koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Niyetim tartışmak değil sadece düşüncelerimi söylemek istiyorum ben de. O sebeple yazıyorum size. İstemediği, hazır olmadığı o süreçte çocuk olsa iyi mi olacaktı arkadaşınız için? Bu mantıkla insan korunmaz zaten. Ben 2 yıl dkh kullandım, bana da belki olmayacak diyenler oldu ama zaten o süreçte kati şekilde çocuk istemiyordum. İlacı bıraktıktan sonra 1 sene bekledim hamile kalmak için. Ama hiç pişman olmadım korunduğuma. İhtimalleri düşünerek korunmayı bıraksaydım, hiç hazır olmadığım halde hamile kalsaydım o psikoloji ile çocuğuma nasıl bir annelik yapabilirdim Allah aşkına? Mecburiyetten sevmek, doğurduğun için anne olmak farklı bir şey, isteyerek hamile kalmak, tüm o süreci heyecan ile geçirmek, çocuğuna o hasret ile kavuşmak farklı bir şey. Ayrıca olay eğer nasipse korunmayı bıraktıktan sonra olmaması da nasip. Sırf korunduğumuz için Allah bizi çocuk vermeyerek cezalandırır gibi bir anlam çıkarıyorum ben sizin düşüncenizden.

herşey nasip ve imtihandan ibaret..

korunduğu halde hamile kalanların sayısıda çok..
korunmayı bıraktığı ilk gün hamile kalanlarda çok..

hatta bir arkadaşım hem iğne hem ilaç kullanıyordu. eşide korunuyordu ama sonuç evlendi 3. ay hamile olduğunu öğrendi hiç beklemiyorken.

Son düzenleme:
Denemeye bu ay başladım olmadı ..Bakalım daha ne kadar olmayacak hemen kalamayabiliyorsun..Bunu göz önünde bulundur
Zaten senin için Hayırlı Olmayan bişeyi Rabbim Vermez Rahat Ol 💕😊🎀🌷💋🥰
Eğer ruh üflendi ve saati geldiyse
Korunsanda olacak korunmasanda ..
Daha Saati gelmediyse
Korunsanda olmayacak korunmasanda..
Kul Plan yaparken Kader gülermiş ..
Korunulmazsa gor bak nasil bebekler gelir. Allah akil fikir vermis tedbir al demis.

Cok merak ediyorum şu cocuk dogurma diyenlerin kaç cocugu var kendileri de mi cocuksuz aileler burda akil veriyolar arkadas 28 yasinda ne kadae beklesjn ne zaman buyutsun siz de dogurmayin ve dogurma derseniz anlarim ama dogurup bide ya bu dunyaya cocuk olmaz dogurma demeniz ilginc hamile olup bile dogurma diyosunuz peki arkadas ne yapsin cocuksuz ona bakarsaniz yarin bi kaza da bile ölebiliriz fani degilmi arkadasin 5 cocugu yokya 6.yi duusunuyorum desinde ya dogrma diyelim hic cocugi yok ve 1 tane cocuk istiyor ne kadar abarttinizzz

Cok merak ediyorum şu cocuk dogurma diyenlerin kaç cocugu var kendileri de mi cocuksuz aileler burda akil veriyolar arkadas 28 yasinda ne kadae beklesjn ne zaman buyutsun siz de dogurmayin ve dogurma derseniz anlarim ama dogurup bide ya bu dunyaya cocuk olmaz dogurma demeniz ilginc hamile olup bile dogurma diyosunuz peki arkadas ne yapsin cocuksuz ona bakarsaniz yarin bi kaza da bile ölebiliriz fani degilmi arkadasin 5 cocugu yokya 6.yi duusunuyorum desinde ya dogrma diyelim hic cocugi yok ve 1 tane cocuk istiyor ne kadar abarttinizzz
Ben onlardan biriyim. 30 yaşındayım, evliyim, çocuğum yok. Teşekkürler.

haklsınız...

bahaneler sıralansaydı şimdi bizler olmazdık. savaş zamanında osmanlıda doğumlar oluyormuş. eskiden insanların yiyecek ekmeği zor buluyorken hatta yokken 5 6 çocukları varmış. ama o zaman her kadında az da ebelik ruhu varmış şimdi oda kalmadı.. hastaneden başka seçenk yok :KK43::KK43:

korunduğu halde hamilelik ihtimali her zaman var hangi yöntem olursa olsun ihtimal var.korunup hamile kalanlarda var çokça

haklsınız...

bahaneler sıralansaydı şimdi bizler olmazdık. savaş zamanında osmanlıda doğumlar oluyormuş. eskiden insanların yiyecek ekmeği zor buluyorken hatta yokken 5 6 çocukları varmış. ama o zaman her kadında az da ebelik ruhu varmış şimdi oda kalmadı.. hastaneden başka seçenk yok :KK43::KK43:

korunduğu halde hamilelik ihtimali her zaman var hangi yöntem olursa olsun ihtimal var.korunup hamile kalanlarda var çokça
Sizin niyet belli oldu bence :KK66: kafaya koyduysanız okumayın burayı bence. Yapın diye fazla çıkmaz çünkü. Mantıklı olanı söylüyoruz ama karar sizin.

