Korktum birden, yardım bekliyorum.

Prezervatif konusu bir yana, soru benim kafama pek yatmadı. Anladığım kadarıyla yaşınız genç, bu yüzden de bir süre çocuk düşünmüyorsunuz. Fakat normal bir doktor bu durumdaki hastaya sen bence korunma falan dememelidir. Çocuk yapmanız veya yapmamanız doktoru ilgilendiren bir mesele değil. Erken menapoz gibi bir tehlike içinde olduğunuzu da söylememiş üstelik. Bence korunma demiş sonra da size doğum kontrol hapı yazmış, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
Siz de lütfen bizi aydınlatın:)

Arkadaşlar, hap daha kötü yapmıyor her şeyi. Tam tersi düzenleme ihtimali var. Psh denen hormon yaşla artıyor ve doktorum yaşın ilerlemeden çocuk yap diyor
O zaman neyi soruyorsunuz siz kararınızı vermişsiniz zaten.
Bende İlk hapla başladım, baş ağrılarım hiç geçmedi, üstüne iştah artışı ve kilo alımı. Hap bir daha düşünmeyeceğim bir korunma yöntemi açıkcası.

Prezervatif kullanın .

Neden böyle fevri cevaplar veriyorsunuz, gerçekten bilmediğim bir şeyi sizlere danışıyorum, güzelce anlatsanız ne olurdu sanki... üzülüyorum böyle şeylere ya
Hiç fevri cevap vermedim. Siz alıngan döneminizdesiniz sanırım.Nacizane kendi doğru bulduğumuzu paylaşmaya çalışıyoruz. Siz"onu istemem, bunu istemem"diye mızmızlık edip sonra da beni aydınlatın diyorsunuz. Ne yapalım peki? Sevişmeyin madem bu kadar sorunsa...

3 sene korunup sonra istiyorum dedim, ilk etapta istemiyorum dedim. Hormon değerlerin yükselirse genel kalma ihtimalin düşer, çok geciktirme anlamında dedi korunma diye. O da prezervarif önerdi migrenden dolayı ama prezervatif hk düşüncemi söyleyemedim

Onların bir sürü çeşiti var netten araştırın, sandığınız gibi değil :) öyle olsaydı milyonlarca insan kullanmazdı değil mi

Noway hanım, hormonla ilgili bilgisi /deneyimi olan vardır belki diye konuyu açtım. Korunma yöntemleri hakkında araştırma da yaptım, doktorum da çok ilgiliydi sağolsun. Sadece benle aynı durumu yaşayan/yaşamış olan veya bilgisi ılan biri bulunur belki dedim

Doktor korunma demis ve degerleri ortada .... Ayrica 27 yasindaki arkadasim menapoza gitlrmeye baslamis... Gunumuzde hersey ortada evlatsizda olur diyorsa iki taraf bana ne??)

Hap insani menopoza sokmaz, kisirda yapmaz. Hadi diyelim keyifinden hap istenilmiyor. Bu halen geri çekilmeyi bir dogum kontrol yöntemi yapmaz. Cok tehlikelidir.

Sonuçta yigin ile yöntem var, yapiskan var, prezervatif var, spiral var, igne var,.. varda var yani. Bu seçenekler dururken, geri çekilmeyi önermek niye?

Ve C Caretaker Bence baska bir doktora daha git. Yani "nolur nolmaz, içme" diyen, halk agizi ile konusan doktora güvenme derim ben. Ayrica doktor bunun yaninda dogum kontrol hakkinda sana baska tavsiyede bulunmasi lazimdi.

Ben tip egitimi almadim fakat bana biraz zirva geldi, hapa karsi olan bir doktor gibi geldi. Neticede hap, yumurtlamayi önler. Eh eger yumartalarin az ise, bu daha iyi degilmi zaten?

O zaman hormonla alakalı bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen yazsaydınız bizde yorum yapmasaydık. Sizin yazdığınıza yorum yapıyoruz.

Ben nedense bu doktora pek güvenemedim çünkü doğum kontrol hapı yumurtlamayı teşvik eder benim bildiğim kadarıyla. Yan etkileri çok olabilir, migrenle ilgili söylenenler de tamamen doğru ama hap kullanımı çocuk sahibi olma şansınızı azaltmaz. Prezervatifte ise az da olsa his kaybı vardır evet ama malesef her yöntemin de kendine göre eksileri var. Doğum kontrol hapının olumsuz yan etkilerine kıyasla prezervatif kullanımı daha avantajlı ve güvenilirliği de daha yüksek.

Şöyle ki, korunacaksan hap değil prezervatif kullan çünkü hap migreni artırır dedi. Ertesi gün tahlillere bakınca bence korunma çocuk istiyorsan dedi

Şöyle ki, korunacaksan hap değil prezervatif kullan çünkü hap migreni artırır dedi. Ertesi gün tahlillere bakınca bence korunma çocuk istiyorsan dedi

Bu doktor bildigin para pesinde. Sen hamile kaldiginda takipe ona gidersin diye. Ve muhafazakar ise, üstelik kadinin görevi zaten bebek dogurmak fikrinde oldugu için söylemistir onu.

Hap migren yapmaz. Cesitli hapler kullandim ve hiç basim agrimadi. Ki o kadar çesit hap var ki, denemekte daima fayda var. Daha evlenmeden hangi hak ve cürret ile "bence korunma" diyor?

Kesinlikle baska bir doktora git, gerekirse özele git ki seni bilgilendirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…