Konu aşk mevzusu

Çünkü erkeklerin büyük kısmı bizim kadar dramatik yaklaşmıyor bu mevzulara. Bitti tamam deyip önüne bakıyor. Yok telefonu sileyim, yok sosyal medyadan engelleyeyim. Bu kadar ağır yaşamıyorlar.
O kadar duygusuz ve kafasızlar.

O kadar duygusuz ve kafasızlar.

Bilmiyorum, emin değilim. Ben 23-24 yaşımdayken benden 10 yaş büyük bir arkadaşım vardı. Çok sevdiği birinden yeni ayrılmıştı. Karşılıklı anlaşarak ayrılmışlardı. Ben yıkılmasını bekliyordum ama çok sakindi. Biraz konuştuk. Söylediği şeyi hiç unutmadım, pek çok kez bu forumda da yazdım. Bazı insanlar zannediyor ki mutluluğa giden tek bir yol var. Ve o yol tek bir kişiden geçiyor. Yani Ahmet'le olursam mutlu olurum, onunla evlenirsem mutlu olurum. Mümkündür. Belki Ahmet'le evlenirsen mutlu olursun. Ama birlikte olunca mutlu olacağın tek kişi Ahmet olamaz. Mutluluğa giden başka ihtimaller, o ihtimaller üstünde de farklı insanlar vardır. Biraz mantık kısmı ağır basan bir düşünce olabilir. Ama bence çok doğru.

Genelde erkekler silmez.
Evlenen ex lerim bile sosyal medya yada telden silmemiştirler beni.
Basit flört ettiğim ilişki yaşamadığım kişileri bende silmem mesela.
Ama o insanla bir aşk ilişkisi yaşadıysam ve ayrılmak zorunda kaldıysam silerim onun hayatını görmek istemem takip edince o bağ bitmiyor ister istemez bakıyorsun storysine vs .
Yada o sana bakıyor .
Erkekler çok etkilenmiyor ama onlar için hava hoş tutarlar .
Yedekte tutuyorlar akılları sıra .
Sanki onları da yedekte bekleyen var.
Herkes bir yol tutturmuş böyle yedekte falan tuttuklarını düşünüyorlar komik

Numara bende hic silmem umursamam üşenirim yani hea silmediğim numaraları önemsiyor muyum hala hayir sadece öyle duruyor.

Erkekler çok takmaz böyle şeyleri. Ben kuzenimin deli gibi sevdiği sevgilisi varken eski sevgilisinin numarasının kayıtlı oldugunu görmüştüm; sordugumda “ben sallamam öyle şeyleri farkında bile değilim olup olmadıgının benim için farketmiyor” demisti. Sonra baktım cogu erkekte durum bu. Sosyal medyada da durum böyle. Hıkayenize bakması, silmemesi illa ki bişeyler hissettiği anlamına gelmiyor. Bu söylediklerim her erkek için geçerli değil tabi, aksi olanlar da vardır illa. Ama genel geçer durum bu oluyor genelde. Hatta erkeklerde genelde tetiklenme durumu varsa siliyorlar. Hani kıskanma, görüpte üzülmemek için ya da sinirlendiği için siliyorlar. Onun dısında kadınlar gibi değiller. Varmış yokmuş ilgilendirmiyor çoğunu.

Yalnız harika bi bakış açısı ve resmen kafada ampul yakıyor. Çok doğru, çok hosuma gitti bu.

Yalnız harika bi bakış açısı ve resmen kafada ampul yakıyor. Çok doğru, çok hosuma gitti bu.

Çok da mutlu oldu sonra. Birkaç yıl sonra iş arkadaşıyla evlendi. İkiz çocukları oldu. Sanırım bu düşüncelere varabilmek için 20'li yaşları geride bırakmak gerekiyor.

Çok da mutlu oldu sonra. Birkaç yıl sonra iş arkadaşıyla evlendi. İkiz çocukları oldu. Sanırım bu düşüncelere varabilmek için 20'li yaşları geride bırakmak gerekiyor.

İnanın duygusal olgunluk farklı bir şey. Yani 40’ında olup yine de bu düşüncede olmayan var emin olun. Bu biraz insanın arabesktik yapısı ile de alakalı olabilir. Aşkın sadece basına bi kere geleceği, o yoksa bi hiç olunuşu gibi yanılgıları aşk sanıyorlar. Hayır, biri ile olmaz, aradan bi zaman geçer ve baska birine de aynı duyguyu besleyebilirsin. Milyonlarca ruhun içinde illa ki seni çekecek birden fazla insan var. Ama yok, illa ki o “sadece o” olayını yaşayacaklar.

Aynı fikirdeyim. Bir yandan da özellikle kadınlar için bu görüşü besleyen koca bir dünya var. Küçük çocukken okuduğumuz-dinlediğimiz masallardan başlıyor. İzlediğimiz filmler, diziler hep hayattaki mutluluğu aşka, aşkı da tek bir kişiye bağlıyor.

Kesinlikle doğru beni taa 2018 de ayrıldığım adam aradı bende açtım silmiştim numarasını sonra yüzüme kapatti pardon yanlışlıkla aramışım üzgünüm diye mesaj atmış , yani rehberde duruyorum demek ki ama birbirimizin hayatından haberimiz yok öylesine silmemiş

Çok güzel yazmışsın. Ötle düşünüyordum ben de. Sanki bi onunla mutlu olabilirmişim gibi. Ama işte öyle ya

Bir adam "numaramı sil" dediğinde "tamam" diyorsa ya üşeniyordur ya da boşta kalırsam yazarım diyordur. İstediğiniz tarz da bir ilgisi olsa sizi asla kırmaz. Böyle adamlarla zamanınızı boşa harcamayın. Hiç umursamayın yazarsa bile.

Bence de boşa giden yılım oldu dahasına gerek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…