koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendini düşünmekten çıkıp daha dünyaya gelmemiş bir bebeği daha düşünüp "ay ona korona gecer mi . Ay ona bi şey olursa" diye stres olacak...insan haliyle sinirli stresli olacak.

Böyle bir hamilelik geçirmek ile insana korona bulaşması reelde aynı şey olmasada manen aynı şey... her ikisi de çok çok yorucu. Ve daha bir bebek için fazla zor.

Tam olarak bunları düşünüyorum. Hamile olmasaydım eğer bir kaç günde bir dışarı çıkar bi hava alırdım, evim çok sakin ve açık bir bölgede çünkü. Ama hamile olduğum için 3.5 hafta içinde sadece 2 kez dışarı çıktım 20şer dakikalığına. Çünkü evde nefes alamaz hale geldim.

Aynı şekilde karşı komşum bugün doğum yaptı ve bebeğe yaklaşırken maske kullancaz diyor. Çünkü bilinmeyen bir şeyle karşı karşıyayız ve ne yaşayacağımızı bilmiyoruz. Bu belirsizliğin içinde çocuk gibi bir sorumluluk ne kadar doğru ve mantıklı bilmiyorum.

Hayat ertelemeye gelmez... Bugün korona olur yarın kolera başka gün borç harç. %100 bitmez tövbe sonu gelmez diyorsanız erteleyin. Hatta hiç kalkışmayın. Ama karanlığa da lazım bir umut ışığı

karanlığa da lazım umut ışığı güzelmiş..
en farklı yorum sizinki olmuş ama sizin gibi düşünen azmış.. hem siz ve hem onlarda haklısınız :KK43::KK43: zor olanda bu sanırım

Canim sen boyle takılma benim olmuyodu bu yuzden mart basi tedavi olmustm hamile kalamasydim virus sonrasina kalicakti arkadasm bu ortamda bile bu ay doktora gitmeyi dusunuyo yinede de karar senin tabiki rahatca doktora gitmeyi hepimiz isteriz ama benim olmadigi icin bu virus olayinin ciktigi ay hamile kaldim yine de cok mutluyum hersey biter bigun normallesir bizde doktora gidemiyoruz rahatca ama sonuc olarak baktgnda hastane ihtiyaci olmayan kisiler de markete carsiya pazara gidiyor ayni sey bence ama iyi dusun karar senin

Allah ne zaman takdir ederse olur o ayrı ama ben olsam bile isteye denemem şu sıra.
Hamile kalırsanız ilk zamanlar sürekli doktora gitmeniz gerekecek.
Hamilelik var mı diye, kese görmeye, kalp duymaya derken kontrollere. Bir de aksilikler olursa vs hepsini düşünmek lazım.

Bence en azindan 1-2 ay daha erteleyin biraz ortalık durulur insallah. İnanın ası zamanı asıma gidemiyorum. 1 ay oldu randevuma gidemiyorum. Sans eseri kendimle ayni hafta olan bi hamile arkadasimla haftaya gidebilicem şükür.
Denediniz hemen hamile kaldiniz diyelim kan tahlili var, kese gormesi kalp atimi derken kac defa gitmek gerekicek gitmeseniz aklinız kalicak siz bilirsiniz

Canim sen boyle takılma benim olmuyodu bu yuzden mart basi tedavi olmustm hamile kalamasydim virus sonrasina kalicakti arkadasm bu ortamda bile bu ay doktora gitmeyi dusunuyo yinede de karar senin tabiki rahatca doktora gitmeyi hepimiz isteriz ama benim olmadigi icin bu virus olayinin ciktigi ay hamile kaldim yine de cok mutluyum hersey biter bigun normallesir bizde doktora gidemiyoruz rahatca ama sonuc olarak baktgnda hastane ihtiyaci olmayan kisiler de markete carsiya pazara gidiyor ayni sey bence ama iyi dusun karar senin
olup olmayacağını bile bilmiyoruz. bilinen farklı bi durumumuz yok ama bakalım çocuk için sağlığımız yerinde mi. yaşım 28 çok geç değil belki ama erkende denmez. çok zor bi karar :KK43::KK43::KK43: birde gurbetteyim kimsem yok.komşum bile yok... herşey böyle olsa ailelerimiz gelemez. çok zor bir karar :KK43: markete mecburiyetten gidiyorum. 20 gndür 1 kere gittik. eşim çalışıyor hem dışarda :KK43:

