koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evde bebeğim var markete gitmeye korkuyorum onu gereksiz hiçbir zaman hastaneye götürmedim hamile kaldığımda paketli gıda bir buskivi bile yemedim neden bu kötülüğü olursa bebeğinize yapacaksınız?
Ben de size katılıyorum. Hatta hamilelik düşünülmeye başladığında yemeye içmeye dikkat edilmeli. İnşallah ben öyle yapmaya çalışacağım allah nasip ederse. Bu süreci hamile, doğum vakti yaklaşmış olarak geçiren kadınlara bol bol dua ediyorum. Çok tedirgin bir durum ve yapacak hiç birşey yok. Allah kalplerine serinlik ferahlık versin.

Kızlar Yaaa bardağa hep boş tarafından bakmayın eskiler çocuğunun cinsiyetini bile doğurduğunda öğrenirmiş her ay kontrol mü varmış evde tarlada doğuruyorlarmış (eskiden savaşlar vardı eskidende salgın hastalıklar vardı 7 ceddimizden bahsediyorum onlarda savaş var salgın var deselerdi şu anda olmazdınız (belki de dediler ama kaderin değiştirilemez kısmı doğum ve ölüm)...çocuğu yapacak kişi bunların hepsini düşünüyordur zaten... 15 mayıstan sonra vaka sayılarında ciddi azalma göreceğini umut ediyorlar bakın bu ihtimal %50 ihtimal ...ben İstanbul’da yaşıyorum olası bi deprem söz konusu ihtimali %50 hiç çocuk yapmayım o zaman ya enkaz altında kalırsam kalırsak diye sürekli en kötüyü düşünüyorsunuz ve korkunuza esir düşmüş vaziyettesiniz.. her ihtimal her şeyde ihtimal %50 evet bu bi salgın ama Tedbirini aldıktan sonra her ihtimal %50 .. Kaderin 2 kısmı vardır duan ile tedbirlerin ile değiştiremediğin şeylerden biri ölüm diğeri doğumdur..Yani kulun kaderinin kendi çabasına bağlı kılınması durumu kaderin 1.kısmını bağlar..Doğum ölüm nikah saati kulun çabalarıyla değiştiremeyeceği kısma girer.. (Kul seçimleriyle değiştirdiğini sanar))Halbuki Kaderde Ne varsa Kaşıkta o çıkar ..

Zaten böyle bir 'ninelerimiz tarlada doğuruyordu" yorumu bekliyordum. Şaka mısınız? Benim bir teyzem var o bahsettiğiniz kadınlardan. 8 çocuğundan 4 tanesi hayatda kalmış. Diğerleri ya dogumdan önce ya dogumdan kısa sıra sonra ölmüş. Siz hiç çocuk dogurdunuz mu? Komplikasyon veya yırtılma felan olsa evde iplikle mi dikeceksiniz. Biz bardağın boş tarafına bakmıyoruz. Bardağın genel durumuna bakıyoruz. O da şu anda parlak görünmüyor. Sağlık sektörü söz konusu olmasa neyise, ama pandemi ya. Deprem olacaksa olur ölürsünüz kaçış yok. Ama burda bir karar verme şansınız var.

Zaten böyle bir 'ninelerimiz tarlada doğuruyordu" yorumu bekliyordum. Şaka mısınız? Benim bir teyzem var o bahsettiğiniz kadınlardan. 8 çocuğundan 4 tanesi hayatda kalmış. Diğerleri ya dogumdan önce ya dogumdan kısa sıra sonra ölmüş. Siz hiç çocuk dogurdunuz mu? Komplikasyon veya yırtılma felan olsa evde iplikle mi dikeceksiniz. Biz bardağın boş tarafına bakmıyoruz. Bardağın genel durumuna bakıyoruz. O da şu anda parlak görünmüyor. Sağlık sektörü söz konusu olmasa neyise, ama pandemi ya. Deprem olacaksa olur ölürsünüz kaçış yok. Ama burda bir karar verme şansınız var.
Karar verme şansı derken Neyin kararı ? doğumu mu ölümü mü? Sonuna kadar okumadınız galiba Siz değiştiremezsiniz bunu istediğiniz kadar tedbir alın..Aynı depremde olacağı gibi ..

