Korona sonrası toparlanamayan ailem

Alan sınavına gireceksiniz herhalde. Bütün bunlara değer mi acaba benim kaynanam sizde olsa kafayı yerdiniz valla. Biraz sabır gösterin bu süreci atlatın sakinleşin sonra herkesle tek tek hesaplaşırsınız. Bi de oğlunuz varmış kimbilir ne kadar etkileniyordur bi düşünün.

Gelir ama cocugu umursadigi için değil evde beslediği asalak kocasından kurtulmak için ,sonra da yıllarca çektiği dertleri dinleriz
Çocuk bakma gibi bir derdi yok zaten

Dediğinizi bende yaşadım biliyorum annemler KV ler şöyle özledik boylw özledik diye yurtinir gidince hepsi kayıp valla şuan çok sinirliyim ağzımdan ateş çıkacak ,

Evet ilk başta dedi ki altından kalkamsyacakdin sandım çünkü doktor demiş ki yalnız kalmasın ilaçlar ağır ,gece nefes darligi kalp sıkışması vs yapar bende onları evden gonderdim çünkü ev çok küçük ve nereye. Dokundum vs bilmiyodum temizlik yapmam gerekti diye ama korktuysa öyle davransaydi çözüm bumu daha büyük birsry olsa ne olacak

Merhaba, diger konunuzu hatirliyorum. Hastaligi atlatmaniza cok sevindim. Ailelerin yanina gidince neden daha cok yoruldunuz orasini cok merak ettim
Sağolun Allah razı olsun :) hepsi şöyle diyordu dinlenemedin sen gel biz çocukla ilgilenirim sen dinlenirsin hem ikiniz biraz kafa dagitirsiniz gittik oldu mu hayır aynı ev hayatını ysadik ve geldik birde 17-18 saat yol çektik masrafta çabası şuan epey zorladı bizi boş yre

Bence bir müddet sessiz kalın sesinizi çıkarsanız da şuan belki o da daha kendini toplayamadı baktınız böyle devam ediyor konuşursunuz güzelce

Doğru anlamissiniz kesinlikle yok .Eşim bu kadar değildi ama şu 2 aydır böyle tahammülsüz oldu qrtik çünkü oğlumda çok hircinlasti onu öne sürüyor evet sabır zorluyor cidden ve bu hastalıkla çoğaldı evden ayrı kaldı vs bu yüzden beni suçluyor içten içe sen dikkat etmedin hasta oldu biz bu yüzden yiorandik gibi ...
Konuşsun ama gerçek amacı torun olsa hadi konuşsun diyeceğim de amacı kendine kapı bulmak ona kızıyorum dediğiniz gibi umuesamamam lazım belkide

Evet alan sınavı ...Doğrudur inanın ben mu gerginlikten abartiyorum diye düşündüğüm icin konu açtım her fikri önemsiyorum .Oğlum hırçın ama akşama kadar baba diye sayiklliyor babası geliyo 10 dk sonra oğlum saçma birşey yapsa anında bagiriyo bu akşamda ağzına geleni saydı mesela

Demek ki onun gerginliği sizinkinizden de fazla. Sizin hayatınızı etkileyecek bu sınav biliyorsunuz dimi .. ben sizin yerinizde olsam herkese kulaklarımı kapatırım. Eşinizlede muhakkak sonrasında bu sorunu konuşursunuz. Hiç yanaşmayın moralinizi bozmanıza izin vermeyin. Sınavda başarılar

Bu aksam geldi yemegimizi yedik sonra maç izlicem diye odaya geçti maç konusu hep böyle bişey demiyorum neyse sonra oglum ynina gitti iyi güzel sonra tutturdu bahçeye cikcam arkadaşım var diye dedim cikartayim hadi çıktık arkamızdan o da çıktı ..Bı süre sonra girdik yine bişey yok çay iciyodu oğlum o sirada tabletinden bişey gosterecekti tablet takilinca birlikte bakmaya kalktılar sonra oğlum sabırsız olduğu için almaya kalktı çaya filan çarptı ondan sonra eşim bı başladı sen başıma bela mısın sacma sapan hareketkerin var yeter bıktım artık bilmem ne bende ded çocuğa her aksma bağırma yeter adam gibi konuş diye dedi ki defolup gidin artık başıma bela oldunuz yoruldum bıktım bilmem ne ordan tartışma uzadı gitti evet ne yapayım diz soyleyin değer mi bu na

Sağolun Allah razı olsun bugün oğluma kızıp bize defolun gidin artık başıma bela oldunuz vs diye saydırdı defolup gitti şimdi arabayla artık giidp baskasiyla mi gorusuyo diye düşünmeye başlayacağım cidden

merhaba arkadaşlar öncelikle çok çok geçmiş olsun akademisyen bir hemşire olarak söylemem gerekir ki çok dikkatli olmalıyız. Okuduğum makalelere göre en en önemlisi DVİT almamız sonra c vit ve demir tabı kı bir bu kadar önemli olan melatonin. hepsini transdermal olarak kullanıyorum ve bağışıklığım daha kuvvetli. Lütfen dikkatli olun ve kendinize iyi bakı

Ben çalışıyorum 3 yasindaki oğluma esimm bakıyor..marttan beri kreşe gondermiyoruz covid yüzünden.evlilik mevlilik kkalmadi artık.hicbirsey gözüm görmüyor..herkes eşin bakiyor çok şanslısın diyor..ben de öyle düşünüyordum .ama eşim yaptığı iyiliğin hayrını birakmadi tavırlarından.allah yardımcımız olsun.
KV ile ilgili bir durum göremedim ben.

