Korktum birden, yardım bekliyorum.

valla o zaman spiral taktıracak...
1 sene prezervatif kullandık ne eşim ne ben hiç sorun yaşamadık..
Yaşayan nasıl yaşıyor istemeyen niye istemiyor hala anlamış da değilim...
Biz o şekilde korunurken neredeyse hepsinde yırtıldı sonradan farkettik. Tedirgin olmaktan ve her seferinde aynı durumu yaşamaktan, bu şekilde de hamile kalan yakın arkadaslarımın oldugunu gördüğümden dolayı ben de bunu kullanmayı bıraktım. Dikkati dagılıyor insanın.

Konu sahibi içinse, yaşınız geç ise veya fsh deger inden bahsediyorsunuz sanırım, o yüksek ise çocuk düşünebilirsiniz. Senelerce uğraşılıyor sonra yoksa.

12 yıllık evliyim yaklaşık 7 yıl kadar d.kontrol hapı kullandim.Allah bağışlarsa 1 tane evlâdım var.ikinciyi düşünüyoruz ve genel kontrol için 3 gün önce k.dogum doktoruna gittim.7 yıldır d.kontrol hapı kullandim ara ara vererek diye belirttim.Kendisi d.kontrol hapının hormonları bozmak yerine tam tersine düzenlediğini,yumurta rezervini koruduğunu,düzensiz adeti düzenlediğini,(benim kullanma doktor önerisi ve tedavi etme sebebiyle tamda buydu) ve kısırlığa kesinlikle sebebiyet vermediğini üstüne basa,basa söyledi.

Özele gittim, ve doktorum çok hoş bir hanımdı. Bilakis muhafazakar da değildi ve evlenince başka şehre gideceğimi biliyordu:) sanıyorum beni genç ve tecrübesiz görünce yakın ve sıcak davrandı sadece:) Migren konusunda da kendisi sıkıntı yaşamış ondan söyledi

Halihazırda migren hastası değilseniz haplar böyle bir hastalığa yol açmaz tabii. Fakat özellikle auralı migren hastalarında atakları sıklaştırabiliyor. Ama ilaca göre de değişebilir.
Onun dışında doktorla ilgili dediklerinize tamamen katılıyorum, zaten konuyu okurken bile bir huylandım:)

Fsh 11.7 yüksek mi sizce? Sınır 10 tabii de..

Çocuklukta başladı migrenim:/ doktorum da çok tatlı bi insandı elhamdulillah, ben yanlış yansıtmışım size:) ilacın ismi de qlairista

Muhafazakar sadece dis görünüs ile belli olan birsey degil. Hani dünyada sadece hap ile dogum kontrolü olsa doktoru anlardim, ancak o kadar çok çesit var ki, anlatmiyor. Sen korunma diyor. Genç olabilirsin fakat o profesyonelligini korumali.

Ha bu demek degil ki çok üstten konussun, hiçbir sicaklik ibaresi göstermesin diye. Ancak senin aile planlamana karisamaz. Seni korkutamaz. "Ne olur ne olmaz, korunma" diyemez. Anlatabildimmi? Ki kandaki degerlerin zaten o kadar uçurumda degil.

Anlıyorum, haklısınız.. değerlerimi sık sık kontrol edicem artık bakalım. Hap da aldım başladım kullanmaya:)

Bi farkı olmayacak ki, migrenim sıkıntı çıkarırsa o alternatifi düşüneceğiz ki ben istemiyorum prezervatif kullanmayı

Migreni olanlara östrojen içerikli verilmez.
Ben de sadece progesteron (POP) olanlarından kullandım, kullanıyorum, migrenim var.
O da aynı şekilde koruyor, kullanım şekli aralıksız sadece o var.

Ben hak verdim sana.
Lateks alerjim var ki non-latex olanlarını bile bir süre sonra çok rahatsız edici buluyorum.
Kiminde hassaslık oluyor yani herkes bir şey fark etmiyor dese de poşetle şey yapıyor gibi oluyor bir süre sonra acıyor.

Kesinlikle, ben implanta geçerken 3 sene yumurtlamamak fikrinden korkup sormuştum annemde erken menopoz olduğu için. Daha iyi, daha az yumurtan telef olur dedi hemşire

Migreni olanlara östrojen içerikli verilmez.
Ben de sadece progesteron (POP) olanlarından kullandım, kullanıyorum, migrenim var.
O da aynı şekilde koruyor, kullanım şekli aralıksız sadece o var.
Ayy benimkinde östrojen var, Pazartesi doktorumu arayayım. Teşekkür ederim:)

fsh mi bahsettiginiz hormon?
eger oyleyse erken menapoz belirtisi veriyorsunuz demektir

Ben 2.5 sene cocuk istemedim ve korunma yontemi olarak gecmese de geri cekilme yontemi ile korundum..Eger 2.5 sene dogum kontrol hapi kullansaydim bu kadar erken hamile kalamayacagimi doktorum soyledi ban.Cunku hormonlarin duzene girmesi 6 ayi bazen 1 yili buluyormus.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…