Su an hamile olan arkadaşları urkutmemek için yorum yapmayayım dedim ama bir grup arkadaşin "illaha hamile kal bak sonra istesen de hamile kalmaya bilirsin" şeklindeki yorumunu görünce kendimi tutamadım.Bu virüsün size de bulasmadığından -bulasmayacagindan nasıl bu denli eminsiniz? erken dönem hamilelikte bebekte birakabilecegi hasarlari ,virüsün tedavisinde kullanılan ilaçların bebekte bırakacağı hasarı biliyor musunuz da kendinizden bu denli emin hamile kal diyorsunuz ?!

Son düzenleme:
Ben onlardan biriyim. 30 yaşındayım, evliyim, çocuğum yok. Teşekkürler.
Rica ederim iste bunu insanlara anlatmak zor etraf kalabalik 1 2 3 cocuk var zatn asmislar ama nedir hic cocugu olmayan bir insana ya bu dunyaya dogurulmaz demek cok sacma burdaki akil verenlerin hepsi cocuksuz aileler ise ozur dileyecegi. Cunku kendileri de dogurmamistir ama herkesin ailesi kalabalik baskasina uzaktan akil vermek kolay sadece 1 tane cocuk istemekl bu kadar abartilmaz kardes istiyorum dese yine tepkileri anlarim cocuk yok evde nasil olucak ne ara buyutuceksin ne ara bekleyecksin dunya duzelecekmis de hamile kal gunumuz en buyuk sikintisi infertilite hersey duzelir herkes normale doner bence cocuk konusu ertelemeyin tabiki karar yinede anneni her zaman ama hic cocuk yokken bence beklemek mantikli degil

Rica ederim iste bunu insanlara anlatmak zor etraf kalabalik 1 2 3 cocuk var zatn asmislar ama nedir hic cocugu olmayan bir insana ya bu dunyaya dogurulmaz demek cok sacma burdaki akil verenlerin hepsi cocuksuz aileler ise ozur dileyecegi. Cunku kendileri de dogurmamistir ama herkesin ailesi kalabalik baskasina uzaktan akil vermek kolay sadece 1 tane cocuk istemekl bu kadar abartilmaz kardes istiyorum dese yine tepkileri anlarim cocuk yok evde nasil olucak ne ara buyutuceksin ne ara bekleyecksin dunya duzelecekmis de hamile kal gunumuz en buyuk sikintisi infertilite hersey duzelir herkes normale doner bence cocuk konusu ertelemeyin tabiki karar yinede anneni her zaman ama hic cocuk yokken bence beklemek mantikli degil
Hayır yanlış anladınız ben de şu ortamda yapma diyenlerdenim. Böyle diyenlerin kaç çocuğu var çocuksuz olsalar diyecekler mi acaba demişsiniz ya ona istinaden yazdım.
Bir de burda kimse kimseye çocuk yapma demedi demez de. Şu ortamda yapmak mantıklı mı diye sordu konu sahibi, birçok kişi de mantıksız olduğunu ertelemesinin daha doğru olacağını söyledi. Bence siz hamile olduğunuz için alınganlık yapıyorsunuz şu anda :)

4 düşükten sonra 5. Deneme için hastaneye gideceğim hafta pandemi ilan edildi. O güne kadar yaşadığımız şehirde hic vaka yokken bir ay icinde binlerce vaka ortaya çıktı. Çok şükrediyorum şu dönemde hamile kalmamışım. Son hamileligim devam etseydi şu an 6 aylık gebe olacaktim bu dönemde o stresi kaldıramazdım. Herseyde bir hayır vardır. Rabbim sağlıklı günlerde sağlıcakla kucagimiza almayi nasip inş tüm isteyenlere

merhaba hanımlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

çocuk için tam karar verdik kendimi hazır hissettim borçlar hafifledi filan ama malum koronanın değiştirdiği bi hayat var dışarda.

erteledikçede hep bi bahane çıkıyor mutlaka... denedik diye hemen olcak diyede birşey yok oda nasip..