Aslında sağlık daha önemli bence şaka bir yana da daha yeni düşünüyor mussunuz olsa dahi haatane hepsi sıkıntılı ..
erteleseniz daha iyi olur bence ☺️

yapmayin yahu,

konu acmistim cocugumda mantar enfeksiyonu var diye, biz onu tedavi ettiremiyoruz su anda, goturemiyoruz doktora,
cok da problem degil,

ya siz hamile kalip da hastaneye gitmeniz gerekse ama koronadan dolayi kabul edilmeseniz ve kendi kaderinize birakilsaniz,
21. yuzyilin teknolojisi ile aninda cozulebilecek bir probleminiz olsa ama doktorsuzluktan bu tedaviyi saglayamiyor olsaniz,

ne diyeceksiniz cocugunuz buyudugunde,
"biz hemen olmazsin pandeminin ortasinda diye dusunduk" mu diyeceksiniz ???

1 yildan fazla oldu deniyorduk olmuyodu, bu koronavirus ortaya ciktigi gun hamile oldugumu ogrendim 🙈🙈 ama suan hamilelik cok zor duzenli kontrole gitmeye korkuyorum, hastane ortamlari buyuk risk bence simdi bebek denemesi yapmak icin uygun bir zaman degil, birazcik ortalik durulsun sonra deneyin derim...

olup olmayacağını bile bilmiyoruz. bilinen farklı bi durumumuz yok ama bakalım çocuk için sağlığımız yerinde mi. yaşım 28 çok geç değil belki ama erkende denmez. çok zor bi karar :KK43::KK43::KK43: birde gurbetteyim kimsem yok.komşum bile yok... herşey böyle olsa ailelerimiz gelemez. çok zor bir karar :KK43: markete mecburiyetten gidiyorum. 20 gndür 1 kere gittik. eşim çalışıyor hem dışarda :KK43:
Sorun sadece hamile kalio disaridaki hayati sorgulamakla bitse keske ama acaba olucakmi sorun aslnda bu .virus bittikte sonra ekonomik kriz baslayacak hepimiz biliyoruz o zamanda 2 yil ekonomiyi bekleyin yani bu sekilde onune sebep koyarsak çoook var ben de 5 yil ilk cocuktan sonra iste maddi olarak toparlanalm dedim ev dedim is dedim is de oldu evde oldu maddiyat da oldu ama cocuk olmadi 2 yil boyunca aglayarak gecti her teste baktigmda sonra bu ay sukur hamile kaldm ama bakiyorum da yine maddi sikinti onumuzde var issizlik her an olabilir ama ustuneden yillar gecti sadece bahane sebepler art arda siraladm bilemiyorum belki de benim olmuyodu diye boyle konusuyorum dogurabilen biriyle eminim farkli dusunuyoruz ama suz hic denememissnz arkadasm yaklasik 9 ay korundu ama korunma dedim ne biliyosun hamile kalabilecegini esi de istemeyince 9 ay sonunda karar verdi cocuga ama tam 10.ayı ve olmuyor yani nasip bu isler corona var evet cok zor ama maske takip temas etmeden ozel hastaneye gidip geliyorum hemen

Ben olsam bu ortamda asla çocuk düşünmezdim.

Sadece kendi çocuk sahibi olma isteğimden yola çıkarak bir bebeği tehlikeye atamam çünkü. Zorunlu ihtiyaçlarımız için markete, eczaneye bile zor gidiyoruz. Bu salgın ciddi bir tehlike, “bahane” denilerek geçiştirilemez. Ekonomik vs. gibi gerekçelere de benzemez, bebeğin sağlığı söz konusu çünkü.

Bunu tabiri caizse tuzu kuru biri olarak yazmıyorum. Çocuk sahibi değilim ve belki de yaş itibariyle tam da düşünmem gereken bir dönemdeyim. Buna rağmen mantığım duygularıma ağır basıyor.

arkadasm yaklasik 9 ay korundu ama korunma dedim ne biliyosun hamile kalabilecegini esi de istemeyince 9 ay sonunda karar verdi cocuga ama tam 10.ayı ve olmuyor

