koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekonomi sadece ulkemiz icin degilki dunya geneli bir sikintidan bahsettim neyi hayretler icinde okuyosunuz ki ben fikrimi soyledim hu kadar abartilicak bir durummu var

Sizinkini kastetmedim hayretler içinde okuduklarımdan. Ekonomik sıkıntıların geleceğini görüyorsunuz sonuçta.

Su anda hamile olanlara dogurma mi diyoruz ki? Yeni deneyecek insanlara zorluklarini anlatiyoruz. Halihazirda dogmus olan cocuklarimiza olmadi geri koy yerine diyecek halimiz yok ya,kac cocugumuzun oldugunun ne onemi var? Benim bir cocugum var 4,5 yasinda,ozel sektor calisaniyim,ne zaman ise baslayacagim belli degil,patron gel calis derse gidecegim mecburen ve cocugu birakacak yer yok. Tek basima olsam alir onlemimi ise giderim,ama cocuk olunca onu ne yapacagini dusunuyor insan. Alin bakin copsuz uzum degiliz,dunyaya gelmis olan bile ekstra onlem isterken hic dogurmamis olana ertele biraz demek en mantiklisi

Arkadaşım sen kararını vermişsin gibi aslında çok bişe yazmaya gerek yok ama mademki sormuşsun yazcam. 28 yaşındayım yaklaşık 2 yıllık evliyim. Biz de bir süre korunduk. Evliliğin tadını çıkarmak maddi olarak biraz daha rahatlamak vs.için . Benim etrafımda da geleneksel düşünen bak çoçuğun olmaz diyen çok oldu ama hiç kulak asmadım ve denediğim 2.ayda hamile kaldım çok şükür. Hamile kaldığımda korona felan yoktu. Durum şuan ki gibi olsaydı kesinlikle bikaç ay daha ertelerdim. Tabiki nasip işi ama akıl mantık diye bişey var. Hamileliğin ilk zamanları sürekli doktora gitme ihtiyacı duyuyorsun. Beta hcgydi, keseydi, kalp atışıydı, düşük tehlikesiydi vs... Durum malum ne kadar tehlike olduğumuz aşikâr. Şu dönemde bile bile hamilelik planlamak kesinlikle doğru bir karar değil diye düşünüyorum.

31 yaşındayım. 3 senelik evliyim . Çocuğum yok. Çünkü korunuyorum. Şu karışıklıkta kimseye de önermiyorum.

Bu arada trafik kazası daima bir ihtimalken korona şu an için gerçek.

Ikisi benzer şeyler... fakat kesinlikle aynı şeyler değil.

evet zaten evlendik evleneli sonra olmaz siz görürsünüz tehditleri alıyoruz...
Canım maalesef çocuk psikolojisi kötü insan kendini yarım hissediyor millet yüzünden ..
Bence içinden geleni yap sağlıkta önemli kesinlikle zaten bi kaç aya inş virüs kalmaz .. aceleniz yoksa beklet biraz bence mantıklı olan o

28 yaşlı bir yaş mı? 30 yaşından sonra doğurmak fiziksel olarak imkansız da ben mi bilmiyorum? Bu dünyaya çocuk olmaz demiyoruz bu dünyaya şu an çocuk olmaz diyoruz. Her gün en az 70 kişi ölüyor farkında mısınız? Mevcut salgın hastalık varken bile isteye hamile kalmakla yarın kaza geçirip ölmek arasında nasıl bağlantı kurabildiniz hayret ettim. Cinsellik bile sakıncalı şu an, insanlar eşlerinden ayrı yatıyor. Hadi hamile kaldı diyelim doktora nasıl gitmesini bekliyorsunuz? Asıl siz bu virüsü ne kadar hafife alıyorsunuz

Bence zamanı değil. Salgının ne zaman biteceği belli değil. Hamilelik de rutin mecburi kontroller var ne yapacaksınız o dönem. Çevremde hamile olup hastaneye gitmeye korkanlarla dolu. 6 aylık bebeğim var. Aşıya götüremiyorum korkumdan.

Öyle hemen hamile kalınmaz diye birşey de yok ki. İki hamileliğimde de çok şükür hemen oldu.

Doktor kontrolüne gitmek problem
Caniniz bir sey istese problem
Temiz hava almak, yuruyus yapmak isteseniz imkansiz.
Önümüzdeki aylarda maas alacak miyiz belli degil. Hafifleyen borclar tekrar dag gibi olabilir. (Tabi isinize gore bu degisebilir, bizim icin böyle)

Yas 40 civariysa ertelemeyin ama yas probleminiz yoksa daha rahat bir hamilelik gecireceginiz zamanlari bekleyin. Ne gerek var suan?

Şu an etrafimizda kol gezen bir hastalık var , sonrasında ekonominin ne halde olacağı az çok belli. Yani evet şu şartlarda çocuk yapmasanız bir şey kaybetmezsiniz. Ha herkesin var neden bizim de olmasın neden müthişli soyumuz devam etmesin diyorsanız o başka. Su dönemde çocuk isteyeninkini ben anne olma içgüdüsü olarak falan görmüyorum. O olsa insan en çok doğacak olan çocuğu düşünür de kıyamaz. Bir de ay her şeyde erteleyecek miyiz diyenler olmuş. Yok ertelemeyin; kontrole gidemedim , stres oldum, her şey çok pahalı bebeğime bez alamadım vs. diye ağlamak daha mantıklı çünkü.

Ya şu hayatta ne de çoooook zavalli aciz insanlar varmiş neden şikayet edip hesabimi kapattiniz gokyuzu benim zavalli misiniz siz de benim yaziklarimi sikayet edip hesabimi kapattiniz elinize ne gecti ben dedim de sabahina kadin dogurdu mu aciyorum size yaptiklarinizdan dolayi sikayet ettiniz ya da bi sekilde ne yaptiniz 10 dakika sonra hesabim kapandi orda haber bekledigm arkadaslarim vardi zavalli aciz insanlar diyecek hicbisrseyyyy bulamiyorum size cooook aciyorum

Uygunsuz bir sey yazmissinizdir banlamistir yoneticiler. Haber beklediginiz arkadaslarinizla ban sureniz dolunca gorusursunuz,simdi bu hesabiniz da kapatilir ,banlaninca ikinci uyelik almak yasak cunku

Daha forum kurallarından haberin yok. Otur kendi haline acı. Hayretsiniz ya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…