Kimsenin değinmediği bir ihtimal daha var, yazayım hemen. Siz Allah’tan garanti mi aldınız çocuğunuz sağlıklı doğacak diye? En basitinden solunum cihazı lazım oldu, hani nerede? Doğar doğmaz küveze alınan ve çeşitli ameliyatlar olan bebekler var. Hastaneler bu kadar doluyken, kanser hastalarının tedavisi yarıda bırakılmışken bu neyin korkusuzluğu?
Helal olsun, çerçeveletip şı dönemde cocuk dusunenlerin kapısına assak keşke.

Bu kadar felaket senaryosu çizmenize kızıyorum sadece..ben tarlada doğurun evde doğurun demiyorum ki .. doğum yapan arkadaşım var bebeği de kendide gayet iyi doğurdu evine geldi .. Pamukannesi83 Pamukannesi83 hiç çocuk doğurmadım ve çok çocuğum olsun istiyorum peki ya öleceksem ??? ölmeden önce bir kez annelik duygusunu tatmak istiyorum bu kadar bencilim.

Bu kadar felaket senaryosu çizmenize kızıyorum sadece..ben tarlada doğurun evde doğurun demiyorum ki .. doğum yapan arkadaşım var bebeği de kendide gayet iyi doğurdu evine geldi .. Pamukannesi83 Pamukannesi83 hiç çocuk doğurmadım ve çok çocuğum olsun istiyorum peki ya öleceksem ??? ölmeden önce bir kez annelik duygusunu tatmak istiyorum bu kadar bencilim.

Aferim. Belli.

Karar verme şansı derken Neyin kararı ? doğumu mu ölümü mü? Sonuna kadar okumadınız galiba Siz değiştiremezsiniz bunu istediğiniz kadar tedbir alın..Aynı depremde olacağı gibi ..
Kaderde olacağı varsa korunurken de olur evet ama en azından korundum, tedbirimi aldım elimden geleni yaptım yine de oldu der. Salgını bile bile kendi iradesiyle yaparsa ve hasta olursa bunun vicdan azabını taşıyabilecek mi? Ben yapamazdım şahsen.

Kızlar Yaaa bardağa hep boş tarafından bakmayın eskiler çocuğunun cinsiyetini bile doğurduğunda öğrenirmiş her ay kontrol mü varmış evde tarlada doğuruyorlarmış (eskiden savaşlar vardı eskidende salgın hastalıklar vardı 7 ceddimizden bahsediyorum onlarda savaş var salgın var deselerdi şu anda olmazdınız (belki de dediler ama kaderin değiştirilemez kısmı doğum ve ölüm)...çocuğu yapacak kişi bunların hepsini düşünüyordur zaten... 15 mayıstan sonra vaka sayılarında ciddi azalma göreceğini umut ediyorlar bakın bu ihtimal %50 ihtimal ...ben İstanbul’da yaşıyorum olası bi deprem söz konusu ihtimali %50 hiç çocuk yapmayım o zaman ya enkaz altında kalırsam kalırsak diye sürekli en kötüyü düşünüyorsunuz ve korkunuza esir düşmüş vaziyettesiniz.. her ihtimal her şeyde ihtimal %50 evet bu bi salgın ama Tedbirini aldıktan sonra her ihtimal %50 .. Kaderin 2 kısmı vardır duan ile tedbirlerin ile değiştiremediğin şeylerden biri ölüm diğeri doğumdur..Yani kulun kaderinin kendi çabasına bağlı kılınması durumu kaderin 1.kısmını bağlar..Doğum ölüm nikah saati kulun çabalarıyla değiştiremeyeceği kısma girer.. (Kul seçimleriyle değiştirdiğini sanar))Halbuki Kaderde Ne varsa Kaşıkta o çıkar ..
Ben sizin anlama kapasitenize göre bir cevap vereceğim. İnşallah Allah siz ve sizin gibilerin kaderine bu dönemde hamile kalmayı yazmamıştır. Eğer yazdıysa da sağlık sistemini meşgul etmeden ninelerimiz gibi evde kendi işinizi kendiniz görmeyi nasip eder.

Konu sahibi istiyorsan çalışmalara başla ..ayrıca Buraya doğurma yazan çoğu kişi Anne ...

Evet. Onun icin zaten uyarıyoruz. Siz kendi benciliğinizden sağı solu görmüyorsunuz belli. Ama sizin hamilelikten pek bir fikriniz olmadığı gibi burdaki kadınları neyle itham ediyorsunuz? Biz kadının ve bebeğin sağlığını düşünmesek niye konuşalim.

