Korunma yöntemleri hakkında

Bende yaklasik 1,5 yil once mirena taktirdim, asiri kanamam oldugu tum adet donemim kabus icinde gectigi icin baska da bir sansim yoktu. Ilk baslarda sik sik ara kanamalarim oldu, ne zaman basladi ne zaman bitti hangisi adet donemimdi hangisi degildi anlayamaz oldum o derece, ama sonra bu karisiklik sona erdi, yaklasik bir senenin sonunda. Bundan sonrasi mutluluk huzurdu benim icin. Sonralari baslarda kesinlikle farkedemedigim hep hatayi kendimde bulmaya calistigim ama sonra yurtdisindaki sitelerden de kontrol edince boyle yanetkilerinin olabilecegini anladigim seyler yasadim. Kilo aldim ve kesinlikle vermemecesine. O donemde o kadar ugrastim diyetisyene gittim bir ay, porsiyonlari azalttim, spor yaptim, yastandir metabolizma her gecen gun yavasliyor dedim ama yok yani malesef fena halde kilo aldim, 1,5 senede 8 kilo. Gitmiyor. Bununla birlikte isteksizlikte yapiyor o ayri. Ama benim icin en rahatsiz edici kismi kilo oldu. Bazilarinda bu etkiyi gercekten yapmiyor biliyorum ve bu tamamen bunyeyle ilgili, demem o ki hormonlu bir takim korunma yontemleri kullanacaksaniz iki kere dusunun ve kullanmaya basladiginizda da kendinizi iyi gozlemleyin. Eger bu tur yan etkilerinin oldugunu bilseydim ben kendi adima taktirmazdim yada kendimi gozlemleyip daha bilincli olur daha erken birakirdim. Simdi niyetim her ne kadar yogun adet donemlerinden bikmis da olsam onumuzdeki ay cikarttirmak.
Nu gerçekten çok ilginç. Çok az bir kesimde bu yan etkiler olabiliyormuş. Bende kilo alımı olmadı ama cinsel istekte sizinkinin aksine artış oldu, hatta doktorumada sordum çok nadir görülen bir durum olduğunu söyledi. Sanırım sizin için en sağlıklı korunma yöntemi kondom olucaktır

Ölene kadar hapı savunacağım. Hapa neden karşısınız anlamadım. Konu hormonsa spiralde, aşıda, implanta da hormon var. Hap çok konforlu benim için. Alarm ile dakikası dakikasına yutuyorum.

Bazı yan etkiler varmış ama ben hiç yaşamadım.🧿 Kıllanmada artış, cinsel istekte azalma, sinirlilik gibi. Bir de hap kullanırken aşık olduğumuz erkeklerden hapı bırakınca soğurmuşuz. 😄 Bunu da yeni öğrendim.

Keşke bazı erkekler de sorumluluk hissetse bu konuda. Mesele bizim bedenimizde gerçekleşiyor diye korunmayi genellikle kadin düşünüyor. Tabii ki istisna erkekler de var.
Siz hangi hapı kullanıyorsunuz acaba?

Çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak adet janaması olduğunda kullanıyor musunuz yoksa bittiği günden mi başlıyorsunuz 😊
Kanamanın ilk günü başlıyorum. Yalnizca 1 kez 2. Gün başladım. 21 günlük ilaç var içinde. 7 gün ara veriyorum. 6. 7. Günde kanama başlıyor. Ben de ilaca başlıyorum. Sormak istediginiz ne varsa sorabilirsiniz.

Kanamanın ilk günü başlıyorum. Yalnizca 1 kez 2. Gün başladım. 21 günlük ilaç var içinde. 7 gün ara veriyorum. 6. 7. Günde kanama başlıyor. Ben de ilaca başlıyorum. Sormak istediginiz ne varsa sorabilirsiniz.
İlaç sizde kanama falan azalttı mı ablamda öyle bir etki yaratmıştı da ve sigara kullanıyor musunuz sıkıntı olabilir diyolar da

Ben korunma yöntemi olarak doğum kontrol hapını seçtim öyle kendi kendime yaptığım araştırmalarla :KK53: Daha başlamadım çünkü bence önce bi doktora danışmak gerekir. Geçen hafta gittim birkaç tahlil istedi ve hormon değerlerim iyi çıkmadı. Şimdi onları düzeltmek için ilaç kullanıyorum. Bitince tekrar gideceğim kontrol edilecek sonra doktor uygun görürse hapa başlayacağım.

Hap konusunu da ben demeden doktor söyledi o yüzden içim rahat etti. Ben yönlendirmiş olmadım.

Bence siz de araştırmanızı yaptıktan sonra bir doktora gidin. Ben kendi kendime hap kullanmaya başlasam hormonlarım ne hale gelecekti kim bilir :KK53:

Günaydın, ben de başladım hapa ama mecburen reglin 3. Günü başladım prospektüste ilk hafta korunun sonrasında sıkıntı olmaz diyordu. Ama forumda birkaç kişi ilk ay çok korumuyor ve ek bir yönteme ihtiyaç olduğunu söylemiş bir bilginiz var mı acaba

Günaydın, ben de başladım hapa ama mecburen reglin 3. Günü başladım prospektüste ilk hafta korunun sonrasında sıkıntı olmaz diyordu. Ama forumda birkaç kişi ilk ay çok korumuyor ve ek bir yönteme ihtiyaç olduğunu söylemiş bir bilginiz var mı acaba
Hayir ilk haptan itibaren korur benim bildiğim. İçinize sinmeyecekse ilk hafta kondom kullanın.

Ölene kadar hapı savunacağım. Hapa neden karşısınız anlamadım. Konu hormonsa spiralde, aşıda, implanta da hormon var. Hap çok konforlu benim için. Alarm ile dakikası dakikasına yutuyorum.

Bazı yan etkiler varmış ama ben hiç yaşamadım.🧿 Kıllanmada artış, cinsel istekte azalma, sinirlilik gibi. Bir de hap kullanırken aşık olduğumuz erkeklerden hapı bırakınca soğurmuşuz. 😄 Bunu da yeni öğrendim.

Keşke bazı erkekler de sorumluluk hissetse bu konuda. Mesele bizim bedenimizde gerçekleşiyor diye korunmayi genellikle kadin düşünüyor. Tabii ki istisna erkekler de var.
Ben dahil, bazı kadınlarda kullanılamayacak kadar yan etki yapıyor geeçekten.neden bu.ben iki defa denedim.ikisinde de resmen şaftım kaydı 😂😂.yüzümü gören ne oldu sana diye şok geçiriyordu. Gözaltlarım çökmüş, betim benzim atmış, dudaklar kurumuş, gözler kan çanağı, korkunç bir bel ağrısı.

Ben dahil, bazı kadınlarda kullanılamayacak kadar yan etki yapıyor geeçekten.neden bu.ben iki defa denedim.ikisinde de resmen şaftım kaydı 😂😂.yüzümü gören ne oldu sana diye şok geçiriyordu. Gözaltlarım çökmüş, betim benzim atmış, dudaklar kurumuş, gözler kan çanağı, korkunç bir bel ağrısı.
Hangi markalari denedin? Yazz bende ayni senin dedigin gibi yapti. Meme ağrısından duramadim, her gün ama her gün adet sancısı çektim. Yasmin de benzer yaptı. Şimdi kullandığım kusursuz. 🧿

X