Konu yine abim, bıktık artık :(

bende konu sahibine bunu dedim bu adam annesini de eve alırsa bi süre sonra ya aldatır ya da boşanır abisi yüzünden evlilğinden olacak çalışırken aldığını ailsine veriyordu adam bunların beş binlira maaşıyla fatralarını ödüyordu bi yerd epatlıyacak evi de kızlar almış
Bence abi ya kumar oynuyo, ya pavyonda orda burda yiyo parayi, benim kocamin ne sucu var, mecbur mu onun pisliginim sikintisina ortak olmaya, anne secimlerinin sonucunu tek basina omuzlayacagini bilmeli, herkes onun oglu uğruna yasamiyo

Eğer gercekten evi verirse konu sahibi artik ni secim yapmali hayatiyla ilgili, kendi evladi ve esi mi, abisi ve annesi mi?
ben evi vermeyecek annem dediği zaman ona dedim verecek diye hiç birimiz kahin değiliz görülüyor işte bu kadın bu kız çalışırken evliymiş o zman da kızının yolladığı parayı biriktirip oğluna göndermişti kadın kızlarını kullanıyor yazıkbu kızlar manipülasyondan acıyorlar diğer ablanın kocası uyanık çıkmış kesmiş te konu sahibinin eşi konu sahibi gibi verici

Bence abi ya kumar oynuyo, ya pavyonda orda burda yiyo parayi, benim kocamin ne sucu var, mecbur mu onun pisliginim sikintisina ortak olmaya, anne secimlerinin sonucunu tek basina omuzlayacagini bilmeli, herkes onun oglu uğruna yasamiyo
konularda gördüğüm kadarıyla bi 400 bin e yakın para yedi şimdi de ev var 300 bin onu yiyecek sonra rahatlar

ben evi vermeyecek annem dediği zaman ona dedim verecek diye hiç birimiz kahin değiliz görülüyor işte bu kadın bu kız çalışırken evliymiş o zman da kızının yolladığı parayı biriktirip oğluna göndermişti kadın kızlarını kullanıyor yazıkbu kızlar manipülasyondan acıyorlar diğer ablanın kocası uyanık çıkmış kesmiş te konu sahibinin eşi konu sahibi gibi verici
Demin annem ebi vermiycem dedi babama diye msj atti ya 😐

Umarım artık gözünüz açılır. Anneniz ev benim değil kızlarım yaptı onların hakkı diye dusunmedi bile. Tek hayır demenize siz vicdansız oldunuz. Yıllarca kol kanat geren sizdiniz. Artık ne arayın ne sorun . Yok gibi davranın.

Bundan sonra anneniz ben çocuğuna bakayım sen git ise valis kızım diyecek size yerleşecek. İzin vermeyin

Devamındaki muhtemel senaryo: Annenizin elinden ev gidecek ve annenize ek kız kardeşiniz de çalışmaya başlayacak. Yetmeyecek anneniz kiralarda sürünürken yine abinize yardım etmeye devam edecek veya kredi dahi çekecek. Sizin eve yerleşmeside bir diğer senaryo, gerçekleşirse eğer: ordanda abinize artırdıklarıyla yardım edecek. Tabi siz olan biteni en sonunda kocanız çoluk çozuğunuzla borç ve sefalete düştükten ve abiniz sizi iliğinize ve kemiğinize kadar sömürüp ve de anneniz ölüp gittikten sonra anlayacaksınız. Bütün bunların sorumlusu anneniz tek evladı varmış gibi davranıyor. Ve sizide mağdur ediyor görmüyorsunuz.

Sıradaki konunun ,abim annemi beni ve ablamı satmış olmamasını dilerim.

