KORDON DÜĞÜMLENMESİ SONUCU BEBEĞİNİ KAYBEDENLER

Allah uzun hayırlı sağlıklı ömür versin kızınızla birlikte..Bahtı açık olsun.oglunuz içinde basiniz sagolsun

Kaybettiginiz bebegide sezeryanlami aldirdiniz acaba.

Bi hevesle uyanıp hastaneye gittim ultrason da 19 haftalık oğlumu görmek . Bebeğim hareket etmiyordu kalp atışı yoktu. Neye uğradığımı şaşırdım hiç beklemiyordum hersey yolunda gidiyordu Oysaki. 15 saat cektigim Suni sancıyla bebeğim doğdu. Koluna kordon dolanmis küçük olduğu için kurtulamamis besinsiz kaldığı için bebeğimin kalbi durmuş. Rabbim kimseyi sinamasin bu acıyla çok çok zormuş. Hastaneden eli boş çıkmak goguslerim den süt gelmesi bebeğime aldığım zibinlar giymek için heyecanla beklediğim hamile t-shirt lerim ..hersey yarım kaldı herseyim yarım. . Goguslerim ağrıyor bazen süt akiyor bebeğimin besinsiz kaldığı için ölmesi aklıma gelince iyice kötü oluyorum. Minik yavrumun mezarına henüz gidemedim bile . Allahım bi daha sinamasin böyle bir acıyla inşallah . Bu öyle bir acı ki dua ederken insan sadece kendine değil herkese dua ediyor . Rabbim bu acıyı yaşayan herkese sabır versin hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Öncelikle başın sağolsun ve geçmiş olsun.ne kadar üzülme desem de anlıyorum seni ama zamanla alısacaksın ya da alışmak zorunda kalacaksın.8 ay geçen tecrübeme dayanarak söylüyorum bunu canım. Ben 40 ım çıktığı gibi bebegimin evine gittim ve şimdi her gidisim huzur veriyor bana.hastaneden boş çıkmak nedir bilirim ama cennet kapısında bulusmak (insallah)için çıkılan uzun bir yolculuk olsada bu ebediyen sevebilecegimizin ümidi sabrı arttiriyor.verirken niye verdin doye sormadiysak Rabbim alırken de niye diye hiç sormadım.kendini besleyemedin diye suçlama sakın.meleklerimiz ve biz seçilmiş olduğumuzu düşünüyorum Rabbim onları bize bize de meleklerimizi verdi ve bizim bu dünya da veremicegimiz nimetler içinde ve huzur da onlar (inşaallah) ne kadar rahatsın diye düşünürsün belki ama veren de alan da Güzel Rabbim.Rabbim bir daha evlat acısıyla sınamasın hayırlı saglikli tertemiz nesiller yetistirmeyi nasip etsin cumlesine de bana da inşallah

Rahatsin diyemem bu acıyı yaşayan yavrusunu kaybeden canının bir parçasını toprağa veren kimse rahat olamaz. Nasıl olacak acım nasıl hafiflicek bilmiyorum. Bu psikolojinin yanında tekrar bebek istemi var hemen bi bebeğim daha olsun istiyorum. Rabbim bi daha yasatmasin diyorum hiç birimize tevekkülle karşılamaya çalışıyorum.

Hafiflemesi için zaman gerekecek işte işin en zor kısmı belki de.kendi kendinin doktoru olabilmekte çok önemli benim yasadiklarimdan cikardigim.ilk zamanlar bende hemen olsun diuordum sonra kendimi sucluyordum neden hemen benim yerimde baskasi olsa ayni seyi dusunurmuydu diye arastirdim bebegini kaybeden cogu anne yeniden istiuor belki bu bosluga dusme korkusuyla oluyor.bir kere psikiyatriye gittim bana uzun sure bekle dedi dusunme dedi ama kimse ne yasadigini anlayamiyor iste canim.şimdi kendi adima konusmam gerekirse yeterli zamani doldurdum diye dusunyuorum yeni bebek psikolojisine hazirim.derinlerde kocaman korkuyla birlikte ama tanidiklarimdan kordon dugumlenmesi ile kaybedip sezeryan olup 5 ay sonra hamile kalan simdi dogum yapacak olan biri dahi var.bunları duymak iyi geliyor.normal doğum yapmissin sanırım suni sancı demistin.bizim kadar uzun süre beklemen gerekmicegini düşünüyorum.

