Köylülüğüm nasıl geçer

Kasıyoruzdan kastım çok düşünüyoruz yani. Biz bunu burada gündem ederken o bahsettiğim profildeki tipler öğle yemeğinde Ali nazik kaşıklama planları yapıyor şuvan. 🤣
Özlerine mi dönüyorlar nedir 😂 rahat takılmak istiyorlardır belki de.
Ayy Alinazik olsa da iftarda yesek yav 😁🤭

Kuru fasülyenin suyunu çatalla nasıl yiyeceksiniz acaba kemik suyuyla kaynadıysa bir de o faydalı su çöpe mi gitsin yumurtalı pideyi banacaksın misler gibi isteyen pideyi çatala alsın isteyen eline alsın görgü benim için bu değildir.

Baslik cok komik olmus ama bence bu tamamen sizin kompleksiniz kuzum,koydeki insanlar bizim toplumda sevilir neden boyle bir dusunceye kapildiniz bilemiyorum ama 3 4 kusak geriye gitsek hepimizin dedesi ya koyde calisti ya amelelik yapti ya da bu tarz seyler...Zaten lokum gibi insanlar

Çok değişik bir site iki dakikada herkes nasıl saldırmış 😂 köylülüğümden utanıyorum demedim buraya da belirttim zaten aksine becerilerim konusunda mutluyum fakat atıyorum bir iş yemeği ya da resmî bir ortamda bazı şeylerden emin olamıyorum mesela eşimin akrabası hakim onlar tatillerinden bahsediyordu ben de ne kadara mal oldu demiştim aslında bir bayanın böyle şeyler sorması hoş değil para sorma demişti eşim benim aklıma kaba olacağı gelmezdi , bu tip detaylar demek istiyorum anlatabildim inşallah
Bunun koylulukle alakası yokki ama o sorunuzun. Bence siz daha çok görmemiş bı insansınız + ozguvensiz.

Yazdiğin bir iki yorumdan şunu cikardim. Eşin biraz geri kafali.
Ne demek kadin fiyat sormaz?
Çok güldüm. Para kazanan bir kadin olarak tabikide fiyat sorabilirsin. Aile ortaminda kasilmaya gerek yok.

Ben Avrupadayim bizde burda El yapimi hediyeler alip veriyoruz. Bir iş arkadaşim recel yapip iş yerinde satiyor mesela. Bahcesinde büyüyen vişneleri getiriyor. Bir diğeri avci. Vurduğu hayvanin etini dağitiyor. Hepimiz hukukcuyuz.

Kuru fasulyeyi, nohutu çatalla yiyene de ben rastlamadım.
Benım esım yer gıcık olurum. Sonrada suyunu yıcem dıye koca 1 ekmek yer kılo aldım der.
Ben salatayı bıle kasıkla severım bu yuzden ayrı koyarım. Ekmegı elımle bancam. Aıleden gorme de degıl. Kısısel yeme zevkım. Toplumda yapmam o ayrı
Evde sofrada bnde yemeklerde tatlı catalı koyarım yemesı kolay oluyor

Merhaba arkadaşlar ben memurum aktif çalışıyorum ailem çiftçi atanana kadar da köyde yaşadım o ortamda büyüdüm ailem genel nezaketten yoksundu köyde nezaket olmaz zaten bilirsiniz ben çok kitap okudum büyükşehirlerde yaşadım ama özümdeki o köylü kızı silinmiyor sanki o üstüme yapışmış modern birisi olsam da ailesi memur olan öyle yetişmiş biriyle aynı ortamda bazı detaylarda geri kaldığımı hissediyorum misal ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor, sohbette de içimdeki kısıtlı görmüşlük acaba belli olıyor mu diye düşünüyorum diğerlerinin sanki duruşu bakışı bile daha kendinden emin hatta sokakta kim köylü bi aileden gelmiş kim modern bi ortamda büyümüş anlıyorum bakışından duruşundan yanlış anlaşılmasın köylülükle bir derdim yok zaten her fıssatta köyde büyüdüğümü söylerim ama her ortamın farklı bir dokusu oluyor ya ben bi tık üst ortamlarda kendimi pek iyi hissetmiyorum, kendimi her açıdan geliştirmiş olmama rağmen, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, benim gibi hisseden varsa dertleşmek isterim.
Bununla ilgili kişisel gelişim kitapları okuyup tiyatro konser vs takılın. Önce konuşmanızı hitabetinizi geliştirin felsefe kitapları sizin görüşlerinizi konuşmanızı bilgi birikiminizi zenginleştirir. Kişisel gelişimde ozguveniniz artar toplulukta konuşma fikirler önemlidir. Ve muhakkak spor yapın en önemlisi kendinizi köylü diye küçümsemeyin evet koylusun ama elitte olmayı bilirim havasında olun. Basarilar

Evet. Üstelik doğru olanı savunana komik, kasıntı vs diyorlar. Yansıtma heralde bu.