Kızlar geçenlerde eşim anlattı, arkadaşının abisi 200.000 tefeciden almış yurtdışına kumar oynamaya gitmiş (2-3 sene önce herhalde) adama teminat olarak da kardeşlerinin adreslerini vs vermiş (biri doktor diğeri devlet dairesinde kurum amiri). Zamanında zaten esnafmış batmış iş yeri (kumardan). Bu tefeci geçen ay devlet dairesindekinin kurumuna gitmiş rezillik çıkmasın diye çocuk kredi çekip 350.000 ödemiş. Meğer daha önce de doktor abi İstanbul’daki bi evini satıp bu adama vermiş (kumar borçlarını kapatsın diye). Çocuk evlenecekti evlenemiyor şimdi. Hata biraz da kardeşlerde hep kapatmışlar, öldüreceğim kendimi blöflerine inanmışlar. Bir de 2 kardeş de işi gücü iyi çevrede sevilen insanlar, rezil olmaktan korkmuşlar. 🤷🏼‍♀️ Ben anlam veremedim dinleyince boşversinler öldürsün kendini dedim, Allah kimseye böyle kardeş vermesin. Konu sahibi kendinizi kurtarın, görüşmeyin konuşmayın. Yok sayın.

Bunun sınırını siz belirlersiniz. Yetiskin olamamis ve etrafindan simartilan bagimli karakterde bir adamin ceremesini neden kac aile cekiyor ?
Anneniz de o bagimliliga katki sunmaya devam etmek istiyorsa sonuclari onun sorumlulugunda. Bunu net sekilde onunla konuşun.
Anladigim kadari ile okul cagindaki cocuga verilmesi gereken sefkat ,ebeveynlik yetiskin yasta birine fazlaca verilince cocuklar ortada kaliyor boyle maalesef. Hatta siz de size zarar veren bu zararlari baglari koparmazsaniz cocugunuza bile yansır.
Yetiskin birine ebeveynlik yapilmaz , kendinizden çalarsanız. Yiter gider hayatlar.
Annenizle konuşun sinirini cizmemesinin en basta abinize sonra sizlere söyleyin. Evlatlarina iyilik yapmak istiyorsa da o güçlü durusu sergilemesi gerekir.
Kimse dinlemedi mi sizi ? Artik onlarin karari , siz de o noktada baskalarina ebeveynlik yapmayi birakirsiniz, kendi cocugunuza yaparsiniz.
Duzeltme: Annenizle konuşun sinirini cizmemesinin en basta abinize sonra sizlere zarar vereceğini söyleyin

Kızlar hepinize tek tek yazamadım herkes aynı şeyi söylüyor ve haklısınız zaten. Tavsiyelerinize uydum bu güne kadar tekrar uyacagim bu saatten sonra benim kendi ailem ön planda olacak önceliğim kendi eşim ve bebeğim dusunuyorum da benim de mutlu olmaya eşimi mutlu etmeye hakkım var. Yeni bir kriz çıkmaz umarım herkese minnettarım

Kızlar hepinize tek tek yazamadım herkes aynı şeyi söylüyor ve haklısınız zaten. Tavsiyelerinize uydum bu güne kadar tekrar uyacagim bu saatten sonra benim kendi ailem ön planda olacak önceliğim kendi eşim ve bebeğim dusunuyorum da benim de mutlu olmaya eşimi mutlu etmeye hakkım var. Yeni bir kriz çıkmaz umarım herkese minnettarım
lütfen bebek olunca annen bakıcılık yapıp sen işe gitme çocuğa bakma bahanesiyle seini çalıştırıp eve konacak çocuk annesiz büyüyecek lütfen buna izin verme

Kızlar herkese teşekkürler annem parayı vermeyi kabul etti. Amaçlarına ulaştılar. Bu saatten sonra ne benim ne ablamın yapacağı birşey yok artık anneme de söyledik bizden sana bir TL yardım olmaz haberin olsun diye. Sizleri de çok meşgul ettim hakkınızı helal edin bana lütfen

Konu sahibi lütfen ama lütfen dediklerinin arkasında durun ablanızla birlikte. Evi alan ikinizsiniz, anne otursun diye veren ikinizsiniz. Evi geçindirdiniz yıllarca. Anneniz elinde avucunda ne varsa verdi. Bir kez anne evi verme dediniz onu da verdi. Bir de arayıp beni çok üzdünüz sizden para istemiyorum diyor insan kafayı yer.

