Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

arkadaşlar merhaba

uzun zamandır yazamadım ama hep takipteyim biz iyiyiz yarın kontrolümüz var endokrinde inşallah herşey yolundadır. ameliyattan sonra takılan çubuk hala orada bakalım yarın çıkarmak istediğimi söylicem doktorlarla ortak bi karar verebiliriz inşallah. yaralarımız düzeldi ödem kalmadı ama tam şekil alması ve o karartının kalkması biraz zaman alacak galiba en kötüsünü atlattık inşallah herşey zamanla dahada iyi olur. hepinize kocaman sevgiler gönderiyorum...

merhaba badelinda bizde ameliyata hazırlanıyoruz.çok stresliyiz.cubuktan bahsetmişsin hala duruyormuydu? ne kadar kalmış oldu? ameliyattan sonra hemen ayaga kalktımı?pansuman falan yapmaya devam edildimi?beni bilgilendirirmisin ?

Hayırlısıyla inşallah atlatırsınız kolaylıkla aynı şekilde bizde.Bizde Mayıs'ın 2.haftasında ameliyatımız ama eşim birazdaha erteletmek istiyor ben ise biran önce olsun istiyorum hiçbirşeye odaklanamıyorum ameliyatla yatıp ameliyatla kalkıyorum İnan kadınların en sevdiği şey alışveriş yaz geliyo diye alışveriş dahi yapmak istemiyo canım o derece yani hiçbirşeye hevesim yok bir atlatsak ameliyatı sanki dünyaya yeniden gelicem,üzerimde dağlar kadar yük var sanki o kalkacak gibi hissediyorum

İyi olmanıza çok sevindim herşey daha güzel olur inşallah hakkınızda:))

merhaba

ameliyattan 7 gün sonra yürümesine izin verdiler eve geçince dikişleri hala vardı her altını değiştiğimde batikon ve gazlı bezle pansuman yaptım zaten size öğretecekler ameliyat yeri ne kadar kuru kalırsa o kadar iyiymiş dikişler geç düşer daha iyi kaynarmış 1 ayda falan düştü dikişler bizim. çubuk hala duruyor bizim doktorumuz ne kadar çok dursa ilerleyen yaşlarda ameliyat olma durumu o kadar azalır demişti şuan 3.5 ay oldu ameliyattan sonra.şuan herşey yolunda gidiyor dün gece hariç bonibon boğazında kaldı sonra sesi değişti apar topar çapaya gittik film çekildi tahliller yapıldı temiz çıktı çok şukur galiba grip oldu o yüzden sesi değişti rabbim evlatlarımızı korusun dün ömrümden ömür gitti

merhaba nursima Rabbim seninde rayuhanında yardımcısı olsun ameliyat gününe kadar insan çok sıkıntıya giriyor ama geçiçek insaallah biz ameliyatımızı kolay atlattık bebeğim küçük olduğu için badelindanın bahsettiği çubuk bizde üçüncü gün çıkartıldı her doktorun sistemi farklı galiba pansumanıda ben evde 10 gün daha yaptım ama badelindanın yaptığı daha mantıklı geliyor bana çünkü ne kadar kuru kalırsa okadar çabuk iyileşiyor gerçi bizdede bir sıkıntı olmadı

ayy canım çok geçmiş olsun Rabbim bir daha yaşatmasın inşaalah

arkadaşlar genetik testimizin sonucunu bugün öğrendik taşıyıcı olan benmişim çok şükür büyük kızımda ve eşimde birşey çıkmadı bebeğim taşıyıcı olarak anne karnına düşüyor ve benim taşıyıcılığımla tanışıyor ve ne yazıkki hasta olarak doğuyormuş.

evet gerçekten zaman herşeyin ilacı ilk hasta olduğu gün geliyorda aklıma her an kriz geçirecek sanıyordum o günlerde geçti. benim kızda hastaydı düzeldi çok şükürr bir daha ki sene ne kadar aşı varsa yaptırıcam inşaallah canım ameliyatıda atlatırsan bu stresin geçicek Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

merhaba canım ah bu çocuklar bizim yüreğimizi sürekli hoplatıyorlar.geçmiş olsun.allah sağlık sıhhat versin her gün her an her dk.ameliyat içinde araştırma yapsakmı diye düşünüyoruz.nihal hanım bir doktor önermişti ona baktık.daha araştırsakmı bilmiyorum izmir küçüklükten beri takip ettiği için vazgeçemiyoruz ordanda.benim kızım büyük olduğu için çişi söylüyor bez kullanmıyoruz.ameliyat olunca nasıl olcak?çok hareketli yatakta zor tutarız gibi geliyor.dktr 5 günde çıkarsınız dedi. şafak 39 inş iyi olur.

merhaba amin çok teşekkur ederim.bebekken olması daha iyi gibi geliyor bana bizim kız herşeyin farkında konuşuyor biliyor.zor gibi bilmiyorum

merhaba canım inş kolay atlatırızz. siz nerde yaptırcaksınız ameliyatı?siz bizden öncemişsiniz.inş iyi haberlerini alırız.

benim önerdiğim doktora götürdünüz mü? ücreti falan ne kadarmış? götürdüyseniz ne dedi?

benim önerdiğim doktora götürdünüz mü? ücreti falan ne kadarmış? götürdüyseniz ne dedi?

merhaba.yok götürmedik sadece aradık sorduk ücreti 440 dediler.sekreteriyle konuştuk doktor bir baksın gerekeni yapar dedi.eşimin kafasına yattı gibiydi gidelim dedik izmirden ses çıkmazsa diye.onlarda 20 mayısa gün verdiler ekip işi olduğu için bizde kararsız kaldık. bebeklikten beri izmir takip ettiği için.hayılısı artık.....

aslında en güzeli sizin için İzmir görünüyor 440 çok para ya diğer doktorumu da hasta bir bebeğe önermiştim hiçbir sosyal kurumla anlaşması olmayan bir hastanede sadece muayene 500 demişler bunun daha tahlili,tetkiki,röntgeni var ve süreklilik isteyen bir durum o ailede anne çalışmıyor babada asgari ücretli valla düşünüyorum da artık çocuk sahibi olmak için kenarda biraz birikmiş olması lazım gibi geliyor bana hiç beklemediğin durumlarla karşılaşabiliyorsun doğumdan sonra

Nihal kesinlikle katılıyorum sana.artık sağlık ve çocuk için kenarda köşede bir birikim gerekiyor.çok şükür iyi kızım ama bende ameliyatı özel yaptırdım.defalarca muayeneye gittim bana 5-6 milyarı buldu .çok şükür bitti diyelim:) Rabbim herkesin yardımcısı olsun ...

evet.çok haklısın maddiyat çok önemli her şey para şimdi.özelde sorduk bir doktor vardı onun ameliyatı yapması için o da 10 bin dedi.eşim iyi olcaksa veririm kızım önemli diyor.çalışıp kazanırım diyor.ama bence çok 10 bin her ne kadar önemli bir ameliyat olsada.hastanede olcak hemde dediğimiz doktorun girme ıhtimali var eğer yasalarda bir değişiklik olmazsa:)ayın 18de belli olacak.eğer girmezse sistoskopı yapan doktor girecek ameliyata. hangisi hayırlısıysa onu istiyoruz...

Buyuk kizinda cikmamasina sevindim.ben hasta olmasi için hem annenin hem de babanin tasiyici yada hasta olması gerektiğini saniyodum..demek boylede oluyomus...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…