Korkunç Baş Ağrısı İçin Lütfen Yardım!!

EvrimKuzey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
9.630
144
46
Arkadaşlar, altı haftalık hamileyim, dünden beridir geçmeyene ve de uyutmayan bir baş ağrısı var.. Bununla ilgili ne yapabilirim bilmiyorum.. ilaç almak istemiyorum, şu an bebeğin organ gelişimi sürüyor çünkü.

Bu konu ile ilgili kk da çok güzel açıklamalar vardı, eskiden gözüme çarpmıştı ama bulamadım bir türlü.

Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım? Nasıl geçecek bu baş ağrısı, 12 saatten fazladır ağrıyor!!!! :1no2:

Geçmiş olsun canım tansiyon aletin varsa bir tansiyonunu ölç yoksa eczaneye ölçtür....

Ayaklarının altına yastık koy bir süre uzan....

Ihlamur iç rahatlarsın....

Parol adlı ağrı kesicinin gebelikte içildiğini biliyorum ama sen yinede içme eğer yine şiddetli ağrın olursa dr a başvur....

Bol sıvı almayıda ihmal etme....

tatlım benim, alıntı yapıyorum uzmanından
Gebelikte baş ağrılarıyla nasıl baş edebilirsiniz?
Baş ağrılarıyla mücadele etmek için en etkili yol, baş ağrılarının olmasını engellemektir. Bunun için; özellikle gebeliğin son döneminde vücudun duruşundaki bozuklukları düzeltin, egzersiz yapın, dengeli beslenin ve yeterli miktarda uyuyun ve dinlenin. Migreniniz varsa çikolata, yoğurt, fıstık, taze mayalı ekmek, eski peynir ve alkol tüketmeyin.

Ağrınız başlamışsa; ağrınızın yerine göre gözlerinizin ve burnunuzun üzerine ılık havlu koyabilirsiniz veya boynunuza soğuk kompres veya buz uygulayabilirsiniz. Sık sık ve az az yemek yemek, masaj, karanlık bir odada dinlenmek, derin derin nefes almak veya ılık bir duş veya banyo da ağrınızın azalmasına yardımcı olacaktır. Açık havada yürümek ve buğudan da fayda görebilirsiniz.
Yrd. Doç. Dr. Rukset Attar
Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

canım çok geçmiş olsun geçenlerde bende başlık açmıştım birkaç kişi bana cevap yazmıştı onları söyleyim sana ama ben işte olduğum için deneyemedim ozaman sen dene istersen.....

1. patatesleri dilimleyip üzerine kahve serpilip tülbentle kafamıza sarıyormuşuk ve yatıyormuşuk yarım saate kadar geçiriyor diyorlar....

2. üç ayrı pamuğun üstüne birer tutam karabiber ve onların üstüne kolanya döküp yine tülbentle kafamıza karıyormuşuk

benim bildiklerim bunlar tatlım çok geçmiş olsun kendine iyi bak......

Sağolun dostlar, doktorumu aradım, ağrıyı çekerek yorma bedenini dedi... minoset al, iç dedi.. bende öyle yaptım istemeye istemeye.. resmen gözlerim düşecekti, ya beynimin sol lobunda, ya da sağ lobunda oluyor ağrı, kafamı kıpırdatamıyorum resmen.Şakaklarımdaki damarlarım şişti, gözlerim kan çanağı oldu, düşünün artık, bütün gece uyutmadı, resmen perişan oldum.

Lavanta yağını sür dedi arkadaşım, gittik onu aldık sürdük başıma o da fayda etmedi, en son ilacı ıkı koca bardak su ile aldım, şu an hafif hafif geçmeye başladı, gözlerimi açabiliyorum.

Acıyı çekmekten yoruldum desem yalan olmaz.. Herkese sonsuz teşekkür ederim. Çok mutlu ettiniz cevaplarınızla.

tatlim hamile degilim ama migreni olan biri olarak bu onerilerin siddetli agrilarda faydasini olmadigini soleyebilirim. ben denedim en azindan bende gecirmiyor. bebek istedigim icin her gittigim doktora hamilelikte bas agrim olunca ne yaparim diye soruyorum. onlar da bazi agri kesici isimleri veridler simdiden deneyip yeterli olup olmadigini denememi istediler. hamilesin diye isimlerini vermiyorum, kendi doktoruna sormalisin. benim demek istedigim suki bana verilen ilaclari hamileyken icebilcegimi birkac ayri doktor soyledi. istersen doktorundan ilac ismi al. bas agrilarinin nasil bir iskenceye donustugunu iyi bilirim. belki agrinin daha cok zarari vardir en guzeli doktoruna danismak. umarim simdiye kadar gecmistir bile agrin. sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…