Madem sizden para istemiyordu evi neden kabul etti? Tapuda ay ben istemem demedi herhalde. Eve verdiğiniz paraları neden kabul etti? Evladım sen çeyiz yap, evlenip gideceksiniz demedi? Geçinemiyoruz diye neden size dert yandı? Bu bana para ver demek değil mi? Bu zamana kadar hep istedi di şimdi mi birden istemeyecek?

Bu ev gidecek (anladığım kadarıyla ipotek ettiriyor 3 ay sonra öderim diye ama mümkün değil ben size söyliyeyim çünkü abiniz önceden evi sat bana ver sen kirada oturursun diyecek yüzsüzlükteydi. Satılacak annemiz de kiraya geçecek bu gün gibi açık.

Sonra yok yetmiyor diye yine ağlayarak sizi arayacak. İşte burada çelik gibi sinirlerle “hayır anne sen ettin sen buldun. Abime milyonlar yedirdin. Şimdi onu ara kusura bakma benim ailem evladım, kocam artık” demeniz şart. Dedikten sonra çocuğunuzu bahane edecek ve evi kapatalım size yerleşelim çocuk bakarım diyecek. Burada da asla demeniz şart çünkü o eve girdi mi asla çıkmayacaklar ve siz bir kez tamam dediniz diye bir daha bir şey diyemeyeceksiniz ki zaten gidecek yeri de olmayacak. Gerekirse bakıcı tutun, kreşe verin asla annenizi kabul etmeyin.

Hatta bir daha sizi dram için ararsa direk bağırın. Ben hamileyim sizin dramınızı dinleyemem. Bunlar için nbir daha arama demiştim. Arama, deyin geçin dinlemeyin bile.

Lütfen yapın bunu yoksa abinizin annenizin isteyerek düştüğü kuyuya siz de atlayacak ve çıkamayacaksınız.

Bunu tecrube etmis biri olarak söylüyorum ki sınırı cekip iletisimi kestiginizde daha kiymetli olacaksiniz. Ama bunda karariliginizi sürdürün manipülasyonlara kanmayın. O oyle demis bu böyle yapmış boş verin. Anneler en cok korktuklari cocuklarini severler, en sorunlu cocuklari ile daha cok ilgilenirler gibi bir cumle vardi hatirladigim. Hiçbirinin sorumlusu, suçlusu siz değilsiniz. Çalışırsaniz gelirinizi kendiniz cocugunuz icin keyifle harcayin.
Olacaklar için de kendinizi suçlamayın, tartismalarin kavgalarin icine girmeyin, kafanızı dinleyin.

Kızlar geçenlerde eşim anlattı, arkadaşının abisi 200.000 tefeciden almış yurtdışına kumar oynamaya gitmiş (2-3 sene önce herhalde) adama teminat olarak da kardeşlerinin adreslerini vs vermiş (biri doktor diğeri devlet dairesinde kurum amiri). Zamanında zaten esnafmış batmış iş yeri (kumardan). Bu tefeci geçen ay devlet dairesindekinin kurumuna gitmiş rezillik çıkmasın diye çocuk kredi çekip 350.000 ödemiş. Meğer daha önce de doktor abi İstanbul’daki bi evini satıp bu adama vermiş (kumar borçlarını kapatsın diye). Çocuk evlenecekti evlenemiyor şimdi. Hata biraz da kardeşlerde hep kapatmışlar, öldüreceğim kendimi blöflerine inanmışlar. Bir de 2 kardeş de işi gücü iyi çevrede sevilen insanlar, rezil olmaktan korkmuşlar. 🤷🏼‍♀️ Ben anlam veremedim dinleyince boşversinler öldürsün kendini dedim, Allah kimseye böyle kardeş vermesin. Konu sahibi kendinizi kurtarın, görüşmeyin konuşmayın. Yok sayın.
Bence burda ki adam da kumar oynuyo

X