Boşverin siz ne isterseniz o olur, isteyen istediği kadar konuşsun. Biliyor musunuz ben hep ne derim. Çocuk olup olmayacağına karar verebilen tek merci kadındır. kadın isterse doğurur istemezse doğurmaz. Erkek de karar veremez buna, kadın isterse baba olur istemezse olamaz. Kayınvalideniz kapı arıyorsa kendine siz istemezseniz yine olmaz ama bunun oldukça zor bir durum olduğunu anlıyorum, yine de eğer kızı varsa oğlunun evinden önce kızının evi kapı olur genellikle. Şimdi ortada bir şey yokken takmayın bunu kafaya.
Bu arada çok geçmiş olsun. Size nasıl bulaştı bilmiyorum ama kimse istemez hasta olmayı. Annesi böyle ilgi çekmek için hep hastalık kullanan bir insan idiyse (iyi tanırım öyle insanları) çok bunaltmıştır eşinizi geçmişte, tahammülsüz olmuş adam, Belki çaresiz hissettiğinden çaresizliğini de dışa böyle öfke olarak yansıtıyor. yine üzücü bir durum bu sizin için tabi. Allah hep sağlık versin sizlere bundan sonra.

Çok teşekkür ediyorum tavsiyeniz için Rabbim sizlere ,tüm saglikcilara yardim etsin insallah

Sizin için çok üzüldüm birde çalışıyorsunuz mecburi bir neden ...Niye bu erkekler çocukla ilgili sorumluluk yukelnince geriyorlar bizi acaba
Ben çalışırken eşime birakiyodum evde olunca ama yüreğim ağzımda ,gözüm telefonda acaba eve gidince yine ne için söylenecek diye hasta olduğum sürede durulmustu mesela o günden beri ev dağınık dahi olsa ses çıkarmıyor ama oğluma karşı o sabırsız işte ,belki evden dolayı da darkaniyor ama sınava kadar günlük temizlik yapıp geçiyorum öyle dip köşe dalamiyorun o bile geriyodur

Rabbim yardimciniz olsun sizinde

Bence siz biraz alıngansınız bu ara, inanın hıcbır sey abarttıgınız kadar kötu degil
Belkide ...Önceki yaşananlar vs hepsi birleşiyor diye boyle kuruyorum bilmiyorum biraz kinci bir yapım var maalesef .
Gerçekten 2 aydır bende çok yorgunum artik onun gerginliği yuzunden farklı yerlere sariyorum sanırım

Kesinlikle aynı dusnuyorum ki hormonal sorunlarım var oğlum bile mucize oldu desem yeri ve bu yüzden ben doğum kontrol hapı,spiral vs kullanamıyorum eşim korunuyor o yüzden dedim olur da aklınca oyun oynayıp vs kabul eder dersen ne olursa olsun gider aldiririm o yüzden aklından öyle birşeyde gecmesin diye ( yapar mıyım yaomam ama bilsin istemediğimi diye söyledim ) bir daha da lafini açmadı
Belkide ben kuruyorum bilmiyorum mesela ara sıra bize gelir uzaktayiz çok geldiğinde bile eşim 1 hafta 10 güne gidecek şekilde bielti ayarlatir biliyor fazlasnda gerginlik başlıyor heralde bu şartlarda eve yerlessin istemez belki de niyeti yok ben öyle düşündüm bilmiyorum ..hastalık vs o ayrı ben keyfi olana kızıyorum

İnanın bende bilmiyorum eşim polis ve iş uerinde çıkmıştı o donem biz direk ondan geldi dedik ama ona hiç ugrammais bile ben o kadra dikkat ediyodum ki çevremdeki herkes şaşırdı ve cidden hala nefes darligim ve agrim var buna ragmen nazlanmiyorum sadece anlayış bekliyorum ama o da eşimde tükendi herhalde

Her şartta hastalığı vs kullanan hatta uyduran bir insan gerçekten çünkü sadece o zamna ilgi görmüş maalesef ona da üzülüyorum bazen de ..Hatta biz nisanliyken bile ayırmak için yalan krizler geçirdi hiç haberim yokken eşime diyomus ki o çok dik başlı asla gelip bizim oldigumuz şehirden gelinlik almz hop yalandan bayiliyo vs biz eşimle tartiisyoruz o zamanlar süt kuzusu gibiydi ,bı bakıyorum o mobilya alırken bizi istemez yine bı ayilip bayılma yine bir tartisma hepimizi ayrı sehirdeydik sonra tepem attı ve ipleri kopardım düğüne 1 ay kala ..ondan sonra eşim biraz farkına vardı ne oldu gelinliği de mobilya mi da kendim seçtim formaliteden de olsa fikir veremedi göremedi ne gerek var yani

En son da çocuktan sonra evime geldigi bir gün tartışma çıkarmaya kalktı çünkü biliyo ki o ağlar bayilirsa biz kavga edeceğiz eşim evde yok gelince hemen anlatmaya başladı ki tek dediğim seni ilgilendirmez bunkadra öyle bir anlatıyor ki küfürler etmişim gibi bekliyo ki kavga edelim eşim de dedi ki sen rahat durmucan biletini alalım.da git sonra sustu

En son 3 yıl önce aşırı ileri gittiler eşim o zaman görüşmedi bir süre hala mesafeli eski sıcaklığı yok farkediyorum o yüzden o günden beri bişey yok ama ben unutamıyorum eskileri adamın hastalığa tahammülü yok resmen

şu kayınvalidelerin torun siparişi beni benden alıyor şaka gibiler.
bakacam diye rivayet edenlerin hepsi yalan.gelmeyecek 10ununcuyu doğursan bile bahane bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…