Korkuyorum vallahi hamile kalmaktan :(

ciko07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
5.902
818
Kisaaca özetleyim bazilari bilir.
2014 ekimde dogum yaptim 2 ay sonra hamile kaldim.
2015 ekimde tekrar dogum yaptim.
Korktum arastirdim implanonu buldum deri alti koruma implanti.
Arastirdim takan yeri buldum saglik ocagnda ebeye bile sordum korumasi en yüksek olanlardan dedi.
40 im cikinca gittim taktirdim.
3 4 ay olacak doktor hic adet görmeyebilirsin demisti ama 3 aydir gördüm hatta not ediyordum.
17 kasim
12 aralik
20 ocak
Ee simdi olmadim nerdeyse 10 gün oldu olmadikca stres yaptim tekrar kalirmiyim diye arastirdim %0.1 kalma ihtimali yani binde bir .
Ama oda bana vurmaz heralde 3 gündr de gecmeyen bi bas agrim var bu implanon (nexplanonun)
Yan etkilerindede var bas agrisi ama stres yaptim gelsin diye dua ediyorum resmen.
Tekrar kalmis olamam dimi onu kaldiracak ne bünyem ne psikolojim yok zaten. Heralde kafayi yerim öyle birsey olsa.
Biz ultrosnmuyuz vs diyen yazmasin sadece bilenlerden yorum bekliyorum.
Birde bu hormonlu spiral gibiymis yani benim eltim hormonlu sprial taktirmisti oda 1 sene adet olmadi ama ben 1 sene olmasam her ay stres olurum.heralde

Kisaaca özetleyim bazilari bilir.
2014 ekimde dogum yaptim 2 ay sonra hamile kaldim.
2015 ekimde tekrar dogum yaptim.
Korktum arastirdim implanonu buldum deri alti koruma implanti.
Arastirdim takan yeri buldum saglik ocagnda ebeye bile sordum korumasi en yüksek olanlardan dedi.
40 im cikinca gittim taktirdim.
3 4 ay olacak doktor hic adet görmeyebilirsin demisti ama 3 aydir gördüm hatta not ediyordum.
17 kasim
12 aralik
20 ocak
Ee simdi olmadim nerdeyse 10 gün oldu olmadikca stres yaptim tekrar kalirmiyim diye arastirdim %0.1 kalma ihtimali yani binde bir .
Ama oda bana vurmaz heralde 3 gündr de gecmeyen bi bas agrim var bu implanon (nexplanonun)
Yan etkilerindede var bas agrisi ama stres yaptim gelsin diye dua ediyorum resmen.
Tekrar kalmis olamam dimi onu kaldiracak ne bünyem ne psikolojim yok zaten. Heralde kafayi yerim öyle birsey olsa.
Biz ultrosnmuyuz vs diyen yazmasin sadece bilenlerden yorum bekliyorum.
Birde bu hormonlu spiral gibiymis yani benim eltim hormonlu sprial taktirmisti oda 1 sene adet olmadi ama ben 1 sene olmasam her ay stres olurum.heralde
Hiç bir korunma yöntemi %100 değil canım. Sen hormon aldığın için adetin gecikme yapmış olabilir. En iyisi git bir kan testi yaptir rahatla. Ben de çok kolay hamile kalacak yapıda olmamama rağmen geçen ayki regl gecikmesinden dolayı spiral taktırdım.

ynen strese ne gerk var gt bı kan ver. bu kadr.. allah ısteyenlere nasıp etsn bebegıde

bikaç gebelik testi bulundurmak lazım böyle yöntemlere alışana kadar :KK53:
son dönemde o kadar çok korunurken hamile kalan duydum ki kesin bir yorum yapamıyorum, test yapın rahatlayın.

Şuan aynı korkuyu yaşıyoruz. Tabi bir farkla ben daha yeni evliyim. Ama bikaç gündür sürekli kusma var. Karın ağrısı falan.. Acile gittim ateşimde vardı. Doktor tipime bakıp "salgındır salgın" dedi. Salgın var bu aralar dedi. İğne yaptı yolladı. Ben dönüş yolunda yine kustum. Şimdide adetim gecikti 2 gündür falan. Ciddi tırsıyorum. İnşallah salgındır salgın.

Canim implanon koruma orani en yuksek yontem korkma hic bende kullandim etkisi 99.9 dogru takildigi surece koruyacaktir
Ayrica kimde nasil adet duzensizligi yapacagi belli degil kimisinde adeti kesiyr kimsindede fazlalastiriyor ama bu bir sorun degil

bikaç gebelik testi bulundurmak lazım böyle yöntemlere alışana kadar :KK53:
son dönemde o kadar çok korunurken hamile kalan duydum ki kesin bir yorum yapamıyorum, test yapın rahatlayın.

Aynen cnm ay yoktur insllah da göbek aticam vallahi

Vay arkadaş kırkın çıkar çıkmaz nasıl hamile kaldın yaaaa ulen kocanız bakış atıyo hamiş kalıyorsunuz :KK70: :KK70: :KK70:
İnşallah hamiş değilsindir zor olur hakkaten senin için. Sen olma ben hamiş olayım :KK70: Bana yönelt dualarını :KK70: ben talibim :KK70:

Doğumdan 2 ay sonra hamile kaldığınıza göre doğurganlığı yüksek bir bünyeye sahipsiniz. Hormon ile koruyan yöntemlere nasıl güvenebiliyorsunuz? Yerinizde olsam çift kondomla anca kafam rahat olurdu herhalde.

Bahsettiğin şeye baktım da baya cerrahi işlem o yaa, seks yapacam diye bu ne çile, kondomun gözünü seveyim, 1 sene adet olmamak ne demek, 2 gün gecikse ben sinirden şişkinlikten ölüyorum, rahim zarını inceltiyor falan yazmış bi site, değişik ilk kez duyuyorum bunu

Doğumdan 2 ay sonra hamile kaldığınıza göre doğurganlığı yüksek bir bünyeye sahipsiniz. Hormon ile koruyan yöntemlere nasıl güvenebiliyorsunuz? Yerinizde olsam çift kondomla anca kafam rahat olurdu herhalde.
Canim bu hormon dogum kontrol hapi gibi degil icinde etonegestrel var buda yumurta olusmasini ve catlamsini onleyip spermi bulusturmuyor yani koruma orani cok yuksek

Canim implanon koruma orani en yuksek yontem korkma hic bende kullandim etkisi 99.9 dogru takildigi surece koruyacaktir
Ayrica kimde nasil adet duzensizligi yapacagi belli degil kimisinde adeti kesiyr kimsindede fazlalastiriyor ama bu bir sorun degil
Bu yöntemi duydum daha önce ama açıkçası uygulama aşaması korkuttu beni nasıl yapılıyor acaba??
Aslında etkilere bakılırsa pek sağlıklı değil gibi ama o_O

Bu yöntemi duydum daha önce ama açıkçası uygulama aşaması korkuttu beni nasıl yapılıyor acaba??
Aslında etkilere bakılırsa pek sağlıklı değil gibi ama o_O
Basit bir islem siringa gibi birseyle icinize itiliyor 3 sene koruyor cikarttiginiz an yumurtlama geri olusuyor yani yok etmiyor sadece baskiliyor

X