kazara olursa zaten sıkıntı yok nasibi varmış. ama bilinçli olarak bebek denemek mantıklımı böyle bi dönemde ?
Ben tavsiye etmem.. Zaten süreç sıkıntı.. Ne doktora gidebiliyosun ne canın birşey çekse yemeye gidebiliyorsun. Üstüne yaşadığın panik 2 katı.. Aman dikkat edeyim derken gebelik zehir oldu... Eskiden azcık midem bulansa rahatsız olsam hemen doktora gider bir serum yerdim... Kendime gelirdim... Şimdi günlerce çekiyorum doktora gitsen öcü görmüş gibi oluyorlar.. Özel doktorum bile gelme diyo... Daha cinsiyeti öğrenemedik... Bence daha güzel bir zamanda hamile kalmalısın...

ben beklerdim biraz daha hayat daha normale donsun virus etkisini yitirsin doktor kontrollerine korkmadan gidebilcegim zamanlar gelsin diye.. hamileligin ilk donemlerinde viruse maruz kalindiginda doguma kdr belirsiz hersey insan bunun tedirginligiyle 9 ay nasil gecirir normal zamanda bile hamile kalinsa enfeksiyon gecirmiyim diye insan kendini koruyor

haklsınız...

Canim savasta degiliz harp yok tepemizde bomba atilmiyor virus var evet ama koruyacagiz kendimizi hastaneye az siklikla onlem alarak gidecegiz gebelik nasip ama kaderimiz bizim elimizde 35 40 yasinda cocuk dusunen bi insanla 25 yasindakini bie tutamayiz o zaman 40 yasindaki nasip zaten olsa olur diyip beklesin hayir yaa tuo bebekte bile ilk sart anne yaşi

merhaba hanımlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

çocuk için tam karar verdik kendimi hazır hissettim borçlar hafifledi filan ama malum koronanın değiştirdiği bi hayat var dışarda.

erteledikçede hep bi bahane çıkıyor mutlaka... denedik diye hemen olcak diyede birşey yok oda nasip..

kazara olursa zaten sıkıntı yok nasibi varmış. ama bilinçli olarak bebek denemek mantıklımı böyle bi dönemde ?
Tabi ki mantıklı degil yorumları hayretle okuyorum kusura bakmayın ama cahillik had safhada nasıl deneyin nasılsa hemen olmaz yazarlar aklım almıyor
Olur yada olmaz mesele bu degil
Ben hamileyim 32 haftalık kontrole zor gidiyorum böyle bi durum yaşanacağını öngörebilseydim eğer kesinlikle ertelerdim hiç zamanı degil çünkü gerçekten yazık bunun kontrolleri doğumu vs olumsuz sonucları dis gebelik vs gibi sürekli sizi hastaneye çekecek sebepleri var hastanelerde şuan benim için virüs yuvası
Doğumu dusunuyorum ya yavrum virüs kaparsa ya da ben kaparsam evdekilerede bulaşırsa nerden bilebiliriz bise olmayacağını lütfen erteleyin

Hamile kadına bunları yazıyorum bu mübarek günde.. Allahim affet. Arkadaşım sen ıyi misin. Cidden soruyorum. Kızcağız sormuş burda mantıklı olan düşünebilen insanlar gerçeği yazmış. Hamile olanlara sözüm yokta bu sıralarda hamile kalınır mı. Ne yiyip içiyorsunuz. Kimse asla çocuk yapma demiyor ki. Şu salgin bitsin hayat normale dönsün kim ne isterse yapsın sonra.
2 tane evladım var. Esim çalışıyor her akşam eve gelince gözlerindeki çaresizliği görüyorum. ise gitmek istemiyorum. Akşam olup eve gelirken vicdanım sızlıyor farkında olmadan virüsü eve taşırsam diyor. Çocuklarımin hastalanma ihtimali beni mahvediyor....

İlk hamileliğim iyi geçti. 2. Hamileliğimde haftalarca hastanede yattım erken doğum yaptım. Hastane de olmadığım zamanlarda hergun kontrole giderdim.
Nasıl bir hamilelik yaşarsın bilemezsin konu sahibi aklın yolu bir su salgin bitene kadar hamile kalmak mantıksız

haklsınız...

Osmanlıda kondom mu vardı?
Doğum kontrol hapı mı vardı?
Şimdi ise var hepsi
Korunmaya rağmen oluyor diye birşey yok
Doğru korunmayı bilmeyen var
Ama sen kendince tüm yöntemleri çürütyorsun karar vermişsin bile

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X