Suni sancıyla oldu evet ama ben çok problem yaşadım bu konuda . Ankara ya yeni geldik Lina diye özel bi hastaneye gidiyordum bebeğimin durumunu öğrendikten sonra Zekai Tahir diye bi hastaneye gittik acemiligimize kimsesizligimize denk geldi . Yatakta doğurdum çocuğumu başımda ne bi doktor ne bi hemşire vardı berbat ötesi bi hastaneydi eşim özel hastaneye götürmek istedi suyum geldiği için riskli olur dediler çıkamadım . O hastanede tek başıma deneyimledim bu acıyı. bir daha devlet hastanesine gitmicegimize de yemin ettik. Ne kadar korunmam gerekir ne yapmam lazım taburcu olurken de bilgilendirilmedim. Şimdi biraz iyi olmayı bekliyorum özel bi hastaneye gidicem kontrol için .

Bend
Bende bilgilendirilmedim özel hastaneydı doktorumda çok iyi bir insan aslinda ama öyle bir konuşma hiç geçmedi.beni aile hekimim bilgilendirdi.ölüm evrakların duzenlerken

Bend

Bende bilgilendirilmedim özel hastaneydı doktorumda çok iyi bir insan aslinda ama öyle bir konuşma hiç geçmedi.beni aile hekimim bilgilendirdi.ölüm evrakların duzenlerken

Bakalim artık iyi bir doktor bulup muaneye gidicem o zaman yardımcı olacaktır diye düşünüyorum . Bu arada çok teşekkür ediyorum size de yazmak iyi geldi .

merhaba arkadaşlar bende bebeğimi kaybettim sizler gibi 19 haziran 2014 de 38 haftalıkken kalbi durdu kızımın karnımda cok zor günlerdi ilk günler ama alışıosun o acıyla yaşamaya hamile kalmayı çok istiorum ama Allah nasip etmedi daha.sizleri çok çok iyi anlıyorum zaten bu acıyı sadece yaşayan bilir.Allah verdi Allah aldı inşallah hayırlısı ile Rabbim hepimize nasip eder hayırlı sağlıklı ömürlü evlatlar.

Başın sağolsun . Inşallah nasip olur en kisa zamanda bi bebis . Şimdi korktum bende bebek sahibi olmak istiyorum çok hemde . doktor korunmana gerek yok dedi. Bebgimi kaybettikten sonra kabus görerek uyanır oldum .Allah bi daha yasatmasin kimseyi bu acıyla imtihan etmesin çok zor

Merhaba kac haftalikti acaba bebegin.bende kaybettim.10 gun oldu.dugumlenmeden sezeryanmi oldun peki

1 ay once 37. Haftamda kızım karnımda vefat etti.ilk bebegimdi. 37 haftaya kadar hiç problemsiz geldik. Hareketli ve saglıklı bir bebekti kilosu boyu saglıgı herşeyi cok iyiydi. Sezeryana karar verdik( tabi bir umut kızımı hızlıca kurtarırlar belki dedi. Ama olmadı). Muaynede kesesi ptladı cok temiz dedi doktorumuz. Hiçbir belirtisi yoktu suyu bile bulanmamış. Cansız bedeni kucagımda melek gibiydi doğduğunda. Doktorumuz kordon düğümü oldugunu söyledi fakat asıl sebep o olmayabilirmiş. Boyle dogan yüzlerce bebek var. 2 gun onceki nst si de kordon akışı da cok güzeldi. Biz yine de Kordon kanı dahil bir sürü test için kan verdik. Şimdiye kadar hepsi normal cıktı. Bazı genetik testler cıkmadı ama onlar da büyük ihtimalle normal gelicek. takdiri ilahi. Allahım onu bizim için cennette bekletiyor. Allah verdi Allah aldı tek avuntumuz bu. Yoksa katlanılacak şey değil yaşayan annelerim bilir.
Aranız da boyle bişey yaşayan varmı sebebi neydi?
Tekrar hamilelik yaşadınız mı?
Doktorum 8 ay sonra çagırdı bu süreçte toparlanmamı istedi kesinlikle gebelik olmasın dedi.
Aranızda tekrar hamile kalanlar var mı. Cok zaman geçmiş üstünden

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…