Kötü olaylardan sonra gelen bir garip hastalıklar.

Benim gençken bekarken yaşadiklarimi yaşamişsin canim bende hep o güzel ailenin hayalini kurardim çünkü benim ailemde seninkinin ayniydi geçirdigim onca ataklardan sonra bile vicdan yapmazlardi. Kendi gençligimi okudum resmen. Bir gün kendi aileni kurup mutlu yaşiycani düşle ve o insanlardan kurtulucani bil kendi çocuklarinla yaşiycan güzel aileyi düşün hep

Peki siz o aileyi kurabildiniz mi? Gerçekten hep böyle devam etmiyor değil mi?

Sevgili Salvia kan değerlerinize bakıldı yazmışsınız ama demir değerlerine de bakıldı mı? Yakın bir arkadaşım benzer durumlar yaşadı, sonunda ağır vitamin ve demir eksikliği çıktı. Aylarca panik atak tedavisinden alınmayan sonuç destek demir hapları ile kökünden çözüldü de o yüzden sormak istedim. Bir de çarpıntı yaşayınca nefesinizi 4 saniyede yavaş yavaş alıp 4 saniyede yavaş verin, gerçekten atakları anında geçiriyor. Bir de atak başlayacağını anladığınızda (ya da başladıktan sonra da olur) bir bardaktan yudum yudum su için. Asla nefesinizi bu suya vermeyin ama. Su temiz kalmalı. Yavaş yavaş için, çarpıntı ve nefes darlığının nasıl normalleştiğini görünce çok sevineceksiniz

Bir de bir not; ne zaman dertleşmek isterseniz biz buradayız... buradan yazın, olmadı özelden yazın... iki lafın belini kırsanız bile size iyi gelir. Aile maalesef her şey demek değil, burada yüzlerce arkadaş aynı şeyleri yaşıyor ama herkes de kötü olacak diye bir şey yok :)) inanın bana... daraldıkça yazın, bir saniye bile gülümsetsek sizi bir kaç endişeyi zihninizden atmanıza yardımcı olur çok birikmiş içinizde her şey ve çok haklısınız... ama panik atak tamamen zihinsel bir durum... en büyük telkin de kendinizsiniz. Arkadaşımdan biliyorum, dibe vurmuştu... el ele çıktık o savaştan... siz de çıkacaksınız Allah’ın izni ile...

Sadece gece için ilaç alıyorsan sabah da bir antidepresan vermeleri lazım. Gece verilen ilaçlar beyni yavaşlatmaya yarıyor ama yan etkilerinden biri de depresyon yapmaları. Yani gece ilacı tek kullanılmaz. Doktora bir sor istersen.

Yorumunuz beni o kadar mutlu etti ki, üyeliğimi tekrar aktif etmekle ne kadar iyi yapmışım dedim :) Gerçekten çok hayal kırıklığı, birikmişliğim var ve yaşadığım kötü dostluk tecrübeleri, ailemdeki olaylar yüzünden iyice içime kapanmıştım. Sonunda bir şeyler olacağını biliyordum ama böyle beter bir hastalığı da tahmin edememiştim.

Bütün değerlerime, tiroidime kadar bakıldı diye biliyorum ben ama kardiyoloji doktoruma kontrol için gittiğimde sorarım. B12 vitaminim hep eksikti mesela çocukluktan bu yana ama o bile normal çıkmıştı.

Ataklar sık gelmiyor, çarpıntı gibi kalp atışlarım var ve bununla birlikte nefes darlığı oluyor tabi.
İnşallah tez zamanda bu hastalıktan kurtuluruz. Allah tüm hastalara şifa versin.
Desteğiniz için çok çok teşekkür ederim :)

Aslında bir sabah, bir akşam olmak üzere iki ilaç vermişti. Ben ağır geldiğini söyleyince başka bir ilaç verdi. Burada ilaç isimleri veremiyorum sanırım ama size isimlerini yazayım.
İki gün sonra kontrole gideceğim zaten, doktora sorarım.

Özelden yazarsanız belki bildiğim bir ilaçtır. Yardımcı olabilirim.

İlaclaroni unutma, kafanı dinleyecegin bir yere git bence. Ruhun bı dinlensin ,terapi al.

Siz bu kadar farkındaysanız kendinizin ve olayların, emin olun bunun da üstesinden gelirsiniz… Her şeye ragmen sevgi ve olumluluk her zaman kazanır unutmayın… Bunun dışında "vicdan muhasebesi yapmadan yaşayanlar" içinse en yakınlarınız bile olsa üzülmemeyi öğrenin. Herkes kendi bataklığını kendi yaratır. Sizin uzattığınız ele rağmen gram akıllanma olmuyorsa bırakın kendi hallerine. Elbet bir gün onlar da idrak eder. Ama sorumluluk asla sizde değil. Siz yapabileceğiniz her şeyi yaptınız, gerisi Allah'ın takdiri.

Peki siz o aileyi kurabildiniz mi? Gerçekten hep böyle devam etmiyor değil mi?
Çok şükür kurabildim canım. Benim sorunum tek babam degildi babamda dayakta degil ilgisizlik koruyamama evi geçindirememe vs.vardi ve ailenin diger fertleride çok sıkıntılıydı berbattı herşey. Annem akıl hastası şizofren abim beni döver ailemde seyirci kalırdı mesela ve bende yalnızdım hep. Şimdi eşimle arada ufak anlaşmazliklar ufak tartışmalar olsada istedigim aileyi kurdum çok şükür. Bu bir süreç emin ol ileride çok güzel bir ailen olucak inancını asla kaybetme

Bunu duyduğuma çok sevindim, inşallah bana da güzel bir aile kurmak nasip olur.
Maddi durumumuz sonradan çok düzeldi, böyle değildi ama o zaman babam daha adaletliydi.
Maddi durumu düzelince, en mutlu olmamız gereken zaman saçmaladı.
Her şey benim, hepsi benim demeye başladı. Sanki yıllar geçmiş gibi geliyor ama 2015 yılından sonra başladı bu olaylar. Şimdi bakıyorum aileme, kısa sürede herkes o kadar değişmiş ki.
Zaten konularımda var zor bir aileydi, düzeleceğine daha berbat oldu.

Zamanı gelince olur inşallah Allaha sığın ve sabret buda bi imtihan sabır imtihanı hem aileyle hem yalnızlıkla sınanmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…