Konu sahibini sevdim ben, eksiklerinin farkında, düzeltmeye çalışıyor. Ve bunun için gocunmadan yardım istiyor. Demediklerini bırakmamışlar kadına.
Evet, çoğumuz köy kökenliyiz de ne yapalım her yer köyümüzün meralarıymış gibi yuvarlanalım mı? Kültür entegrasyonu gerekli; bu entegrasyon konuşma, yeme, içme, giyinmeyi ve dahasını da kapsıyor. İnsan kendini eleştirmeli, geliştirmeli.

Benım esım yer gıcık olurum. Sonrada suyunu yıcem dıye koca 1 ekmek yer kılo aldım der.
Ben salatayı bıle kasıkla severım bu yuzden ayrı koyarım. Ekmegı elımle bancam. Aıleden gorme de degıl. Kısısel yeme zevkım. Toplumda yapmam o ayrı
Evde sofrada bnde yemeklerde tatlı catalı koyarım yemesı kolay oluyor
Kuru fasulye ve nohutun sulu sulu çorba gibi yapıldığını ilk buradan duydum. Çaykaralıyım, fasulye deyince akla ilk gelen yerlerdeniz; bizde fasulye katı olur, sulu olmaz. Çorba gibi taneler yüzüyorsa çorba gibi kaşıklayın tabii ki. Kişisel zevkler olabilir, evde neyi nasıl yaptığınız, sevdiğiniz, yeme şekliniz tabii ki farklı olabilir. Bunu toplumda, bir iş yemeğinde misal gerçekleştiremeyiz.

Çok değişik bir site iki dakikada herkes nasıl saldırmış 😂 köylülüğümden utanıyorum demedim buraya da belirttim zaten aksine becerilerim konusunda mutluyum fakat atıyorum bir iş yemeği ya da resmî bir ortamda bazı şeylerden emin olamıyorum mesela eşimin akrabası hakim onlar tatillerinden bahsediyordu ben de ne kadara mal oldu demiştim aslında bir bayanın böyle şeyler sorması hoş değil para sorma demişti eşim benim aklıma kaba olacağı gelmezdi , bu tip detaylar demek istiyorum anlatabildim inşallah
Üzerinizde eşinizin baskısı mi var para konusu konuşma gibi bir söz söylemesinden öyle hissettirdiniz bana eşinizin eleştirileri ile bu düşüncede olduğunuzu düşünüyorum
ozguveniniz yerinde olsun yaptığınız şeyler de anormallik yok

Kuru fasulye ve nohutun sulu sulu çorba gibi yapıldığını ilk buradan duydum. Çaykaralıyım, fasulye deyince akla ilk gelen yerlerdeniz; bizde fasulye katı olur, sulu olmaz. Çorba gibi taneler yüzüyorsa çorba gibi kaşıklayın tabii ki. Kişisel zevkler olabilir, evde neyi nasıl yaptığınız, sevdiğiniz, yeme şekliniz tabii ki farklı olabilir. Bunu toplumda, bir iş yemeğinde misal gerçekleştiremeyiz.
Antep’te çorba kıvamında yapılıyor. Ben de suyunu az yaparım normalde. O pilavın üstüne konup yenen bir şey benim için.

Merhaba arkadaşlar ben memurum aktif çalışıyorum ailem çiftçi atanana kadar da köyde yaşadım o ortamda büyüdüm ailem genel nezaketten yoksundu köyde nezaket olmaz zaten bilirsiniz ben çok kitap okudum büyükşehirlerde yaşadım ama özümdeki o köylü kızı silinmiyor sanki o üstüme yapışmış modern birisi olsam da ailesi memur olan öyle yetişmiş biriyle aynı ortamda bazı detaylarda geri kaldığımı hissediyorum misal ben birine misafir giderken ev yapımı şeyler ( reçel , evde yapılan ekmek vs ) götürmeyi hoş bulurum ama diğerleri daha şık ( çikolata, paketli bişi ) götürüyor, sohbette de içimdeki kısıtlı görmüşlük acaba belli olıyor mu diye düşünüyorum diğerlerinin sanki duruşu bakışı bile daha kendinden emin hatta sokakta kim köylü bi aileden gelmiş kim modern bi ortamda büyümüş anlıyorum bakışından duruşundan yanlış anlaşılmasın köylülükle bir derdim yok zaten her fıssatta köyde büyüdüğümü söylerim ama her ortamın farklı bir dokusu oluyor ya ben bi tık üst ortamlarda kendimi pek iyi hissetmiyorum, kendimi her açıdan geliştirmiş olmama rağmen, sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz, benim gibi hisseden varsa dertleşmek isterim.
Evden ekmek reçel falan götürmek köylülük değilde cimrilik gibi geldi.Sürekli yapma sende canım a101den bimden falan lokum çikolata kek türü al

X