5 yıl hazır olmayı hissettim :) yılbaşından sonra hamile kaldım gelin görün 2020 halini.
Eğer şu zamana kadar hamile kalmasaydım kesinlikle ertelerdim.
Bebeğimin cinsiyetini öğrnemeye gidemiyorum korkudan :) her kontrol bir tedirginlik.
Başıma bir şey gelse acilde bana yer kalır mı, doğum zamanına kadar geçer mi diye diye en güzel günlerim stres dolu.

Ben sizin anlama kapasitenize göre bir cevap vereceğim. İnşallah Allah siz ve sizin gibilerin kaderine bu dönemde hamile kalmayı yazmamıştır. Eğer yazdıysa da sağlık sistemini meşgul etmeden ninelerimiz gibi evde kendi işinizi kendiniz görmeyi nasip eder.
Bakalım Rabbim neyler Neylerse Güzel eyler

Bence şu zor zamanların geçmesini beklemelisiniz gercekddn böyle bir hayatta çocuk düşünmek mantıksız

Maalesef şu anda ben de boş ya da dolu görülecek bir bardak olmadığını hatta bardağın kırık olduğunu düşünüyorum.

Ölüm her sekilde gelebilir ama tedbir almaktan anladıklarımız sanirim tam olarak ayni değil.

Daha sağlam bir binada oturma imkanimiz varken önlem alınmamis bir evde oturuyorsak, yetkilileri tedbir almaları konusunda baskı yapmiyorsak deprem nedeniyle ölürsek bunun sorumlusu da bizizdir.

Tedbir ve tevekkulden benim anladigimsa şu, trafik kazalarindan da insanlar vefat ediyor ama hayat sartlari geregi hepimiz trafiğe cikiyoruz, diyelimki emniyet kemerimiz takili, hiz sinirina ve trafik kurallarina uyuyoruz, trafige konsantreyiz fakat baska bir surucu kurallari ihlal ederek bize çarpiyor iste bu durumda biz elimizden gelen herseyi yaptigimiz halde kader devreye girmis oluyor.

Doğum için de tedbir, bu salgın koşullarında daha sıkı korunmaktır fakat yine de hamilelik olursa buna kimse itiraz edemez tabiki ama korunmadan iliski yasayip zaten olursa olacak, kaderimizde yoksa olmayacak gibi bir anlayış tam olarak kadere iman olmuyor.

Sizin tam olarak ne yazdiginizi takip edemedim ama ne kadar tedbir alirsak alalim Allah verdikten sonra bebek olur bu yuzden korunmaya da gerek yok, hemen olmuyor zaten minvalinde yorumlara karsilik yaziyorum.

Ben her şeyin %50 ihtimalinin olduğunu düşünüyorum o yüzden içinden ne geliyorsa onu yapsın konu sahibi mesela ben bu ay denedim ve benim gibi topiklerde deneyen bi çok kadın var benim tutmadı olmadı..demekki hayırlısı değilmiş..
Ben korkmuyor değilim elbette ama her ihtimalin diğer yarısını da düşünüyorum
Ve fazla Kaderciyim ..

Konu sahibi istiyorsan çalışmalara başla ..ayrıca Buraya doğurma yazan çoğu kişi Anne ...
EVET ben bir anneyim. Tedavi sonucu elde ettiğim sağlıklı bebeğimi doğuma günler kala kaybetmiş bir anneyim. Yaş faktörüm ve rezerv sorunum var. Tekrar tedavi ve gebelik için beklemem gereken asgari bir süre vardı bu süreyi o kadar zor sabrederek geçirdim ki. Eğer ben gıkım çıkmadan sabrederek geçirebiliyorsam konu sahibesi de haydi haydi geçirebilir diye düşünüyorum. 😐

Ben her şeyin %50 ihtimalinin olduğunu düşünüyorum o yüzden içinden ne geliyorsa onu yapsın konu sahibi mesela ben bu ay denedim ve benim gibi topiklerde deneyen bi çok kadın var benim tutmadı olmadı..demekki hayırlısı değilmiş..
Ben korkmuyor değilim elbette ama her ihtimalin diğer yarısını da düşünüyorum
Ve fazla Kaderciyim ..

kader senin dediğin gibi bir şey değil. öyle olsa cennet cehenneme gerek kalmazdı çünkü senin kader anlayışında insan iradesinin yeri yok. kader senin seçimleriyle her gün her an yeniden şekillenir. bu zamanda bile isteye hamile kalanların çocuğu olduğunda "hayırlısı" olmayacak. göreceksiniz. ahla hayırlı çocuk büyümez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X