bu 2 kere 2 4 ederle aynıdır bakma sen modern gözüken insanlara köylü hayvancığılı bıraksa hali yaman pehh
O kadar alakasız şeyler yazıyorsunuz ki pes gerçekten 😂

Törpülemek istedikleriniz köylülere has şeyler degil ki sadece...Iyice takıntı haline getirmissiniz ve artık davranislarinizi bu açidan kategorize etmeden duramiyorsunuz.Bu kompleksten kurtulmadan rahat edemezsiniz ki.

X