Niyetim tartışmak değil sadece düşüncelerimi söylemek istiyorum ben de. O sebeple yazıyorum size. İstemediği, hazır olmadığı o süreçte çocuk olsa iyi mi olacaktı arkadaşınız için? Bu mantıkla insan korunmaz zaten. Ben 2 yıl dkh kullandım, bana da belki olmayacak diyenler oldu ama zaten o süreçte kati şekilde çocuk istemiyordum. İlacı bıraktıktan sonra 1 sene bekledim hamile kalmak için. Ama hiç pişman olmadım korunduğuma. İhtimalleri düşünerek korunmayı bıraksaydım, hiç hazır olmadığım halde hamile kalsaydım o psikoloji ile çocuğuma nasıl bir annelik yapabilirdim Allah aşkına? Mecburiyetten sevmek, doğurduğun için anne olmak farklı bir şey, isteyerek hamile kalmak, tüm o süreci heyecan ile geçirmek, çocuğuna o hasret ile kavuşmak farklı bir şey. Ayrıca olay eğer nasipse korunmayı bıraktıktan sonra olmaması da nasip. Sırf korunduğumuz için Allah bizi çocuk vermeyerek cezalandırır gibi bir anlam çıkarıyorum ben sizin düşüncenizden.

Bir daha biri mülteciler icin "bunlarda her şartlarda doğuruyor" diyene burda sıralananlari göstericem. Demek ki "Allahin takdiri", "Umut ışığı", "bahaneler bitmez", "belkide olmaz" gibi şeyler sıralasak ortada sorun kalmıyor. Gercekten hayretler içinde okuyorum. Tamam salgın başladığında hamile olanların başka seçeneği yoktu. Ama secenek varken beklemek en doğrusu. Biri ekonomi de bozulak diye yazmış. Evet ekonomi de ciddi darbe yiyecek korona sayesinde. Bu durumda önce bekleyip gelişmeleri değerlendirip öyle karar vermek en doğrusu değil mi? Sonuç olarak bir kaç ay içinde işsiz kalmak da varsa, daha da zora girmez mi insanlar?

Sirf korundugumuz icin cocuk olmuyor degilde herseyin bir zamani da var buni bilirsiniz kaderimizin cogu bizim elimizdedir bakin 35 yas ustne kadar beklemis ve sonra doguramayan bir insan ile 25 yasinda evlenmis hemen cocuk yapmis bir insan ayni degildir tabiki bazisi 20 yasinda da olmuyor ama etrafimda ve burda knustugm butun kisiler hatta biran once yarim kalan tedavilerine baslamak isteyenler var zorunluluk degil insanlar istedigi icin hamile kalir arkadas zorunluluk gorecekse zatn dogurmasn bu istekle olan bisey ben hamile kalin demiyorum suanda korona var sonra ekonomik krizler vs neler var erteledikce erteleriz bem hamileyim gayet mutluyum zor ama bunlarda gececektir kendi adima fikrimi soyledim sizin benim gibi benimde sizin gibi dusunme zorunlulugum yok

Ben korona olacağını bilseydim asla asla yapmazdım. Herkes icim riskli, hamileler icin daha da riskli. Mesela kontrole gittim dun, muayneye esimi almadilar(özelde) dogum yapanlara ziyaretci asla kabul edilmiyor ve refakatci 1 kisi o da degismeyecek....

Muayneye gitmek bile cok zoR hastane ortamina girmek istemiyor insan bu durumda. Bi yuruyus yapip hava almakn isteseniz o bile sorun. Bence akli olan bu donemde denemez. Ben cok uzgunum bu donemde hamile oldugum icin

Bir daha biri mülteciler icin "bunlarda her şartlarda doğuruyor" diyene burda sıralananlari göstericem. Demek ki "Allahin takdiri", "Umut ışığı", "bahaneler bitmez", "belkide olmaz" gibi şeyler sıralasak ortada sorun kalmıyor. Gercekten hayretler içinde okuyorum. Tamam salgın başladığında hamile olanların başka seçeneği yoktu. Ama secenek varken beklemek en doğrusu. Biri ekonomi de bozulak diye yazmış. Evet ekonomi de ciddi darbe yiyecek korona sayesinde. Bu durumda önce bekleyip gelişmeleri değerlendirip öyle karar vermek en doğrusu değil mi? Sonuç olarak bir kaç ay içinde işsiz kalmak da varsa, daha da zora girmez mi insanlar?
Cok mantikli bi bakis acisi. Tamamen haklisiniz.

Ekonomi sadece ulkemiz icin degilki dunya geneli bir sikintidan bahsettim neyi hayretler icinde okuyosunuz ki ben fikrimi soyledim hu kadar abartilicak bir durummu var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X